Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
6. dub 2008

baru neboj snad ano a když né tak ti maminky rády pomohou pokud bych byla někde nablízku ráda ti vypomůžu aspoň mi to tam bude utíkat. 😉

barbarek
6. dub 2008

NO to jsi hodná, ale budeš sama ráda, že mám klid 😉 Mohly by jsme se sejít na pokoji, to by bylo fajn 😀

martinka79
6. dub 2008

no to by bylo fajn kdyby nám to vyšlo,a le to víš asi těžko se na to můžeme spolehnout.
Pokud bych brala porod jako jsem měla s dcerou tak to byla vážně pohodička. 😉 a 4dny v porodnici mně lezlyi na nervy. Cítila jsem se skvěle a manžel trávil každkou hodinu s námi, teď to tu ale nepůjde. 😀

barbarek
6. dub 2008

NO taky tomu moc nevěřim,ale aspoň se uvidíme na chodbě 😀
Já jsem taky zvědavá jak dlouho tam budu, počítám, že asi déle. Prý se 5 den od operace pouští domu, ale nevim jak to bude se mnou. 🙂

martinka79
6. dub 2008

Baru krásnou dobrou noc. Zítra jsem možná poslední den doma. Uvidím co si na ne připraví ač si spíš myslím, že mne pošlou domů a přijdu ve středu nebo ve čtvrtek. 😉

petule.h
7. dub 2008

den porodu se nepočítá, ač rodíš brzy ráno. Já rodila císařem v 6h ráno v sobotu a pouštěly mě v pátek ráno, byla jsem ÚPLNĚ v pohodě, ale to bylo v krči .Mějte se

janah.
7. dub 2008

Ahoj Kočky,
tak na Vás myslím, jak se Vám to krátí. My měli včera nic moc den, já jsem nějaká nastydlá a snažila jsem se trošku ležet. Do toho Eliška se rozhodla, že mě "sežere", takže od od osmi večer do půlnoci řádila a sháněla furt něco do žaludku. Tak jsme nějaký vyřízený. Jo a nejstarší se rozhodl, že nás zterorizuje, takže vyšvihnul pěknou scénku na téma chci náplast na bebíčko... 🙄 🙄
Dej pak vědět Marti, co Vaše princezna na Míšu 😉

martinka79
7. dub 2008

Ahojky JAni tak to jsi měla o zábavu postaráno. určitě potom písnu. Jsem zvědavá kdy mne vezmou.
Jinak krásné ráno. 😉

barbarek
7. dub 2008

Dobré ráno, tak místo abych si fakt užívala poslední noci klidu, tak skoro nespim. Tak hrozně mě bolí ty kosti mezi nohama, že mám pocit, že mi při každém pohybu prasknou ☹ Snad to porodem zmizí.

Jinak dnes má za mnou dorazit kámoška, tak snad mi to uteče.Včera se to nějak hrozně vleklo.

Marti tak jsem fakt zvědavá jak zítra dopadneš 😉

martinka79
7. dub 2008

BAru krásné uplakané ráno. Tu bolest znám já dokonce cítím takové páchavé bolesti jako když si malej kutá cestu sám. 😀 😀
No to jsem zvědavá sama,ale věřím, že pojedu domů a přijdu buď ve středu nebo ve čtvrtek. Ach jo. ☹
se mi špatně spí díky mým super děsivým snům. 😉

barbarek
7. dub 2008

Tak já sny naštěstí nemám. Tobě se zdá o porodu? Mě vůbec.

No každopádně i když dorazíš koncem týdne tak se tam potkáme. Snad budu trochu funkční. Jsem zvědavá jak dlouho budu na té JIPCE, ale asi jen ty 2 dny a pak mě šoupnou na nějaký pokoj...snad blízko WC 😀

sylvar
7. dub 2008

holky, přeju,abyste to měly už za sebou!Tohle čekání musí být něco!
janah, gratulace k Elince, jsi dobrá, 3 tak malé děti!mě by trefil šlak!mám nerva i ze Sofinky, když začne ječet 😅

barbarek
7. dub 2008

Sylvar to je fakt něco, hlavně když vim, kdy na to jdu 😀

martinka79
7. dub 2008

Sylvi díky za podporu.
Baru no uvidím co mi řeknou. Neboj já si myslím, že to bude vážně 2dny na JIP a potom hurá do dění mezi maminky. No ono to není pouze o pordu,a le tak různě o káímoškách co teď porodily nebo co je to čeká a takové patálie jako kojení a brekot atak. Já senijak moc nebojí, spíš jsem zvědavá co vymyslí a co bude potom. Zda malý bude muset jít na nějakou tu transfuzi či ne. co mu zjistí. 😉

barbarek
7. dub 2008

Marti neboj, taky to určitě bude ok. To je hrozný co mi pro ty mimísky musíme vydržet. KDyby rodili chlapi tak určo vymřeme 😀

martinka79
7. dub 2008

no tak to si dovedu představit, že ti co by se rozhodli že etdy budou mít mimi tak kolem nich skáčeme jak služebné. 😀

barbarek
7. dub 2008

No to určitě, když už rýmička a teplůtka jsou pro ně smrtelné nemoce 😀

martinka79
7. dub 2008

no právě. 😀

martinka79
7. dub 2008

Jo baru když jsi šla ten monitor tak jsi dávala předem někam průkazku? nebo jsi počkala na pořadí až na tebe přišla řada? 😉

barbarek
7. dub 2008

No já jsem tam přišla a jelikož tam nikdo nebyl tak mě sestřička hned vzala a brala si jen papír, který mi dal na poslední kontrole doktor. Ale dole už to bude fungovat asi jinak, tam nějaký řád bude!Tady to bylo vše v jedné místnosti

martinka79
7. dub 2008

Aha díky tak se zeptám. 😉

martinka79
7. dub 2008

Tak holky mějte se tu krásně já jdu doma ještě malinko něco udělat a zítra hurá do nemocnice uvidím co mi řeknou. Budu muset malinko přemlouvat jelikož na příští úterý nemám hlídání na Nikolku a psa manžel musí na zkušky a mám službu v práci. No uvidíme co na mne nachystají. 😉

Baru na tebe budu myslet ve středu, aby vše bylo rychlé. PA 😉
A třeba se tam potkáme. 😉

zuza56
7. dub 2008

Ahoj barbarku s těma kostma tě velice chápu,protože mám to samé,malá mi bere moc vápníku tak na to beru prášku ale jak se blíží porod tak se mi to vrací a nejhorší je v právě v noci když se člověk nemůže pořádně otočit natož se zvednout.Ve středu ti přeju hodně štěstíčka a závidím ti že už to budeš mít za sebou 😉 já bych rodila o stošest připadám si jak chodící slon. 😀

barbarek
8. dub 2008

Dobré ráno, tak jsem tady naposledy a zítra už na vás budu myslet od APolináře. Snad nejpozději za týden budu už s tím naším uzlíčkem doma. Holky já jsem tak nervozní 😒

Martinko na tebe budu moc myslet. Ještě jsem nějak odpol juknu zda jsi nepsala, abych věděla jak jsi dopadla. Jinak budu čekat, že se ke mě v porodnice budeš hlásti případně 🙂 Sádru beru sebou, tak mě poznáš 😀 😀 😀

Zuzi je to fakt hrozný co musíme vytrpět viď. ALe doufám, že to porodem přejde. Jinak díky moc za podporu a tobě taky přeju vše nej 😉

zuza56
8. dub 2008

S těma kostma trpíme hodně,ale doktorka mi říkala že po porodu by se to mělo pomalu upravovat zpátky,tak taky doufám že to bude ok.V prvním těhotenství takové problémy jsem teda neměla.Barbarku hlavně klid vše bude v pořádku a zvládnete to na jedničku.Moje ségra byla taky na císaři též u Apolináře a říkala,že druhé by taky chtěla císařem.Tak si ještě užívej klídku pak ti nastanou starosti ale nádhernýýýýýý 🙂 Držím ti palečky

barbarek
8. dub 2008

Zuzi tak to fakt doufám, že to přejde.
Snad to zítra bude ok. Ale to víš nervíky pracují. Nevíš jestli mohla mít ségra na JIPU u sebe telefon?

zuza56
8. dub 2008

Jééé tak to ti nepovím ségra tam byla totiž před 3lety a za tu dobu se mohlo spoustu věcí změnit.JOJO nervíky znám já první měla vyvolávaný.

barbarek
8. dub 2008

Aha tak se nechám překvapit. Tak hlavně ať máš druhý porod ok a bez komplikací 😉

janah.
8. dub 2008

Ahojky,
držím pěstičky, Marti dej vědět, jak jsi dopadla. Barbarku, tak už zítra!!! No Mimi si zítra asi ještě neužiješ, ale pak už Ti to taky nastane 😀 😀 Užívej si poslední den "klidu" a budu držet pěstičky!!! A koukám, že Zuza už to má taky za pár... Tak taky nápodobně!!!! Určitě vše bude OK a tak se držte!!!! 😝 😝

kacka.va
8. dub 2008

ahojky holky, tak dneska jsme byly opět u Dr. Koleška - opět super nálada, opět velmi příjemný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru