Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
28. čer 2011

@karusta tak super!!!!!!!Myslím na tebe celý den.Teď jsem ti chtěla jít psát textovku....
Odpočívej!!!!!!!!!

brendda
28. čer 2011

@1janina2 mi připadá,že teď mají narváno,tak to záměrně trochu brzdí,nebo nevím.Jo,dělali jim to před termínem....
Prý ať se porodní cesty připraví.....

@misuuuule gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a závist 😀

karusta
29. čer 2011

@brendda Je to super, cítím se báječně, bříško přestalo pnout, je to fajn.. vypadá to, že mě dnes pustí, tak paráda. Ještě musím počkat na vizitu a UTZ a pak hurá dom 🙂
A s tím bržděním a tak... to není tím, že by měli narváno ... je to tady standartní postup. Mě nechali až do 41+0 a 41+2 jsem teprve měla jít na zátěžový test..

brendda
29. čer 2011

@karusta tak super,že se cítíš lépe a že to takhle dopadlo,bez předčasného porodu 🙂
Tak se nenavštívíme,u mně nic 😉
Já jim důvěřuju...určitě,až bude potřeba,tak mi ho udělají,já už na to ale fakt nemám nervy,tohle čekání 😀
A mám strach z obrříka!!!!To je celý 😎 😎

1janina2
29. čer 2011

@brendda Jsem na tom úplně stejně,ty nervy, to čekání je na palici, musíme vydržet, docela je fajn, že teď budou ty svátky, kdyby se to povedlo mezi sobotou a středou tak bych aspoň nemusela mít nervy s tím jak se kdyžtak dopravím do porodnice, protože manžel bude doma se mnou, teď by to bylo takové složitější 🙂

brendda
29. čer 2011

@1janina2 hmmm,to mě vůbec nenapadlo.Můj manžel stejně doma asi moc nebude,svátek nesvátek a naopak mám hrůzu rodit mezi svátky,že tam nebude žádnej pořádnej doktor,ale samý mladý a nezkušený ucha....

karusta
29. čer 2011

Ahojte! Mám za sebou UTZ, dopadl na víc než na jedničku... Ten odběr vody pomohl i té jedničce, která jí měla málo, protože se mu tam udělalo místo a má jí teď v normě a ne málo!! Takže oba jsou teď naprosto v pořádku. Mám radost, snad to tak vydrží, za týden opět kontrola a dnes půjdu na 99%dom. Už jen čekám na vyjádření doktora z oddělení 😀

brendda
29. čer 2011

@karusta to mám taky radost,fakt!!Alespoň nějaké dobré zprávy!!!!Jaká je nálada u Apoli.takhle ve středu ráno 😀 😀 😀 ????Slyšíš nějaký porody 😀 😀

karusta
29. čer 2011

@brendda Nálada dobrá, jsou tu všichni milí... a porody neslyším, je tu klídek a pohoda 😉

brendda
29. čer 2011

Tak hlavně že tak....

1janina2
29. čer 2011

@karusta Tak to je skvělé,že to takhle dobře dopadlo 🙂

1janina2
29. čer 2011

@brendda No tak to zas nenapadlo mě, ale já věřím,že u Apo budou dobří všichni i ti méně zkušení, tak to snad bude ok.

karusta
29. čer 2011

@1janina2 já jsem tu na špatného doktora ještě nanarazila.. a to jsem tu byla prvně hospitalizovaná před 12ti lety, od té doby pak ještě dvakrát a 2009 císař 😉

brendda
29. čer 2011

Já vím,ale stejně,zkušenost je zkušenost.....nikdy člověk neví,jak ten porod bude probíhat.A že by mě musel rodit nějakej medik,to fakt nemusím.Chápu,že někde se to naučit musí a nasbírat ty zkušenosti musí,ale né na mě ,prosím 😀

eyael
29. čer 2011

@brendda - zas z vlastní zkušenosti od Apo můžu říct, že medici jsou mnohem jemnější a svědomitější než klasický doktoři. Ti už to mají jak na běžícím pásu, jedna jako druhá, šup - šup. Co jsem se na riziku vždy nejvíc dozvěděla a kdo komunikoval a vysvětloval a nebyl při vyš. hrubý tak to byli medici 😉

karusta
29. čer 2011

@eyael taky mám s medikama dobré zkušenosti, je ale pro všechny případy lepší, když je u toho i nějaký zkušený "pardál" 😀

eyael
29. čer 2011

@karusta - tak to určitě! předpokládám, že u porodu by s nimi někdo byl, u klsického vyš. to není třeba 😉 jen jsem chtěla @brendda uklidnit, že to nemusí být nevýhoda mít medika 😉

nicol18
29. čer 2011

Zdravím,chci se jen opat zda-li se nektera z vas nechysta rodit u Apolinare okolo 16.srpna?
Cekám prvni mimnko,chlapecka,tak jsme zvedava jak to bude cele probihat.Doufam ze jsem si vybrala spravnou porodnici,v mem okoli na ni slysim jen samou chvalu a kdyz jsme tam prisla na svet i ja pred 18nacti lety tak snad nas tam nic hrozneho neceka 🙂

sshiva
29. čer 2011

@nicol18 ja mam termín 16.8., možno sa tam stretneme...alebo na poradni 🙂

krisstyna
29. čer 2011

ahojky holky, tak se nám narodil v pátek Maxim 🙂 3685g, 51 cm... 🙂 je to zlatíčko, porod proběhl super bez komplikací a personál na sále tak na šestinedělí P15 úžasný... 🙂 přidávám fotku našeho miláčka

lipetra
29. čer 2011

@krisstyna Tak velka gratulace, maly je moc krasny 🙂

lipetra
29. čer 2011

Holky chodila jste nektera na predporodni kurzy k Apo?

krisstyna
29. čer 2011

@lipetra děkuju... je k sežrání 🙂 na kurz jsem nechodila.. nebylo místo, ale zase na druhou stranu nějak zvlášť si nepřijdu ochuzená..

1janina2
29. čer 2011

@krisstyna Hurá, velká gratulace, je moc krásný, tak se budu těšit na další info, jak to probíhalo 🙂 🙂 a další poznatky

krisstyna
29. čer 2011

@1janina2 děkuju 🙂 no nechali si mě tam už ve středu, jak mě bolela ta ledvina.. tak mě dali na odd. rizikového těhu, a jediná volná postel tam byla na jedolůžkovým nadstandartu, takže jsem ho měla zadarmo 😎 .. ve čtvrtek mi dali oxytocit na vyvolání stahů tak něco málo to udělalo.. ale nic závratnýho.. tak jsem čekala do pátku, a to už mi aplikovali v 8:30 hodin ráno gel a za půl hodinky to začalo... stahy, bolesti.. takže jsem si do 15:00 prohekala sama na pokoji a šla rovnou na box, to už tam byl přítel a moje známá co tam pracuje (mimochodem mi vtipně přivedla na box i maminku 😀) prosila jsem o epidurál a v 18:10 byl Max venku 🙂 úžasnej pocit když ti mimčo dají na Tebe.. jinak na šestinedělí je pořád plno o víkenku bylo 15 miminek navíc, tzn. že maminky leží na gynekologii a dochází si za mimi.. hrůza já nemít tu známou tak jsem se taky nedostala.. personál je skvělej musím říct že mě překvapili.. Domů nás pustili včera takže 4 den po porodu, člověk se musí rozkojit, a miminko přibírat jinak nepouští domů..

1janina2
29. čer 2011

@krisstyna Tak to si měla fakt super...Teda ta přeplněnost mě fakt štve, snad se to co nejdřív trochu uvolní, čím to může být..., 15 miminek navíc je fakt hodně ☹

krisstyna
29. čer 2011

@1janina2 no včera bylo navíc snad už jen šest.. prý fakt malujou to Podolí tak to lifrujou k Apolíkovi ☹

brendda
29. čer 2011

@krisstyna ČááááááááááááááááááááU!!!!!!!Hurá,gratuluju k Maxíčkovi!!!!!Přeju jen to nej.Myslely jsme tu na tebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!

brendda
29. čer 2011

@eyael tak super,to jsem ráda.Tenhle úhel pohledu mě vůbec nenapadl...
Takže by to u Apoli.v podstatě mělo být v pohodě tak nebo tak....

brendda
29. čer 2011

@krisstyna teď jsem to dočetla.Tak si měla ten porod nakonec docela dobrý,ne....
Je fakt krásnej,Maxíček.Už se nemůžu dočkat toho svýho 😀
To mě teda štve to přeplnění....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru