Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
16. srp 2008

Ahoj Marti,
nám to cestování teprve začíná 😝 Babi má dovolenou, tak si na pár dní vezme zbojníky a pak na dovolenouuuu 😀

martinka79
18. srp 2008

jééé Jani to si užijete. tak cestování zdar. 🙂 my teď už jen po vlasti čeké Praha, Loučeň a klid naší vesnice.

luciakubista
18. srp 2008

ahoj holky, chci se zeptat jak to vypada na sestinedeli,jestli je lepsi zaplatit si nadstandart,nebo se to da vydrzet.
Co sprchy a WC? diky za odpoved.

kacka.va
18. srp 2008

lucko: já byla na pokoji, kde byly pro dva pokoje dvě sprchy. Záchod na chodbě. Ale mám dojem, že některé pokoje mají na chodbě i sprchu. Nadstandart jsem nechtěla, přece jen je lepší, když máš okolo sebe maminy, kterých se můžeš zeptat, nebo si popovídat.

janah.
18. srp 2008

Ahoj,
nadstandard si zaplatit můžeš, pokud bude 😀 😀 Já byla vždycky na obyčejném (nikdy nebyl volný) a na 3 lůžka 1 sprcha. WC horší, jen na chodbě, ale já s tím nikdy neměla žádnej problém (žádný fronty apod). Jednolůžák je sice super, ale budeš tam na všechno sama, dvloulůžák za 700,- mi přijdou vyhozený peníze, když obyč. je třílůžák. Ale ber to prosím jen jako můj názor 😝 😝 šťastnou ruku při výběru a pohodovej porod 😉

janah.
18. srp 2008

Jo, ještě jsem zapomněla, na nadstandard můžou návštěvy, jinak jen na chodbě 😎

luciakubista
18. srp 2008

diky za nazory,taky si myslim,ze nadstandart asi nebude k mani,ja myslela ten dvouluzak.No uvidime,kdyz k tomu dojde.Ja jsem dost citliva,co se zachodu tyce 🙂 sprchu preziju

kacka.va
18. srp 2008

jojo, souhlasím s janah. no já myslím, že ani ten záchod není až tak tragický. Stejně většina holek chodila na malou do sprchy, protože na záchodě je nástřih pálil.

kacatko03
18. srp 2008

holky za co všechno se u apolináře platí??? já tam rodila před 6 lety a neplatila sem nic 🙂

kacka.va
18. srp 2008

za nadstandard a za otce u porodu, pokud jsi nebyla na předporodním kurzu.

kacatko03
18. srp 2008

na nadstandard nepotřebuju 🙂 a na předporodní kurz pujdu abych si to zopákla, to vím že pak se za doprovod neplatí poku do absolvuju, spíš sem myslela za císaře, epidurál atd...bo v Krči se za epidurál platí nebo co...

kacka.va
18. srp 2008

epidurál je zadara

martinka79
18. srp 2008

Kačko neplatí se nic zmiňované, neboj je to tam jen a jen lepší. 😉
LUCI já si myslím, že obyč. pokoj je přijatelný. když nadstandart tak jednolůžák pro dva je to už zbytečné placení. já byal na obyč spokojená, ale je to věc názoru. 🙂

berunka
18. srp 2008

holky a co navstevy na chodbe?opravdu se museji dodrzovat na chodbe?

janah.
18. srp 2008

Berunko, určitě musí. Ale ono je to tak lepší. Ohleduplnější k maminkám i miminkům. Vedle pokoje máš sprchu, furt tam někdo vystrkuje prsa a si představ, že Ti tam vletí cizí návštěva... 😒

kacatko03
18. srp 2008

díky...pro mě je také nadstandard zbytečný, jsem tam sama s nikým nepopovídám, navíc vím že by tam semnou nikdo celé dny nebyl bo všicni pracují...a je opravdu příjemnéjší mít si s někým popovídat...návštěvy na chodbě byli i před 6 lety 😀 to si pamatuju, že se mimča strčila do nákupního vozíku a tradá na chodbu 😉

martinka79
18. srp 2008

Beru jak píše Janča sice jsem měla z chodby strach, ale popravdě to bylo celkem fajn, když holky odešliy za svojí návštěvou měla jsem krásný klídek na pokoji na relax. jinak i mně to vyhovovalo na té chodbě.
ano bylo to super pokecat si a také takové to vzájemné souznění manin když na vás jde splín nebo hormonální změny. já vždy po návštěvě dcery s mužem byla smutivá a s holkama to přešlo raz dva. 😉

berunka
18. srp 2008

to mate pravdu holky a jeste k tem sprcham,sprcha je spolecna pro jeden pokoj nebo je nekde na chodbe pro vechny pokoje?

janah.
19. srp 2008

Beru, jsou 2 pokoje propojené 2 sprchami. Ležela jsem na P3. Jen snad jeden pokoj měl sprchu na chodbě, ale ta patřila jen tomu pokoji. A fakt jen otevřeli dveře a byli tam 🙂 Ze záchodu strach mít nemusíš, nikdy jsem tam žádnou frontu nezažila 😀 😀
Marti, tak dneska vyrážím za klukama na prázdniny. Myslím, že babičce už přeskakuje hahaha. Jinak s Eli jdeme dneska na naušnice 😝

martinka79
19. srp 2008

Jani tak naušničkám zdar anas to bude bezbolestné a prázniny si užijte. no já ležela už nevím na kolikátce,a le měli jsme sprchy na chodbě asi 4pokoje. 😉

kacka.va
19. srp 2008

my jdeme na náušnice příští týden 😉. Já taky ležela na P3

martinka79
19. srp 2008

holky tak ať jsou vaše princezny krásnější než teď. 🙂

kacka.va
19. srp 2008

no u nás bude konečně poznat, že jsme holčička 😉. My si totiž v růžové barvě zrovna nelibujeme, takže nosíme zelenou, hnědou, modrou a pak se každý ptá, jestli je to kluk 😀

berunka
19. srp 2008

holky a mela jste nektera cisare?

tanuki
19. srp 2008

ahoj holky, tak nakukuju a koukám, že tu zrovna řešíte to, proč nakukuju.
Jsem na tom podobně jako Luci, nechtěla bych být sama..tak bych teoreticky ráda ten dvoulůžkový nadstandart, ale je to opravdu dost peněz. Jediné, co mě OPRAVDU štve, jsou ty návštěvy na chodbě. Babičky..OK, ale manžel, to bych si představovala něco víc ☹ Ne porod a čau, uvidíme se zítra na chvíli na chodbě ☹

r.o.s.s.i.b
19. srp 2008

Já ležela na P 15 a na proti pokoji jsme měli naštěstí wc a sprcha byla na druhém konci chodby

barbarek
19. srp 2008

Ahoj holky, jsem tu koukám zase po pěkné době. ALe jsem pořád v tahu, teď jsem byla u mamky.

Jak se máte a jak rostete? My ok a rosteme jak z vody. Začli jsme chodit na plavání, dnes jsme byli poprvé a Ondra byl nadšený!!!

Berunko já jsem měla císaře...plánovaného!

martinka79
19. srp 2008

Baru u nás pohodově. prázniny nám knčí a já se připravuji na nástup dcery do školy. kde chodíte plavat?
no smanželem na chodbě je smutné,ale vážně se to přečká

berunka
19. srp 2008

barbarek. a jak to probihalo,jak dlouho jsi bya na JIPU a mela jsi ho naplanovaneho pred terminem? s nejvetsi pravdepodobnosti ho kvuli uzke panvi budu mit taky.

kacatko03
20. srp 2008

Ahoj Bar. četla jsem že jsi měla u apolináře plánovaného císaře, já tam budu rodit podruhé a první jsem měla akutní cisař, rodil mě dr mašata, chtěla sem se zeptat kdy ti dopředu řekli že bude cisař? v jakém týdnu ho dělají a na základě pak čeho vyberou datum??? problém jsem měla že malej nepostupoval a neroztahovala pánev...s dr mašatou se uvidim až v poradně u apolináře, promin za vychrlení otázek. děkuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru