Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

r.o.s.s.i.b
20. lis 2007

bledulka:Ta druhá varianta se mi zdá lepší,jen nevím jestli myslíš tu 3proudovku jak jezdí auta směrem na Nuselák??A není Apolinář po pravé straně?? 😉

janah.
20. lis 2007

Jo tak to parkování je fakt děs. My jsme měli vždycky štěstí, parkovali jsme v noci a mimi odváželi o víkendu. Ale slyšela jsem, že i přes povolení odtahujou. V nejhorším Vás manžel zanechá a pak bude bloudit a hledat a hledat...

bledulka
20. lis 2007

rosib-je to ta tříproudovka na nuselák.a máš pravdu- myslela jsem vpravo 😉
no někdy ty ruce pěkně motám 😅
ad parkování-prý se dá zaparkovat u albertova u patologického ústavu a pak nahoru po schodech,ale to nevím..a je to tak spíš jen pro manžela-těhotná a rodící bych tamtudy asi nešla 😉

r.o.s.s.i.b
20. lis 2007

bledulka:Tak mocinky děkuji,snad to najdu,jen to parkování je tedy opravdu blbé,by měli mít správně parking u porodnice 😒

barbarek
22. lis 2007

Ahoj holky, tak já taky budu rodit někdy v dubnu u Apolináře, tak jsem ráda za ty vaše příspěvky. Jsem z toho sice nějak vykolejená, ale ten pravý strach z porodu teprve asi přijde. Já tam budu rodit na radu svého gynekologa, který je rodinným přítelem, tak by mi asi nedoporučil nic špatného. Nechodíte tam některá na nějaké cvičení v těhu?

ervina
22. lis 2007

ahojky barbarek, ráda bych tam na to jejich cvičení časem chodila. objednává se tam tuším ve 24tt,tak to máme za chvíli 🙂
v příštím týdnu tam jdeme na UTZ ve 20-22tt a měli bychom už znát pohlaví 😉 Snad se mimčo ukáže v plný parádě,jsme oba zvědavý. hlavně,aby bylo mimčo v pořádku,to je nejdůležitější!

nikitka26
22. lis 2007

Já chodila na cvičení do slunečnice http://www.klub-slunecnice.cz/, je to kousek od Staromáku a bylo to tam super a dochází tam PA od Apolináře na cvíčo ve III. trimestru. Vřele doporučuji. Já tam chodila cvičit od 16tt až do porodu.Jaké je cvíčko přímo v porodnici nevím.

nikitka26
22. lis 2007

Domino: my jsme přijeli v půl sedmé ráno, takže jsme zaparkovali v pohodě kousek od hlavního vstupu. Propouštěli nás ve středu po poledni a to manža parkoval hodně daleko, já pak čekala s malým ve vestibulu než došel pro auto. Takže s parkováním je to blbé. Ale mám pocit, že někdo říkal o parkování ve dvoře, ale nezjišťovala jsem to, zvládli jsme to i tak 😉

valinka21
22. lis 2007

Ahoj těhulky, doporučuju vám, kt. terpve o Apolináři uvažujete, navštívit tu jejich páteční infopřednášku. Pocítíte tamní atmosféru a uvidíte i čerstvé mimísky 🙂 Já se nakonec rozhodla pro Motol - už jsem registrovaná - hlavně kvůli tomu případnému nepohodlí na standardních pokojích a nemožnosti návštěv na pokoji. Moc se mi nelíbilo, jak mamči posedávali na chodbách a mimča měly v nákupních košících, aby je mohli vidět blízcí... ale možná jsou to malicherné důvody, důležitá je odbornost porodníků a na ty jsem měla samé dobré reference. Ted se jen modlím, abych získala nějaké tipy na porodníky v Motole...

kacka.va
23. lis 2007

vali: já musím říct, že to zase něco do sebe má, když návštěvy nesmí na pokoj. Mamči tam pak mají přece jen víc klidu, než když tam pořád někdo courá. 😉

ervina
23. lis 2007

nikitko,díky za info na to cvičení.
ale přeci jen by mě zajímalo,jaké je to cvičení u apolináře. máte některá zkušenost a chodila jste tam?

barbarek
23. lis 2007

Ahoj holky, to jsem ráda, že se diskuze trochu rozjela. Já jsem si včera našla cvičení přímo kousek od nás. Bydlím na Praze 4 a v Modřanech je cvičení. Takže asi nebudu jezdit v zimě s pupkem až k Apolináři. Mě Apolináře dohodil náš dlouholetý známý gynekolog,takže mu věřím,že mě svěřuje do dobré péče. Asi tam není zrovna luxus a klid, ale snad jsou dobří lékaři a to je důležité.Stejně v těch bolestech nám to asi bude jedno a taky si myslim, že je pak dobrý mít na pokoji klid bez návštěv. 😉

ervina
23. lis 2007

taky ještě kouknu na nějaké cvíčo u nás, to dojíždění až k apolináři asi nebude přes zimu moc ideální.
myslím si,že jen na nadstandartu je to možné mít ty návštěvy,jako všude jinde. ale jistě nás tam bude plno,tak budeme rádi za místečko a ty návštěvy budou o.k.i na chodbě.
holky,hlavní je ta péče o mimi,kt.tam je prý dobrá a ostatní přeci zvládneme
😉

kacka.va
23. lis 2007

ervi: já zatím nechodím nikam, chystám se až v tom třetím trimestru.

barbarek
23. lis 2007

Ervi moje řeč, hlavně aby jsme zvládli porod a o mimčo bylo postaráno. A v tom mám jistotu, že ten můj známý mi řekl rodit jedině u APolináře.
To cvičení je fakt lepší někde blíž k domovu. Jezdit tam v zimě s tím největším břichem asi nic moc. Jo Ervi koukám,že máme stejný termín, tak se třeba potkáme 😀

ervina
23. lis 2007

barbarek: možná se tam potkáme v dubnu 😉 a i kacka má podobný termín 🙂

po 35tt se tam budeme objednávat do poradny,tak se potkáme třeba i v čekárně 😉

kacka.va
23. lis 2007

jo jo, určitě se tam budeme překrývat 😉

nikitka26
23. lis 2007

Na nadstandardním oddělení návštěvy můžou na pokoj se souhlasem druhé mamči 😉
Holky s tím cvičením nečekejte na III.trimestr,to je podle mě dost pozdě, tam Vás naučí dýchat a tlačit, ale kondičku tam nenaženete. Já byla chodila celé těhotenství 2x týdně na těhucvičení a 2x týdně plavat a u porodu to bylo hodně znát, říkaly to i PA 😉

barbarek
24. lis 2007

Ahoj holky, tak snad se někdy potkáme a poznáme se 😀
Já jsem v 19tt a jdu cvičit v úterý. A už je myslím jen tak tak na čase 😉

kacka.va
24. lis 2007

Já myslím, že hodně záleží, jak je člověk zvyklý cvičit i před těhu 🙂

feferonka
24. lis 2007

Tak já jsem se právě vrátila z porodnice a byla jsme maximáně spokojená.Původně jsem požadovala nadstandart,který nebyl okamžitě volný a na normálním oddělení jsem byla tak spokojená,že jsem neviděla důvod se přesouvat.Po porodu mi miminko hned přinesli,dali přisát,držela jsme si ho celou dobu,co odcházela placenta a zašívali mě,pak mi prcka odnesli,ale hned jak jsem se přesunula na poporodní,tak jsem si šla na novorozenecké pro mimčo a hned mi ho dali na pokoj.Personál neuvěřitelně vstřícný,všichni opravdu milí,maximální péče a zájem o mě i o miminko,já opravdu nadšená.Miminka jsme vůbec nevozily v košíku,ale v těch plastových postýlkách,ve kterých byly děti pořád,navíc upřímně na chodbu při návštěvách jsem mimčo jen krátce ukázala a odvezla k sestřičkám,které po dobu návštěvy ochotně pohlídaly.Poprvé jsem tam rodila 7 let zpět a to jsem až tak spokojená nebyla,ale teď obrovská změna.

ervina
24. lis 2007

feferonka: moc ti gratuluju k narození miminka!
je příjemné slyšet,že jsi tam byla spokojená 😉

janah.
24. lis 2007

Feferonka: také Ti moc gratuluji!! Na jakém odd. jsi ležela??

nikitka26
24. lis 2007

Kačko: máš pravdu, že záleží,jestli člověk cvičil i před těhu. Já byla dost aktivní před těhu a jelikož jsem neměla žádné problémy celé těhotenství, tak jsem nepolevila, chodila dál plavat, squash jsem vyměnila za těhu cvičení 🙂

barbarek
25. lis 2007

Feferonko taky gratuluju k miminku a je fajn, že jsi byla tak spokojená.Snad budeme také 🙂

feferonka
25. lis 2007

Já rodila porodní sál 2,1čka byla zrovna zavřená a teď mají fungovat 3 měsíce oba sály a ležela jsem na druhé straně,za poradnou pro těhotné,na fotkách na stránkách Apolináře mají označení P15.Na obrázku jsou plechové postýlky pro miminka,ale já tam takové neviděla a je tam vyfocený i ten nákupní vozík s miminkem,ale na našem oddělení to fakt nebylo,i ostatní maminky,když braly s sebou mimča k obědu,tak je měly v plastových boxech na kolečkách,ve kterých mimča spinkaly pořád,já opravdu spokojená maximálně...snad jediné,co nebylo 100%tní je nic moc jídlo,ale to je opravdu to poslední,co pro mě bylo v danou chvíli důležité.

barbarek
26. lis 2007

Tak to jsem na to fakt zvědavá. To jídlo to je asi klasika v každé nemocnici myslím. Nikde moc extra nevaří.
Já se jen děsim až tam budu chodit na pravidelné kontroly, protože minule tam byla narvaná ta čekárna a nebylo ani kam sednout. Ale snad to rychle utíká. 😉

ervina
26. lis 2007

co mám info od kamarádky,která tam před měsícem rodila,tak prý ty poradny a monitory jsou na dýl,tak si to tam budeme muset taky vydržet!

barbarek
26. lis 2007

Tak to bude síla, aby jsme tam z toho neporodily dřív 😀

ervina
26. lis 2007

uvidíme,jak to bude za nás probíhat........ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru