Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

dana3262
16. říj 2011

@tina74 lepsi je dorazit do porodnice, co nejpozdeji (kontrakce po 5min-treba). Ja jsem 1.rodila u Apol. Chodila jsem tam od zacatku ke znamemu doktorovi protoze jsem nemela sveho gynekologa a pak byla na nadstandardu. Ted jsem take byla registrovana u Apol, ale chodila ke svemu gynekologovi az do terminu a po terminu poprve na poradnu a monitor k apolinari. Kdyz jsem videla, jak to tam chodi, jak na bezicim pase, stravila jsem tam asi 4hod, zadny system+planovana rekonstrukce a omezeni luzek. Vsechno tak neosobni...ja nevim, asi jsem rozmazlena, ale prislo mi to hrozny. Tak jsem ten den, jeste od apol zavolala do mimoprazske porodnice a vecer jsme jeli rodit tam. Pokud bys mela v tehotenstvi nejake problemy, ty nebo miminko, urcite doporucuji apol, ale pokud budete ok, fakt doporucuju nejakou mensi porodnici. Coz podoli neni, takze jsem ti vlastne neporadila 🙂

dana3262
16. říj 2011

@tina74 Jinak personal u porodu i na sestinedeli fakt super. To souhlasim.

leryl
16. říj 2011

@tina74 jestli chceš manžela před samotným porodem u sebe, tak Podolí, tam máš pokoj jen pro sebe a doprovod, od začátku do konce.¨
U Apo to jde až na ten samotný porod, připlatit si můžeš jen nadstandart po porodu.Na porod.sále jsou jednotlivé boxy, takže slyšíš, když tam někdo rodí.

eimmy
16. říj 2011

holky,
mám dotaz... mám si brát pro mimčo plenky a ubrousky nebo to u Apoli dávají ???

tina74
16. říj 2011

@ilonne Moc děkuji za všechny 3 odpovědi🙂

tina74
16. říj 2011

@dana3262 Díky za odpověď🙂 Samozřejmě budu pevně věřit, že žádné komplikace nenastanou. Nicméně mám cca rok po operaci dělohy a už nejsem nejmladší, tak si říkám, že bych se přeci jen měla raději zaregistrovat u Apolináře nebo v Podolí.

tina74
16. říj 2011

@leryl Dnes jsem si na internetových stránkách Podolí četla o nadstandardních pokojích a je úžasné, že tam může manžel třeba i přespat... Asi to tak nakonec i dopadne🙂 Moc děkuji za odpověď!

ilonne
17. říj 2011

@eimmy Ubrousky nedávají, plenky jen na prvních 24 hodin. Ještě by jsi měla mít teploměr pro miminko, nemají to tam napsané, ale chtějí ho.
@tina74 U Apoli máš taky nadstandart, kde může manžel přespat, ale nikdo ti nezaručí, že budou volné.

mimys
17. říj 2011

@tina74 rozhodne nedoporucuju jet do porodnice na posledni chvili, jak ti tu nekdo radil... nikdy nevis, jak rychle to pujde... apolinar muzu doporucit, nemohla jsem si stezovat. manzela jsem chtela u porodu taky jen na to dlouhé čekání a pak jsem ho chtela poslat domu...nakonec tam byl se mnou hodinu, nez mne prijali a ja ho poslala domu. Za hodinu byl malej na svete.... kdybych čekala doma, az budu mit bolesti po peti minutach, rodili bychom nekde na magistrale... nejspis...
Jinak muzu porovnat apolinare, krč a M.Boleslav.. U apolinare bych rekla ze byly nejprijemnějsí porodni asistentky, v Krči nejlepsi jidlo a v MB nejlepsi prostredi. Protoze koukám spíš na ty zdravotnicke stranky , tak bych volila znovu nejspis apolináře...ikdyz co se týká organizace poraden, monitoru a podobne ma apolinar jeste velke rezervy....

zvalentova
17. říj 2011

ahoj holky, původně jsem měla v merku Motol nebo Podolí. Vzhledem k plánované údržbě v Motole koukám ještě na Apolináře. Máte tam některá zkušenost s předčasným porodem dvojčat ??? Jaká byla péče před vlastním porodem, příp. jak dlouho před jste tam byly a jaká byla následná péče vč. pobytu dětí na nedonošeneckém.
Děkuji za odpověď.

leryl
17. říj 2011

@tina74 jsem ráda, že jsem Ti poradila, kamarádka v Podolí rodila 2x a byla spokojená

leryl
17. říj 2011

@zvalentova nerodila jsem dvojčata, ale předčastně , 5tt před termínem. Péče na intermediálu byla dobrá,sestřičky milé, chodila jsem tam dceru přebalovat, kojit a koupat.

tina74
17. říj 2011

@mimys Sice ještě nemám zkušenosti s porodem, ale naprosto souhlasím! Rozhodně vyrazím hned - představa, že bych to nestihla, je děsivá. Navíc mám dojezdnost cca 30 min, když není žádný provoz. V dopravní špičce by to mohl být docela průšvih... Díky!

evlyn
18. říj 2011

@tina74 Na posledni chvili ne, ale @dana3262 u toho uvadela jeste poznamku do zavorky o kontrakcich po peti minutach, coz je i to, co mi rekl doktor na dotaz, kdy jet do porodnice - bud kontrakce po peti minutach (priblizne, pokud nejaka ustreli po vic minutach tak neva, ale vetsina po tech peti minutach) nebo praskla voda. Ja jela s kontrakcemi, voda mi praskla az v porodnici. A do porodnice jsem to mela 20minut, pokud jela dalnice dobre.
Do te doby se mi lip byvakovalo doma, mohla jsem si na zachod, do vany, na pudu (schody mi kupodivu ulevovaly od bolesti), chodit, sedet, lezet jak se mi chtelo, bez nutnosti se ptat jestli muzu.

madlisek
18. říj 2011

@tina74 Taky jsem se rozhodovala mezi Podolím a Apolinářem, nakonec se to vyřešilo samo - na můj termín v Podolí malovali, tak to "vyhrál" Apolinář. Věřím tomu, že když se do porodnice přijede až s kontrakcemi po 5min, tak je úplně jedno, která z těchto dvou porodnic to je, obě jsou špičková zařízení. Péče na porodním sále u Apoli byla skvělá a mám na porod jen nádherné vzpomínky (to, že kolem mě rodily další, mi fakt byla srdečně jedno, soustředila jsem se na sebe a naše miminko).

Já jsem ale přijela s odtékající vodou a kontrakce minimální, malá se narodila až víc než 24hod potom. Přes den to bylo jedno, to jsme byli s mužem na zahradě a já jen chodila každou hodinu na monitor. Ale v noci ho poslali domů, na hekárně se mnou být už po 22hod nesměl, a to by se mi zrovna dost hodil. V Podolí by se mnou mohl být celou dobu. Ale na druhou stranu tam by možná začali porod vyvolávat, abych jim neblokovala porodní sál tak dlouho. Každopádně příště budu mít zase dilema 🙂

dana3262
18. říj 2011

@tina74
@evlyn 🙂 My to mame k Apolinari tak 15-20min. Jeli jsme s kontrakcema po 5min. Podruhy jsme meli namireno do toho melnika, to je tak 45-50min a jeli jsme s kontra asi po 7min. Jeste jsem malemu chtela dat veceri 🙂 a pak kdyz jsme tankovali naftu, se to zkratilo na 6min a kdyz jsme prijizdeli do melnika, tak uz byly po 4min. Ale porad byl cas.. Taky preferuju toho co nejvic preckat doma.

tina74
18. říj 2011

@evlyn @madlisek @dana3262
Díky za reakce! Ještě si to všechno moc nedokážu představit a nebýt té registrace, porodem bych se ještě pěkně dlouho nezabývala...
Je ale moc fajn, že si tady na koníkovi člověk může přečíst, jak to kde chodí, a pak už líp ví, na co se zhruba připravit.

zvalentova
20. říj 2011

@leryl děkuji za zprávu 🙂

zvalentova
20. říj 2011

Jinak se jdu zítra k Apolináři podívat a pokud to všechno klapne tak registrace je jasná 🙂

eyael
20. říj 2011

holky, jak jste psaly, co nejdýl být před samotným porodem doma - jak ale víte, že je vše v pořádku a že miminku něco nehrozí? že se něco najednou nezvrtne? já u malé byla ráda, že jsem v té době zrovna ležela v nemocnici , rodila jsem akutním císařem ☹ a jak poznat, že třeba jizva po císaři je v pořádku a že nehrozí protržení? 😨 to asi pozná jen mudr přeměřením na utz ne? 😕

leryl
20. říj 2011

@eyael ta jizva se měří ještě před porodem, aby zvlážili, zda nechají rodičku rodit normálně nebo půjde zase na sekci

eyael
20. říj 2011

@leryl a nevíš, jak hodně dopředu se dělá tohle kontrolní měření? V jakém tt?

leryl
20. říj 2011

@eyael kamarádce to dělali asi 14 před termínem ,ale může to být různé.

eyael
20. říj 2011

@leryl - do poradny k Apolináři berou standardně od 36tt, když u nich rodíš, tak to snad hlídají už od převzetí 😕 to je asi moje největší noční můra, aby mi nepraskla jizva 😨

pajik83
21. říj 2011

Ahoj maminky, co jste rodily v Apolináři, mám pár možná hloupých dotazů. Ale pomalu začínám balit tašku a přemýšlím jestli si vzít s sebou vlastní odsávačku, nebo pokud bude potřeba jestli mi zapůjčí svojí??? Pak ručníky na mimčo mám vzít svoje? Nechci si nabalovat zbytečnosti, ale zase nechci, aby mi něco chybělo.

A pokud jste některá rodila u Apolináře plánovanou sekcí, dali vám na vybranou epidurál nebo spinál??? Celkovou nechci a radějí bych spinál. Epidurálu se bojím, že nezabere. A tatínek mohl jít na sál s vámi? Klidně se rozepište i do IP. Chci mít co nejvíc informací. 😀 😉 Předem děkuju

cell
21. říj 2011

@pajik83 : taky právě balím 🙂. Odsávačku neberu, ani jí nemám. Na sál asi ano - mají to zpoplatněno částkou 2000,-.
Balím dvě tašky - jednu přímo na sál a ve druhé pak plenky na mímo, vlhčené ubrousky, teploměr, další ručníky + další drobnosti. Spíš by mě zajímaly nějaký vychytávky, které se třeba nepíšou na stránkách a které pak byly potřeba 😉. Mám si zabalit čepičku pro miminko po dobu pobytu? Jsou k dispozici i klasické bavlněné pleny?

morgan
21. říj 2011

@pajik83
@cell
nevím kolik tam těch odsávaček mají, ale paní co tam se mnou ležela na pokoji si jí půjčovala. Věci na miminko jako plínky si já budu nechávat doma a nechám si to přinést až po porodu od manžela, vezmu si věci jen k porodu a a pro osobní potřebu. Látkové plínky i už nepamatuju jestli tam mají, ale myslím, že ne. Už si nemapamuju do čeho jsem tam mimčo po koupání utírala, ale ručníky jsem tam pro něj určitě neměla, jen pro sebe. Moc si toho brát nebudu, některé věci si nechám doma a případně si je nechám od manžela přivést a spousta věcí je tam opravdu k dostání 🙂
Pajik koukám, že máme stejný termín, já teda dost doufám, že porodím alespoň o týden dřív 😀

morgan
21. říj 2011

@eyael oni berou standartně od 36 tt? Apolinář bral vždy až od 37, tak to změnili? To ti řekli na ambulanci?

morgan
21. říj 2011

Nevíte někdo jestli tam mají wi-fi?

eyael
21. říj 2011

@morgan - máš pravdu, přehlídla jsem se. Ve 36tt si máš volat a oni tě objednají na 37tt 😉 a wifi tam je.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru