Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

lucisan
25. kvě 2011

@misuuuule Ahoj, taky mám malou KP nebo příčně, furt se přetáčí tak, nebo tak. Včera jsem byla na kontrole u doktora, tak mě hned poslal do apolináře, tam na mě koukali, co se mnou mají dělat, když jsem teprve 35tt. Udělali UTZ a monitor a mám přijít za 14 dní. Už to u tebe nějak řešili? Nebo víš aspoň, kdy to začnou řešit? Já se dost bojím, že mě budou chtít nechat rodit KP, když první porod byl normoš. Vůbec netuším, jaký tam zaujímaj postoj....

misuuuule
25. kvě 2011

@lucisan neboj, pokud je konec pánevní, je to jedinný důvod, kdy si můžeš požádat o císaře a i Ti to sami navrhnou, mě se malý otočil 2 dny před porodem, takže otočit se Ti ještě může, proto to neřešej...NEBOJ

lucisan
25. kvě 2011

@misuuuule Díík. Vím, že ještě nemusím plašit, mě se Mates taky otočil až v 38tt, ale tahle potvora se otočila hlavou nahoru ve 31tt a teď se akorát kymácí do lehu. Spíš mě zajímalo, jakej maj u apolináře přístup ke KP.... Tak se drž a dej vědět.

misuuuule
26. kvě 2011

@lucisan právě že jsou spíš pro sekci, pokud je konec pánevní, ale pokud si to maminka přeje, nechají jí rodit normálně, pokud je váhový odhad dítěte a zdravotní stav maminy odpovídající, NEBOJ !!!! Ale sama bojim bojim 😉

azeretka
26. kvě 2011

Ahoj holky, prosim info k registraci do porodnice, vysvětlivky na webu chápu, jen mi tam chybí jedna drobna informace, když mi vychází 14+0 na pondělí, tak se uvádí, že mám přijít k registraci ve středu, ale nepíše se jestli následující nebo přechozí. Nevíte některá, jak je to myšleno?
Moc děkuju

band
26. kvě 2011

@azeretka ahoj - je to ta středa následující 😉

brendda
26. kvě 2011

Ahoj holky,
tak mám konečně termín první návštěvy u Apolináře.Nejde někdo 16.6. taky????

azeretka
26. kvě 2011

@band moc děkuju, jsem to tipovala, ale jistota je jistota 😉

1janina2
26. kvě 2011

@brendda Ahoj, já jdu poprvé 13.6. tak jsem na to docela zvědavá, sestřička byla po telefonu moc příjemná, tak doufám, že takoví budou i ostatní 🙂

lipetra
26. kvě 2011

@1janina2 A ke komu jdes?

iira
26. kvě 2011

ahojky tak ja jdu k apolinari 2.6. ,snad to zvladnu jeste 🙂 a nerozsypu se driv

brendda
26. kvě 2011

No-nikdo ve stejný den jako já..........ale všem držím palce a informujte,jaké to bylo 🙂

1janina2
27. kvě 2011

@lipetra ...to netuším, asi kdo bude mít službu, já tám žádné doktory neznám, tak uvidíme na koho budu mít štěstí 🙂

lucisan
27. kvě 2011

@misuuuule Ahoj, tak jak si dopadla?

brendda
27. kvě 2011

@lucisan ty pojedeš rodit tak daleko???

lucisan
27. kvě 2011

@brendda No jo no, 😀 😀 , už jsem to jednou zvládla, a Apolináře znám i jako jiná pacientka, než rodící, tak jenom doufám, že to tentokrát stihnu. Nejblíž mám sice Nymburk, ale zase babičky na hlídání a všechno příbuzenstvo je v Praze.... A navíc, jsem měla první porod trošku komplikovanější...

brendda
27. kvě 2011

@lucisan aha...no první ještě chápu,to nebývá zpravidla tak rychlý...ale druhý,to je teda adrenalin 😀
Já teda bydlím taky za Prahou,takže když chytnu kolonu na D1,jsme na tom stejně 😉

lucisan
27. kvě 2011

Jinak byla jsem v poradně teď v úterý, poznatky takové (po skoro 3 letech): sestřička v poradně byla ta samá 😀
sloužil tam profesor Hájek, mihnul se dr. Sosna.
Monitory v přízemí jsou zrekonstruované a je tam víc mon. míst - 5 tuším.

Jinak mi sestřička na monitoru říkala, že někdy v červenci by se měl zavírat jeden sál, ale zatím se neví kdy....

Takže asi tak

lucisan
27. kvě 2011

@brendda No já jsem taky zvědavá a ještě musíme stihnout odvézt dítě... Zas pro mě je to lepší, protože v Praze si ho můžou vyzvednout babičky, tady nikdo. A navíc, jestli se malá neotočí, tak bude asi všechno taky jinak....

lucisan
27. kvě 2011

Jó a ještě Dr. Klímková už není Klímková, ale Mikešová 😀 😀

brendda
27. kvě 2011

@lucisan fakt jóó´,tak se konečně vdala?Ještě by mohla taky otěhotnět,ať ví,jaký to je 😀
Mě rodila a super,ale je trochu ostrá.

Tak když se ti neotočí a bude to plánovanej císař,zase je to dobrý pro organizaci všech těhle věcí kolem 😉

No,já doufám,že to stihnu,že to tam zavřou...ať ještě nelítám po všech čertech...

lucisan
27. kvě 2011

@brendda to s tou organizací si říkám taky, že by to nebylo od věci 😀 😀 😀 no uvidíme

lucisan
27. kvě 2011

@brendda já jsem její směnu nestihla, ale v poradně byla bezkonkurenčně nejlepší. Jediná se dokázala vyznat v papírech od mého obvodního, asi proto, že mají společnou praxi.... 😀 😀 😀

brendda
27. kvě 2011

Tu soukromou praxi,myslíš??

lucisan
27. kvě 2011

@brendda oba dělají v Lékařským domě na Praze 7

blizenka1
28. kvě 2011

Ahoj holky, procitam prispevky, mam TP 21.6. a 31.5. jdu poprve k Apolinari.. Jak dlouho tam ted trva cekani v poradne? (jeste ne monitor, jen poradna).. Mam dvouletou dceru, tainek musi hlidat, ale zaroven musi do prace.. 😎

brendda
28. kvě 2011

@lucisan aha...........já když se s ní loučila po porodu v roce 2007,dávala mi vizitku a tuším,že dělala někde ve Vysočanech...ale už si to nepamatuju.
@blizenka1 počítej,že tam strávíš mládí,podle mě se nic nezměnilo 😎

misuuuule
28. kvě 2011

@lucisan Ahoj, všechno OK, malá už není konec pánevní, ale příčka, což taky nic moc, příští týden váhový odhad, ale s největší pravděpodobností plánovaný císař. Dělají ho po 39 týdnu, pokud je vše OK, že každý den u mámy dobrý, samozřejmě všechno se řídí aktuálním stavem.....Tak uvidíme, pro mě stokrát lepší plánovaný než akutní jako ten první, teď řeším anestezii, tu si mohu vybrat, pokud nebude anesteziolog proti, epidural bych brala, ale bojim se, ze to psychicky neudycham, byt u vseho 😝 ale zase je to lepší pro všechny, pro mě, mimčo i doktory, tak uvidíme, ještě mám dost času na přemýšlení ......

brendda
28. kvě 2011

@misuuuule ty brďo,to jsem na tebe zvědavá,jak to nakonec dopadne???Třeba se ti ještě otočí hlavou dolů 😉

madlisek
28. kvě 2011

@blizenka1 Na první kontrolu jsem byla objednaná po osmé, na řadu jsem přišla až po desáté a odcházela jsem v půl jedenácté...je to na dlouho, bohužel.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru