Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
1. únor 2008

Terko, ať to jde rychle a v pohodě. Pak koukej dát vědět 😉

cechtek
1. únor 2008

díkes, určo se ozvu, kdyžtak sledujte diskuzi únorovek nebo tabulku ao v jejím albu 😉
ježíš, teď koukám, že už mi tu naskočil 41. tt 😝
druhej ofiko term je zejtra... 😀

cechtek
4. únor 2008

čauves holky, nsk ráno mi prdla voda, tak razím do ... viz název této diskuze 😀 😀 😀
držte palce pls, jdu to tam prubnout, pááááá Téra 😀

ervina
4. únor 2008

terko, myslíme na tebe a držíme palce!!!! tfuj,tfuj! ať to jde dobře,papa

kacka.va
4. únor 2008

ty jo terko, já jsem si to přečetla až teď večer, tak možná že už budu palečky držet zbytečně, ale stejně budu držet. jsem už celá poprskaná, jak taky plivu směrem k Apolinářovi pro štěstí 😉 😀

barbarek
5. únor 2008

Ahoj holky,
jéé Terko tak držím palce. Teď by jsi to už měla mít zasebou, tak huráá huráá. Snad jste oba v pořádku!

Já se taky těším až to budu mít za sebou. Včera mi občas ztvrdlo bříško a není to nic moc teda 😅 Ale prý pokud to není víckrát jak 10x denně tak to je ok.

kacka.va
5. únor 2008

barbarku: mně taky tvrdne, ale většinou večer, když už jsem unavená, takže z toho nic nedělám 😉 a nebo ráno, než si odskočím 🙂

kacka.va
6. únor 2008

ty jo, já jsem tak napnutá, jak to je s tou terkou 🙂

ervina
7. únor 2008

musíme si počkat,taky jsem moc zvědavá 😉

kacka.va
7. únor 2008

ervi: já mám podle pohybů taky termín 17.4 😉

ervina
7. únor 2008

tak nám to vychází na stejno, uvidíme,jak to nakonec dopadne,kdy se bude holkám chtít na svět 🙂
mně termín od začátku vycházel podle utz i menstruace na den přesně, podle pohybů mi to vlastně ani neurčovali.
a tak už jsi se objednala na ten přípravný kurz nebo ještě neměli vypsaný další termíny?

holky,kdy nastupujete na mateřskou? od března?

ervina
7. únor 2008

barbarek, tak jsem zkoukla fotky od profifotografa a fakt jsou povedený, moc ti to na nich sluší 😉

sylvar
7. únor 2008

holky, není tu nějaká maminka, která rodila u Apolináře kolem 20.5.2007

sylvar
7. únor 2008

patří tam otazník 🙂

kacka.va
8. únor 2008

ervi: já se tam chystám zavolat dneska, jestli už mají ty termíny, minulý týden jsem na to zapomněla a tenhle týden jsem pořád někoho zaučovala a nebo byly jednání, takže na to nebyl moc čas.
Já si zatím myslím, že bych měla nastoupit tak 1.3., ale uvidím, co mi na to řekne v pondělí doktor.

janah.
8. únor 2008

Na mateřskou nejpozději 34 týden. Možno od 32... Termín mám koncem března a v pondělí si jdu pro papír 😉

barbarek
8. únor 2008

Ahoj holky,
Ervi díky moc, jsem z fotek nadšená. Byli jsme u profo fotografky a jsem spokojená 🙂 Jinak já nastupuju mateřskou 6.3. myslim 😀

kacka.va
8. únor 2008

ervi: tak na březen už termíny mají 🙂, takže jsme přihlášení 😉

ervina
8. únor 2008

na mateřskou bych taky měla nastupovat toho 6.3., ale asi už v práci začínat březen nebudu a skončím k poslednímu únoru.....no uvidíme.

janah.
8. únor 2008

Jo, ještě jsem zapomněla, dovolenou si vezměte ještě před nástupem na MD. Dá se vyčerpat taky až po MD, ale mě osobně se to těžce nevyplatilo. Počítalo se to z průměrnýho výdělku a ten byl jiný před nástupem a po... 😒 (tak jen taková malá rada)

ervina
9. únor 2008

s tou dovolenou to musím zjistit. myslela jsem,že je možné si jí nechat proplatit,ale to je pro zaměstnavatele asi né tolik výhodný,co?

kacka.va
9. únor 2008

no to je jasný, že je to výhodnější před, ale já to jaksi nezvládám, mám ještě 14 dní loňské, ale ty lidi zaučit za sebe musím (ještě mám na to 14 dní), takže si ji jen tak vybrat nemůžu

kacka.va
9. únor 2008

u nás se např. dovka neproplácí 🙂

janah.
10. únor 2008

Já už si to přesně nepamatuju, ale po MD mi to určitě proplatili. Akorát se to počítá z průměru a já měla vyšší průměr před MD než po a prodělala jsem kalhoty.. 😖

barbarek
12. únor 2008

Ahojky, tak já dnes byla u Apolináře na první UTZ a byla jsem moc spokojená. Narazila jsem na přijemného doktora, tak to bylo fajn. Malej je v naprostém pořádku a daří se mu. Tak jsem ráda 🙂 🙂

ervina
12. únor 2008

barbarku, neměla jsi dneska oranžovou halenku?
byla jsem dneska taky prvně v poradně a když jsem si přečetla,že jsi tam byla taky,tak mě přišlo,jestli si to náhodou nebyla ty 😉

janah.
12. únor 2008

Holky, a Vy už chodíte do poradny k Apolináři?? Já jen ke svýmu dr... 😉

barbarek
13. únor 2008

Ervi neměla jsem oranžovou, ale bílou. Byla jsem dole na UTZ a byla jsem tam cca od 10h do 10.45. Ale určitě se uvidíme na tom kurzu 😎

Janah ještě ne, já musela jen na UTZ. K Apolináři si mám volat od 35 týdne a pak tam teprve budu chodit 😉

martinka79
13. únor 2008

V pondělí jsem byla poprvé v nemocnici u apolináře právě zde mi hrozí porod mám to tedy docela z ruky když bude špička. Mám špatnou krev a proto se piřklánějí k porodu u nich. Hlavně mne odradilo to, že nemůže být muž se mnou po celou dobu do porodu a 2hod po porodu. čtu si všechny příspěkvky rodiček a vidím, že to není asi tak hrozné, ale docela mám obavy. První mimi jsem rodila právě po celou dobu s mužem. ☹
jak je to s nadstandartním pokojem, musí se nějak dopředu rezervovat?? 🙂 díky moc.

barbarek
13. únor 2008

Martinko oni říkají, že Apolinář je právě nejlíp vybavená nemocnice na případné komplikace. Tak buď ráda. Jak to je s pobytem manžela tam to taky moc nevím. Každá píše něco jiného. ALe já tam jdu 4.3. na kurz tak to zjistím.
A s tím pokojem se to určitě musí rezervovat dopředu, ale nikdy nemáš jistotu, že nebude plno a dostaneš ho. A prý stojí 500 na den, což je fakt děsný ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru