Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

barbarek
25. bře 2008

Ahoj Janah, díky za optání.No upřímně...jsem zralá na odstřel. Je to fakt hrozný. Na nohu už jsem si jakžtakž zvykla, ale bolí mě děsně kosti mezi nohama, takže v noci skoro brečim bolestí při otáčení. A taky když třeba jen kýchnu, tak mi mezi nohama křupne. No fakt radost. 🙄 ☹

Jak je tobě?

janah.
25. bře 2008

Dneska jsem byla v poradně, myslela jsem, že mě vyšetřej a případně pomůžou 😒 No doktorka mi moc sympatická nebyla a tak jsem nakonec byla ráda, že se ve mě "nehrabala". Jen vytáhla krejčovskej metr (to jsem vážně ještě nezažila) přeměřila a prohmatala břicho a šla jsem 😕 To jsem z toho jelen 😕 😕
Co Ty?? Jak dlouho to máš ještě mít?? Asi Ti to doma už leze na hlavu, ne?? 😀 😀

barbarek
25. bře 2008

Já jdu v pátek do poradny a myslím, že si mě k sobě objednal Dr. Koucký, tak uvidíme.
Jinak já mám termín 17 dubna, ale ve 20tt mi řekli, že jsem tak o 2 týdny víc těhotná, tudíž by to mohlo být dřív. Musim to v pátek nahlásit a uvidim co mi řeknou. Už to chci mít za sebou, to je jasný. Doma je to fakt děs, jen sedim a čumim. Mám dřevěný zadek a fakt nevim co mám už dělat. DO toho první poslíčkové porodu, takže to je hodně složitý. ☹

janah.
25. bře 2008

Opravdu Ti nezávidím. Ale věř, že s mimi to pak bude ještě horší, tak si užívej, co to jde (ono se mi to kecá, viď?) 😀 Já jdu taky v pátek, ale snad jen na monitor. Tak jsem na Kouteckého zvědavá, ale ten mi max. podškrábne ten monitor a pošupajdim zpátky, teda pokud do tý doby neporodím.
A nohu máš mít jak dlouho?? Kámoška si v záři přetrhala vazy v kotníku a byla s tím neskutečně dlouho mimo. Snad jí trvalo jen 3 neděle, než jí vytahali krev a pak teprve další léčba. Teď snad ještě dochází na rehabilitaci. Ale říkala, že je to fakt děs, že jí i sklenici vody musel manžel podat.. 😲

barbarek
25. bře 2008

NO sádru mám zatím 3 týden a když mi jí dělali, tak říkali, že to je tak 6-8 týdnů.Pak mě každý straší, že ta noha bude jak mrtvá a že jí budu dlouho rozcházet. A rehabilitace taky asi budou. No mám z toho fakt strach. Teď jsem volala našemu známému gynekologovi co mě hlídá a on říkal, že císař to bude na 100%. Mám od něj malou protekci u APolináře, takže v pátek uvidim co mi řeknou. A jsem na tom stejně jako ta tvoje kámoška, taky si z kuchyně nepřinesu ani jablko. ALe už jsem to vychytala.....dám si ho do pytlíku, zavěsim na berlu a skáču zpět 😀 😠

janah.
25. bře 2008

hahaha a pomůže Ti pak někdo s Malým?? No pokud jdeš na císaře a máš to ještě takhle brzo tak to se tam možná potkáme 😀 😀 Každopádně, až uvidím někoho se sádrou tak se k němu můžu hrnout, co?? 😀 😀

barbarek
25. bře 2008

Jo bude tady muset být mamka, jinak by to fakt technicky nešlo. No určitě můžeš, myslím, že těhotných se sádrou fakt moc není 😀 😀 takže se nespleteš!!

Teď zase pro změnu jedu k zubaři, umrtvovala mi zub, tak mě čeká snad poslední kontrola. Tak se jdu oblékat 😉

kacka.va
25. bře 2008

ahoj holky, no ta dnešní doktorka... zatím teda taky nevím, co si mám myslet ☹

janah.
25. bře 2008

Kacka.va ty jsi dneska byla v poradně??? Mě teda naprosto neuchvátila... A ten metr mě fakt dostal 😀 😀

kacka.va
25. bře 2008

janah: jojo, byla, hned ráno. No, třeba se vyvrbí 😉. O tom metru jsem už slyšela i odjinud, takže ten mě zas tak nepřekvapil 🙂

janah.
25. bře 2008

minulej tejden jsem taky byla v úterý a moc sympatickej doktor. Tak se asi neobjednává k určitýmu doktorovi ale spíš podle dnů.... 😝 Kdy jdeš příště??

kacka.va
25. bře 2008

zase v úterý

janah.
25. bře 2008

Tak to budu držet palce, aby byl nějakej větší sympaťák!! 😀
Jo a Barbarku? koukám, že si to opravdu vybíráš.... 😅 😅
Já dneska uvažovala i nad tím nechutným Hamiltonem, ale nakonec jak říkám, nelíbila se mi, tak jsem si nechala zajít chuť. A v pátek se mu asi taky vyhnu, tak to jsem zvědavá, jak dlouho budu držet pohromadě 😉 😕

kacka.va
25. bře 2008

jojo, ať poznám víc doktorů 😉. není nic lepšího, než když se pohrabe pokaždý někdo jinej 😉 😀

andy80
25. bře 2008

Ahoj holky, u Apolináře jsem rodila 1/05 a můžu jen doporučit. Bylo to tam fakt super. Protože jsem se přestěhovala z Prahy, tak druhý mimčo přijde na svět v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Škoda, klidně bych brala zase apolináře. Těhulky, držím všem palečky, ať vám porod dobře dopadne.

barbarek
25. bře 2008

Tak jsem zpět od zubaře. Jo opravdu toho mám hodně. Chytil mě zub a musela mi ho umrtvit. Dnes snad byla poslední návštěva. Zase se mi tam udělalo zle od tlaku, takže mě musela na křesle položit a dát mokré ručníky. Já se fakt picnu.

Holky co dělají s tím metrem? A taky vás normálně vnitřně prohlíží jako na gyndě? JO a chtějí taky ranní moč?

janah.
25. bře 2008

Barbarku s tím metrem mi normálně přeměřila břicho, od shora dolů, pak si na něj šáhla a usoudila, že rodit nebudu 😀 😀 😀 Jinak buď v klidu, když budou mít náladu, tak se v Tobě moc krásně pohrabou (zlatej můj doktor, tady mi to přišlo jak u řezníka hahahaha) néééé nechci děsit 😀 😀 A tu moč si taky dones, chtěj ji taky. Já vždycky trnu, jestli se mi náhodou nevyleje v kabelce hahahahahah

ervina
25. bře 2008

ahojky holky, tak jsem dneska byla taky v poradně,ale trošku dýl, tak jsme se tam minuly. bylo tam ale šíleně narváno 😒 za týden jdu prvně i na monitor,tak to ale půjdu na brzo,abych tam moc nečekala.
a u kt.doktorky jste byly, na ambulanci č.1? já chodím do ambulance č.2 a je tam ml.doktroka a přijde mi dobrá.....

ervina
25. bře 2008

barbárku, musíš to mít teď těžký s tou sádrou ☹ a ty bolesti,brrr.....neumím si to ani představit 😒

kacka.va
25. bře 2008

mně na příště dala už je papírek, že si ho můžu donést v pytličku a nemusím tahat moč. Já byla u Skřenkové, nebo jak se jmenuje

ervina
25. bře 2008

kacka.va,tak jdeš příště taky na ten monitor, nebo jen na kontrolu?
já chodím k dr.Bartošový.

kacka.va
25. bře 2008

taky už na monitor

janah.
25. bře 2008

Jo jo, já taky. Teď jsem četla nějaký recence na dr. Žáčkovou, že nic moc, tak jsem koukala, jestli to není ona 😝 Jinak ráno byl na 2. ten přednosta či co, myslím, že se jmenoval Hájek (takovej starej pán) a měl tam nějaký svoje známý. S tím papírkem je to super, zkusím si o něj říct na příště 😅 😅

janah.
25. bře 2008

Vlastně mě napadlo, ty papírky jsou za dveřma, to si ho vlastně můžu vzít sama, oni nezjistěj, kdy jsem to na něj .... , co?? 😀 😀 😀

kacka.va
25. bře 2008

aha, tak to nevím, že jsou za dveřma, mně ho strčila do ruky sestřička, ale stejně to má být první ranní moč, takže stejně musíme značkovat doma 🙂

janah.
25. bře 2008

Ale nemusíme to snad vláčet, ne??? Tak mě to tak jen napadá 😀 😀

barbarek
25. bře 2008

Tak holky díky, já jen abych věděla zda jí mám brát sebou a nedostala jsem vynadáno 😀

kacka.va
25. bře 2008

no dneska jsem si jí měla přinést, příště budu značkovat doma papírek 😉

ervina
25. bře 2008

minule jsem úplně zapomněla vzít si ranní moč s sebou,takže mi dala sestra papírek a holt si zajdeš na wc tam a je to. s těma papírkama jsem to taky nevěděla,že je možný si ho vzít domů a to tam docházím už dýl 😒

janah.
25. bře 2008

hhaahahco se člověk nepřiučí?? Já už čekám 3. mimi a taky jsem to nevěděla hahaha 😀 😀 Ale to jsme se tam dneska pěkně sešly, co??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru