Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
4. bře 2009

martinka, na porod se těšíme, pupek už začíná bejt těžkej 😀
No sem zvědavá jakou já budu mít zkušenost s Apo, snad budu jedna z těch spokojených.

martinka79
4. bře 2009

deathy:určitě mysli pozitivně. docela ti ten stav i závidím 😉 ten já už nezažiju a porod byl pro mě vždy neskutečné úžasný nezapomenutelný, ovšem né bez bolesti, že jaká to byla bolest dnes ani nevím. 😀

mirunda
5. bře 2009

Ahojte maminky, Petu zdravím v jiném tématu 😉
Chci se zeptat, jakou máte zkušenost u Apo s vyvoláváním porodu..zajímá mě, jak to tam probíhá, kam všude smí partner se mnou, nebo jestli ho pošlou hned domu..pak jestli se tam kvůli tomu zůstává dýl než ty tři dny, ikdyž je vše ok.. prostě všechno 😅 Mám už to spočítané na pondělí, na sále č. 1, ale stejně ještě doufám, že se malá umoudří....
Díky moc

soanpe
5. bře 2009

rodila jsem u Apol. měla jsem preeklamsii jako vyšitou- otoky,tlak 195/145,bílkovina v moči a proto porod císařem

no ajak jsem byla oteklá, tak tak to fakt bolelo tak,že jsem je prosila o diuretika.ty mi nedali.protože se prej musím rozkojit (nepodařolo se to-jsme na UM) ,no a jek mi ty otoky tlačily na plíce ,hrtan atd,tak vleže jsem se behem slova musela i 2x nadechout. 5íkala jsem to seštřičkám a ono na to co jako maj dělat.

Zavolala jsem si dr.a udělal mi odběry. zjistili mi zánět,takže jsem si poležela skoro 2 týdny.
Měla jsem dostávat antib. do žíly, ale sestry nebyly schopný trefit žíly. Měla jsem modřiny jako prase.

Ráno mi primář řekl, že to je psychycký ,tak jsem mu řekla,ž e když je to psychycký tak ať mi pošle psychiatra,protože domů musím jít v poho,abych se postarala o mimčo

Psych.mi dal léky a po jednom prášku jsem dva dny spala a chlap se staral o miminko.

volala jsem to mý obvoďčce a ta se zhrozila co mi to dali.Upravila mi léky,poslala mě na odběry- tam zjištovali,jestli nejsem feťačka,když viděli moje zrasený žíly- něco jsme vyhodili a dala mi jen léky na tlak a odvodnění a za 14 dbní jsem měla 16kg dole,protože jsem tu vodu vyčůrala

jsem tři měs. po porodu a doteď beru železo, protože při císaři jsem měla velkou krevní ztrátu.

jo a dtský sestry??? za necelé dva týdny jedna milá a 4 Herodesové 😖

morgan
5. bře 2009

soanpe to je škoda, že máš takovou zkušenost, ale snad je to ojedinělý případ. Každopádně kdo máte ještě porod před sebou tak se nenechte vyděsit 😉

janah.
6. bře 2009

Ahoj Marti,
to víš, srdcová záležitost. Jak se máš? 😉

r.o.s.s.i.b
6. bře 2009

soange:To mě mrzý,že tak špatná zkušenost na jakém si ležela oddělení??

martinka79
6. bře 2009

Jani, já vím. No mám se prímově až na to, že jsou děti nemocné to je úžasné. Michal je pohodář a díky Nikolce umí tisíc lupáren. takže doma veselo. 😀 a co vy?

soanpe
6. bře 2009

byla jsem na P1.den před porodem jsem byla hospitalizovaná a až do přeložení na odd.šestinedělí bylo vše super.pak to bylo hrozný. Jo a nejsem křehotinka, která heká při sebemenším píchnutí.
No dnes je to za mnou a klidně bych šla do druhýho miminka, jen bych trvala na důslednějších prohlídkách atd,aby se předešlo problémům s vys.tlakem atd.

martinamil
11. bře 2009

Děvčata, prosím o radu.
Budu rodit u Apolináře - vysoce rizikové těhu prof.MUDr. Hájek - císařem. Začínám přemýšlet (po vašich zážtcích) o nadstandartu. Kdo jste rodil rizikové těhu s plánovaným císařem u Apolináře, jak to tam probíhá, mám vůbec na nadstandart naděj, nebo je to tam úplně plné?
Chodila jste některá do toho jejich přípravného kurzu? Má to cenu?
Díky moc za rady a poznatky 🙂

yanna.o
11. bře 2009

hm, tak jak to čtu, tak u Apolináře bych si oproti Podolí nepomohla. Také jsem chytla špatný personál - od porodu po pobyt - bohužel - kdyby aspoň někde dobrý.. 😒 Malého mi přinesli po 9 hodinách, původně hodlali až po 11 (důvod: velký počet dětí, doba dětské vizity, střídání směn). Rodila jsem přirozeně za 3 hodiny od příjmu, malý měl agpar 9-10-10. Dělaj si, co chtěj, resp. co je vhodné a pohodlné pro ně. Chování sester neslušné, hulvátské, nepříjemné - z větší části.

soanpe, šílené!

janah.
11. bře 2009

Deathy, jak vypadáš?? Doufám, že písneš, jak to dopadlo 😉 Moc držím pěstičky!!!!! 🙂 🙂
Martinamil: nadstandard je o štěstí. Nebo taky Ti ho možná zařídí dr. Myslím, že snad problémovým případům dávají, ale nejsem si jista. Až se Ti to bude blížit, hoď řeč s dr. Ale jednolůžák bych nebrala. Co si tam sama počneš???

martinamil
11. bře 2009

Janah a jak to vypadá se standardem. Jsou pokoje u Apolináře v šestinedělí s příslušenstvím? A přístup? Je mi jasné, že první dny strávíme na JIPu a pak se uvidí. Ale právě, že počítám s komplikacemi, tak mě děsí návštěvy na chodbě apod. Díky za rady 🙂

leryl
11. bře 2009

martinamil:já byla na P3 a chytla jsem pokoj,který neměl sprchu,musela jsem chodit na chodbu a záchod je na chodbě.Jinak je prý sprcha pro 2pokoje dohromady.Jestli nechceš chodit na návštěvy na chodbu,tak doufej v nadstandart(když budeš mít štěstí a bude volný).
Já rodila císařem a i tak jsem nadstandart nechtěla,příjde mi to škoda peněz a nechtěla jsem,aby mi cizí lidi chodili na pokoj.

janah.
11. bře 2009

Já byla taky na P3. Pokoje jsou propojené 2 sprchama. Záchod na chodbě. Jen snad jeden nebo dva pokoje mají sprchu na chodbě. Leryl, ale to je snad jen přes chodbu, ne?? Pokoje po třech.... Ty návštěvy mají svá pro a proti. Si představ, že budeš na nadstandardu s někým a přijde mu tam návštěva (u Apo smí jen po souhlasu druhé maminky, jinak snad taky chodba, ale před pokojem). Já to tedy zažila u ségry v jiný nemocnici a návštěva na pokoji běs. Jeden chce kojit a cizí lidi tam, no nevím 😖 😖

leryl
11. bře 2009

janah:jo je to přes chodbu,dohromady se záchodem

deathy
11. bře 2009

janah, já sem pořád 2 v 1. Včera sem měla 1. termín.. Nic.
Zrovna včera sem koukala, že nadstandard 1lůžko je za 700 na den..no, pro mě teda nepředstavitelný. Ale ani sem o tom nepřemýšlela, nehodlám se tam ubytovat, snad bude vše ok a pudeme brzo domu.
Jinak já teda zatim na personál štěstí asi mám. Tím myslím tu poradnu. Většina doktorů, a to už sem tam teď poznala 3 😀 byla fajn. A ty sestry tam taky celkem ok. Ale je asi rozdíl mezi poradnou a pak přímo těma na šestinedělí, nebo kde že to je 😀

morgan
14. bře 2009

Koukám deathy, že ještě držíš pohromadě 😀,no ono to přijde 😉. Každopádně je pravda, že člověk jde většinou za 4 dny dom a tam už si vše uděláš podle svého, člověk se nesmí nechat rozhodit případně nepříjemnou sestrou 😝. Četla jsem tvůj příběh a myslím, že tě teď jen tak něco nerozhodí 😉

deathy
14. bře 2009

Ahoj morgan,
no snad máš pravdu s tim, že mě nic nerozhodí. Budu ráda 😀 I když teď už sem celkem rozhozená z toho že pořád nerodim 😀 Když samo nic, tak v pondělí du na ten zátěžovej test, tak sem z toho mírně nervózní...

janah.
14. bře 2009

Deathy,
Malá si vybere sama, kdy se na Vás chce juknout 😀 😀 Furt držím pěsti, tak pak dej vědět

deathy
14. bře 2009

Jo jo, dám vědět 😀
Četla sem, že po tom zátěžáku se mi klidně může rozjet porod, tak sem fakt zvědavá, jestli to na mě bude působit 😀

andy80
14. bře 2009

Ahoj, tak já jsem první dítě rodila u Apolináře. Tenkrát jsem si myslela, bůhví jaká to není super porodnice. Druhé jsem rodila v Havlíčkově brodě a Apolinář je proti tomu jen továrna na děti. Čekatelský pokoj bez možnosti návštěv u Apolináře nic moc, v Havlíčkově brodě jsme dostali přidělený porodní pokoj, kde jsme byli po celou dobu s manželem sami, akorát mi vždycky sestra přišla poslechnout mimčo. Na tom samém pokoji jsem i rodila. Byla tam velká manželská postel, závěsný šál, výřivá vana... atd. atd. Prostě vše, co k porodu patří. Oddělení šestinedělí? Apolinář? Hrůza, děs. Celá chodba pokojů a k tomu 1 záchod a 2 sprchy. Havl. brod? Paráda. Sociální zařízení společné pro dva dvoulůžkové pokoje. Jídlo. Apolinář? Hrůza, děs. Studené nechutné jídlo. Havl. brod? Luxus. Vážně chutné a vždycky teplé jídlo vhodné pro kojící matky. A návštěvy?!? U Apolináře na studených chodbách plných chrchlajících lidí (rodila jsem v lednu) fakt nic moc. V Havl. brodě byli návštěvy na pokoji a klidně po celý den, takže jsme tam měli tátu skoro pořád. Záleželo tedy na domluvě spolubydlící. Narazila jsem ale na super holčinu a vždycky jsme si vyšli vstříc. Je pravdou, že u Apolináře byl perfektní personál jak v abmulancích, tak na porodním sále a následně i na šestinedělí. Nenarazila jsem na jediného člověka, na kterého bych si mohla stěžovat. V Havlíčkově brodě byl personál taky supe, ale na oddělení šestinedělí už to bylo trošku horší.

deathy
14. bře 2009

Andy, a kolik si za to v tom H.B. zaplatila? Já jen že mi to přijde tak jako...nechci tim říct nic špatnýho, to vůbec. Ale spíš mi přijde, že u Apolináře si měla obyč. pokoj a v tom H.B. nadstandard. Tak to by pak sedělo ohledně těch rozdílů...
Pro mě teda nic moc pozitivní, to co píšeš. Ale přece jen, klučíkovi sou už 4 roky, tak třeba za tu dobu u Apo dost změnilo...kdo ví.

andy80
14. bře 2009

Neplatila jsem nic, vážně ta porodnice je luxusní, juknni na www.onhb.cz a měla jsem standartní pokoj. Nadstandarty tam mají jednolůžkové a můžeš tam mít doprovod po celou dobu pobytu. Chtějí za to tuším 1000,- Kč/noc . Deathy, porodní boxy se určitě nezměnili. Možná chytneš lepší šestinedělí. Jsou tam 3 oddělení a já chytla asi to nejhorší, kde byl asi pro 30 mamin 1 záchod a dvě sprchy.

deathy
14. bře 2009

Tý jo, no tak to bude asi mazec. Sem zvědavá co mě teda čeká.. Jako podle nějakých fotek, co maji na netu to nevypadá až tak strašně, ale kdo ví, že. Hmm. Tak snad to bude dobrý..

andy80
14. bře 2009

rodila jsem na sále 1 i když jsem měla rodit na sále 2, který jsem si vybrala a měla jsem tam domluvené místo a oddělení šestinedělí P15, kamarádka byla na P3 a říkala, že tam to docela ušlo.

andy80
14. bře 2009

deathy, třeba budeš mít štěstí a chytneš sál 2 a taky lepší šestinedělí. Ono na netu mají fotky pěkné, to vím, ale jak říkám, dokud jsem nepoznala Havlíčkův brod, tak jsem byla s Apolinářem spokojená. Jenže teď srovnávám a Apolinář propadnul na plné čáře. Ale fakt to tam vynahrazuje super personál.

deathy
14. bře 2009

Ten sál omrknu v pondělí, protože se tam mám hlásit na ten zátěžovej test. Tak budu zkoumat co a jak. A z tý čekárny co je u poradny je vidět na to oddělení šestinedělí, snad P1? A tam to jako...no je vidět jen chodba, ale nevypadá to až tak hrozně.. ale co můžu soudit jen podle chodby, že.
Ale to nějak zvládnu, hlavní je, aby byl personál v pohodě. Myslim že to by mě koplo mnohem víc. Ačkoliv toaleta a sprcha je taky dost podstatná věc..hmm.

morgan
14. bře 2009

deathy nenech se rozhodit, v porodnici je člověk fakt jen chvilku 😎, já po termínu už byla taky docela na nervy a ani jsem nevěřila, že vůbec někdy porodim 😀 , určitě bude všechno ok a brzy ukážeš Kristýnku v albu...mimochodem chystá se váš taťka k porodu?

andy80
14. bře 2009

deathy, ono to P1 je myslím jen nadstandart. Je to taková ta pěkná chodba s tou recepcí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru