Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ervina
26. lis 2007

byla jste některá v apolináři na UTZ ve 20-22tt? udělali vám tam fotečku nebo to tam nejde?

barbarek
26. lis 2007

Ervi já chodím na Letnou do Gennetu a tam dělají super fotky. Jak to chodí tady to nevim ☹

janah.
26. lis 2007

Ahojky,

byla jsem tam s druhým mimi a fotku mi udělali. Platí se za ní, ale už si přesně nepamatuji kolik. Jinak teď jsem byla v Gennetu (bez doporučení) a tam jsem to měla za 1.200,-. Fotečky super!!

nikitka26
26. lis 2007

ervino: já tam byla na ultrazvuku ve 20 a 32tt, fotečku udělají na požádání a jako všude se za ní platí 100,-

nikitka26
26. lis 2007

jo a čekání v ambulanci...je to fakt na díl...svačinu a knížku sebou....já to naštěstí zažila jen jednou, další kontroly se už nekonaly pač jsem porodila 14 dní před termínem 🙂 Ale jsou tam všichni moc milý, tak to docela vykompenzuje to čekání 😉 A zase na to kolik tam čeká těhulí, tak jim docela slušně odsejpá 😉

ervina
26. lis 2007

díky nikitko za info.
a jakpak se daří čendovi a jak to zvládáš ty?

domina
26. lis 2007

No tak já pravidelně čekám v ambulanci 2-3 hodiny a to jsem měla štěstí, že na monitotech nikdo nebyl docela zrovna,ale je fakt, že tam byli zatím všichni příjemní až na jednu sestru, ale tu jsem moc neřešila.Chtěla jsem se zeptat, jesli jak jsou mimina v těch vozíčkách, jsou v těch vozíkách monitory dechů?

kacka.va
27. lis 2007

Nevím jak na noc, ale přes den tam monitory dech myslím neměli. A hlavně si myslím, že je to zbytečné, pokud dítě vyloženě nemá nějaký problém s dýcháním. Z mých kamarádek měla monitor jen jedna a ostatní fungovaly úplně normálně bez monitoru, protože sami říkaly, že když se jen trochu mimi zakuckalo, tak je to prostě vzbudilo.

janab78
27. lis 2007

Já o monitoru zatím uvažuji,říkala mi i kamarádka doktorka, že to je super (dítě přestane dýchat a my si toho všimnout nemusíme). Jinak jsem se chtěla zeptat na technickou záležitost 🙂 , a to, když začnu rodit, to mám jít a vybrat si P1, nebo P2 a tam zazvonit? Nebo se musí jít někam na nějaký příjem? Díky. Nechodíte někdo do poradny a na monitory v pátek?

domina
27. lis 2007

Já jdu tenhle pátek jen na monitor.P1, nebo P2 si můžeš vybrat, je jedno kde zazvoníš.

janab78
27. lis 2007

Domino, Tak to se tam možná uvidíme. Já chodím ráno. 😉

cechtek
27. lis 2007

čauky, feferonko: moc gratuluji 😉
jsem taky ráda, že se to tu takhle rozjelo 😀
s tím parkováním to asi nebude nic moc, ale vystoupím u vchodu a manža to pak někde zaparkuje, to se nedá nic dělat...
chodím ještě ke svému Dr., ale okolo 34. týdne mám zavolat k Apolináři a objednat se na ambulanci, slyšela jsem že tam bývá dost narváno, akorát přes poledne tj. trochu volnější
no jsem zvědavá, taky Vás pak budu informovat 😀

cechtek
27. lis 2007

jak probíhá ten monitor a jak to dlouho trvá?

domina
27. lis 2007

Já chodím, jak se vzbudím 😀 Ale docela se mi osvědčil čas na 11:00, se mi zdálo, že tam bylo nejmiň maminek.Včera jedna přede mnou, minule 3.V pátek jdu jen na monitor.Cechteku, včera jsem se ptala Dr.Kautského v poradně, kde se dá parkovat, když jedete k porodu a prý v psychiatrické léčebně-za mírný poplatek.Monitor probíhá tak, že jsou tam 4 ty monitory, zavolaj si tě, sedneš si, vyšpulíš břicho a jednu sondu ti daj na srdíčko mimina a druhé na tvou dělohu.Jedna sonda sleduje srdce miminka a druhé kontrakce, a sedíš a čekáš až bude 20 minut, po dvaceti minutáš jdeš s tím monitorem do ambulance.Tam čekáš další hodinu 😀

domina
27. lis 2007

Jo a k Apolináři do poradny berou od ukončeného 37tt.

cechtek
27. lis 2007

domi, dík moc za cenné info a do tý poradny se musí objednávat nebo jen nahlásit, že k nim budu opravdu chodit? jak často chodíš? a jak vůbec je? držím palečky, už čekáte každým dnem, ne? 😀

domina
27. lis 2007

Zavoláš si na ten telefon, jak je na netu u registrace-myslím, se kdyžtak zeptáš esi to je ono.No a řekneš jim, že jsi v 34tt a že se k nim jde objednat a oni tě objednají a chodí se do TP každý týden.No každým dnem-dnes 😀 Na monitor chodíš od 39tt, myslím.No a když TP přešvihneš jako my, tak chodíš častěji 😉

katschka
28. lis 2007

Zdravím všechny těhulky a předem držím palce, ať všechno klapne tak, jak má. 🙂 Já rodila u Apolináře a už bych ani jinam nešla. Byla jsem teda na vyvolání, páč se prďousovi nechtělo. Byla jsem na P1 a chytla jsem tu nejúžasnější PA. Jmenuje se Milada.. nevím, jak příjmením, to jsem nějak nepochytila. Doktorka byla.. no.. nebyla nějak hnusná, ale ani dvakrát příjemná. Když mě po porodu šila, tak mi ani neupozornila, že na to jde a jak se mě dotkla, tak jsem sebou samo cukla, páč je to tam dost citlivý.. a to mi ještě okřikla, ať sebou nešiju, že se musí trefit přesně. Oznámila jsem jí, aby mi řekla vždy předtím, než se mě dotkne a problém byl vyřešen. Jinak na čekateláku byl i manžel. PA to nechávají na domluvě mezi maminama. A byla jsem ráda, páč jsem tam strávila sobotu a noc ze soboty na neděli. Pak se mnou šel na sál a byl tam se mnou až do porodu. Býval by si i mohl střihnout šňůru, kdyby jí Oliver neměl dvakrát kolem krku. Pro sichr si Olivera hned po porodu vzala dětská doktorka. Ale během pěti minut byl u mě..donesl mi ho tatínek. 🙂 Takže se i téměř hnedka přisál.. teda Oliver ne manžel. 😀 Na sál mi pak během těch dvou hodin po porodu donesli večeři, kterou snědl manža, páč jsem fakt neměla chuť. Na šestinedělí taky naprostá pohodička. Byla jsem na dvoulůžkovým pokoji, sestřičky byly fantastický. Naopak jsme do sebe s jednou rejpaly. Tak byla aspoň sranda. 🙂Prostě Apolináře můžu jenom a jenom doporučit..

barbarek
28. lis 2007

Ahoj katschko děkujeme za příspěvek, je fakt to slyšet. Snad to bude i tak v klidu probíhat u nás. Já jdu dnes na hlavní UTZ ve 20tt, tak snad bude vše ok a bude tam vidět holčička 😉

ervina
28. lis 2007

ahojky, barbarek,držím pěsti,aby vše bylo o.k. a ukázala se holčička 🙂
my jdeme zítra,tak doufám,že bude vše v pořádku a už taky uvidíme,co to bude,jsme zvědavý😉

cechtek
28. lis 2007

katschko: dík za příspěvek, také budeme u Apolináře rodit Olivera 😀

cechtek
28. lis 2007

domi: taky díkes, myslím na Tě 😉

holidayinn
28. lis 2007

ahoj holky a jak je to tedy s porodnimi saly? to jsou ty boxy porodni, ktere se jen zatahnou? Jak jsou tam pokoje? Byly jste spokojene? Diky za info 😀

adua
28. lis 2007

Holiday - já rodila u Apolináře vloni v prosinci. Měli tam porodní sál s oddělenými boxy, ale ne zdí (bojujou s památkáři) je tam ve své podstatě bakelitový vlnitý plech a závěsy, takže soukromí na pohled ano, ale na poslech nikoliv. Já tam byla dlouho a vyslechla si dost. 😀

adua
28. lis 2007

Jinak, pokoje slušné, sprchy jsme měli společné s druhým pokojem, ale nevím jestli je to tak všude. Sestry hodné, ale neumí sjednotit názory na kojení, přebalování, koupání a buzení dětí v noci na jídlo - některé řeknou budit, některé řeknou nebudit.
Jídlo nic moc, podává se kolem páté, ale návštěvy byly až myslim do sedmi, takže mi jídlo vždycky vystydlo a navíc nám dávali mandarinky, kyselé okurky, rajské - prostě všechno, co se nesmí.

Ale když něco potřebujete, tak jsou vždy ochotné a milé. 😉

janah.
28. lis 2007

Ahoj,

já si myslím, žee na sále soukromí žádné. Sice nevidíte vedle, ale slyšet je opravdu vše. Někdo sice říká, že to nevnímá, ale já jsem slyšela všechno. Zvlášť poprvé. To jsem vůbec netušila, do čeho jdu a vedle mne zrovna nějaká maminka rodila. Z těch pokynů a všeho jsem byla vyplašená. Obzvlášť, když jen slyšíte a domýšlíte. A nejhorší je, když tam někdo na Vás vletí, bez varování vyšetří apod. Teď se budu příště už víc bránit (když budu mít tedy čas haha). No a sestřičky na šestinedělí taky jak která. Rozhodně doporučuji se nenechat a případně se i připomínat. Ale jinak myslím, že péče je dobrá a můžu jen doporučit. Všude se najde něco

barbarek
29. lis 2007

Ahoj holky, tak nám UTZ ukázal kluka, tak to bude Ondrášek 😀
Čauky Helčo na sebe narazíme koukám všude.No na srazíku jsi asi říkala, že jsi rodila u APolináře viď? 😀

ervina
29. lis 2007

ahojky holky, tak už máme taky po UTZ a čekáme holčičku 🙂 od začátku jsem měla takové tušení a vyšlo to. příště snad zase vyjde kluk 😀

holky,kde v praze mají velkou nabídku kočárků,poraďte. zatím jen pročítám a vybírám na netu,ale chce to vidět na vlastní oči a ozkoušet. prý někde na černým mostě je něco většího,ale kde to je,nevím....

janah.
29. lis 2007

Ahoj Ervino,

doporučuju so vybrat na netu a pak se na něj podívat naživo. Mám špatné zkušenosti, vybráno už máme, ale jak prodávají hodně druhů kočárků, nedokážou poradit, jak skládat apod. Holt je toho hodně a každej to má nějak jinak.. Super diskuse o kočárkách na baby-cafe.cz

adua
29. lis 2007

Barbarek - to víš, já jsem všude. Co taky dělat na mateřský že... 🙂 A když Barča spí, tak couram tady. 😀
Gratuluju k Ondráškovi. 🙂

Janah - my tam byly asi spolu u Apolináře. Asi jsme se tam potkávaly. Já rodila 17. prosince a pak byla na pokoji 7. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru