Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

estrellita
14. dub 2010

jooo, ja to zase zblbnula, dle PM mam termin 12.10., jak jsem ti jednou psala, takze jsem dneska 14+1 🙂

estrellita
14. dub 2010

a taky se koukali jen na datum dle PM, ne dle UTZ

gabri80
14. dub 2010

Estrellita 🙂 já jsem dnes dle PM 14+2 🙂 tzn. registrace k porodu na datum 11.10.10 - ale Ty asi na 12.10.10, viď? Když jsi dnes 14+1... já měla poslední menstruaci 4.1.2010...proto jsem dle PM 14+2, ale dle UTZ bylo miminko menší a dnes by mělo podle původních UTZ být 13+0...ale pan doktor řekl, že dle dnešního UTZ je větší a odpovídá 14+0...a řekl mi, ať mažu k Apolináři...no a já si naivně myslela, že se to naivně bere podle UTZ...ale omyl...dle PM, ale na to mě nikdo neupozornil....no ještě že jsem tam dnes šla, protože na 11.10.10 registrovali pouze 6 maminek :( kdežto na ty další dva dny už jich bylo po 11 🙂 což jsem fakt vychytala na poslední chvíli 🙂 takže já bych měla mít mimčo dle PM větší, ale dle UTZ je spíš pozadu... byla jsem mezi posledníma...nebyla jsi tam náhodou s přítelem / manželem v kšiltovce? 😉

estrellita
14. dub 2010

gabri: nn, ja tam byla sama. bily kabat a byla jsem mezi prvnima 🙂 ja jsem registrovana na 12.10. a PM jsem mela 5.1. 😀 tak to se treba potkame 😀

gabri80
15. dub 2010

Estrellita: tak to jsem Tě asi ani nezaregistrovala...njn, tak se potkáme u Apolináře příště 😀 třeba na monitorech 😀

estrellita
15. dub 2010

gabri: no vidis, monitory jsou asi vetsi sance, nez po / pri porodu 😀

aknyt
10. kvě 2010

Ahojky,
mám tu na vás, holky, dotaz k porodnici u Apolináře... Nevíte náhodou, jestli tam píchají holčičkám ouška, kdybychom chtěli píchnout uši pod lékařským dohledem? Chtěla jsem se přihlásit na předporodní kurs a zeptat se tam, ale o prázdninách je nedělají a do prázdnin jsou obsazené... a jezdit na informační schůzku se mi kvůli tomu nechce. Díky 🙂

luciina
10. kvě 2010

aknyt: to sice nevím, ale většinou se ouška píchají až v dětské ordinaci.

estrellita
10. kvě 2010

aknyt: nekde to delaji, ale jestli u Apoli, to nevim, ale zavolej si tam 🙂

aknyt
10. kvě 2010

Díky... zkusím tam zavolat až zase najdu ty papíry s telefonem - jak přestali nabízet předporodní kurs, tak dali pryč i to telefonní číslo z webu... To mám za to, že jsem si říkala, proč schovávat papír, když je to na jejich stránkách 😀

luciakubista
14. kvě 2010

Ahoj ,
chci se zeptat,nevite jak probiha ta registrace? jak dlouho se ceka? ja jsem rodila v r.2008 a to probehlo po telefonu a potrebuji tam prijit s dcerkou,tak mne zajima,jak rychle to jde a jestli se nekdo nedostal. dekuji

mpavlinka
14. kvě 2010

Když já jsem se byla registrovat (7. ledna), tak jsem tam šla o hoďku dříve, tedy jsem tam byla ve dvanáct, místo v jednu, páč jsem měla strach z front, ale nakonec tam bylo asi 12 mamin a šlo to hodně rychle. 😉 Takže pohoda 🙂

aknyt
14. kvě 2010

Byla jsem se registrovat v únoru a přišla jsem o cca 20 minut dřív a oni otevřeli asi za 5 minut a čekala jsem tam asi 45 minut (cca 25 lidí přede mnou). Známá tam ten samý den přišla o 2,5 hodiny dřív a byla druhá v pořadí. Ta fronta se dala vydržet, přišlo mi to lepší než čekat dlouho předem.

luciakubista
15. kvě 2010

dekuji moc, tak jsem zvedava. snad se dostanu na radu 😉

luciakubista
22. kvě 2010

tak uz jsem registrovana,probiha to fakt rychle. co nechapu,ze je tam poradovnik a pak prijde sestra a rekne aby vsichni sli do te chodbicky pred monitor a ten papir necha venku 😒 vsichni se tam okamzite zacali valit poradi neporadi a kdyz jsem se sla zeptat sestry,jestli vola podle papiru tak na mne koukala a rekla,ze o zadnem papiru nevi. Tak organizacne nic moc,ale dostali se vsichni 🙂

aknyt
24. kvě 2010

TAk to gratuluji 🙂 My tam žádné psané pořadí neměli, stála tam fronta. Hlavně že to člověk úspěšně zvládl.

mpavlinka
24. kvě 2010

Já když jsem tam byla, tak taky přišla sestra a rozdala papíry, výhodu měl, kdo ho dřív vyplnil, páč ten se tam pak dral do chodbičky, takže pořadí nepořadí 😀 Naštěstí jsem měla tužku, tak jsem byla mezi prvníma 😀 , ale bylo to jedno, dostalo se na všechny 😉

estrellita
28. čer 2010

@mpavlinka koukam, ze uz za chvilku budes rodit 🙂 tak doufam, ze nam pak napises, jake to u Apoli bylo 🙂 drzim palce a preju hodne stesti 🙂

ceeruti
28. čer 2010

Přidam svou zkušenost..
první porod u Apolinaře byl celkem v pohodě...sice zdlouhavej a komplikovanej,ale nakonec vše dopadlo dobře a dokonce jsem na porod vzpomínala docela rada..
Za to ted...před třemi tydny...
chodila jsem od 38tt pravidelně na monitory,kter se začaly zhoršovat-při opakovaní monitoru,byly zase v pohodě...takto to bylo opakovaně..ale i přes to mě nechali do 41+4 kdy jsem měla jit na vyvolání...zkoncilo to akutním CS,kdy muj syn prakticky v břiše již umíral...jetli jeste nekdy budu rodit,tak tam rozhodně nikdy.6ti nedělí ale super,JIP také a ARO pro děti-to jsem nezažila,tolik lidskosti,lasky k těm dětem,ohleuplnost a vstřícnost k rodičum,to jsem nezažila,všichni byly naprosto skvělí.
Přeji všem bzproblémové porody a hlavně zdrava miminka.

estrellita
28. čer 2010

@ceeruti to me mrzi. doufam, ze je maly uplne v poradku a ze oni se z toho poucili 😔

mpavlinka
30. čer 2010

@ceeruti hrozný, raději pouštím z hlavy abych se nenervovala ☹ 😨

@estrellita to víte že pak napíšu 🙂 Já už bojím bojím, už se to blíží 😀

estrellita
30. čer 2010

@mpavlinka se nedivim, taky se budu tesne pred bat 🙂 ale rikej si, zvladly to jine, zvladnu to i ja 😀 😀
moooooc drzim palce!!!

mpavlinka
30. čer 2010

@estrellita děkujuu 😵

estrellita
17. črc 2010

@mpavlinka tak uz to mate za sebou? uz mas Nikolku u sebe? 🙂

kovik
23. črc 2010

ahoj holky, tak ja rodila u Apolináře v dubnu 2008 a teda jsem říkala že příště pujdu jinam, ale nakonec jdu sem ( snad ) už jenom kvůli tomu že to tam znám. Po příjezdu do porodky se syn narodil až za dva dny, Ale porod super, sestra i dr. byly lidské. Na šestinedělí jak na běžícím pase a neměli vůbec čas a některé teda katasrofa s přístupem. Vůbec se teda netěším na kontroly, ty byly vždycky dlouhé a organizace fakt žádná, ani teď co se týka registrace. Mě teda vzali podle UTZ.
Ambulance budou děs, každá kontrola jiný doktor a je uplně jedno kdy příjdete jestli dříve či pozědji čekat se strejně bude 😒
No ale tentokrát, když se mi něco nebude líbit tak se teda ozvu

estrellita
25. črc 2010

holky, chtela bych se zeptat, na prepdorodnim kurzu rikala PA, ze si mam ek porodu vzit jen igelitku s vecma k porodu (ponozky, obcerstveni, piti, vsechny lejstra..........co jeste by tam melo byt? ) a kufr(tasku) s vecma mit zvlast. ale kam daji ten kufr, kdyz jeste nebudu mit pokoj??

didi07
27. črc 2010

rodila jsem tam před třemi lety, měla jsem jednu tašku - a měla jsem jí na sále, i když ne přímo v boxu. údajně jí má přivézt manžel, případně někdo jiný, až po porodu přímo na šestinedělí, ale mě s ní nikdo nevyhodil 🙂.

luciina
3. srp 2010

@estrellita Kufr ti domńese manža pak na pokoj. Já šla na řez a měla igelitku bačkůrky a ručník a něco na umytí. Na JIP jsem nic nepotřebovala a druhý den mi manža přivezl kufr.
Jinak Apolináři dělá jméno dobří lékaři .... jinak vybavení zastaralé. Personál docela dobrý (nic jsem nepotřebovala) ale je to dost o lidech. Některé sestry úplná zlatíčka a jiné neudělají nic navíc. Ale vcelku jsem byla spokojená na P3. JIP byl úplně super.

mpavlinka
11. srp 2010

No co napsat... Můj porod byl rizikový a na konci hodně ošklivý. Jsem laik, takže jim nebudu sahat do svědomí, ale průběh porodu ohrozil mne i malou. Informace o tom, že je přes čtyři kila a já jsem úzká měli, přesto jsem rodila spontánně. Výsledek mimo jiné je ruptura hráze 3. stupně (včetně konečníku). Jinak šestinedělí v pohodě, péče o děti super.

estrellita
25. srp 2010

@mpavlinka jeste, ze to nakonec dobre dopadlo!! doufam, ze ted uz se vam dari? 🙂

jinak bych se vas chtela zeptat, ve 36 tt jdu jeste ke svemu dr. na kontrolu a ted jsem se objednavala k Apoli, myslela jsem, ze si me objednaji na 37 tt na monitor oni me objednali az na 38 tt 😕 myslela jsem, ze se chodi od 36 tt kazdy tyden, je to tak? nemam tam treba zitra zavolat a znovu se jich na to zeptat? jak jste to mely vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru