Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

guava
20. čer 2011

@karusta ale to nerikam 🙂 je tady ale vetsi riziko ze se to nestane...ne vzdycky! Ja se proste jen bavim o tom, ze to moje miminko uz ted tak bezmezne miluju, ze po porodu ho nemit u sebe bych se asi zcvokla...kdyz si to cele tehotenstvi malujes, tak ze vis co chces, ctes knihy o Bondingu, tak toto proste zamrzi a nas..e! 😒

eyael
20. čer 2011

@guava - taky jsem kvůli nečekaným komplikacím rodila císařem a rozhodně si nepřijdu ochuzená nebo méně milující matka jen kvůli tomu, že jsem nerodila přirozeně. Po celkovém anestezie a akutním císaři jsem já jako první na JIPce chtěla dítě k sobě, jen co jsem se trochu probrala a hned ráno (rodila jsem v noci) jsem si malou vyžádala k sobě a už jsem jí nedala, starala se o ní, nedokázala jsem si představit, že by nebyla u mě, i když jsem na to měla plné právo po tak závažné operaci, jako je rozříznuté břicho po celé délce 😉 měla jsem co dělat, abych vůbec bolestí mohla fungovat, ale dceru jsem od sebe nedala 😉

karusta
20. čer 2011

@spaghi nene, nechystám.. byla jsem při prvním těhu s dcerou, tentokráte už nepůjdu..

karusta
20. čer 2011

@guava jo, já tě chápu, jak to myslíš...
@eyael taky jsem rodila v noci a Teri jsem chtěla vidět hnedle ráno, ale na JIPCE mi jí teda nenechali.. dali mi jí až na odd. šestinedělí..

1janina2
20. čer 2011

@krisstyna ahojky, tak porád nic?? Já byla dneska na monitoru a v ambulanci, na monitoru jedna slušná kontrakce, pár menších stahů, prý se pěkně připravuju, taky už máš poslíčky? Ale v ambulanci mě ani nevyšetřili..škoda:( myslela jsem, že mi aspoň řeknou, jestli se už dole něco chystá 🙂 Prý je to takhle v pořádku, a vyšetření netřeba, no aspoň jsem byla na ambulanci za 15 min. hotová 🙂 zato čekání na monitor rovný 2 hoďky 😠

eyael
20. čer 2011

@karusta - možná jsem to napsala nepřesně, omlouvám se 😉 . samozřejmě, že malá se mou nemohla být na JIPce, po plné narkoze bych asi těžko zvládla starat se o dítě okamžitě po porodu 😉 jen co jsem se ale trochu probrala, nechala jsem si ji několikrát přinést na kojení, i když sestry nechtěly a bránily mi v tom 😕 a jakmile mě pustili z JIPky, nedala jsem malou z ruky 😉

kristi
20. čer 2011

@guava a do ktery porodnice teda jdes?

iira
20. čer 2011

@guava nechci ti do toho kecat,ale to mi vime ,samo ze kazdej chce mit sve dite po narozeni u sebe,ale nekdy proste treba zdravotni situace to neumozni,pri porodu mi dcerka malem umrela,meli co delat aby mi ji zachranili a nasledne me museli alespon stabilizovat a to po zdanlive normalnim porodu ...dcerku jsem nesmela dat ani k prsu i kdyz na to mam ze zakonna pravo,ale v jejim vlastnim zajmu to prsste neslo,musela jsem se ji hned vzda,t narodila se v 10:16h dopolko a videt jsem ji smela nejdrive ve 20h ,a stejne nebyla jeste ok ,proste to jinak neslo a stejne jsem ji dostala az 2 den...a nikdy mi materska laska nechybela ,dcerku miluji vic nez cokoliv a kohokoliv jineho,dodneska kdyz se na ni podivam tak bych za ni polozila zivot a nemyslim si ze ted by to melo byt jinak i u 2 ditka ..

guava
20. čer 2011

@iira promin, necetla jsem cely prispevek...jen hned ze zacatku a reaguju!: o tom se VUBEC nebavim!! Na prvnim miste je zdravi a bezpecnost!!!!!
Nejsem ale kus masa , jsem zenska, ktera si chce porod a dobu po porodu uzit! tot vse

guava
20. čer 2011

@kristi Neratovice

kristi
20. čer 2011

@guava no tak at ti to vyjde. Tohle asi chce kazda z nas, ale kdyz to nejde, tak se nikdo nezblazni

guava
20. čer 2011

holky ja jsem jen opravdu strasne prekvapena, ze se tady s vama maminama setkavam s nepochopenim! ja tady tento pristup od zacatku beru jako nejprirozenejsi na svete a takove nazory bych cekala spise od doktora, ktery si haji sve egositicke a profesionalni zajmy! A jestli je to vetsine z vas fuk a nezblaznite se z toho tak prosim...ja ano 🙂 a verim, ze by se mnou souhlasilo i dost rozumnych mamin, jen to asi ted nectou.....Tim, nechci rict, ze jste padle na hlavu, jen to asi tak nevnimate a verite lekarum a ze je vase dite v dobrych rukou a bla bla...doporucuju si precist tento clanek, aby jste aspon trochu pochopily....
po druhe:
http://deti.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/2010...

kristi
20. čer 2011

ja fakt nevim, co to tady komu furt cpes??? Jestli chci rodit uplne prirozene a mit dite u sebe, tak pojedu holt do Vrchlabi, pokud preferuju dobrou peci, zajdu si nekam jinam, ovsem nejdulezitejsi je porodit v klidu zdrave dite, je vcelku jedno, jak to bude pak, hlavne at je zdrave.....

iira
20. čer 2011

@guava neblazni ,to vis ze chceme kazda mit sve mimi u sebe ,verim tomu ze kazda by jsme si hajili to ze ho chcem mit u sebe a nezajimalo by me ze porodnice nema misto ,proste bych se snazila si to nejak dohodnout a vyresit ...nikdo preci nechce porodit a "odlozit"si dite nekam k lekarum jen aby se vyspala,ted to beru kdyz probehne normalni prirozeny porod...jinak neratovice znam a je to tam moc prima tak at se ti dari a hodne stesti

guava
20. čer 2011

@iira dekuji

kristi
20. čer 2011

@guava mozna to vyznelo drsne, ale mi prijde, ze tady schvalne delas rozruch

guava
20. čer 2011

@kristi muzu se te zeptat? ty jsi rodila u apolinare?

guava
20. čer 2011

@kristi
no tak s tim se vubec nezatezuji, samozrejme, ze delam rozruch, to jsem si vsimla!! 😕 😕 🙂

kristi
20. čer 2011

@guava ne, v Podoli, malou mi telo na telo nedali, videly jsme se az druhy den na pokoji, a pak dokonce byla pod slunickem se zloutenkou a ze bych se z toho ze ji nemam u sebe zblaznila, to fakt ne...

guava
20. čer 2011

ja jen, ze toto je tema Porodnice Apolinar...a ty uz dite mas a jsi v pohode, ja jsem pred porodem a v jine situaci a i hormonalni... takze me pripada, ze rozruch tady pak muzes delat treba ty...hm? Je to typicke, zenska diskuze, ja jsem se snazila rict, ze me neco normalni nepripada a vam zase naopak ano! A nezapomente, ze tuto diskuzi muze cist a jina mamina, ketra ma nazor jako ja...tato diskuze ma historii a treba taky nekdo neni zaregistrovany.. ja jsem prispela svym nazorem a nikomu nic NECPU 🙂

kristi
20. čer 2011

@guava no neznas vsechny okolnosti 😉

krisstyna
20. čer 2011

@1janina2 ahojky, no já mám od včerejšího večera kontrakce.. tak čekám a čekám 🙂 břicho mi docela spadlo tak si myslím že buď dneska nebo zítra asi pojedeme.. uvidíme protože nepomáhají ani teplý vany apod. No oni pokud je vše ready tak do tebe koukat v ambulanci nebudou až po 40 týdnu... a na monior jsem zaplať pánbůch dlouho nečekala jako ty... vždy tak 10 minut.. no už bych to chtěla mít za sebou.. 🙂

karusta
20. čer 2011

@eyael nee, to je v poho, jen jsem to špatně pochopila 😉
Jinak koukám, že se to tu docela vyostřilo.. Každá z nás má pohled ovlivněný svou momentální situací...
@guava Tobě držím pěsti, aby Ti porod vyšel přesně takový, jaký si ho přeješ..
@iira
@krisstyna a Vám dvěma přeju to samé a budu se těšit na zprávy o tom, jak to vše proběhlo hladce a jste všichni v pohodě a fit 😉

brendda
20. čer 2011

Ahoj holky,
není tu nějak dusno 😀 😀 😀
Pořád jste celé????
@krisstyna
@iira
@karusta
U nás v soukromém červenci se rodí jako o závod a já tiše závidím.Skoro samé prvorodičky a všechny dost před termínem.
Sakra,chci už takýýýýýýýýýýýýýýýý 😎

iira
20. čer 2011

@brendda jj porad cele ...ne nevyostruje ,jen myslim ze to guava spatne pochopila ...co ty dobry?

@karusta jj dneska me boli nejak v krirzi ,ale docela dost a jde mi to do briska ,tak snad by se mohl malej umoudrit a jit ven ....

morgan
20. čer 2011

@guava já jsem za tvůj příspěvěk ráda!
Holky, guava určitě mluvila o situaci kdy je mimčo i mamka ok, tak je dost zbytečné psát, že někdo byl po císaři a některé miminko mělo po porodu problémy, to je přece uplně jiná situace....Každopádně věřím, že nějak to jde udělat i v nacpaném Apolináři, ovšem možná záleží jak si kdo dupne...

morgan
20. čer 2011

Já si naopak myslím, že to guava pochopila přesně tak jak jsem to myslela, když jsem vlasně tuhle debatu rozpoutala. Bavila jsem se o situaci kdy o to maminka hodně stojí a mimčo je vpořádku, a vy jste tu začali psát, že někdy maminka nemůže atp...

krisstyna
20. čer 2011

@karusta ahoj holky no já to vidím, že asi v nejbližší době pojedu 🙂 od včerejška od večera mám bolesti a vystřeluje mi to ze zad do břicha a tlaky se zhoršují a zhoršují, nicméně horká vana nezabírá... takže, kdybych tady zítra už nebyla tak @iira
@karusta
@brendda přeju vám ať všechno dobře dopadne, nikoho nic nebolí a miminka jsou zdravé 🙂

morgan
20. čer 2011

@krisstyna to je napínavý, taky už bych šla nejradši rodit 😀, tak přeju co nejméně bolestivý a hezký porod 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru