Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
19. bře 2009

deathy: pouští se i v neděli. 🙂

morgan
19. bře 2009

martina, kurz jsem absolvovala cca ve 37. tt. Bylo to fajn, hlavně jsem byla ráda, že jsme si mohli prohlédnout sály. Dál nám ukazovali jak máme cvičit na míči, jak si ulevovat. Hlavně přítel se tam něco dozvěděl (já už toho měla spoustu nastudováno 😀 ). Jsem ráda, že jsem to absolvovala, ale pokud budeš mít cs, tak je pravda, že z toho kurzu toho asi moc potřebovat nebudeš 🙂

martinamil
19. bře 2009

Morgan díky. Já mám císaře jistého ještě před otěhotněním. V plné narkóze a bez epidurálu. Tak právě přemýšlím co a jak. Partner by měl "jít" k porodu, respektive k ošetření miminka, tak možná by tam mohlo být něco pro něj. Co myslíš?

girll
19. bře 2009

KRISTÍNKA JE NA SVĚTĚ.MĚŘÍ 48CM,VÁŽÍ 3,44KG A NARODILA SE VE 14:44 HOD.LEZLA ZE MĚ NECELÝCH 7 HODIN 🙂 OTEC HRDĚ STŘIHL ŠŇŮRU A BYL MI OPOROU NA SÁLE.DEATHY 🙂

girll
19. bře 2009

Samozřejmě že Kristýnka 😉

andy80
19. bře 2009

jééé tak to Deathy moc, moc gratuluji, tak se konečně dočkala. Kristýnka má pěkné míry, je to modelka 😵

morgan
19. bře 2009

martina, tak to si myslím, že už snad ani ne. tam šlo hlavně o informace jak se chovat před 😀

jéé tak to měla deathy rychlý, to je fajn 😉

janah.
20. bře 2009

Deathy, veliká gratulace 🙂 🙂 🙂 Pak dej o sobě zprávu, jak to zvládáte 😉

sylvar
20. bře 2009

Deathy, moc gratulujem 🙂

pipisek
20. bře 2009

Deathy, také gratuluji ! Teď teprve začne to pravý tóčo 😀

terry2
21. bře 2009

Deathy-taky moc,moc gratuluji ke krystýnce 🙂 😉

r.o.s.s.i.b
24. bře 2009

Deathy taky velká gratulka at se vám holky daří 😵

janah.
24. bře 2009

Ahoj Deathy, koukám, že kromě Kristýnky nic nezvládáš 😀 😀 😀 Tak písni, jak to probíhalo. Umírám zvědavostí 😀 😀

deathy
25. bře 2009

Ahoj holky,
uff, tak v pondělí nás pustili domu, já byla úplně ten poslední den vyřízená. Ale už dobrý. Dostáváme se do normálu, ačkoli vyšívání nás lehce brzdí 😀

No, Kristýnka je suprová a sme z ní všichni naprosto hotový, nechci jí ani nikomu pučovat 😀 Je hodná, nebrečí, dokonce mě v noci nechá i pár hodin vyspat mezi dlabancem, takže zatim dobrý. Teprve dneska sem sedla k PC a začla cpát fotky, tak to nějak trochu utřídim a dám je sem. Ale hambatý radši néé, přítel to vzal lehce i s porodní erotikou 😀 😀 😀 😀

Jinak k Apolináři...nemůžu si stěžovat. Naprosto skvělej personál, jak při porodu, tak i na šestinedělí. Dospělácký i dětský sestry byly super. Fakt pohoda. Jen postel mi tak nějak nevyhovovala 😀

morgan
25. bře 2009

Kristýnka je moc krásná a ta fotka z porodního sálu z mamkou je fakt pěkná 🙂 , ty jo to jsem si zas pobrečela dojetím při vzpomínce na můj porod 😀 , tak at vám dělá to zlato samou radost 😎

andy80
25. bře 2009

deathy: vítej. Kristýnka je krásná a ta poslední fotka s tou čepulkou je naprosto luxusní. Na jakém sále si rodila, na kterém oddělení si ležela?

deathy
25. bře 2009

morgan, andy děkujeme moc! Slečna je úžasná, protože dělá super ksichtíky a s přítelem sme se tu asi před hodinou a půl smáli jak pitomý 🙂

Rodila sem na sále 1 a ležela na P15 a fakt všechno bylo naprosto v pohodě, asistentka byla milá, doktorka co mě rodila byla fakt neskutečně úžasná ženská a sem ráda že to byla ona, jen jméno mi nějak uniklo, ty co tam byli okolo, i když nevim co tam dělali byli taky fajn 😀 A potom taky OK. Jako fakt na personál teda si stěžovat fakt nemůžu.

aji81
26. bře 2009

Moc gratuluji ke krásné holčičce!! 😵 . A jaký byl porod? jak dlouho trval? Jak to probíhalo?? Jsme tu zvědavý učo všechny!!!! 😎 😉 . A jak vypadala ta paní doktorka? Bylo hodně mladá, hubená, hezká snad hnědý vlasy?

whoknows
26. bře 2009

Deathy, ta je suprová. Ty ksichtíky jsou vážně roztomilý. 😅 Ať vám krásně roste

andy80
26. bře 2009

deathy, jsem říkala, že personál je naprosto super. A na P15, pořád tam jsou dvě sprchy na chodbu nebo to tam už předělali? Asi ne co. A maličká je fakt krásná. Povedla se vám 😵

r.o.s.s.i.b
26. bře 2009

deathy:Kristýnka se potatila je krásná,nerodila tě slovenka taková mladá??Tu jsem měla u porodu a byla fakt skvělá takhle malinký to je kouzelný furt to spinká papá neprotestuje 😀

deathy
26. bře 2009

Holky děkujume!!

rossib, jo, malá se fakt tatínkovi podobá až moc, nejdřív sem to všem vyvracela, že ne, ale teď už to vidim taky 😀

aji, porod byl...no, když sem slezla konečně z tý postele, tak sem to konstatovala asistentce, že si připadám jak po znásilnění a že bych teda nemohla být gay 😀
Jako příjemný to celý rozhodně nebylo. Začalo to asi 2 hodiny po zavedení tablety, asi hodinu sem se trápila na pokoji, až sem to vzdala a zabarikádovala se ve sprše. Vůbec nevim kolik bylo, fakt sem byla docela mimo, takže vnímání okolí šlo stranou. Pak že teda přprava, zavolat přítele...a pak už to docela jelo. Akorát vim, že nástup k administrativě v 7:30, tableta asi v 8 - malá na světě v 14:44.
Epidurál byl skvělej, škoda že se nedává už na začátku 😀 No a jakmile byla malá venku...úleva, nádhera, prostě super.
Paní doktorka, vim že byla světlovlasá, né blondýna, ale nějaký světle melírovaný delší vlasy, mladší, fakt milá a byla s ní i sranda.

andy, sprchy sou tam docela hezký. Až mě to překvapilo. Takovej mramorovanej zelenej motiv, sou tam 3 sprcháče. A nebyl problém, že bych se tam nedostala, takže fakt v pohodě.

r.o.s.s.i.b
27. bře 2009

deathy:joo tak to byla ona byla fakt suprrr samé srandičky 😀 tak to si měla dobrý ,že ti to vyšlo přes den,já rodila celou noc a to na mě padala únava

kacka.va
27. bře 2009

deathy, já to měla časově skoro stejně, jen o den delší 😉 😀

deathy
30. bře 2009

rossib, jo fakt byla dobrá ta dr. No mě to ani jinak vyjít nemohlo, protože fakt malá se k světu sama neměla, takže to všechno bylo pod taktovkou dr. Nebo víceméně. A já sem si řekla, že víc jak do tří rodit nebudu 😀 A odhadla sem to správně. Ale jinak usínala sem ve sprše mezi kontrakcema..chvílema sem hlavou klátila do zdi toho sprcháče 😀

kacka, nedovedu si to představit, jak hrozný to musí bejt tak dlouhý.. mě tohle naprosto stačilo k tomu, abych další dítě adoptovala.. 🙂

simbro
15. dub 2009

maminky, které jste rodily u Apolináře, mám takovou prosbu, měli jste s sebou porodní plán? Spíš bych chtěla vědět, jestli jste s ním pochodily, hlavně si nechci připadat jako blbec, protože jsem ještě k tomu zdr. sestra a spíš mám obavu, aby nebyl personál nas@a..., jako, že si vymešlim nebo tak, tak bych ráda slyšela nějakou zkušenost,S prvním jsem byla v Podolí a v pohodě, jelikož tam te´d na můj termín malujou sály, tak musím sem, nijak nadšená nejsem, když taky pročítám ty negace ☹ ☹ ☹ díky za odpovědi

deathy
15. dub 2009

simbro, ahoj, já teda rozhodně spokojená byla.
Porodní plán sem taky měla, sice sem na něm nijak netrvala, ale vím že ta sestřička co mě přijímala si ho pročetla. Asi kdybych na něm trvala na 100%, tak bych se o tom zmínila a určitě by to nebyl problém. Vlastně když se to tak vezme kolem a kolem, celej porod byl dle plánu 😀 Uvidíš, určitě se na to zeptej v poradně a potom PA na příjmu, já byla ale fakt spokojená po celou dobu pobytu. Ahoj a hodně štěstí

simbro
15. dub 2009

deathy, tak děkuju za pozitivní zprávy, nemáš prosím tě nějakej odkaz, kde plán třeba stahnout? mám v hlavě pár bodů, na který si vzpomínám, ale třeba pro inspiraci... díky Simona

deathy
17. dub 2009

simbro, já si taky někde nějakej stáhla, byl podobnej tomu druhýmu, ale bylo tam o dost míň věcí, tak sem vyhledala toto, snad to k něčemu bude:
www.peceodite.cz/download/porodni_plan.doc
http://www.ds-soft.info/mimino/storage/porodni_... tenhle je podle mě docela dobrej, je tam spoustu věcí pro inspiraci 😀

simbro
17. dub 2009

deathy, děkuju moc, tak to je pro mě úplně ideální, díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru