Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janka12
31. bře 2011

Ahoj tehulky a maminky. Hlasim se mezi vas. Jsem registrovana k porodu U Apoli na konec srpna. Bude to prvni zkusenost a nejklidnejsi zrovna nejsem.

Nevite nektera, po kolika jsou pokoje (obycejne, ne nadstand)?
A kde spinka miminko prvni noc po porodu (spontannim) - s maminkou na pokoji?

Muj manzel bude zrovna na delsi sluzebni ceste mimo CR. Uvazuji proto o porodu s dulou (v porodnici). nemate nahodou nekdo zkusenost?

johanka111
31. bře 2011

chayanita- co ti dr. říkají na to, že mimčo nesestupuje? V jakém jsi týdnu a jak se to řeší?

leryl
31. bře 2011

@janka12 ahoj, rodila jsem tam před 2 a půl lety a možná budu v září zase.Pokoje jsou po 3, nevím, jestli všechny , koukni kdyžtak na stránky www.apolinar.cz

iira
31. bře 2011

@leryl ja teda rodila pred 3 ale treba posledni pokoj neni po 3 ale po 5 ,me to teda nevadilo,aspon byla sranda..byl to normalni pokoj...
@janka12 jinak Janicka prvni noc u me byla,ale nektere maminky mimi nemeli ,protoze rodili treba vecer tak aby si odpocinuli ..

karusta
31. bře 2011

@chayanita drž se, je to dlouhé, ke konci jsem taky nespala... ale to zvládneš, ale opravdu se na okna a tak vykašli, teď by mě ani nehlo, abych něco takového dělala 😀 Teda, teď ještě jo, ale před porodem budu odpočívat a odpočívat..
Jojo, jsou jednovaječný. Pohlaví se dozvím asi až na 20.tt, tak to mám ještě měsíc časík. Doufám, že budou kluci, protože treperendu už máme. Nejraději bych páreček, ale ten u jednv. nebude ☹ Ale co, hlavně, aby byla miminka v pořádku a zdravá, jinak je mi všechno vlastně fuk 😉

leryl
31. bře 2011

@iira já taky píšu, že nevím, jestli všechny

iira
31. bře 2011

@leryl jasny ja taky videla jen 2 🙂 pokoje

karusta
31. bře 2011

@janka12 tak já byla zrovna na dvoupokojáku 😉 Ale tuším, že nejvíc jich je po třech.. a Teri jsem měla přes noc až třetí den. Porodila jsem v deset večer císařem, pak na JIP, před obědem na oddělení a Teri mi daly na noc až další den, abych se dala trochu do kupy po tom císaři...

brendda
1. dub 2011

@chayanita zkus dlouhé procházky-ty mi taky radila Míša.Miminko se přirozeně gravitací posunuje dolů.......

chayanita
1. dub 2011

@brendda Děkuju za tip!!🙂

chayanita
1. dub 2011

@karusta Jééé tak držím pace ať to jso chlapáci🙂) Já zase chtěla na poprvý treperendu a je to chlapák:D
Dlouhý to je, zrovna dneska by mi to i spalo, ale zase sem si musela přivstat kvuli monitoru 😀 zakon schvalnosti 😀 Na okna fakt prdíme 🙂

k.jolanka
1. dub 2011

@ilonne na to prď hlavně že budete oba vpořádku, doktoři i PA jsou tam na to podle mě zvyklý 😅 já jsem třeba rodila na té jedničce, byla jsem tam dva dny před porodem, takže jsem narazila na cca dvě různé směny a povětšinou tam byly mladé PA a co jsem se s nima tak bavila, ani jedna ještě neměla dítě, takže vlastně vědí jen teoreticky, jak se asi maminky cítí a co při porodu prožívají psychicky i fyzicky, takže bych vůbec neřešila, jestli tam budeš za hysterku nebo ne 😉 a neboj až nastane ta chvíle, tak si myslím, že to maminky pak ani neřeší 😀 😉

@chayanita tak co tomášek? ještě se mu nechce? 😉

@estrellita aha, no tak to jo, já jsem totiž původně měla rodit úplně jinde, ale nakonec to dopadlo takhle. takže jsem byla automaticky přidělená na jedničku, protože moje gynekoložka mi vyjednala doktora, který měl asi službu zrovna na té jedničce..takže proto..měla jsem rizikový porod a doktor byl celou dobu u porodu, nevedla ho PA, takže jinak by se mě asi i zeptali, kam mě mají šoupnout 😅 🙂

k.jolanka
1. dub 2011

@janka12 ahoj, tak já byla na pokoji po třech a první noc spal malý jinde, měli ho u sebe setřičky, ale bylo to zřejmě proto že jsem měla rizikový a dlouhý porod, jinak si myslím, že budeš mít miminko hned u sebe..kamarádka to tak měla

chayanita
1. dub 2011

@k.jolanka nene, vůbec ne:D sice se víc vrtí a děloha byla dneska podle monitoru aktivnější, ale já nějak pořád nic necejtím:D

janka12
1. dub 2011

Holky @leryl @iira @karusta @k.jolanka Dekuji mockrat za odpovedi.

Muzu se jeste zeptat, o cem je predporodni kurz? byl prinosny?
diky moc

leryl
1. dub 2011

@janka12 ahoj, já absolovala s manželem kurz na 2 hodiny a moc se mi líbil, por.asistentka nám ukazovala úlevové techniky, informovala, jak to v porodnici chodí a ukázala nám porodní sál.Já jsem tam pak zkončila za 2 hodiny znovu na pohotovosti, protože jsem upadla a manžel nedal jinak, než že se půjdu dát vyšetřit, jestli se miminu něco nestalo 😉 .

karusta
1. dub 2011

@janka12 mám s předporodním kurzem stejnou zkušenost jako leryl.. moc se mi líbil, jsem ráda, že jsem na něm byla..

janka12
4. dub 2011

@leryl @karusta Dekuji mockrat za odpovedi.

brendda
5. dub 2011

Tak holky,šup šup,nějaký zážitky!!!!!!!!!!! 😉 To se u Apolináře přestalo rodit,nebo co 😀 ???

ewicka89
5. dub 2011

Ahoj holky,prosim vas vite nekdo jak je to cenove,ten predporodni kurz u apolinare? Chtela bych tam jit s pritelem,ale je dost casove vytizeny,tak jestli to jde naplanovat treba jen na jeden den,nebo se musi na vice lekci? Z porodu mam strasny strach tak doufam ze by mi mohl kurz pomoci 🙂 dekuju

brendda
5. dub 2011

@ewicka89 kurz ti asi na strach nepomůže,ale zkus ti tam zatelefonovat,oni ti řeknou cenu i termíny 😉
Koukám na to tvoje přibírání 😉 Já přibrala v prvním těhu 17kg a do půl roku to bylo dole.Teď jsem se chtěla krotit,abych nemusela shazovat tolik a ve 28tt už mám zase 11kg nahoře,tak buď v klidu.Nepřibíráš rychle!!

karusta
5. dub 2011

@ewicka89 Ten dvouhodinový ti bude stačit. Zavolej si tam. Na webovkách je tel. číslo a oni ti už všechno poví..A myslím, že ti to opravdu může trochu pomoci, minimálně v tom, že už půjdeš do známého prostředí, za to jsem byla moc ráda, že jsem viděla sály a boxy, sice mě to tam v první chvíli vystrašilo, protože se zrovna rodilo a ta paní nebyla příliš potichu, ale časem se to uleželo a byla jsem moc ráda, že jsem tam byla.. 😉

ewicka89
5. dub 2011

@karusta dekuju,ja jsem ted koukala na webovky tak si tam zavolam,ikdyz je teda pravda ze vsechno zdrazili,puvodne byl doprovod u porodu za 500 a ted za 1000kc,pokud teda neni cisarsky rez u toho je doprovod za 2000, taky jsem predtim chtela dvojluzkovy nadstandart ktery byl za 700/noc a ted je za 1000kc tak jsem nadstandart zavrhla,prece jen penizky budou potreba na mimi.nevis jak je to ted s porodnym? Bude nebo nebude?

karusta
5. dub 2011

@ewicka89 No tak ty ceny, to je teda maso... My jsme platili za předporodní kurz tuším 1000 a byla v tom tuším i přítomnost otce u porodu. To teda přidražili pořádně. No a za ten císař, který já teda budu mít s dvojčaty po prvním císaři jistý, tak to je teda darda. Ty nadstandarty, to už jsou ceny pomalu jak někde na hotelu. No, co naděláme. Porodný možná bude, ale až od novýho roku, což máme smůlu ☹

ewicka89
5. dub 2011

@karusta no ja kdyz jsem videla ty ceny tak se mi udelali uplne mdlo,pocitali sme s cenami predchozima a ted tohle.no je to mazec.

karusta
5. dub 2011

@ewicka89 no tak to já jsem byla v pěkném šoku. Rodila jsem tam před necelými dvěma lety a ty ceny museli změnit zrovna teď.. celou dobu byly stejné a teď zrovna to změní. Je to pech. A koukala jsem na ty tvoje váhy a musela jsem se pousmát. Já jsem přestala brát antiko, když jsem čekala dceru a ještě než jsem otěhotněla, tak jsem měla 3kg nahoře jen díky výkyvům hormonů(upozorňuji, že to byly tři měsíce) a v prvních čtyřech měsících jsem přibrala dalších pět kg, tak si z toho opravdu nic nedělej. Já začínala na 57kg a končila na téměř 80kg..a to jsem chodila do práce do 32.tt a opravdu se hodně hýbala. Jen se ve mně držela hodně voda..takže klídek, moc nenabereš a co nabereš, necháš v porodnici 😉

brendda
6. dub 2011

Holky,
tak porodil už někdo nebo ne????
Nějaké čersvé zprávy???????? 😉

estrellita
6. dub 2011

@ewicka89 ja jsem pribrala cca 18 kg a to 4 kg posledni tyden prenaseni a 3 tydny po porodu jsem nemela ani kilo navrch, protoze jsem zadrzovala hodne vody. Takze fakt se neboj 🙂

iira
8. dub 2011

Ahojky holky tak se pridam taky ..zatim nic noveho ,20 jdu na posledni utz tak se tesim
@ewicka89 kde jsi videla ty ceny nemuzu to najit?platili jsme za tatinka tenkrat 500kc

iira
8. dub 2011

aha tak jsem to uz nasla ,no tak uvidime jestli tatka tam pujde s nami zase,uz tam 1 byl tak to staci .-))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru