Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
2. pro 2008

Ahoj, chtěla sem se zeptat, jak teď všude dávají jak rodičky vozí od porodnice k porodnici a nikde je nevezmou, když sem registrovaná u Apo, můžou si mě dovolit odmítnout? Řeší vůbec ta registrace něco? Protože pokud tam místo prostě nebude, tak mě asi vyčutnou, ne?

berunka
2. pro 2008

deathy kdyz misto nebude tak te samozrejme muzou odmitnout protoze bys proste nemela kde lezet 😉 ja mam planovaneho cisare na 30.12. u Apolinare takze mam snad tenhle problem vyreseny,proste tam budu mit na urcitou hodinu rezervovany sal a tim padem snad i postylku 😀

ronie:a bolelo te to vyndavani drenu nebo je to spis neprijemny pocit?mela jsi epi nebo celkovou narkozu?

tanuki
2. pro 2008

pokud bude plno..a podle vyšetření to bude vypadat, že to bude ještě na několik hodin, tak převezou..kdyby to ale už bylo na porod, tak si tě tam nechají. jenže pak třeba maminka dočasně leží na oddělení gynekologie a ne šestinedělí, to znamená, že tam nemůže mít u sebe mimčo (není to tam na to zařízené) Takže to, že by tě třeba převezli do nějaké hezké malé mimopražské nemocnice může být nakonec příjemnější.. 😉
Co řeší registrace? Skoro nic.. 🤐

ronie
2. pro 2008

berunko-to je v pohodě, trochu to zabolí, ale fakt jsou rychlý, tak se toho vůbec neboj 😉 Měla sem píchnutej epidurál, rodila em normálně, jenže porod nepostupoval, šla sem na cs, nechali mě epi, ale zřejmě ta hadička vypadla, takže sem jen taktak zabránila aby mě kuchli naživo 😀 😉 -ale neboj zkoušeli to a když řekli že jdou na to, tak mě jen lehce škrábli, já zařvala jak tur, aby to pochopili, tak píchli celkovou 😉 TeĎ chci rodit cs se spinálem 🙂

ronie
2. pro 2008

jo a registrace je fakt na h...jdu do vinohrad 😉

berunka
2. pro 2008

tak zrovna ve Vinohradech vcera ve zpravach zkouseli "udat" tu rodicku ve zpravach a tam maji stop stav.primo to tam rikala nejaka zenska z Vinohrad.tak nevim,ty mas ale jeste docela dost casu tak se to treba uvolni.

deathy
2. pro 2008

To je fakt sranda, já se k Apolináři dostala přes známost tamního dr. Byla sem v 17tt, jelikož mi můj dr. nic neřekl, že bych jako už někde měla být. Když mi to přišlo divný a začala sem se po tom pídit, zjistila sem že všude je plno, a teda nebylo mi z toho dobře. Pak mě můj dr. uklidňoval, že ty Vinohrady berou pořád atd. tak ať sem v klidu. No, tak teď můžu být jen ráda, že sem se nechala ukecat k tý tlačence a nenechala to náhodě, jak sem měla původně "v plánu".
Ale jestli to takhle bude i po novým roce, tak i ta tlačenka mi bude asi na nic. Z čehož mi teda taky neni dobře, protože představa že jezdím sem a tam republikou mě teda vážně nenaplňuje štěstím 😀
Tak budu doufat že Apo bude mít v pátek 13. kdy mám termín volno 😀

kacka.va
3. pro 2008

holky, stop stav může být třeba jen jeden nebo dva dni, takže bych si s tím hlavu moc nedělala. Jinak bez registrace by byl asi stop stav permanentně, protože kolik lidí není registrovaných a jelo by do téhle porodnice.

bibova
3. pro 2008

Holky pokud vím tak Apolinář bere všechny rodičky které jsou tam registrované. Řeší se to pouze tou hospitalizací na gynekologickém odd. A to ještě, pokud se uvolní místo na šestinedělí, snaží se tam ty maminy přesouvat. Ležela jsem tam tři týdny a ten úplný nával trvá vždy tak dva tři dny.

ronie
3. pro 2008

no holky já jen spoléhám na plánovaného císaře 😉 tak snad mě v těch vinohradech s tim vemou, zítra tam zavolám 😝

ronie
3. pro 2008

našla sem vyjádření vinohrad k té údajně odmítnuté rodičce:
http://www.fnkv.cz/html/zakladni_udaje/aktualit...

ale stejnak maj nával to je jasný 😝

berunka
3. pro 2008

holky a jakou kosmetiku na prcky u Apolinare pouzivaji?a musely jste prcky budit na kojeni nebo se kojilo jen kdyz se vzbudili?

ronie
3. pro 2008

berunko johnson, takže ber sebou něco jinýho nebo nic nepatlej 😝 , když hlídaly sestry tak nosili na kojo po 3 hodinách, když sem ho měla u sebe tak to nikdo nezhlídal, ale Oli se budil po těch 3 hodinách od té doby furt 😝

berunka
3. pro 2008

a musis s tim prcka mazat nebo muzes mit svoje?

ronie
4. pro 2008

to víš že můžeš mít svoje 😉 johnson je fakt blbej, ale myslím, že tam měli jen sprcháč jinak nic 😉

petrolejka
4. pro 2008

Berunko, já si kosmetiku nebrala. Na ty tři dny čerstvýho mimča není proč. Rybilku na zadeček tam mají, koupat se zpočátku stejně doporučuje jen ve vodě, aby gely a krémy mimču zbytečně nenarušovaly přirozený filtr. Mimi se nemá kde ušpinit, ta trocha smolky se opláchne vodou a natře rybilkou. A o Johnsonu jsem slyšela spíš špatné reference, porodnice to mají, protože je asi sponzorují, ale nikdo nám to teda nedoporučoval. 😉

kacka.va
4. pro 2008

beru: johnsona bych nedala, do porodky nepotřebuješ nic. Jinak by se mimčo mělo budit

ronie
4. pro 2008

kacko to bych nedělala, pokud je váha ok, rozhodně nebudit, tak si jedině zvykne na noční vstávání, pokud je miminko tou úžasnou výjimkou co spí celou noc, rozhodně nebudit, samozřejmě pokud je vše v pořádku 😉

kacka.va
4. pro 2008

ronie: my jsme ze začátku krmili max. po třech hodinách, v noci se doporučuje nedělat větší pauzu než 5 hodin a v noci už asi od 3 nebo 4 měsíců vstáváme jednou. Hlavně v porodnici je potřeba, aby mimčo přibíralo co nejvíc, jinak v některých porodnicích nechtějí pouštět domu. Podle mně to dítě si pak udělá režim podle sebe, ale rozhodně ne ještě v porodnici.

ronie
4. pro 2008

my sme ten režim už v porodnici měli-co 3 hodiny na minutu přesně se budil asi do půl roku..záleží na dítěti, ale znám maminky který měli dítka spací celou noc a byly oba v pohodě-se jim teda nedivim 😀 Samozřejmě pokud nepřibírá tak jasné..já bych prostě nebudila..Byla sem na nadstandartu s ještě jednou maminou a tim pádem se děti vzájemně budili, takže žádný spaní celou noc..a taky tim, že sem měla cs, tak první 2 noci ho měli sestřičky a tudíž mi ho budily ony, kdybych ho měla u sebe, nechala bych to na něm 😉

deathy
4. pro 2008

Je u Apo možný si tohle napsat do porodního plánu? Že teda když je váha dobrá, tak nebudit? A dodržovali by to?

kacka.va
4. pro 2008

ronie: doma jsem kojila taky podle potřeby, ale beru se ptala, jak je to v porodnici. 😉

ronie
4. pro 2008

já vim kacko-dyť já na to odpovídám 😕 prostě pokud je miminko v pořádku nebudila bych ho ani v porodnici..ovšem není to s tim úplně jednoduchý -všude 😝 Já s porodním plánem nemám zkušenost a obecně si myslím, že je lepší se zkusit domluvit, přinést nějakou bonboniéru sestřičkám apod.. 😀

janah.
4. pro 2008

Ono se mimčo musí budit taky kvůli žloutence. To jsou zlatý mimi, pořád spěj, ale jak nejedí, tak nečůrají a jsou žlutý. Prostě začarovaný kruh. Jinak já jsem tedy zastánce buzení. Podle mne si udělají režim a mají to pak trošičku jednodušší. 😀

ronie
4. pro 2008

jani to já taky ráda režim, ale lepší bez nočního buzení, jenže to jsou fakt výjimky..ale co kdyby.. 🙂

berunka
4. pro 2008

holky a jaky jsou na sestinedeli sestricky?chodi na pokoje nejak pravidelne pomahat treba prebalovat,koupat v tech přvnich dnech nebo je musite volat?

kacatko03
4. pro 2008

beru...tam je to individuální, já jsem na šestinedělí měla super setřičky, vycházely mi vstříc a dost pomáhaly, ale kamarádka byla na jiném oddělení a tak na ně nadávala, stejně tak jako moje švagrová...tak ono je to individuální na hoko zrovna narazíš 😉 😉 v lepším případě když narazíš na nějakou pipinu...tak si ji nevšímej 😉

berunka
4. pro 2008

veru a jak dlouho sestry asistuji u koupani atd?celou dobu co lezis na sestinedeli?a kdyz je vic volnych mist muzes si vybrat kde chces lezet?

kacatko03
4. pro 2008

zuzi...nevim jak dnes, ale tenkrát nám sestra ukázala jednou jak se mimi koupe a pak už jsme koupali sami, nekdy se přišla podívat jindy ne...podle toho jak si mimi držela, když vidělaže se bojí tak pomohla...ale asi sem měla fakt štěstí na sestry...podle mě si vybrat nemužeš, po porodu tě proste odvezou tam kde májí místo a nazdar. tech pár dní tam vydržíš s mimiskem, utěchou je pak že po pár dnech budete doma 😉

ronie
4. pro 2008

berunko taky jen jednou nás poučili co a jak a pak už holka poraď si, ale to je dobře, lepší než když na tebe čučej 😉 🙂 Když budou mít volnějc, tak ti vyjdou vstříc ohledně místa-ale zas záleží na lidech, já měla štěstí s tim nadstandartem, ještě lepší by byl jednolůžák, ale můžu být ráda, letos je to mnohem horší, takže já bych se spokojila s jakoukoliv postelí a moc bych si výskala, kdybych měla mimčo u sebe a neležela bych na gyndě 😝 Držim palce, ale ty máš plánovanýho cs ne? No tak jak tak-hodně štěstíčka 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru