Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

didi07
11. únor 2011

@misullka20 - nevím zda máš na mysli nějaké konkrétní křeslo, ale všechna porodní lůžka u APO jsou polohovatelná.

otynacek
28. únor 2011

Ahoj maminky a nastávající maminky,
já rodila u Apolináře před vánoci. Nebudu se rozepisovat detailně o porodu, protože si myslím, že to je soukromá a intimní záležitost, kterou by si každá maminka měla uchovat aspoň částečně pro sebe. Pro mě to byl jakýsi rituál, který bych si klidně hned zopakovala. Krásné vzpomínky na porod mám samozřejmě také díky personálu porodnice U Apolináře. Doktorky, asistentky a sestřičky mohu jen a jen chválit. Naprosto super a hlavně profesionální přístup. Tuto porodnici mohu jen doporučit. Také nebylo vše jak jsem si přála,ale to záleží hlavně na okolnostech. Takže maminky, dle mého názoru při porodu, jde hlavně o profesionalitu a péče během a po porodu. Až budete rodit, budete mít jiné starosti než jak to tam vypadá a jestli je někdo kolem. A to vám i doporučuji. Soustřeďte se jen na sebe a vaše miminko, je to nádherný pocit, který se nebude opakovat, protože každý porod je jiný. A nejde přece zas tolik o vás, porod není dovolená v hotelu. Podstatné je aby bylo o vaše miminko a vás perfektně postaráno. A to se mi U Apolináře dostalo. Samozřejmě dvoulůžkový nadstandard doporučuji, určitě je lepší, já tu možnost ale neměla, protože bylo plno. Nakonec mi to ale nevadilo, protože maminky na pokoji (3 lůžkovém) byly super. A to že jsem během první doby porodní byla bez tatínka mi nevadilo, naopak bylo docela příjemné být tam a prožívat to s někým kdo zažíval to samé. Aspoň jsem mohla porovnávat pocity.
A na závěr bych kromě porodnice U Apolináře všem chtěla také doporučit homeopatika k porodu. Já je užívala a rodila jsem 5 hodin, s tím, že jsem první 2 hodiny ani nevěděla, že už rodím. Takže ty největší bolesti jsme prožívala jen asi hoďku. Bylo to tak rychlé, že tatínek málem nestihl dojet 🙂
A ještě pár slov k Podolí. Určitě je to také super porodnice, která je perfektně vybavená, ale znova, maminky nejde zas tolik o prostředí (ikdyž k tomu hodně přispívá), ale o péči. A ať nedopadnete jako moje kamarádka, která si tuto porodnici vybrala hlavně kvůli prostředí a nakonec rodila císařem a na zmiňovaný porodní pokoj se ani nedostala.
Tak přeji všem pohodový porod.
Lucka

karusta
28. únor 2011

@otynacek Krásně napsané, naprosto s tebou souhlasím. V březnu se chystám na registraci a doufám, že se mi opět zadaří a i Terezky bráškové nebo sestřičky se narodí u Apolináře 😉

otynacek
3. bře 2011

Děkuji a přeji ať vše dobře dopadne a dvojčátka s emají čile k světu 😉

iira
5. bře 2011

@karusta ahojky dej pak vedet jak jsi dopadla ,jestli te vzali ,ale u vas s 2catama by snad meli prednostne ne?

karusta
5. bře 2011

@iira no tak o tom pochybuju...

estrellita
5. bře 2011

@iira
@karusta co jsem zazila ja je, ze prednostne berou maminky s dvocatama na konci tehotenstvi na monitor, ale na zapsani ne. 🙂

iira
5. bře 2011

@karusta aha a ja myslela ze u vas je to proste jasny,preci jen to mate rizikovejsi nez mi ..

karusta
5. bře 2011

@estrellita tak aspoň ten monitor...

ewicka89
19. bře 2011

Ahojky, všechny zdravím. Jsem ve 20 týdnu a příští týden mám jít na velkýultrazvuk. Mohla by jste mi někdo prosím popsat jak to probíhá? a jak se provádí odběr plodové vody? Jsem prvorodička, takže je pro mne vše nové. Děkuju

karusta
19. bře 2011

@ewicka89 Na plodovce jsem nebyla, tak to nemohu sloužit. Ale UTZ tam chodí tak, že tam přijdeš, na recepci dáš žádanku, pak tě pošlou do chodbičky čekat před některé dveře (nejspíš 3), no a pak si tě zavolají a jdeš tam (můžeš i s doprovodem)..No a tam ti podrobně "proklepnou" prcka. Zkontrolují orgány, průtek živin pupečníkem, končetiny, zkrátka jestli je vše ok.

ewicka89
19. bře 2011

děkuji za odpověď já jsem právě myslela, že plodovku berou každému.

karusta
19. bře 2011

@ewicka89 nene, to naštěstí ne!!! A na ten UTZ se moc těš, jsou tam profíci, když chytneš dobrého doktora, tak ti všechno krásně ukáže a vysvětlí.. tak jsem to měla v prvním těhu. Tentokrát, když jsme byli na screeningu ve 12.tt, tak ten doktor nebyl tolik sdílný, tak to nebylo ono.. Ale budeš mít naproti lehátku na zdi obrazovku, na které všechno uvidíš, je to fakt paráda..

ewicka89
19. bře 2011

@karusta děkuji za informace hned se cítím lépe 🙂 jsem proste typ člověka který musí vědět co sním budou dělat 😀

karusta
19. bře 2011

@ewicka89 fakt se těš, je to bezva, v tom 20.tt to byl v prvním těhu snad nejhezčí UTZ, když nepočítám 4D 😉

tetefisch
23. bře 2011

Ahoj , můžu se zeptat? Dělají u Apolináře i 3D/4D UTZ? Nebo kam jste na něj šli?

estrellita
23. bře 2011

@tetefisch ano, delaji 🙂

sshiva
23. bře 2011

holky - maminky ktoré ste už u Apolinára rodili...mali ste možnosť na uvoľnenie využiť vaňu a aromaterapiu? Ja som pri 1. porode mala k dispozícií sprchu ale ak by bola možnosť určite by som volila aroma-kúpeľ, treba si o to pri príjme špeciálne požiadať?
Inak som bola moc spokojná, persolnál bol veľmi milý a ústretový!! Len sociálne zázemie na oddelení by potrebovalo trošku zrenovovať 😉

karusta
23. bře 2011

@sshiva ahojda, masážní vana tam je i stou aroma terapií, ale abych řekla pravdu, tak mě ani nenapadlo při porodu si o to říct. Měla jsem jiné starosti 🙂 Ale myslím, že by v tom být problém neměl, jinak by to tam přece neměli..

chayanita
27. bře 2011

@otynacek Mnohokrát už jsem měla nutkání to sem napsat, 🙂 že jde hlavně o profesionalitu a soustředění sena sebe a miminko, porodnice není hotel, takže to není o dlaždičkách ve sprše, apod. Naprosto s Tebou souhlasím a krásně se to četlo a na porod U Apolináře teď koncem března-či začátkem dubna (podle toho jak se malý rozhodne) se už těším🙂

estrellita
27. bře 2011

@sshiva ja jsem vanu vyuzila 😉

k.jolanka
27. bře 2011

@chayanita no ale jde také o to si co nejvíce ulevit od bolesti..já rodila 30hodin u apolináře, nikdo mi vůbec neřekl, že je k dispozici i vana, mohla jsem jít jen do sprchy a ta mi vůbec nepomáhala a můžu ti říct, že kontrakce byly po vyvolávaném porodu tak veliké, že jsem si rvala vlasy z hlavy 😀 takže ono to neni jen o tom jak píšeš, porodnice sice není hotel, ale když má někdo bolestivý, dlouhý, nebo bůhví jaký porod, tak proč nevyužít toho naložit se do aromakoupele.. 😉 ale samozřejmě nejvíc jde o přístup personálu, je to hodně o lidech..takže přeju ať chytneš dobrou směnu, já totiž takové štěstí bohužel neměla 🙄 🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka S tou vanou jsem to slyšela už od více maminek a jen díky tomu jsem se koukla na net a zjistila, že jí tam mají a je možnost jí použít...a tak asi pořád budu říkat "vanu vanu vanu" 😀 Né, ale vážně je to děsný, že to nenabídnou, když má mamča dlouhý porod a očividně m "leze po zdi" bolestmi. Záleží to holt na těch lidech = těch co mají směnu...Tak držím palce, ať to máš u příšího mimča lepší;) A mooc děkuju za přání🙂

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita no já se na net nekoukala.. 😒 ale abych řekla pravdu tak vanu jsem tam v porodce ani nikde neviděla..zřejmě ji mají hodně dobře schovanou 😅 asi jsem počítala s tím, že když bude něco k dispozici, tak mi to nabídnou..no možná trošku naivní přístup 🙂 ale paradoxně jsem byla na porodních sálech spokojená, rozčarování přišlo až na oddělení šestinedělí, ale musím říct že tam bylo i pár dobrých sestřiček, co mi pomohly s kojením a my mohli jít díky ním domů 🙂 já také děkuju za přání..koukám, že máš dnes termín..co Tomášek, zatím se na svět nehlásí? 😉

karusta
28. bře 2011

@chayanita držím pěsti, ať to máš brzy za sebou 😉
@k.jolanka a ta vana je normálně u porodních boxů. Mezi nimi je jeden box, kde je ta vana a postel

k.jolanka
28. bře 2011

@karusta aha..na obou dvou porodních odděleních? to jsem z toho teda blázen, je fakt, že jsem pendlovala hlavně mezi pokojem a vyšetřením na koze a samotný porod natož boxy si skoro nepomatuju 😖 ale jelikož jsme tam byly tři ženský a všechny tři jsme byly celou dobu na pokoji, nebo na chodbě, tak nechápu, proč nám to nikdo ani nenabídl 😕

karusta
28. bře 2011

@k.jolanka já jsem byla na sále č.2 a myslím, že je ale i na jedničce..nevím, asi si s tím nechtějí přidělávat práci..

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka Nene zatím se vůbec nehlásí🙂 jen sebou mele, ale poslíčky žádný, ani kontrakce....No vypočítali mi dnešek i podle PM i podle UZ (protože byl větší ve 20tt), ale já tak přibližně vím den, takžemá zřejmě ještě tak do 10.4. čas, ale kdyby se rozhodl dříve, nebudu se zlobit😀
Uvidím zítra na monitoru🙂
Jo táááák, mě to z fotek sálu a těch čekateláků přišlo, jako, že je vana někde přímo tam🙂 a oni jí tam schovávaj..🙂 No na tom šestinedělí jsem slyšela, že je to hodně o štěstí na personál ..., ale jsem ráda, že byly hodný sestřičky..
Jo můžu se zeptat jak je to U Apolináře s jídlem?🙂 Vím, že díky bufetu a hlavně radosti z miminka to nebudu řešit, jen se chci zeptat jestli je to typická nemocniční strava, anebo jsou na tom maminky líp🙂

chayanita
28. bře 2011

@karusta Děkuju moc!!! 🙂 No z fotek to vypadá, že je ta vana i na jedničce, ale všichni chtějí teď posl. dobou na dvojku 🙂 prý je to tam z nějakého důvodu lepší...😀 I když při kontrakcích to člověk nevnímá😀 Jen vím, že kamarádku, kterou vezla do porodnice sanitka, právě při jedný z nejbolestivějších kontrakcí zaskočil saniťák otázkou "A jaký máte vybraný sál? Chcete na jedničku nebo radši na dvojku???" 😀

karusta
28. bře 2011

@chayanita typická nemocniční strava... ale mně to teda bylo docela fuk. Snědla jsem všechno, co dávali a do kiosku jsem ani nechodila. Stačilo mi to. Hodně jsem ale pila. To je zkušenost navíc. Denně jsem vypila opravdu 3 litry vody + čaj. A na šestinedělí byli všichni super. Já si teda na personál opravdu nemůžu vůbec stěžovat. Já jsem chtěla na dvojku, protože když jsem byla na předporodním kurzu, tak se mi to tam líbilo víc. Nevím proč, byl to jen takový subjektivní dojem, ale vyjde to asi na stejno..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru