Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

adajar
7. led 2010

k.jol no treba se potkame my tam teda jedem az na 14:00

k.jolanka
7. led 2010

no my jdeme tak na osmou, ráno na monitor a do desíti mám být v poradně..tak to se asi mineme 😉

adajar
7. led 2010

k-jo to asi jo. tak at porodis co nejdriv. A jake mate jmeno pro chlapecka?? jestli to neni tajny

marfinka27
7. led 2010

Adajar: my tam jdem taky v pondělí 🙂.. Na ultrazvuk.. No, snad ty návštěvy do března budou povolený.. Prej už to ustupuje..

k.jolanka
7. led 2010

adajar: ne není to tajné, jen nemám vyplněný pas 😉 bude to Aleš, jestli na nás tedy nevykoukne nakonec holčička, to by bylo asi veliké překvapení 😅 doufám, že už brzy, ale zatím to prý na porod vůbec nevypadá 😠

marfinka: tak koukám, že se tam všechny chystáme v pondělí 😉 já myslím, že v březnu už budou povolené, myslím, že se nemusíš bát 😉

adajar
7. led 2010

marfinka jo a v kolik??

k.jolanka krasny jmeno.

marfinka27
7. led 2010

Máme tam být na osmou. Jdu i s přítelem, takže se na poslední velkej ultrazvuk fakt těšíme 🙂

adajar
7. led 2010

marfin no to jdete brozo rano my az ve 14 hodin. Mame ockovani. Tak to vas nepotkam.

marfinka27
7. led 2010

Adajar: hele a jak dlouho tam pak s mimčem musíš chodit?

adajar
7. led 2010

marfin ja mam nedonosence a nechodim jen tam je to slozitejsi tady mame jen ockovani, ale je toho vic pokud chces mame denicek v albumu a na otazky odpovim do IP tady se mi moc nechce.

marfinka27
7. led 2010

Jo tak to jo, já si říkala, proč nemáte normálně dětskýho lékaře. Ale už to chápu 🙂

adajar
7. led 2010

marfin toho mame taky mame jich vic.

marfinka27
7. led 2010

🙂, tak alespoň máte dokonalou péči.. Nějak se mi to seká a blbě se mi sem otvírá to okno! Taky se vám stává, že když jste chvilku neaktivní, tak se musíte znova přihlašovat na přidání odpovědi?

adajar
7. led 2010

marfin nene me se to nestava na mem pc jen na manzelovem pc se to stava.

teriskaa
8. led 2010

návštěvy už jsou povolený, ne?🙂
tedy, já rodila 21. u Apolináře a od 23. už jsme mohly mít návštěvy 😎

k.jolanka
8. led 2010

teriskaa: fakt? 🙂 no to je super, to mám radost 😉 a co, spokojená u apolináře? holky, když bych přijela do nemocnice takhle večír např. s kontrakcema, vůbec nevim, kam jít, na koho se tam obrátit..na té vrátici u hlavního vchodu, tam někdo sedí nonstop? tam mi poraděj? nebo nemáte nějaký telefon, kam kdyžtak může člověk zavolat? Dneska večer jsem měla kontrakce teda hoodně velký a odešla ze mě hlenová zátka a od té doby ze mě po čůrcích občas vyteče průhledná voda, před tím byla do trošku do růžova, tak řeším jestli je to při odtoku zátky normální, nebo ze mě takto pomalu odchází plodovka 😉 tam jak se chodí do poradny, tak tam jsou tak max. do dvou ne?

adajar
8. led 2010

teeris super aspon ze to vime

adajar
8. led 2010

k.jol ja bych rekla ze mozna i voda. Jako bych si tipla. 😉

teriskaa
8. led 2010

jolanka: Ale hnedka za poradnama už jsou i porodní sály 😉

teriskaa
8. led 2010

Jinak u Apolináře víceméně spokojenost 🙂
rodila jsem na porodním sále č.2 a super lidi.. pan doktor Horák.. a byl fakt milý a podporoval, i když do něj všichni hučeli,ať nás vezme císařem,ale věřil nám a porodili jsme přirozeně 🙂

no a poněvadž na šestinedělí měli obsazeno,tak jsem do odpoledne ( rodila jsem v noci) zůstala na porodním boxu..což nebyl moc milý zážitek slyšet kolem řvoucí maminky, které zrovna rodily..no a šestinedělí.. jak kdo..některé sestřičky super, některé no comment..ale to je asi všude 🙂

k.jolanka
8. led 2010

adajar: no asi povalim..myslim, že to fakt bude voda, jen odtéká pomaleji🙂

teriskaa: aha, myslíš tam jak je oddělení šestinedělí tak se dám doleva? tam už bych se zeptala a někdo by se mě snad ujal 😉
jo tak to je asi všude, někdo příjemnej a někdo nevrlej, asi na jakou směnu zrovna narazíš🙂

teriskaa
8. led 2010

k.jolanka: Hlavně tam jsou všude ty ukazatelé..a nebo se zeptat na té vrátnici no..tam ti taky všechno řeknou 😉
jinak hodně štěsté, ať je to krátké a bezproblémové 😉

adajar
8. led 2010

k.jo no ona muze odtekat pomaleji po castech.

marfinka27
8. led 2010

Holky a když začne odtékat plodovka pomalu po čůrkách, jak musím spěchat do porodky? Po prasknutí a vytečení všeho najednou asi hned,co? A když odtéká pomalu?

nikitka26
8. led 2010

do dvou hodin.Jde o to,ze je miminko ohrozeno infekci.Me spis prosakovala,nez odtekala, v porodce jsem hned dostala kapacky s antibiotiky,pac mi vysel jeste pozitivni streptokok. Po 24 hod mi porod vyvolali 😉 Rodila jsem taky u Apolinare 😉

pavlazabka
8. led 2010

Mně plodovka taky spíš prosakovala než odtékala, a jak píše nikitka, jeli jsme do hodiny k Apolináři kvůli streptokokovi. A udělali jsme dobře, protože jsem pak od příjezdu porodila do 5 hodin. Nakonec mi plodové obaly museli píchnout, protože jsem tam měla jen malý otvor, kterým to kapalo.

marfinka27
9. led 2010

Super, dík za odpověď 🙂 a ještě jedna věc, holky na diskuzi na jinejch stránkách píšou, že si sebou do porodky berou jednorázový podložky pod sebe, aby nešpinily prostěradla a nemusely si denně říkat o nové.. Tak nevím, jestli to mám kupovat.. Já nevím, přijde mi to zbytečné..

lucie777
9. led 2010

Marfi, podložky si určitě neber, sou tam, ale když budeš měnit často vložky, tak neprotečeš a kdyby jo, dají novou! 🙂

Mně začala plodovka taky pomalu odtékat, proudem tekla až tak 2 hodiny před porodem při kontrakci..

kacka.va
9. led 2010

marfinka: ještě k minulé straně 🙂. no, měla jsem kontrakce po 2-5 minutách skoro celou noc, takže jsem na manžela fakt neměla ani moc náladu a dost dlouho jsem seděla ve sprše na balonu a průběžně u toho usínala na tu minutku dvě. A kupodivu při porodu jsem ho taky držet nechtěla, protože už jsem byla tak unavená, že jsem se raději chytla postele.
co se týká mediků, tak se podepisuje papír, jestli s tím souhlasíte nebo ne.

kacka.va
9. led 2010

k. jolanka: tak doufám, že už jsi dávno v porodnici, protože jestli ti už odtékala plodová voda, tak do dvou hodin bys měla být v porodnici. ☹
marfinka: někdo říká odteklá plodová voda, když odejde hlenová zátka. Ale pokud už opravdu odtéká plodová voda, tak se mu do porodnice a odtéká pořád až do narození dítěte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru