Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ervina
11. bře 2008

teda barbárku, to je smůla. ale hlavní je,že se o tebe dobře postarali a ondrášek je v bříšku v pořádku! mudr.koucký je třída, takže jsi byla v dobrých rukách.
jinak na tom kurzu jsme seděli druhý od okna,pak byl pár a vy,ale to si asi už nevybavíš.

kacko, do té poradny je lepší jít po ránu, já tam byla dneska kolem desátý a byla plná čekárna. ale ono to tam celkem odsejpá,tak to nakonec bylo taky rychlý. tak se tam možná za 14 dní potkáme v tom davu těhulek 😀

barbarek
11. bře 2008

Holky fakt doktora Kouckého chválim, na cokoliv mi odpověděl a byl hrozně příjemný. Fakt třída. I on řekl, že normální porod asi nebude technicky možný, tak se s ním pak v poradně domluvim co a jak.

Ervi možná si tě vybavuju. Měla jsi na sobě tmavé tričko a svetřík? Nebo bílé tričko? Každopádně mě nenapadlo, že tam druhý den vše ozkoušim na vlastní kůži. ☹

ervina
11. bře 2008

barbarku, uhodla jsi,měla jsem tmavé tričko a svetr 😉

a kdy má poradnu dr.koucký, musí být asi na roztrhání,když je tak vyhlášený.....
třeba to nakonec půjde a budeš moct porodit normální cestou. řekla bych,že dr.koucký navrhne císaře až jako poslední možnost,ale jak píšeš,asi to s tou zlomeninou nebude žádná sranda.
důležitý je,aby jste s mimčem byli v pořádku!!!

barbarek
12. bře 2008

Vidíš Ervi jakou mám paměť, pamatuju si tě 😉

Kdy má dr. Koucký poradnu nevím, ale já tam jdu 24.3. a to jdu myslím přímo k němu. On se mnou porod řešil a hned řekl císaře, že to jinak není moc možný. Pak to na velké vizitě říkal hlavnímu lékaři a ten to odkýval. Takže uvidíme. Je fakt , že z toho nejsem nadšená, ale zase to pro mě bude určitě jednodušší. Fakt na tu nohu nesmim vůbec došlápnout, takže bych nemohla dělat žádné úlevové techniky, chodit do sprchy atd atd. Takže uvidíme 😖

ervina
12. bře 2008

barbárku, tak uvidíš,jak to nakonec bude. holt by se nedalo nic dělat,když by byl nutný císař a jak píšeš asi jiná možnost nebude 😒 ale důležitý je, aby jste byli s mimčem v pořádku a o to se dr.koucký jistě dobře postará 😉

a jak to zvládáš se zlomeninou, musí to být náročný,ne?

barbarek
12. bře 2008

Jo přesně, hlavně aby to bylo vše ok a malej i já jsme byli v pořádku 😉

Zvládám to hodně ztěží, ale co se dá dělat. Večer jsem vždy vyčerpaná. Nosit svojí váhu na berlích a ještě břicho je fakt děs. BOjim se abych nespadla a bolí mě ta zdravá noha. Takže fakt síla 😒

janah.
12. bře 2008

Barbarku, drž se!!! 😎 Zatím nosíš jen tu svojí váhu 😕 😕
Já byla dneska poprvé, celkem dobrý, jen na ultrazvuku - objednání na mne byli nepříjemný 😒

girll
13. bře 2008

Ahojky holky,
jsem 12+4 a chtěla bych rodit u Apolináře,doufám že ještě bude místo až tam v 15tt budu volat. 😒 A chtěla sem se zeptat,psali ste tu že u první doby porodní nemůže být partner,jo???Vím že to asi bude znít hloupě ale první doba porodní jsou kontrakce???Nebo u kontrakcí už muže být se mnou???A ještě sem se chtěla zeptat zda se může během kontrakcí pít,vím že někde jen namáčí rty.Děkuju moc za odpověd Terka 🙂

pepibubu
13. bře 2008

Girll, ahojky, no já původně taky chtěla k Apolináři, ale to, že partnera pustí až na samotné tlačení a do té doby si to musíš odhekat sama, plus arogance sestry když jsem tam volala mně odradily a přihrály mě do Neratovic, které tou dobou budu mít i nejblíž (stěhujeme se v dubnu) z Čakovic

cechtek
13. bře 2008

mangela pustili na porodní sál po přípravě cca v 15 hodin, porodila jsem ve 20.17
mohla jsem pít celou dobu, ale jen vodu, vypila jsem několik litrů, když jsem dýchala, tak jsem měla stále děsně vyprahlo...
a v 16.tt Tě stopro zaregistrují, nemusíš mít strach...
a je to tam úžasný, skvělý personál 😉
Neratovice budou taky super, ale já raději sáhla po jistotě 😉

janah.
13. bře 2008

Taky nic o tom, že by manžela nepustili nevím. Záleží v jakým stavu přijedete, ale jestli Vás přijmou s pravidelnejma kontrakcema a slušným nálezem, půjdete podle mne po přípravě rovnou na sál a tam byl pokaždé (2x) manžel se mnou. 🙂 Jinak je to podle mne s prasklou vodou. Vůbec si nedovedu představit, že by tam tu nejhorší dobu se mnou nebyl. Tlačení je pak už vcelku rychlovka 😉
Jinak včera jsem byla přítomna telefonátu, kdy se někdo chtěl ještě objednat na srpen a beznadějně plno. Objednávala bych se v 15+1 jak maj na stránkách 😀 😀
Jo a pití je v pohodě, možná to někde nechtěj dovolit, že se pak zvrací. Mě na těhotenským kurzu doporučovali s sebou colu, tak jsem ji poctivě pila a pak mi po ní bylo sakra fuj.... 😢 (PA říkala, že je to jen z tý coly, příště prej lepší voda bez bublin!!)

kacka.va
13. bře 2008

tak na 1. dobu porodní pouštějí manžela prý jen na Bulovce, tak s vámi může být úplně celou dobu. Jinde pouštějí partnery až na 2. dobu porodní, tedy až na porodní sál.
Nám doporučovali vzít si vodu ředěnou nějakým džusem 🙂

cechtek
13. bře 2008

já měla džus, kolu a vodu, dovolili mi vodu, potají sem cucala bombony s hroznovým cukrem abych měla energy, nebylo mi po nich blbě, na P2 na hekárnu pouštěj v poho, pokud nemají ostatní maminy námitek, což většinou nemají...
já hekala na rizikáči, tam by mangel mohl, ale vyšlo to zrovna tak, že šel rovnou na sál...

martinka79
13. bře 2008

Tak Vás pročítám co žena to názor, vodu si beru na 100% také a hroznový cukr též. uvidím kdy toho mého miláčka pustí ke mně,a le budud ho chtí mít u sebe asi neustále. Asi podle prvního porodu usuzuji, že tam mi byl velmi nápomocen. 😉 jen aby to šlo rychle a hlace. 🙂

adris69
13. bře 2008

Ahoj holky,nechtěla jsem sem ani nic vkládat,páč jse tu četla stejně jen samou chválu,ale byla jsem v konkurenční porodnici,kterou furt s Apolinářem srovnávaj a vybraly jsme si dobře,budete spokojený 🙂 ,já sama pořádně taky nevím kdy a jak se mění ty doby porodní 😉 ,ráno jsem tam byla na norm.monitoru,odtáhli mi auto,to bych ani nehonila,ale měla jsem tam tu tašku do porodnice,né že bych jí zrovna potřebovala,ale co kdyby,bylo už po termínu 😀 ,no když to zkrátím,auto jsem si dovezla domů a skoro se vracela,to furt že ty kontrakce se nezaspí,ale tohle jsem měla každej měsíc,pak se mi to nezdálo a kdyby mi neodešla hlen.zátka,tak bych se tam nevracela a to jsem si stejně ještě chtěla rozmyslet,páč ta může odejít klidně i pár dní před,no nakonec byli všichni rádi,že za mnou nemuseli ani do auta,byla jsem otevřená na7cm,než mi natočili monitor,tak praskla voda,honem mě převezli do takové jejich přípravky,nikde nebylo místo,bez klistýru,vysprchování,né že bych to potřebovala a hlavně bez mého vytouženého epidurálu,s tím že to nejhorší už je za mnou,takže od příjmu to bylo přesně 36min.a všechno se v takový rychlosti a bez místa krásně zvládlo,PA si zaslouží asi ode mě největší pochvalu,jednu dobu jak jsem se lekla,že už je to ono,tak jsem snad přestala slyšet a stejně mě vedly furt ke stejnýmu cíli a já dělala asi co jsem měla 😀 ,takže všem vám přeju ať to uteče a máte už brzo u sebe ty svý poklady 😉 !

kafi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikitka26
13. bře 2008

upřesnění pro těhulky v začátku:
první doba porodní=doba od začátku pravidelných děložních stahů do úplného otevření děložního hrdla....takže není pravda, že by partner nemohl být s vámi během první doby porodní. Jen jde o to s jakým nálezem na děložním hrdle přijedete,určitě jste slyšely termín otevřená na 2, 5 cm atd. U Apolináře to funguje tak,že pokud jste otevřená na 5 a víc, tak můžete jít na box, to znamená s partnerem. Pokud přijedete a budete mít nález jen např. na 2, tak vás dají na předpokoj (3 nebo 4 lůžkový), kde partner nemůže být s vámi pokud je tam víc rodiček (ikdyž po dohodě lze vše). Takže ideální je přijet do porodnice s nálezem 5 a víc 😀 ...ale kdo si to takto může naplánovat, že?

Já tam rodila před půl rokem, předpokoji jsem se bohužel nevyhnula, pač jsem přijela s prasklou vodou bez kontrakcí, takže druhej den vyvolávačka. Ale jinak jsem tam byla moc spokojená 😉 Doporučuji si po porodu zaplatit nadstandard kvůli sprše a WC na pokoji 😉

Přeji všem čekatelkám rychlý a bezproblémový porod...určitě jste zvolily dobrou porodnici 🙂

janab78
14. bře 2008

Na box dávají už když je mamka na 3 cm. Alespoň tak to bylo u mně. Až na to, že jsem se na 3 otvírala SAMA (bez manžela) 12 hod. Je to škoda, že tam musí být žena sama. Hodně maminám by to pak mohlo pomoci.

r.o.s.s.i.b
19. bře 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat ohledně předporodního kurzu,co se tam dělá a na kolik vyjde??Na stránce píšou,že 500,- to se mi zdá málo tak jestli můžete podat informce budu moc ráda 😅

sylvar
19. bře 2008

jak píše Nikitka, doporučím zaplatit si nadstandard, kvůli sprše na pokoji ideální...já v ní byla co chvíli první dva tři dny

cechtek
19. bře 2008

rossib: sedíš a posloucháš, občas se zeptáš 😀
popisují doby porodní, kdy jet do porodnice, co s sebou, jak to u nich chodí a provedou porodnicí, stojí to 500,- Kč, mangel u porodu už neplatil, zda tj. hodně bo málo ať si zváží každý sám 😉
já byla na P3 a měli sprchu hned vedle pokoje, nemusely jsme přes chodbu, gže jako na pokoji 😀

kacka.va
19. bře 2008

zrovna včera jsme na předporodním kurzu byli. 😀

martinka79
19. bře 2008

🙂 kacka a dobrý? asi jo. 😉

kacka.va
20. bře 2008

jojo, dobrý, já už jsem většinu stejně věděla z jiných kurzů, takže šlo hlavně o to, že jsme to tam pěkně očíhli, ne kterém sále bychom chtěli rodit. Paní, co nás prováděla, byla moc příjemná.

janah.
20. bře 2008

Kočky a to vás vzali na sály?? My nikdy na těch kurzech neměli štěstí, prej, že roděj... 😅 Byli jste tedy jen v předsálí nebo až u boxů??? 😀 😀

kacka.va
20. bře 2008

jojo, na oba - přímo u boxů, na jednom sále zrovna nikdo nerodil a na druhém rodila jedna maminka, ale až v posledním boxu, takže jsme zůstali hned na začátku, abychom tam nerušili. A jedna maminka akorát byla ve vířivce

martinka79
20. bře 2008

kacka tak to bylo super, mne je jedno kde na jakém sále bdu rodit až mě to chytne, uvidím toho 25.3. co mi řeknou a kdy nastoupím.

kacka.va
20. bře 2008

no nám říkali, že si můžeš vybrat a cca v 97 % pak rodíš tam, kde jdi chtěla.

martinka79
20. bře 2008

hm tak to je dobré já si to prohlížela na netu a uvidím až podle toho jak to dopadne na kntrole stejně budu muset k nim do poradny. 🙂

kacka.va
20. bře 2008

no já jsem taky na poradnu zvědavá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru