Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

barbarek
12. pro 2007

Holky tak je fakt super, že jste byly spokojený. Hned je člověku lépe na dušičce. Každý porod je opravdu jiný, ale ta péče je důležitá. A nejedeme si lehnout do hotelu, takže vše nemusí být 100% .Hlavně aby to bylo v pořádku a mě se tam narodil zdravý kluk Ondrášek 🙂

majka225
12. pro 2007

ahojte holky tam v apolinare se musi registrovat?lebo v mote ano a na vinohradech ne staci ked tam pridem v 36tt ale neviem jak to je u apolinare pocujem jen same chvali 🙂

josefa
12. pro 2007

majka, ano, je třeba registrace, mrkni na předchozí stránku...myslím, že už je trochu pozdě, když jsi 29tt, ale zkus to.

janah.
12. pro 2007

No Majka tak to Ti nezávidím... Co jsem slyšela, tak Tě do poradny vezmou, ale registrovanejm dávaj na průkazku ještě razítko. (alespoň loni to tak bylo). Každopádně to zkus, třeba kápneš na někoho sympatickýho. Jinak, když už bude porod hodně rozjetej, tak by Tě měli vzít a nepřevážet. Ale moc si nedovedu "hodně rozjetej" první porod představit 😉

kacka.va
13. pro 2007

majka, jo jo, já bych to být tebou zkusila, i když mi paní před měsícem a půl říkala, že leden a únor už je plnej

barbarek
13. pro 2007

Majko asi tě tam bohužel zklamou, ale zkusit to můžeš. Já se byla registrovat v 19tt a řekli mi, že jdu pozdě. Naštěstí mám doporučení od známého gynekologa,takže jsem měla štěstí. Prý se tam registruje už v 15tt jak mají plno ☹

kacka.va
14. pro 2007

jakmile je 15 tt ukončenej a začali jste 16., tak už vás vezmou. Já byla 15+3 a paní už říkala, že už je to rozjetý 16. týden, takže bez problémů zaregistrovala.

ervina
17. pro 2007

ahojky, byla jste některá v apolináři na tom jejich přípravném kurzu?

barbarek
17. pro 2007

Já se na ten kurz taky chystám, tak jsem zvědavá. Mám si tam zavolat a zjistit si to okolo 27 týdne.Jsme stejně těhotné, tak se tam třeba budeme potkávat 😉

cechtek
17. pro 2007

čauky, my jdem na kurz ve středu, taxe zvědaf 😀
domino: mooooc gratulujiii, tj. super, jsi holka šikovná a jsem ráda, že jsi byla s Apo spokojená 😉 jaxe má mimčo? já už se tááák těším 😀

lucky.lady
17. pro 2007

Ahoj holky 😉 , příspěvky jsem moc nepročítala, tak nevím, jaká je spokojenost, nebo nespokojenost s Apolinářem...
Já jsem tam rodila přesně před třemi lety... A do dneška je mi zle, když si na to vzpomenu. Rodilo mě nějaký mladý tele, který pořádně nevědělo, co se děje... 9 hodin jsem rodila přirozenou cestou, potom mě vzali císařem. V nemocnici jsme s holčičkou musely zůstat (jak je to u císaře normální) 7 dní. Sedm strašných dní! Na pokoji jsme byly tři a všechny jsme na personál, sestry i doktory, měly stejný názor... Až na jednu sestřičku, tam byli všichni velice neochotní a skoro až zlí. Sestřičky nás odmítaly naučit kojení a dětem nechtěly dávat příkrmy, přestože na to měly děti nárok. S nákupními vozíky, ve kterých se děti rozváží na pokoje, bouraly do zdí jako by se nechumelilo. Fakt děs! 🙄

rodily tam moje tři známé, a taky docela nadávaly ☹

Jsem podruhé těhotná a tam určitě nepůjdu 😒 ... ale jak píšu... bylo to personálem, takže je možné, že to tam je po těch třech letech jiné...

kacka.va
17. pro 2007

já se tam taky chystám na přípravný kurz, ale našla jsem jen informace o tom krátkém dvouhodinovém, objednávají už od 24. týdne. Ale dříve mívali i sérii několika navazujících kurzů, ale ty jsem už nikde nenašla.
lucky.lady: kamarádka tam taky rodila před 3 lety a byla tam moc spokojená, tak kdo ví.

ceeruti
17. pro 2007

Holky,ja jsme se také registrovala u Apolinaře a vetsinou slyším a čtu same negativní reakce..je možne,i pres registraci jit jinam?? 😒

josefa
17. pro 2007

ceeruti, nam na info schůzce PA říkala, že se registruje telefonicky v 16tt, ale později registraci potvrdíš až v 34tt při objednání se do poradny, takže si myslím, že ještě můžeš klidně jit jinam.
U AP rodily dvě mé známé, každá po dvě děti, a byly spokojené, takže asi fakt záleží, na koho se trefí....

cechtek
17. pro 2007

no jenže tj. všude, že...10 ženských si bude něco chválit a jedna to zkritizuje...je mi úplně jedno, jak se kdo se mnou bude bavit, pro mě je nejdůležitější být v teple, lékařský dohled a jipku pro všechny případy, i když se ženská registruje k porodu telefonicky, tak to není závazné, můžeš se rozhodnout jít jinam...

domina
17. pro 2007

Cechteku díky za gratulaci 😉 Malá se má skvěle a je se mnou moc trpělivá.Chudák, někdy se mnou zažívá těžké chvíle🙂No on si někdo taky myslí, že tam kolem něj bude skákat personál jak si pískne.To by pak nemusel být spokojený nikde.Já jsem ráda, že u Apolináře dávaj přednost hlavně miminkům.A to, že si dokonce všimali i mě a dokonce mi i se vším poradili a pomohli to mě mile překvapilo.

lada82
17. pro 2007

holky, ja chodila s manzelem i na ten kurz, a take s tim jsme byli spokojeni - byla to sranda, clovek alespon pozdeji nebyl tolik vykulenej a prekvapenej ze vseho atd.
meli jsme ten 3x 2hodiny, ale predelany na 2x 3 hod

cechtek
17. pro 2007

domino: Verunka je náááádherná 😉
jak to probíhalo? byla jsi na nadstandartu?

josefa
17. pro 2007

na tom kurzu jsem taky byla, taky na 2x3h, nic moc novýho jsem se nedozvěděla sice, ale jsem ráda, že jsem se blíže seznámila s porodnicí, viděla porodní boxy a tak...

sylvar
17. pro 2007

já jediné, co můžu Apolináři vytknout a co mi teda vadilo, přístup některých dětských sester, malá nechtěla pít z prsa, oni ji 3/4 hodiny nutily, ona se uřvala a nebyla schopná se napapat, nepřibírala a musely jsme tam být 9 dnů (na placeném pokoji)já měla mlíka moc, odsávala jsem pro ostatní děti a když jsem poprosila, jestli můžu malou nakrmit lahvičkou, když prso nechce,, tak dr řekla v žádném případě, musíte kojit.To je jediné negativum...Jinak doktoři super, dr Koucký,dr Klimková, i na porodním sále to bylo super, perfektní PA, vše mi vysvětlila...jít ještě jednou rodit, jdu tam

vivian
17. pro 2007

cechtek: registrace není závazná, ani když tam pak začneš chodit do poradny a potvrdíš ji osobně... Může se to schumelit tak, že se nakonec do Apolináře nedostaneš (třeba budou mít plno nebo budešněkde daleko a začneš rodit dřív...) a skončíš jinde. A nic se neděje. Já jsem takhle byla zaregistrovaná v Podolí, chodila jsem tam i do poradny, ale nakonec jsem rodila u Apolináře, protože Podolí nepřijímalo.

vivian
17. pro 2007

sylvar: a na jakém oddělení jsi byla? Já jsem ležela na P3 a tam byly dětské sestry naprosto úžasné, všechny 😵 Zlatíčka. Hlavně sestřička Hana Matoušková (snad si to jméno pamatuju dobře), to je učiněný anděl, moc mi pomohla, když jsem měla poporodní depku a pořád jsem nad malou brečela... Ale abych nekřivdila těm ostatním, všechny sestřičky tam jsou bezvadné a nesmírně ochotné, ať tam přijdete ve dne nebo v noci. První dny po porodu jsem neměla mlíko ani mlezivo, tak jsem si tam chodila pro lahvičku a UM na dokrmení - nebyl problém. Malou jsem zkoušela přikládat k prsu, ale měla jsem ze začátku takové citlivé bradavky a trošku mě to bolelo, tak mi sestřička Matoušková dala levandulový olejíček, abych si je tím mazala, pomáhá to. Pak se mi začalo dělat mlíko a zase jsem ho měla moc, tak mě staniční sestřička naučila odstříkávat a půjčila mi odsávačku... Prostě ať jsem potřebovala cokoli, vždycky byly ochotné, nesetkala jsem se tam ve dne ani v noci s žádným otráveným obličejem 🙂

domina
17. pro 2007

Já taky byla na P3.Cechteku.Takže:Já byla ten den na zátěžovém testu, ale už ten den ráno jsem začla trochu špinit /asi zátka/po testu a kontrolu/čípek už byl na 2cm, nebo jak/ jsem jela domů.Úderem 17:00 mě zašly kontrakce po 6 minutách a v 19:30 jsem začla krvácet a rada na modrokoňovi se rozhodla, že mám jet do porodnice.Ve 23:00 jsme vyrazili.Přijeli jsme tam na p1, dali mě na monitor a kontrakce opravdu cca po těch 7 minutách.Já tam zůstala a manžela poslali domů.Uložili mě na čekatelák.Tam jsme vždy mezi kontrakcemi usnula.Ve 3:30 ráno jsem šla pro PA ať mi dá něco na bolest 😀 , že už se to nedá vydržet, Pa mě zkontrolovala a řekla ať jdu ještě na půl hoďky do sprchy.Ta mě fakt pomohla, po sprše jsem šla na přípravu.Klystýr+kontrakce na záchodě-hnus.A cca kolem 5 ráno jsem šla na porodní sál.Tam mě napíchli na monitory.Pak si pamatuji, že v 6 jsem volala manželovi, pak mu ještě PA volala v 7.On hned přijel.To už jsem měla kontrakce snad furt, ale malá nesestupovala.No a pak si jen pamatuji už úrovky, jak mi malou tlačili přes břicho, jak vypadl prod při kontrakci, jak jsem tlačila /nevím kolikrát, musela jsem malou nejdřív natlačit dolu/a pak si pamatuji, že řikali, že už vidí vlásky.Ani nevím kolikrát jsem musela zatlačit, a malá byla venku a měla jsem jí na břiše.Z té poslední fázy porodu si fakt pamatuji jen útržky, já už pak vůbec nevnímala a omdlívala jsem jim tam snad.Pak si pamatuji na šití, že bylo i nějaké vnitřní.Já na porod strašně ráda vzpomínám, pro mě byl strašně krásný, akorát, že si z něho nic nepamatuji 😀 Jinak PA, které se mi věnovali byly úžasně hodně a milé a doktor, který mě rodil, byl také hodná /asi 😀 /toho už mám v mlze a vůbec nevím, kde se tam vzal.Jinak co si pamatuji, tak na celém tom porodním sále byl takovej příjemnej klid, žádné vyšilování a nervování, fakt to tam působilo příjemně.No a k šestinedělí.Já byla na normálním pokoji, ale první den a noc jsem tam byla sama.Na pokoji jsme měli i sprchu, takže pohoda.A asi se budu opakovat.Nikdo nás nebuzeroval, že něco musíme děla, nechávali nás v klidu.Akorát se chodili ptát jseslti něco nepotřebujem a potěšilo mě, že sestřičky si předávají informace.Protože, když jsme měla s malou nějaký problém, tak třeba přišla jiná sestra a ptala se jak to s malaou vypadá a tak.No tak já nevím, co bys ještě chtěla vědět.Ten porod jsem ti moc nepopsala, když mám okno 😀 😀

ervina
18. pro 2007

ahoj holky,
tak nejprve gratulace domině k narození verunky!!! je příjemný si číst o spokojenosti u apolináře a že máš na porod jen hezkou vzpomínku, i když, jak jsem tak četla,sis to řádně užila,ale to k tomu holt patří.

cechtek: a ten kurz máš ten dvouhodinový? dříve mívali na netu psaný i delší kurzy,tak dej pak info,jak to je. díky moc.

kacka.va
18. pro 2007

ervi: taky jsi tam nenašla ten delší kurz? 🙂
Já se chci přihlásit někdy po novém roce, teď už to asi nestihnu. 😉

cechtek
18. pro 2007

vivian: to nám také říkali, že i když jsme u nich registrované, tak že u nich nemusíme rodit: můžou mít sanitární den nebo prostě plno, ale musí zařídit flek v jiné porodnici, se kt. budeme souhlasit...
domino: krásný, stačí, dík moc 😉
ervino: přihlásila jsem nás na kurz dvouhodinový, manža by nestíhal, i takhle bude mít trable s prací, zkuste tam zavolat, třeba už se ty dlouhý nedělaj, nevím...
čus kačko 😀

cechtek
18. pro 2007

kačko a už vůbec víte co budete mít, necháte si to říct?

kacka.va
18. pro 2007

čauky terko: čekáme holku 🙂

kacka.va
18. pro 2007

teri, chodíš někam cvičit? já našla v Říčanech nějaká cvičení, ale od nikoho jsem neslyšela, že by tam s tím měl zkušenost 🙂

ervina
18. pro 2007

někdy po novým roce si tam zavolám a zeptám se na ten kurz. spíš to ale vidím na ten kratší, taky kvůli manžovi práci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru