Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

karusta
27. led 2011

@iira ano, já vím, jak to je s jídlem já už tam taky rodila, nejsem ale nijak náročná... Snědla jsem prakticky všechno. Ani jsem dole v kantýně nebyla. Vždycky mi někdo něco přinesl. Já teda měla hlavně pořád žízeň. Hodně jsem pila. Jídlo mi ani nijak nechybělo...
Pro mě je nejdůležitější ta péče o prcka..

iira
27. led 2011

@karusta ja tam chodila pro mlecne veci ,jedla jsem ty aktivie tekute a takovy a je fakt ze hodne vody clovek vypil

karusta
27. led 2011

@iira mňam, ty tekuté act. mám taky ráda, hned bych si jednu dala, už jsem neměla dlouho, jdu si udělat aspoň kakao 😀

iira
27. led 2011

@karusta..no ja je ted piju docela casto ,ale chutna mi i jahodovy florian..no ale myslim ze u apolinare si zase budu davat do nosu ..je fakt ale ze mi chutnaji jen v tehotenstvi a po porodu jsem je teda mohla na litry ...

karusta
27. led 2011

já jsem taky ujetá na mléčné výrobky, mám to taky jen v těhu 😀

janka12
3. únor 2011

Ahoj maminky a budouci maminky. Poradite mi prosim nektera, kde a jak probiha u APOLI registrace k porodu? Vim, ze se lze dostavit po 14+0tt a vim v jake dny a jake hodiny zápis probíhá. Chtěla bych se zeptat, kde se na zápis čeká - je to ta cekarna jako na ultrazvuky - hned za hlavnim vchodem vlevo?? nebo jinde?? Funguje tam elektronicky poradnik na cekani nebo neco podobneho? kolik hodin predem bych mela jit cekat?
Předem dekuji za pripadne zkusenosti.

iira
3. únor 2011

@janka12 ahojky jo je to presne jak pises, poradnik tam neni a doporucuji ti prijit drive,ja tam cekala o 1,5h driv a uz jsem byla 6....radila bych ti pak hlidat si misto kolikata si prisla ,neb kdyz jsem tam cekala ja tak najednou se otevreli dvere vysla sestra a maminky se nahrnuli,musela jsem si hajit sve 6 misto 🙂..jinak klasika,das jim tehu prukazku a oni ti daji razitko "registrovana k porodu"....ale slo to rychle ..tak preji hodne stesti ,ja tam budu rodit po 2

martinamil
3. únor 2011

@lura - vkládám slíbené fotky.

První (ten nejstarší) je prof. Dr. Hájek DrSc.
Druhý doc. Dr. Antonín Pařízek CSc.
MUDr. Michal Koucký - ten nejmadší

janka12
5. únor 2011

@iira moc dekuji.
takze se tam zkusim po prichodu zeptat, kdo je posledni a snad to vyjde. pred casem psali na internetu, jaka kolem registrace v Praze v porodnicich vladne hysterie, jak tehulky cekaji od 6ti rano.....

lura
5. únor 2011

@martinamil Dodatečně moc a moc děkuji 🙂.

lura
5. únor 2011

@janka12 Podívejte se na http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm , tam je to všechno napsané 🙂. Také doporučuji přijít o 1,5 dříve a po příchodu se zeptat, kdo je poslední a hlídat si to. Jinak to jde opravdu rychle.

iira
6. únor 2011

@janka12 no ja ti nevim ,maminek tam bylo dost ono ted se treba v podoli maluje nejak v kvetnu a cervnu a u apolinare taky,ale to bylo v dobe kdy jsem se registrovala ja a to bylo nejak pred vanocema,je hloupy ze tam musis byt driv,ale jistota je jistota ....ja nemela s registraci problemy vubec

didi07
6. únor 2011

@janka12 - ano, vlevo v přízemí, tam kde se točí monitory, ne UTZ. přišla jsem asi o hodinu a půl dřív, a po začátku registrace to jde šupem, během 20ti minut jsme byly všechny vyřízené 🙂.

janka12
6. únor 2011

@lura @iira @didi07 dekuji moc vsem. mela jsem na mysli cekarnu pred monitory (spatne jsem to napsala), ultrazvuk je vzadu. precetla jsem si i informace na www strankach. Moc dekuji 🙂

mysicka15
7. únor 2011

holky taky jsem rodiloa u Apolinare a muzu vam rict ze sem byla velmi spokojena nic mi nechybelo

karusta
7. únor 2011

@mysicka15 mám stejný názor, jelikož mě teď čekají dvojčátka, tak doufám, že se mi povede zaregistrovat i tentokrát... 😉

mysicka15
7. únor 2011

tak to se mas.ja sem byla spokojena akorat to dojizdeni uz bylo nudny.ale sou tam moc hodny vsechno vysvetli co potrebuju.a sou proste hodny no.nemuzu si stezovat

mysicka15
7. únor 2011

@karusta a tesis se vid??to znam sem se taky moc tesila

karusta
7. únor 2011

@mysicka15 já jsem tam rodila v létě 2008 a teď se chytám znova, jsem teprve na začátku a čekám dvojčátka. Mám z toho obavu, jelikož to budou teprve dva roky od porodu a byl cís. řezem, tak teď mě čeká asi opět císař...tak mám obavu z prasknutí jizvy.. a navíc jsme dvojčata absolutně nečekali, takže prožíváme momentálně šok, těšit se začnu asi časem...

mysicka15
8. únor 2011

@karusta ja tam rodila tedka v listopadu.a delali mi taky cisarsky rez.urcite to zvladnes hlavni bude aby oba byly zdravy.ja bych sama asi dvojcata nezvladla ale ty mas urcite pritele nebo manzela,ja mam pritele ve vezeni.urcite ti pomuze neboj.

karusta
8. únor 2011

@mysicka15 mám manžílka a jednu rošťandu doma... no, že jsi na to sama, tak to ti teda nezávidím..drž se

mysicka15
8. únor 2011

@karusta pomaha mi mamka ale to fakt malo kdy.a maly tatinek sedi.

iira
9. únor 2011

@karusta no to ti teda gratuluji to je uzasny a drzim palce
@mysicka15 nezavidim ti to ,drz se ....

karusta
9. únor 2011

@iira díky, bude to mazec, snad bude Terinka rozumná a nebude moc zlobit..

mysicka15
9. únor 2011

@iira dekuju ,mala mi dela samnou radost.ani mi to nepride ze bych to nezvladala.utika mi tosni strasne rychle

iira
10. únor 2011

@karusta no taky si rikam ze se ta moje princezna taky umoudri,zatim teda ted zlobi strasne ,ale ja cekam jen 1 tak to nebudou takovy honky jako u tebe myslim 🙂
@mysicka15 jo to verim ,utika to rychle ,nekdy si rikam ze jsem si malou prinesla pred chvili z porodnice a ted uz je tady na me hubata 🙂

karusta
10. únor 2011

@iira Teri je teda naštěstí od malička moc hodná a šikovná... tfuj tfuj tfuj, nesmím to zakřiknout 😀 Když ono se to všechno může změnit, když by začala žárlit na prcky, to se všechno uvidí..

mysicka15
10. únor 2011

@iira to jo no mas pravdu. 🙂

misullka20
11. únor 2011

ahoj holky, chci se zeptat zda u apolináře mají to nové polohovací porodní křeslo ?
Děkuji za info 😉

karusta
11. únor 2011

@misullka20 jestli si to dobře pamatuji, tak polohovatelné bylo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru