Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
19. dub 2009

Není zač, já taky dychtila po informacích a sháněla všechno možný 😉 Přeju pohodovej porod!!!

brisalek
2. čer 2009

ahoj uz dlouho tady nikdo nepsal...mela bych rodit u Apolinare asi za 5tt, tak hledam zkusenosti🙂

katulen
2. čer 2009

brisalek, to jsme na tom stejně 😀 , jak se těšíš? Kdy začínáš chodit do poradny? já jdu v pátek 5.6. naposledy ke své mudr. na gyndu a pak se mám za 14 dní objednat už do poradny k Apolináři, takže kolem 15.6., co Ty?
Chodila jsi na nějaký přípravný kurz k porodu?

marsulinka
2. čer 2009

Ahoj holky, já mám rodit 22.srpna u Apolináře, tak jsem na to taky zvědavá, příští týden se chci objednat na ten předporodní kurz 😉

katulen
2. čer 2009

já právě tentokrát na žádný kurz nechodila, říkám si, že se asi stejně nic nového nedovím 😕 , takže tak, ale pokud budete mít někdo nějaké zajímavé info, sem s ním 😀

brisalek
2. čer 2009

Ahoj katulen, ja mam termin 15.7. ke sve Dr. jdu jeste 15.6. a k apolinari mne objednali na 37+0tt na 24.6. Tehulku bez problemu objednavaji az na ukonceny 37tt pry. Ale dneska mi zacala hrozit preeklampsie(zjistili mi bilkoviny-uz delsi dobu jsem otekla...), tak nevim, jestli tam nebudu muset chodit driv...

brisalek
2. čer 2009

Ja cekam prvni, tak jsme chodili na kurz s manzelem. Objednali nas brzo uz v pulce kvetna..Bylo to fajn videli jsme porodni saly...podrobne rikala jak to u nich chodi pri porodu, co delaji s mimnkem, co muze tatinek a co ne...prislo mi to dobre, ze clovek nebude uplne jak v jirikove videni a uplne PA nam rikala, co nam v prordnici daji(vlozky, plinky...) a docela dobre to bylo i o kojeni. No a chodim na tehotenske cviceni take k Apolinari a tam se obcas neco dozvim od jinych tehulek a od rehabilitacni...

sshiva
2. čer 2009

Ahoj tehulky, tak ja mám termín 21.6., a už dva týždne chodím do poradne k Apolinári 🙂 Nájde sa tu niekto s podobným termínom?
Na kurze som tiež nebola, ale všetko mám "naštudované", už len zvládnuť to v praxi 😅

deathy
2. čer 2009

Já na kurzy nechodila, přítel taky ne, moc se toho všeho bál, a zvládli sme to oba perfektně. Dokonce si při porodu odskočil i na malou...jako na wc 😀 , a všechno i tak stihl. Stříhal šňůru, měřil dítě a přinesl mi jí. Bylo to super.

cechtek
2. čer 2009

deathy: moc gratuluju, jaxe to zmákli? co Pařízek? 🙂

cechtek
2. čer 2009

deathy: Kristýnka je překrásná kočička, máte moc nádherný fotečky! úplně mě to taky dojalo a připomněla jsem si, když jsem byla u Apo já, jak Ti daj po porodu toho malýho človíčka na sebe, prostě nádherááá 😵 😵 😵
teď už si připadám že mám doma puberťáka, síla jak to letí, holky užívejte si těhůůů, jééé já bych chtěla mimčo hneed a u Apolináře se nemáte čeho bát...

deathy: nebyla Dr. Míša Klimková?

katulen
2. čer 2009

brisalek, a jak hodně jsi oteklá? Mě v noci brní ruce, jakoby jsou přeležené a pak, když si třeba sednu, tak to odeznívá, tak mě hrozně bolej a oteklý je mám taky..., na pravé ruce už jsem sundala prstýnky, a jinak nohy mi ani oteklé nepřijdou, jen mám večer jako trochu zařízlé gumičky od ponožek..., ale ještě chodím do práce (končím teď ve čtvrtek), takže sedím celý den, to je asi tím, nemůžu si dát nožky nahoru 😀 , v práci bych asi vypadala divně 😉
kolik máš tlak, když Ti diagnostikovali preeklampsii?
Zeptám se, nevíš jak se jmenuje ta PA, která vedla vaše předporodní kurzy. Já před 6 lety měla Zorku Síbkovou, teď je to staniční sestra na porodních sálech 🙂 , je moc fajn, měla jsem při prvním porodu fakt štěstí, protože jsem se s ní sešla u porodu, je moc fajn a díky ní jsem to zvládala lépe 😉

marsulinka
3. čer 2009

Tak to jsem docela ráda, že na ten kurz k apolináři s manžou jdeme, pak řeknu jaký to bylo 🙂 Jako prvorodička jsem ráda za každou radu 🙂 No snad to zvládneme

marsulinka
3. čer 2009

Holky, tak jsem volala k Apolináři, abych se objednala na ten kurz, tak jako poprvý mi řekli, že nemají teď čas, ať zavolám za 15minut a tak jsem volala po 15minutách a to mi řekli zase ať zavolám za půl hodiny, to by mně fakt zajímalo, kolikrát tam budu muset ještě volat.......... ☹

zazit
3. čer 2009

marsulinko, vcera jsme s manzelem byli na tom predporodnim kurzu u Apolinare, prislo mi to docela fajn, ze si to tam clovek okouknul, nejdriv par info o tom, co si vzit a nevzit do porodky, maminky jim tam asi jezdej s lodakama, tak to chteji trochu korigovat 😀 , pak kdy jet a kdy jeste nejet do porodnice, jak to pak vsechno probiha a pak nas provedli - ukazali oba ty porodni saly (na jednom se rodilo, byl to teda zazitek - nic jsme nevideli, ale stacilo, co jsme slyseli 😀 , vsichni najednou zbledli a zezelenali 🙂 a pak kde jsou jake pokoje - standardy, nadstandardy, prislo mi to uzitecne - ze nebudeme tak vyjukani az tam pojedeme "na ostro"

marsulinka
3. čer 2009

zazit, díky za info, tak snad se tam dovolám........ 🙂 , abysme mohli jít, už to docela utíká, tak mám trochu strach, z které části Prahy jsi?Jestli se můžu zeptat

brisalek
3. čer 2009

katulen, jeste mi to nepotvrdili...tlak jsem mela jen jednou 137/75 jinak mam okolo 11-120/65-70 proto zatim dr. na otoky nic nerikala. Ale zarizle ponozky mam uz asi 2-3 mesice hned jak je mam chvili na nohou. Kdyz jsem sedela v praci tak jsem po hodine dvou mela nohy napuchle cele a prstiky jak miminka faldiky🙂. Ted kdyz jsem doma(minuly tyden dovolena a od vcera materska) tak je to lepsi , ale nesmim sedet s nohama dole moc dlouho. Pak mam natekle cele kotniky az na lytka, prsty na rukou mirne, ale citim i vicka...hned po ranu, jakmile je trochu teplo. Proste cela zadrzuju vodu. Dnes jsem byla na odberech krve a moci a zitra uvidime...

marsulinka
3. čer 2009

tak jsem volala k tomu Apolinářovi znovu a zase mi řekli, ať zavolám za hodinu, holky já se tam snad na ten kurz nedostanu 😒, měla jste některá takovej problém se objednat?

sshiva
3. čer 2009

marsulinka, ja mám rovnakú skúsenosť ☹ volala som tam niekoľko krát aj iný deň a vždy ma odbili, že na to nemajú čas ☹ Pritom som len volala na čísla ktoré uviedli na nete za tým účelom...ale chápem že na sále je skoro vždy frmol.
No a tak naše nadšenie opadlo a kurz sme nechali tak...ale viem že každý piatok je možnosť ísť na info schodzku a prehliadku porodnice a vraj sa dá na kurz objednať aj tam, tak držím palce 🙂

zazit
3. čer 2009

marsulinko jsem ze strasnic

zazit
3. čer 2009

to kdyz koukam na tvuj termin porodu, tak to se u Apolinare mozna potkame 😀

zazit
3. čer 2009

marsulinko, zkus to jeste pred osmou ranni, to jsem tam volala ja a nebyl problem, pres den maji sestry asi fakt hroznej frmol, kdyz jsem to tam vcera videla

marsulinka
3. čer 2009

holky díky, tak jsem se tam asi na popátý dovolala, ale objednali mě až na 29.července, což mi přijde docela pozdě, ale tak alespoň že něco, tak budu doufat, že neporodim předčasně a kurz stihnu, kdyby něco tak prý mám volat 😀 hihi
zazit: já jsem z Holešovic, jo tak to se tam třeba vážně potkáme, bylo by fajn tam někoho znát 😉

zazit
3. čer 2009

no to jo, tak se budeme informovat 🙂

mamadana
3. čer 2009

Ahoj holky, dovolím si "vetřít se" do diskuse 🙂 Já jsem absolvovala jenom tu páteční informační schůzku a byla fakt moc užitečná - v podstatě nám tam PA řekla všechno, co jsem potřebovala v kostce vědět. Nebylo to sice s prohlídkou porodních sálů, ale ty mají nafoceny na netu, takže jsem přišla vlastně jenom o to "slyšet" cizí porod a to nevím, jestli zrovna povzbudí. Jinak mě dvě mé kamarádky, co už u Apolináře rodily, říkaly, že předporodní kurz absolvovaly, ale v podstatě jim k ničemu nebyl, protože "teoreticky" už měly všechno načteno, akorát má člověk pocit, že nejde tak úplně do cizího prostředí.
sshivo, já mám termín 19.6. - se možná potkáme🙂

sshiva
3. čer 2009

mamadana: to je možné 🙂 chodievaš už do poradne? Ja chodím v utorok, ten budúci ideme prvý krát na monitor srdiečka, som zvedavá koľko tam budeme čakať, kamarátka ma strašila že tam bola niekoľko hodín kým sa dostala na radu 😕

mamadana
3. čer 2009

sshiva, já jsem byla v poradně v pondělí poprvé, ale taky to stálo zato - byla jsem objednaná na 7:45 a na řadu jsem přišla v 11. Pak mě ještě hnali na Karlík na odběr krve, takže jsem byla úplně mrtvá. Na monitor jdu příští týden a taky jsem slyšela, že je to nejmíň na půl dne - protože pak se vlastně jde zase do poradny. Takže svačinu a něco ke čtení s sebou🙂

sshiva
3. čer 2009

ach jo, tak to sa nejako vyzbrojím aby som tam len tak nesedela 😅 V poradni som bola už 2 krát a zatiaľ som tam čakala tak hodinku a pol...ale na ten monitor to bude asi horšie 😝
mamadana a budeš mať chlapčeka alebo dievčatko?

mamadana
3. čer 2009

Jedna maminka, co seděla vedle mě v čekárně, říkala, že "příště půjde na monitor až na 11:00, že prý je tam míň lidí, ale ono je to asi jedno.
Čekáme Klárku (teda aspoň nám to řekli dva doktoři, takže teď kupujeme převážně růžovou výbavičku🙂

sshiva
3. čer 2009

ja som si tiež hovorila že tam pojdem radšej neskor, ale v poradni mi doporučila že mám ísť už medzi 7-7:30, ale to tam podla mňa bude najviac tehuliek, v domnení že prídu skoro...
Gratulujem k dievčatku, možno sa tam fakt stretneme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru