Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

karusta
29. dub 2011

@brendda jojo, já už 15 let jezdím ke svému gyn. do IKEMU a ten operuje u Apo..Mně už dělali u Apo 3 menší operace a pak byla jasná volba, že i rodit budu tam. Mám k nim obrovskou důvěru, tak dojíždím. Není to tak hrozné. Když nejsem těhu, tak na kontroly do IKEMU jen dvakrát do roka, to je pohoda a v těch dvou těhu se to zvládnout dá. S Teri jsem jezdila jednou za měsíc, ke konci samozřejmě častěji, ale jsem u Apo za 50 minut, to není nic hrozného. No a teď jezdím taky po měsíci na KO+ sem tam nějaký ten UTZ navíc, jen budu asi už brzy jezdit po 14ti dnech. Ale nevadí mi to, stojí to za to..

brendda
29. dub 2011

@karusta aha,no to chápu...
Já bydlím kousek za Prahou a v podstatě to taky nemám míň,než 50min....
Tak ať jsou dvojčátka v pořádku!!

misuuuule
29. dub 2011

@chayanita ale zlatýýýýýým !!!! Je ale pravda, že nám tloustne, když jsem u ně rodila před čtyřmi lety, tipuju ho o 15 až 20 kg míň, ale takooví lidé jsou strašně dobrosrdeční a to on je a k tomu profík !!!!!!

karusta
29. dub 2011

@brendda díky za přání.. 😉

brendda
30. dub 2011

@misuuuule no,my taky nehubneme 😀 😀 třeba chce držet krok s pacientkama 😀

misuuuule
30. dub 2011

@brendda no to je fakt, jsem na tom stejne jako on 😀 doufam, ze po porodu to pujde dolu, nechci byt hroch na veky 🙄

zzf
1. kvě 2011

@chayanita Ahoj byla, ale moc už si jí nepamatuju. Já byla ráda, že žiju 😀 ikdyž na JIPu my bylo už líp....

chayanita
2. kvě 2011

@brendda ted si na to kápla=))))

brendda
5. kvě 2011

Holky,jak to teď chodí,když se jde poprvé do poradny????
Přijdu,počkám až vyleze sestřička a řeknu,že jsem poprvé???Můžu si vybrat doktora,nebo mi nějakého přidělí???

evulatko
5. kvě 2011

@brendda, ahojky🙂 ja to mela tak (tedy uz to budou za chvili dva roky, tak snad se nic nezmenilo), ze jsem sla do prvniho patra, kde bylo spousta maminek, pak jsem myslim sestricce dala tehotenskou prukazku a pak jsem docela dlouho cekala. Doktora jsem si tedy rozhodne vybirat nemohla. Mezitim jsem jeste odevzdala moc, pak merili tlak, doktor prohlizel... Tak hodne stesticka🙂

sarkachmelova
5. kvě 2011

@brendda Ahojky, já u apolináře rodila 8.3.2011 :o)) do poradny je to přesně tak jak píše evulatko. První návštěva probíhá přesně tak, ostatní návštěvy trošku jinak, nejdřív se chodí dolů na monitor pak nahoru do poradny (v které mi mimochodem praskla plodová voda takže si mě tam rovnou nechali, no sranda byla :o)) doktora si vybrat nemůžeš, vždy je tam někdo jiný, ale teda já osobně narazila jen na skvělé, milé a hlavně hrozně přátelské lidi :o)) fakt super, skoro ani domů se mi nechtělo :o)) je to tam fakt strašně fajn, ničeho se neboj :o)

brendda
5. kvě 2011

Díky holky,
já se nebojím 😀 Rodila jsem tam už před 4lety....já jen,jestli se něco nezměnilo.Mě na začátku přidělili Mudr a k té jsem pak chodila každé pondělí.
Nebo,jak se chodí často???

sarkachmelova
5. kvě 2011

@brendda aha 😀 tak nezměnilo 😀 chodila jsem každý týden, po termínu častěji,podle zdravotního stavu 🙂

brendda
5. kvě 2011

Jasný,takže jednou týdně trvá.Díky.

karusta
6. kvě 2011

Ahojík, tak poslušně hlásím, že dnes všechna vyšetření dopadla na jedničku a jsou to kluci jako buci!! 😀

brendda
6. kvě 2011

@karusta dva kluci............ty vago! 😀 Gratuluju!!!!!!!!!!!!!

karusta
6. kvě 2011

díky, díky, tajně jsme v to doufali, když už máme rošťandu, tak toto byla ta lepší varianta... páreček bouhužel u jednovaječných nešel, ale to jsme věděli....

anetadr
8. kvě 2011

@sarkachmelova jé - tak to jsme rodili ve stejný den🙂 my byli dva ve 13.52 co vy?

sarkachmelova
8. kvě 2011

@anetadr jéé, opravdu ? :o) to je hezké :o) já byla porodní sál č 1 a Anežka se narodila v 17.49 :o)) potom oddělení P1 🙂

anetadr
9. kvě 2011

@sarkachmelova tak to já byla myslím na porodním sále č.2 - teda byl to ten, jak se šlo doleva od schodů. Pak jsem byla taky na P1. Tak jsme se tam asi někde možná viděly - myslím, že alespoň na přednášce od paní doktorky🙂

sarkachmelova
9. kvě 2011

@anetadr no to teda asi určitě 🙂 možná si Tě podle fotky pamatuju,nebyl Tvůj klouček docela veliký ? 😉

karusta
9. kvě 2011

Ahojte, tak se jdu s Vámi rozloučit. Letíme dnes na dovču, nevím, jestli tam budem mít net. Compa berem, třeba se ozvu, pokud ne, tak za týden a kousek hodím raport. Mějte se tu všechny krásně a přeju pohodové těhulkování

anetadr
10. kvě 2011

@sarkachmelova jj máme obříka🙂 teda ty máš dobrého pamatováka - já bych tě takhle podle fotky asi nepoznala. No a jak se vám oběma daří?

lipetra
11. kvě 2011

Ahojik já budu taky rodit u Apolináře. Nemáte taky někdo termín v říjnu? 😉
Od Podoli me odradilo par kamaradek, pry sestry na sestinedeli jsou neprijemne a doktori tam jsou cim dal tim mladsi, takze si clovek prijde jak pokusny kralik, ale ono to je asi vsude na koho clovek narazi jak sestra, tak doktor. Tak snad budeme mit stesti na pohodový pobyt v porodnici s příjemným personálem 🙂

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra ja taky v rijnu u Apol. Minule me rodila tichoucka studentka. Vypadala jako barbie a tak na 16 let 🙂
Ale prima! PA bylo taky urcite do 30. Mlady holky. Nahodou je to fajn. Doktor zasival taky max 30. Takovej extravagantni frajer 🙂 bylo tam moc fajn.

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 A kdy mas presne termin v rijnu? Ja netvrdim, ze mlady doktor nemuze byt dobry, neni to o veku. Ale spis o pristupu 😉

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra podle doktoru 5.10., ale rodit budu az 15.-18.10.podle poceti. Minule to vyslo o den driv podle poceti a o tyden pozdeji podle terminu. Byla jsem az prekvapena jak vsichni byli mili. Fakt.

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 Já mám termín 9.10., ale pokud budu muset císařem kvůli páteři, tak půjdu dřív. To se teprve uvidí 🙂 A už víte co čekáte?

vysocanka
11. kvě 2011

@lipetra krasny termin porodu to jsem se narodila já :D :D

lipetra
11. kvě 2011

@vysocanka No ja doufam, ze ten termin vyjde🙂 Me se ten termin libi 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru