Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

paja83
15. únor 2012

@fori To máš pravdu s tou chodbou, ale aspoň je dobrá výmluva, že návštěvy tam jsou jen chvíli🙂. Ono stejně, co si budeme říkat, ženský mají odpočívat a ne strávit x hodin na chodbě🙂. A hoďku tam člověk bez problému vydrží. Přeji Ti moc štěstí, ať se co nejrychleji zadaří 😉

alice.r
17. únor 2012

@paja83 Jsem ráda, že jste byli spokojeni a že jsi to sem napsala. Je to hodně subjektivní a záleží i na psychickym stavu. Já jsem to prostě nezvládla. A jak jsi psala o tom odpočívání, to mne (promin) pobavilo🙂 Já jsem vůbec nestíhala ani odpočívat, neustále jsem přemýšlela nad tím, co jsem zapomněla atd. Většinou jsem zapomněla vážit malou🙂) Ale ted už to všechno beru s humorem. Hlavně, že jsou naše malé ratolesti v pořádku!🙂

zvalentova
17. únor 2012

Holky, doufám, že porodnice bude lepší jak poradny a ambulance. Zatím jsem tam byla 2x (pokaždé s něčím jiným) a bylo to naprosto příšerné. Sestry nepříjemné, množství matek by vystačilo na tři porodnice, průvan na chodbách. Čekání 3 hodiny patřilo k těm kratším. 😒

zuzanka26
18. kvě 2012

Ahoj,

obnovuji toto téma, byla bych moc ráda, kdyby sem někdo mohl napsat, jak se tváří u apolináře na to, udělat při druhém porodu opět císařský řez nebo zda chtějí zkoušet přir. porod. Mám z toho poměrně strach, vím, že u mě byl problém jen ten, že jsem se nechtěla otevírat a díky oxytocinu na vyvolání začala mít dcerka problémy, proto mě museli akutně říznout. Tak se bojím, aby mě tam někdo nenutil do norm. porodu. 😔

spaghi
18. kvě 2012

@zuzanka26 mam podobny dotaz, maly byl KP a podstoupila jsem CR, rada bych i druhy porod sekci, chceme druhe miminko pocit cca 1,5 roku od prvniho porodu, bojim se prirozeneho porodu z duvodu ruptury

iira
18. kvě 2012

@zuzanka26 ahojky rada bych ti poradila,ale ja rodila 2x prirozene,sice 1 porod se skomplikoval,ale na cisare uz bylo pozde tak pouzili kleste ...to se asi spis zeptej tam nejakeho doktora

karusta
21. kvě 2012

@zuzanka26 asi tě nepotěším, ale první porod u mě u Apo ukončen sekcí ze stejného důvodu jako u tebe... no a když jsem odcházela, tak jsme se bavili o druhém a tam mi vyloženě řekl ved. porod. sálu, že snad to příště klapne přirozeně... Jen tak ti CŘ neudělají, tomu nevěřím 😨 Já sice nakonec druhý porod měla sekcí, ale jen díky tomu, že to byla dvojčata..

sarkachmelova
11. črc 2012

Ahoj maminky,
nechystáte se některá v září porodit u Apolináře ? 🙂 🙂

petrakm
21. črc 2012

@zuzanka26
@spaghi
Ahoj,moc se na to netvari,ale me kamaradce gyn nabídl,ze pokud je rodicka vystresovana z předešlého porodu a dr uzná ,ze by to mohla byt komplikace porodu,lze tímto vyřešit sekci..nakonec to ale zvládla přirozené..

spaghi
22. črc 2012

@petrakm diky za odpoved, no o stresu z prvniho porodu bych mohla vypravet 😒 porod jako takovy pro me fyzicky strasny nebyl, ale spis po psychicke strance, maly nebyl uplne v poradku a ihned po porodu byl prevezen do Motola na operaci

petrakm
22. črc 2012

@spaghi
Úplne té chapu,u nás malickej nesel na operaci hned,,stresovali mne ale od 30tt:-/nevím,co jste měli za problém,ale šla bych spis do Motola,jen pro klid..kdyz miminko muselo stejne na operaci tam..moje kamaradka taky rodila u apo predcasne a vsechny operace delali v Motole,další porod uz absolvovala rovnou v Motole,pro svůj klid..Měla 3cisare..ja jsem
Šla k apo kvůli urologii,ta je hned u nich vedle a spolupracuji spolu..jinak jsem měla 2.volbu taky Motol,ale urologie je lepší na Karlaku..je to stresující,ale určitě to půjde vyřešit..navíc ted prece schválili /nebo je v řešení vyber lékaře,tak si myslim ,ze za tu dobu ,co pujdes znovu rodit,uz si budes moct sekci dopřát,akorát to tedy nebude zadarmo;-/

spaghi
22. črc 2012

@petrakm rozhoduju se prave mezi druhym porodem u Apo nebo v Motole, no jeste mam dost casu na premysleni 🙂

sunnymood
28. črc 2012

@sarkachmelova já se chystám na porod v září u apolináře 😅

sarkachmelova
30. črc 2012

@sunnymood koukám,že o dost dřív,závidím 😀

sunnymood
30. črc 2012

@sarkachmelova no jen doufám, že dřív .. dnes jsem se objednávala do 1.poradny a jdu až 20.8. - tak snad to uteče..už toho mám docela dost 😀

sarkachmelova
30. črc 2012

@sunnymood já toho mám totálně plné zuby !!! 😀 😀 😀 jako ta představa že mám před sebou celé dva měsíce mě opravdu děsí takže taky bych ráda rodila dřív.. Anežku jsem přenášela a to bylo pro mě opravdu peklo tak to už zažít nechci 😀 já jdu příští týden naposledy ke svému doktorovi. To bude ve 33tt a ve 35tt budu volat k apo tak uvidím na kdy si mě pozvou 🙂 je to tam vždy děsně na dlouho 😠 to Tě objednali docela pozdě teda 20.8. to půjdeš mezitím ještě ke svému gynekologovi ?

zuzanka26
2. srp 2012

Ahoj holky,

chci jen napsat, že jsem taky šla poprvé do poradny k Apolinářui až ve 38 tt a jsem ráda, fakt je to na dlouho. Doktoři byli ale moc milí, hned mi řekli, že v případě předhcozí sekce, mé výšky, těhot. cukrovky tak se volí císař, jsem za to fakt moc ráda. i všechny sestřičky byly fajn, zatím jsem nenarazila na nikoho blbýho.
Příští týden ve středu mám naplánovaný řez, tak se samozřejmě bojím, ale prostě už ho chci taky mít u sebe broučka malinkýho, tak musím něco vydržet 🙂

jahudka.1
8. srp 2012

Holky a jak je tou apolinare s nadstandartem? Je tezke se na nej dostat??? Vim, ze to zalezi na dobe, kdy budu rodit, ale spis mijde o to, jestli s tim nedelaji problemy a neschovavaji si je pro nejake celebrity ;)

luciina
8. srp 2012

@jahudka.1 Já byla na normal pokoji, pže bylo na nadst. plno a pak jsem za to byla ráda. Chytla jsem prima holky a jako prvorodička jsem byla ráda, že nejsem sama. Byli i fajn noční mejdany na chodbě s miminkama. 😀

jahudka.1
8. srp 2012

@luciina ja odmitam byt natriluzaku a hlavne ani omylem ty spolecny socialky! Taky mi vadi ty navstevy na chodbe! Momentalne se rozhoduju mezi apolinarem a horovicema! A nevim!:(

luciina
8. srp 2012

@jahudka.1 Nejsem si jistá, že na nadst. může návštěva až na pokoj. Na našem odd. byl nadst. na konci chodby a návštěva tam nemohla.

jahudka.1
8. srp 2012

@luciina aha, ja se na to ptala a bylo mi receno ze od toho to je nadstandart:( tak nevim jestli nekecaji aby nalakali maminky...

luciina
8. srp 2012

@jahudka.1 Si nemůžu vzpomenout na kterém odd. 6ti nedělí jsem ležela. To domyslím a napíšu.

jahudka.1
8. srp 2012

@luciina ok 🙂

terezka312
9. srp 2012

@jahudka.1 Ahoj, rodila jsem u Apolináře na konci června, byla jsem na dvoulůžkovém nadstandardu na oddělení P1. Dostala jsem se tam tak, že jsem se tam šla prostě zeptat, jestli mají místo a oni zrovna jedno měli, tak mě tam vzali. A návštěvy na pokoj můžou, pokud s tím souhlasí druhá maminka a neuvědomuju si, že by s tím někdy nějaká měla problém, mně se na pokoji vystřídaly 2 a nevadilo to ani jedné, jednou jsem si tam vzala někoho já a jindy ona, ale když mi přišlo najednou snad 5 lidí, tak jsme stejně byli radši na chodbě, je tam stolek, jsou tam židle, takže v pohodě... 🙂

jahudka.1
9. srp 2012

@terezka312 ja bych teda chtela jednoluzkovy nadstandart, tak uvidime jestli to vyjde! Kazdopadne diky za info;)

terezka312
9. srp 2012

@jahudka.1 Na oddělení P1 byl jednolůžák jen jeden a holka prvorodička říkala, že to není nic moc, když potřebuješ do sprchy nebo odběhnout za sestrama, nemá ti miminko kdo pohlídat, ale tak je to o osobních preferencích, každopádně P1 doporučuju, bylo to tam ok (až na tu nemocniční stravu 🙂 )

jahudka.1
9. srp 2012

@terezka312 tak ja tam budu mit casto manzela a taky rodice, takze s ohlidanim strach nemam;) jj, ja tam ted byla na kapackach a nemocnicni strava je tam teda super 😀 ale oddeleni si asi vybrat nemuzu ne? Daji me tam kde bude volno predpokladam! Hlavne ne zadnej trojluzak a socialky na chotbe, z toho mam osypky uz ted!! Brrrr...

ilonne
9. srp 2012

@jahudka.1 Jestli nemáš nějaké zdravotní problémy, volila bych Hořovice. Já rodila u Apolináře v říjnu loňského roku a za mě musím říct, že porod byť trval dlouho, byl naprosto super, ale šestinedělí byl otřes. Byla jsem dokonce na 4lůžáku. Personálu těžko něco vyčítat, prostě toho mají hodně, ale příště půjdu do Hořovic.

jahudka.1
9. srp 2012

@ilonne jj, zvazuju to cim dal tim vic;) hrozne se mi ta porodnice libi! Jedine minus je, ze se za mnou nedostane tak casto manzel!!! Dela prave doktora na Karlaku, takze k Apolinari to ma par kroku, do Horovic je to dal:( ale Horovice jsou vazne skvele!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru