Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

marsulinka
27. črc 2009

Já s tím epidurálem uvidím, asi podle situace, ale už jsem o něm taky uvažovala 🙂

Jinak už jsem se definitivně rozhodla, že pokud bude volný nadstandart dvoulůžkový, tak do něj určo půjdu...... 😉

kacci
27. črc 2009

Vikulko, zvládám, ale s odřenýma ušima☹. Z porodky jsme dojeli z 80% na Bebě, ještě 14 dnů jsem každé krmení přikládala, pak dělala UM + krmila stříkačkou, odstříkávala + před a zpravidla i po přebaloval. Prostě naprosto destruktivní. Pak jsem zrušila stříkačky a po 3 týdnech i přikládání (stejně nic nevypili podle váhy), takže teď už jen dělám UM a odstříkávám, aby aspoň něco ode mě měli..Ale je to záhul 24 hodin denně. Jsem na to navíc sama, manžel odjíždí kolem sedmé ráno a vrací se v šest, sice se strašně moc snaží, ale zase mám výčitky, že on musí ještě na 100% fungovat v práci..takže asi tak☹

marsulinka
27. črc 2009

kacci, tak to ti přeju hodně síly.........

Holky nevíte některá, jak je to u Apolináře s internetem? Jsem se dočetla, že tam je snad wi-fi připojení, tak uvažuju, že si vezmu notebook, máte s tím některá zkušenosti?

martinamil
27. črc 2009

Marsulko, wi-fi připojení je zdarma. Ale upozorňuji Tě, že počítač na šestinedělí moc nevyužiješ. Já ležela 14 dní na rizikovce a po porodu jsem notebook posílala hned domů, protože na něj nebyl vůbec čas a ani nálada a po pravdě ani místo na uklizení. Takže mi tam spíš překážel.

Jinak s připojením je to tak, že sruhý den po hospitalizaci se přihlašuješ svým jménem a příjmením a heslo je Tvé rodné číslo. Potom je přístup nonstop. Bez přihlášení je přístup 2 hodiny denně zdarma.

marsulinka
28. črc 2009

marti, no já jen tak pro info....... 🙂 , kdyby náhodou, tak řeknu manžovi, ať mi tam ten notebook přiveze, nepotáhnu ho rovnou v tašce...Taky si myslím, že ho tam moc nevyužiju, ale přesto díky za info 🙂

martinamil
28. črc 2009

😉 Vlastně jsem ho jednou použila, když jsem se hlásila sem holkám na Koníku a dávala foto 🙂

marsulinka
28. črc 2009

marti, to byl jedinej důvod, proč jsem si říkala, že si ho vezmu, abych mohla hodit foto a info na koníka.......... 😀 hihi

martinamil
28. črc 2009

Jasně, Koník je vysoce návykový. Většina z nás je na něm závislá 😉 😀

marsulinka
28. črc 2009

😀 😀 to jo...........

brisalek
28. črc 2009

Ahoj vsem. Rodila jse pred 14 dny u Apolinare planovanym cisarem kuli poleze KP miminka a to na PS 2. Pak jsem z JIPu sla rovnou na P1. Na porodnim sale byli vsichni mily i kdyz ten den tam byl blazinec protoze meli hodne cisaru a nemeli misto na JIP. Tak jsme cekali od rana az do odpoledne nez nas vzali na sal 🙂. Na P1 bylo taky vse dobre, sestrick mile, kdyz jste neco potrebovali...ale opravdu v tehle porodnici moc nedaji na kojeni. Malou mi po porodu neprilozili. Narodila se ve 2 v 5 mi ji prinesli jen na minutku ukazat a pak ji prinsli na prvni prilozeni az v 9.30(tzedy7 hodin po porodu) kdyz se nechtela prisat tak sestricka rekla tak ji nechte zkusite to zitra, ale ja se nedala a trosku ji prs dvakrat nastrcila a sla jak diva🙂)). Druhy den me prelozili na P1 a malou mi prinesli az po 1 hod odpoledne takze dalsich asi 15 bez prikladani...Zacala jsem bez problemu kojit 3 den, ale myslim, ze tenhle pristup kor po cisari muze nekomu v kojeni ublizit. I kdyz vim, ze tam ty dva dny meli opravdu s cisareme a miminkama hoodne starosti a prace.

brisalek
28. črc 2009

Jeste jsem chtela k tomu KP, ze maji u Apolinare pravdu, ze se nema mimi zkouset otacet a prvozovat nejake kocici hrbety... protoze kdyz se neotoci sama vetsinou ma nejaky duvod. U nas to byl 3x otoceny pupecnik okolo krcku! takze stesti, ze jsme sli na cisare a nikdo nas neotacel 🙂.
A ktomu internetu je to tak jak pise martimil, ale kdyz jsem lezela na rizikovem tak mi to neslo se pripojit a byl to casty problem pokud mate sluzebni notebook a mate nejaka nastaveni a zabezpeceni, tak to vsem musele nastavovat IT z nemocnice jinak to nefungovalo.

marsulinka
28. črc 2009

brisalek, moc gratuluju k holčičce... 🙂 A přeju hodně zdravíčka a štěstíčka a ať Vám hezky všechno klape...

S tím kojením je to docela hrůza, tak snad malej bude žravej a bude chtít pít i tak, no uvidíme....

morgan
28. črc 2009

No je to pravda s tím kojením, malej se narodil ve 20,50, přisát se nechtěl a pak mi ho dali přisát až druhý den po 10, takže taky nějakých 13 hodin po porodu...(mě dali na noc na gynekologii a ráno mě za ním nechtěli pustit kvůi vizitě..), naštěstí jsme se krásně rozkojili, ale jak píše brisálek, tak někomu to může ublížit. Vůbec mi to nedošlo, ale když teď nad tím přemýšlím, je to vážně škoda, že se na to víc nedbá...Jinak apolinář fajn, hlavně vůbec nevím jak to chodí jinde, ale tohle všechno je bohužel způsobený, že je moc miminek a málo prostoru a personálu, takže se s tím prostě perou jak mohou.

martinamil
28. črc 2009

S tím přikládáním je to tam bohužel na štíru. Hlavně po porodu císařem. Kryštof se narodil v úterý 10.30 hod. večer mi ho jen donesli na minutu na JIP ukázat a hned zpátky (měl problémy s termoregulací), ve středu jsem si ho na JIPu poprvé pochovala a ve čtvrtek odpoledne jsme ho poprvé přiložili. Laktace se naštěstí dobře rozběhla. Na JIPu ho krmili cizím mlékem, nikoliv Bebou, což bylo na druhou stranu super.

Ale zase na druhou stranu musím pochválit jejich laktační poradkyni. Je opravdu moc dobrá.

marsulinka
29. črc 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem byla na tom předporodním kurzu a musim říct, že to bylo uplně super, hlavně teda kvůli porodní asistentce, která to vedla, bohužel si nemůžu vybavit její jméno, ale byla bezvadná. Musím říct, že mě to hodně pozitivně naladilo a asi i uklidnilo.....Jinak teda porodní sál je asi hezčí ten č.2, ale zase ten 1 je prostornější, takže je to asi fakt jedno, tak asi půjdu do tý jedničky........ 😉

vikula
2. srp 2009

Ahojky,
tak se připojuji k odpovědi epidural:
Já jsem byla rozhodnutá,že epi nechci......Chtěla jsem přirozený porod bez vyvolávaček a epidurálu 😉A povedlo se a musím říci,že jsem si na nějaký epidural ani nevzpoměla 😝 Bolelo to jak mrcha,ale jak maminky křičí pak o epi tak já jsem v tu chvíli nevěděla,že něco takového je 😀

Kacci tak přeji hodně síly a hodné miminka 🙂 Určitě to zvládneš jsi moc šikovná maminka 😉

vikula
2. srp 2009

Marsulinka já po tom předporodním kurzíku byla také dobře naladěná a začala jsem se těšit i na porod 😀 Také tam byla sestra moooc příjemná,ale ty katakomby kde ten kurz je.... to byl mazec 😝

marsulinka
3. srp 2009

vikula, jo ten kurz byl v takový zašoupnutý pidi místnosti, jako ve sklípku 😀 , hihi

Holky jinak dneska jsem byla poprvý u Apolináře v poradně, byla jsem tam s čekáním i vyšetřením celkem asi hoďku, takže to bylo celkem v pohodě, ale čekárna teda narvaná. K porodu se prý zatím nic nechystá, jinak ale miminko i já jsme v pořádku, příští pondělí tam jdu znova a to už jdu i na ten monitor. Jinak porodní asistentka i doktor, myslim, že Vokroj se jmenoval byli uplně super a o všem mě informovali a dali mi už spoustu papírů k vyplnění a prostudování.

kacka.va
3. srp 2009

marsulinka: jojo Vokroj je pohodář.

zazit
3. srp 2009

Ahoj holky, uz jsem sem jednou nakukovala 🙂, ve stredu se chystam prvne k Apolinari na kontrolu, tak jsem zvedava, jak dlouho tam zkejsnu

marsulinka
3. srp 2009

zazit, tak ti přeju, ať tam strávíš co nejkratší dobu 🙂

vikula
3. srp 2009

Marsulinka já už 38+0tt rodila 🙂 Přeju at Vám to dobře dopadne a budu tu čekat na zprávičku,že jste v pořádku a spolu 😉
Já chodila do poradny čt a byla jsem tam jen jednou v poradně a pak další čt monitor a poradna a pátek se rozjel porod a v noci byl maličkej na světě 😉 to píšu proto,že to nic neznamená,když se to zatím k porodu nechystá 🙂
Já ten čt po monitoru byla ještě na chodově a to už jsem trávila většinu času na wc 😲 Ale to jsem ještě nevěděla,že se tlačí ven 😕 😕

BUDU NA VÁS VŠECHNY MOOOC MYSLET A PŘEJI POROD JAKO JSEM MĚLA JÁ 🙂

morgan
3. srp 2009

marsulinka + zazit, taky vám přeju pohodový a rychlý porod, na který budete s dojetím vzpomínat,at je vše bez komplikací a at už držíte svoje miminka v náručí 🙂

marsulinka
3. srp 2009

Holky, díky za podporu, uvidíme, kdy se malýmu bude chtít na svět, určitě pak dám co nejdřív vědět 😉

adajar
3. srp 2009

Ahoj holoky ja teda ted lezim u Apolinare na riziku a musm rict ze siper pristup vsech. 😉

morgan
4. srp 2009

Adajar, tak to je fajn 😉 , a jak dlouho si tam poležíš? snad né po zbytek těhu! ☹

zazit
4. srp 2009

Morgan, diky za podporu 🙂, rada bych to uz mela za sebou, od 20tt me vsichni strasi, ze mam obrika a ja teda nejsem z nejvetsich maminek, tak mam trochu obavy a doufam, ze prcek vyleze, co nejdriv, vubec by mi nevadilo jet treba dneska rodit 🙂

marsulinka
4. srp 2009

zazit, nám doktor řekl, že má malej dost velkou hlavičku a žádnej prcek to nebude, tak mám taky trochu obavy, takže tě chápu, kéž by to už bylo co nejdřív.
adajar, tak to je dobře, že je fajn přístup, tak držím palečky, ať je vše dobré.... 🙂

Holky jinak v pondělí jdu na monitor, tak pořád přemýšlím, jestli tam mám jít už brzo ráno nebo až na tu 11...., co myslíte?

adajar
4. srp 2009

morgan dokud neporodim pac jsem otevrena na 3cm a vyvaluje se vak blan.

adajar
4. srp 2009

mars ty jo uz to mas zapar co??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru