Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cell
18. črc 2011

@morgan : já to tam napsané taky, ale vyšetřovala mě Dr. (Germanová) jistě

karusta
18. črc 2011

@morgan asi to možné je, já jsem teda "chytla" zatím v obou těhu jen lékaře..

eyael
18. črc 2011

@karusta - tak je jasné, že když jsou zdravotní problémy, je to jiná situace. Navíc pokud tam dělá tvůj doktor je to také něco jiného 😉 psala jsem, že jde o ty, které k tomu nemají žádný zvláštní (zdravotní) důvod 😉 Já bych se k Apo taky netlačila, šla bych do Krče, mám jí opravdu 10minut pěšky... ale v předchozím těhu jsem u Apo ležela měsíc na rizikovém s malou a nebýt jich, tak nejsme na světě ani já ani dcera. Neříkám, že se něco nemůže pos.at i v tomhle těhu, ale chci už být tam, kde jsou na problémy zvyklí a umí je řešit.

cell
18. črc 2011

mě by zas zajímalo, kdy se stanou těhu prohlídky častější ... chodím do těhuporadny k Apolináři a vždycky jen že kontrola za měsíc ...... ne že by mi to vadilo, nic mi není, jen abych věděla 😔

brendda
18. črc 2011

@tanuki jak nevíš 😀 😀 😀 ???To je vidět ze všech pozic 😀 😀 😀

karusta
18. črc 2011

@cell v normálním bezproblémovým těhu tuším až po 30.tt 😉

janka12
18. črc 2011

Holky, poradny u Apoli jsou vzdy po tydnu ve stejny den? nevite, jestli je mozne se pripadne domluvit na jiny den v tydnu? nemate nahodou nektera zkusenost? treba jit jednou v UT, podruhe ve str.

brendda
18. črc 2011

@janka12 je to tak jak píšeš.Poradna jednou týdně stejný den,ale není problém jít jeden týden např.úterý a druhý týden středa.Já to tak měla-kvůli hlídání druhéhé dítěte...Po domluvě jde všechno 😉 😉
Mě je tak líto,že už tam nechodím.Že už tam nikdy nebudu chodit.Mě je teď líto všechno 😀 😀 😀

brendda
18. črc 2011

@cell ty brďo,já mám pocit,že častěji jsem začala chodit fakt až ke konci-pokud je vše ok...

janka12
18. črc 2011

@brendda diky moc za info. tak to jsem rada, ze je mozne se domluvit na jiny den.

janka12
18. črc 2011

@cell tohle jsem rozebirala ted "donekonecna" na srpnatkach. jsem totiz kapku "pohorsena", neb si pripadam velmi malo sledovana. ale asi je to v norme, jen je moje gynekolozka strasne rychla. zvala si me ze zacatku po 5ti tydnech, pak po 4. Nikdy drive. minuly tyden jsem u ni byla naposledy v 34+1, dostala jsem papir na materskou a nazdar, od ted uz se hlaste v porodnici. U apoli ale zdrave maminky zvou az po 37.tt, takze dalsi 3 tydny me zas nikdo neuvidi.
a to ti jeste popisu kontroly u me MUdr - probihaly jako pres kopirak: sestra zmerila tlak, zkontrolovala moc, nahlasila jsem hmotnost. doktorka se zeptala, jak se mi dari, prohmatla me vnitrne, strojkem poslechla srdicko mimi a za 2 minuty jsem byla z ordinace venku. ultrazvuk poustela naposledy nekdy v 1. trimestru, dokud srdicko neslo poslouchat strojkem...... takze asi tak. od 20tt mi tvrdlo bricho, takze jsem jeste dostavala recept na magnezium a ted mi zjistili veeelmi nizkou hladinu hemoglobinu,takze recept na zelezo. na co jsem se nezeptala, to jsem se nedozvedela. no proste kvalt.
kdyby mi U Apoli nedelali velky ultrazvuk v 12.tt, 20.tt a v 30.tt, nevedela bych nic nic nic.

luznicarka
18. črc 2011

@cell Pokud není těhotenství rizikový jako sem měla já obě dvě svoje těhu tak se chodí opravdu jednou 3-4 týdny až do toho 30 tt a pak už je to četnější. Chodila sem tam obě dvě těhu celý do rizikovky a naprostá spokojenost hlavně pan doktor byl super takovej vtipálek trošku ale za jeho péči sem vděčná a mám díky nim 2 krásný živý a zdravý děti 🙂

morgan
18. črc 2011

@janka12 no tak já myslím, že takováhle četnost a průběh prohlídek je naprosto běžná, teda já mám stejnou zkušenost z prvního těhu a teď ve druhém zatím taky a to jsem změnila doktorku 🙂, a na ty utz ve 20 a 30 tt tě k apo jistě odeslala tvoje dr ne? 🙂

morgan
18. črc 2011

@cell tak to já bohužel nevím jméno vyšetřující, ale byla to taková mladá holčina 🙂

misuuuule
18. črc 2011

teeeeeeeeda holky, ja asi Vokroje vubec nezazila, za cely tyden, je to mozny ???? FOTO 😀 😀 😀 jdu si to vygooglovat, ten me fakt zajima :o))

misuuuule
18. črc 2011

@cell MUDr. Germanova je stoprocentne lekarka a k tomu bajecna, me delala cisare.......

petrakm
18. črc 2011

@janka12
Ahoj,to je normální přístup,nedes se..kdyby jsi byla riziková,tak te budou zvát častěji,resp by te ke konci honili neustale na UZ,bud šťastná,ze cekas úplne zdrave miminko,ja sice měla u apo extra přístup a indukci k por.,ale ptz právě ty velke UZ odhalily vadu u mého mimca..ty sama bys poznala,Ze se neco děje(pohyby),Držím palce..a ke konci uz skoro nevysetrujou,aby ti nevyvolali porod..

brendda
19. črc 2011

@misuuuule našla si něco????Já si ho googlovala hned po příchodu domů,chtěla jsem mu někam napsat a ještě jednou mu poděkovat,ale nikde nic 😀

janka12
19. črc 2011

@petrakm
@morgan
ja si take myslim, ze cetnost je normalni, ale prubeh kontrol jine tehule popisuji hooooodne dukladneji. alespon ve 3. trimestru. nebo treba posledni kontrola u gyekologa pred predanim porodnici - to mivaji pacientky poradnou kontrolu vcetne ultrazvuku a ja nevim ceho vseho. ja - stejne jako vzdy - 2 minuty (prohmatnuti, poslech srdicka) na shledanou po sestinedeli.
Samozrejme, ze jsem rada, ze se vse jevi OK, ale z 2minutoveho prolitnuti ordinaci si kolikrat nejsem jista, jestli by se vubec na neco prislo......¨

@luznicarka tak ja se po 30.tt cetnejsich kontrol rozhodne nedockala. stale po 4 tydnech. Az do porodnice (po ukoncenem 37.tt) pocitam s kontrolou kazdy tyden.

cell
19. črc 2011

@janka12 : tak to já nemám ani to prohmátnutí. Minulý týden jsem čekala 1,5 hodiny, pak jak vám je: já dobře, kontrola tlaku, počůranýho papáírku ... a zas za měsíc. Nějak jsem si to představovala jinak. A zapomněla jsem se zeptat na oGTT, tak nevím, jestli už za ten měsíc nebude pozdě .... 😒

janka12
19. črc 2011

@cell Prohmatavala me mudr az v 2. pulce tehu. jakmile jsem si zacla stezovat na tvrdnuti bricha (od 21.tt) predtim ne. pak uz pokazde, hadam, ze prohmatnutim kontrolovala, jestli se nezacinam otvirat. nevim.

Na oGTT jsem byla v 26+6. prislo mi to celkem pozde. jinde posilaji doktori pacientky driv.

cell
19. črc 2011

@janka12 : no já mám přijít až v 28. tt., vyřeším to, že si naberu aktivně glykémii nalačno ráno sama a dle hodnoty uvidím, jestli to začnu hrotit nebo ne. Ale většina lidí takovouhle možnost nemá ☹ .
Koukám, že už to máš taky za chvilku, toto uteklo 🙂

janka12
19. črc 2011

@cell Utika to, ja to zase vidim na Tvych tydnech 🙂. A kdyz jsem na emiminu dneska cetla, ze "Uglug" je uz cca 10.tt.......leti to 🙂. moje mamka od zacatku prepdovida, ze budu prenaset (jako ona brachu i me) do konce 42.tt, takze to bych pred sebou mela jeste 7 tydnu.

zeptam se holek na srpnatkach, jestli si vzpomenou, v jakem tydnu byly na techto testech, at mas predstavu.

misuuuule
19. črc 2011

@brendda nic nic....a ja se tolik tesila, ze bych si strihla jeste jeden porod ??? No tak ani za Vokroje neeeeeeeeee :o))

pajik83
19. črc 2011

@morgan Ahoj můžu se zeptat jak dlouho se čeká na ten velký UTZ v Apolináři? Já jestli mě vemou na čas, který jsem objednaná nebo ne.. musím ještě stihnout nahoře ambulanci, tak abych si nějak rozvrhla čas... děkuji 😉

brendda
19. črc 2011

@misuuuule tak ještě máš týden do koce šestinedělí,tak si vymysli nějaký problém a vyžádej si na kontrolu spodku jeho 😀 😀 😀

cell
19. črc 2011

@pajik83 : berou na čas a na 1. jsem dokonce přišla asi o půlhodiny dřív a vzali mě taky dřív 🙂

ewicka89
19. črc 2011

@pajik83 ja jsem ram cekala pres pul hodiny nez me vzali.

pajik83
19. črc 2011

Holky děkuju... no tak já pojedu dřív, třeba budu mít štěstí a vemou mě... ale přes půl hodiny je docela dost 😒

ewicka89
19. črc 2011

@pajik83 no to je meli tam tam studenty takze vse jim prerikavali atd tak mozna proto to tak trvalo. Ale bez radeji driv, za to nic nedas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru