Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

luznicarka
16. lis 2011

@paja83 noční košile tam mají erární což je fajn a můžeš je měnit několikrát denně 😉 je lepší si tam svojí nebrat aspoň si jí nezničíš 😉 a na první den plínky dostaneš a když tak si vem 1 balík stejně ho tak 1/2 povezeš zpět ale radši víc než míň 😉 a opravdu stačí jen to co mají na webu.

luznicarka
16. lis 2011

@hany_79 Syna sem rodila před víc jak 3 lety a protože byl podle pediatra 37 tt tak mi ho ihned sebrali a dali do inkubátoru byl to vyvolávaný porod a dostala sem ho až když si zvládl udržet teplotu tudíž po nějakých 8 hodinách od porodu a dceru sem rodila lestos v březnu a jak jí ošetřili tak sme spolu byli celý 2 hodiny a pak jí odnesli na šestinedělí jenže já měla komplikace takže sem musela na JIP a malou sem vyděla druhý den až , ale jinak dkyž je místo a porod bez problému a dítko v pořádku tak ho dostaneš na porodním sále a pak jakmile tě převezou na šestinedělí tak si řekneš sestřičcce a ta ti mimčo zase přinese a zůstáváte hned spolu když to tvůj a jeho zdravotní stav dovolí 😉

paja83
16. lis 2011

@luznicarka Moc děkuji za informaci, jsi hodná. 😉

luznicarka
16. lis 2011

není zač 🙂

ajinka22
16. lis 2011

@pajik83 děkuji 🙂 , budu držet palečky, ať toho 29.11. vše dobře dopadne
@paja83 noční košile nebrat, plínky dávají na první den, myslím, že jsem dostala 7 ks

chayanita
17. lis 2011

@johanka111 byla jsem ve 40+1 a protože mě chtěli ušetřit císaře, tak čekali zda zaber eoxytocin na zátěžovém testu a ten nezabral tak jsem šla 41+3 na vyvolávačku, ta nezabrala, takže 41+6, když byl volný sál proběhla sekce.

dandiela
20. lis 2011

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli všechny z vás co rodily u Apolináře byly na předporodním kurzu? Já jsem nějak propásla vhodný termíny kurzů. Nevíte jestli se jde domluvit nějak idividuálně? Děkuji

eimmy
21. lis 2011

holky nebudete některá rodit tento týden u Apoli císařem ???? mě to čeká ve středu 😉

eimmy
21. lis 2011

@dandiela myslím že jsem viděla na nástěnce u poradny že mají ještě volné místo první týden v prosinci... tak si tam zavolej

morgan
21. lis 2011

Nevíte někdo kdy se dostává v poradně dotazník o jménu? díky

ajinka22
21. lis 2011

@morgan já jsem ho dostala při první návštěvě poradny

eimmy
21. lis 2011

@morgan já už ho dostala před 3 týdny... mám ho už na matrice...

morgan
21. lis 2011

@eimmy
@ajinka22
Tak to fakt nechápu, já tam byla dneska už podruhý a nic a samozřejmě jsem se na to zapomněla zeptat, a ještě nějaký jiný dotazníky se dostávají? Nerada bych zas u porodu vyplňovala adresu zaměstnavatele a podobný "nezbytnosti"..😝

eimmy
21. lis 2011

@morgan no já dostávala ohledně císaře a narkozy... nevím zda to pro případ komplikací u klasického porodu vyplnují i "normálně" rodící.. to nevim..

ajinka22
21. lis 2011

@morgan to byla celá kupička dotazníku, jak píše @eimmy, byla jsem hrozně ráda, že jsem to nemusela vyplňovat v bolestech, jak před třemi roky, příště se na to raději zeptej

morgan
22. lis 2011

@ajinka22 no právě, tohle vyplňovat v bolestech je fakt pakárna, mám stejnou zkušenost 🙂, tak dík za info a příště se na to rozhodně zeptám.

Každopádně mě to dost zaráží, ale asi na to poprvé zapomněli a podruhé už si mysleli, že to mám.

tydlipina
22. lis 2011

Dobré ráno,
chtěla jsem poprosit rodičky "Apolinářky", zda mají zkušenost s placenou porodní péčí. Mám jít rodit k Mudr. Faitovi a netuším, kolik si za poradny a porod řekne. Máte někdo představu? Děkuji moc! Všem hodně zdraví a pohody 🙂

stankas
22. lis 2011

Rodila jsem u Apolinare v dubnu, porod perfektni, doporucuji porodnika Dr. Horaka, byl uzasny, prvni dite jsem rodila cisarem, ale ted podruhe normalne, takze to byl vlastne muj 1.porod. Vse mi vysvetloval, masiroval hraz, porodila jsem za 2 hodky bez nastrihu, bez odreni, bez komplikaci. U toho prvniho to byl masakr, 23hod a pak kudla, to bylo v Podoli.

morgan
22. lis 2011

Tak jsem ještě volala do poradny jestli by mi ty dotazníky mohli poslat mailem a prý ne, no tomu nevěřím, jen se asi někomu nechtělo, teď se budu zas stresovat, že když náhodou pojedu rodit, tak to budu sepisovat tam 😔 😒

sarkachmelova
22. lis 2011

@luznicarka jéé, taky jsem rodila u Apolináře v březnu 🙂
@morgan to už chodíš na kontroly do porodnice ??? to je neskutečné.. pamatuji se, jak jsme si psali o registraci u Apolináře.. šíleně to letí.. tak moc držím palečky ať vše proběhne hladce 🙂

morgan
22. lis 2011

@sarkachmelova jo jo 😀, teď ještě aby utekly rychle tyhle poslední dny, děkuju! 🙂

sarkachmelova
22. lis 2011

@morgan je to neuvěřitelný, jsem sem jen tak nahlídla, co je a není u Apolináře nového, snažíme se o druhé, tak ať jsem v obraze 😀 a najednou čtu, jak už chodíš do poradny 🙂 určitě Ti to uteče a brzy budeš držet miminko v náručí 🙂 ten konec je nejhorší no 😀

jarka23
22. lis 2011

ahojky holky, chtěla bych Vám jen napsat, že je jedno v jaké porodnici rodíte, ale víc zálěží na jakého vola natrefite. Ja jsem ještě nerodila, mám z toho obavy protože jsem porodní baba, vysokou školu jsem si dělala v Plzni a tam jsem chodila do porodnice na praxi, takže vím jak to chodí tam, pak jsme chodila na praxi do jedné okresní nemocnice a pracovala jsme u Apolináře na porodním sále a rizikovém a patologickém oddelení. Takže mám spíš zkušenost jako baba a ne jako rodička. K Apolináři jsem nastoupila hned po škole a muím říct co pracovište to jiný zvyk. takže fuška, rodit bych tam nechtěla jen z jediného důvodu a to že porody tam běží jak na páse a chyběl mi tam takový ten intimní kontakt porodní bába - rodička co jsemzažila v okresní porodnici. Takže holky;, nestrašte se kdo co zažil, ale spíš si přejte mladou empatickou porodní bábu, která sice nema velké zkušenosti (na to je tam ten doktor) 😀 , ale je ochotná, vlídna, empatická a hlavne není vyhořela, povolání jí baví, takže se do zvonku nezeptá co asi chcete když zvoníte na dveře porodního sálu ve tři hodiny ráno 😀 😀 😀 😀 tato hodina je hodne kritická na spánek.
Všem Vá držím palečky a jen hodné porodní báby a doktrory, všichni jsou tam odborníci ,ale jsiou to taky jen lidi

cell
22. lis 2011

tak já nevím, jestli porody jak na běžícím páse - rodila jsem v pátek na PS1 a sama, někde vzadu jsem ještě zaslechla plánovanou sekci. Ale jasně, to je den ode dne jiné. Jinak celkově hodnotím Apolináře na 95% - těch 5% dolů je za PA, na kterou jsme neměli moc štěstí, ale zase dětské i gynsestřičky na oddělení (P1) byly úžasné 😵

morgan
22. lis 2011

@sarkachmelova to tě teda obdivuju, že už se snažíte o druhý. Je to teda bezvadný, ale musím říct, že jsem ráda v těhle dnech, že syn už je celkem rozumný a když mu řeknu, že si chci odpočinout a ležet, tak si hraje sám, to třeba ještě před půl rokem bylo nemyslitelný. Ale přeju hodně štěstí ať se brzo zadaří a teď už tam mají ty registrace k porodu nějak přes internet, tak by mě zajímalo, jaká je šance se tam takhle zaregistrovat 😀

@jarka23 přesně tak, je to o lidech. Ale divím se, že i přes tvé zkušenosti máš z porodu obavu, nebo možná asi právě proto 😀. Jinak teda já měla u porodu opravdu mladičkou holčinu, možná mladší než já, ale doktor tam nebyl vůbec, až pak po porodu na šití. A to jsem rodila na prázdném sále, takže z toho mám u těch "novicek" obavy, aby vyhodnotili případné riziko včas 🙂

@cell gratuluju k chlapečkovi, P1 jsou nadstandarty ne? Tam jsem měla se sestřičkama taky skvělou zkušenost 😉

jarka23
22. lis 2011

@morgan mám obavu přávě proto, že vím co se může během 5 vteřin stát, proto nejsem vůbec za porody doma.
Víte, ono všechno jakžtakž víte, ale když se to týká Vás tak jsme úplný laici my zdravotníci. 🙂 🙂
ja můžu za sebe říct, že než dostane porodní bába diplom tak musí odvést 40 svých uplně samostatných porodů, měly jsme i povinnou praxi přes letní prazdniny mimo jiné praxe, myslím praxe málo ale dost. Na sále máte takovolu zodpovědnost, že pokud si sama něčim jisté ptáme se do zblbnutí starších a zkušenějších.

jarka23
22. lis 2011

@cell ano je to tak, někdy je 5 nekdy 15 porodů denně, proto je u Apolináře povinna registrace,.a myslím 3 oddelení šestinedelí.P1, P15, P5.

morgan
22. lis 2011

@jarka23 no to věřím, že se může stát během chvile cokoliv. Prvního porodu jsem se nebála vůbec, jen jsem se těšila, a teď druhého se už taky bojím, protože si nějak víc uvědomuju, že je to přece jenom riziko.
No snad budu mít štěstí na nějakou fajn PA a bude to nakonec krásný zážitek 😀

cell
22. lis 2011

@morgan : jojo, nadstandardy. A byla jsem velmi překvapená kvalitou jídla - po přečtení všech diskuzí i vlastní zkušeností (jsem zaměstnanec VFN) jsem se trochu děsila, ale mají nejpíš jiného dodavatele - jídlo bylo opravdu hodně, dneska jsme všechny zbylé jogurty daly paní uklízečce, a bylo dobré 🙂

Jinak doporučuji vzít s sebou spínací špendlík na košile, které mají jen vyjímečně knoflík a pak 2 kolíčky - se světlama to tam moc vychytaný nemají a kolíčky jsou dobré na uchycení stínící plenky

morgan
22. lis 2011

@cell no tak s tím jídlem jsem teda zvědavá, jogurt jsem tam teda nedostala snad žádnej, to jsem si chodila kupovat do kantýny 😀, to jsou samé dobré zprávy! A dík za tip ohledně špendíku a kolíčků 😀
Já už se tak těším až to přijde! Mám sice strach a na bolest se vůbec netěším, ale když v poradně vždycky vidím maminky na té P1 jak si tam už vozí miminka, tak jim moc závidím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru