Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
4. zář 2008

My to fakt máme super. Doporučovala mi to naše dětská a opravdu. Hlavně to nebolelo, Eli vůbec nebrečela. Dostala nějaký znecitlivující gel a fakt to asi zapůsobilo. A to jsem minulý týden hygienu kolem uší trochu zanedbávala, nějak nebyl na dovolený čas 😔
Už se těším, že doklepeme šestej měsíc a hurá na příkrmy. V noci kojím jen z jednoho, z druhýho si to troufnu jen přes den. Jinak bych bolestí nespala 😠

ervina
5. zář 2008

jani, a jak bylo na dovolený u moře??????
naše dr.propichuje klasicky,tak si to necháme udělat u ní. jinak my naštěstí přes noc nekojíme, malá vydrží až do rána, naštěstí jí to drží už od cca 3.měsíce 😀
taky už pročítám,jak začít s příkrmama. pokud to půjde,chceme začít až v půli sedmého měsíce.....

kacka.va
5. zář 2008

my začneme od začátku 7. měsíce. v noci kojíme taky jednou, ale stejně musím odstříkávat

ervina
5. zář 2008

ze začátku jsem měla strach,že budu muset taky odstříkávat,ale naštěstí se to tak nějak samo upravilo 😉

janah.
5. zář 2008

Jo, jo. To se samo upraví. My to teď máme nějaký rozházený. Na dovolený bylo super, chytiĺi jsme tam srágoru 😠 a tak jsem krmila málo a často.

martinka79
6. zář 2008

No já krmím přes noc jednou. já se chystám ne příkrm ktaké od 6měs a postupně řejdem ena pevnou stravu kojení ukončíme. je to přijemné jednoduché, ale potom těžko odstavitelné.
Jani tak to bylo nemilé, ale přešlo vás to brzy. a jinak děti a tak jak si užívali?

janah.
6. zář 2008

No jak se to vezme. Děti byli sice průběžně nemocný, museli jsme se u nich střídat, někdy i na jídlo jsme chodili zvlásť, ale jak jsme na ně byli dva tak mi to přišlo super a i tak jsem si to moc užila. A myslím, že i oni.
Marti, Ty máš problém s odstavováním?? Já u prvního jsem při těch příkrmech chtěla kojit ráno a večer a samo to zmizlo a museli jsme dávat nutrilon 😔 😔

martinka79
6. zář 2008

no já nebudu po půlroce dávat nic. 😉 tedy vlastně teď jsi mě dostala jak já to u Nikol dělala když neměla láhev.... to tedy nevím co pila když přecházela na savičku a hrnek..........jé já nevím. 😉 takže to chce kojení udržovat aspoň ráno a večer pokud to půjde viď. a kdy se může dávat mléko???????, jsem úplně vedle musím to nastudovat.
Jsem ráda, že dovča byla super ono je to příjemné když jste na to dva... 🙂

janah.
7. zář 2008

Mlíko normálka můžeš. Koupíš sunar apod. Začínáš zeleninkou, pak kaše, ovoce a mlíko. Aspoň já dávala k pití. A k tomu přidávám postupně jablečnej vývar k pití. 😎

martinka79
7. zář 2008

jani dík 😉 už jsem studovala knihy a deníček Nikol

barbarek
8. zář 2008

Ahoooj holky,

tak koukám, že se máte relativně dobře, to je dobře.

My taky rosteme jak z vody. Jelikož já už delší dobu nekojim, tak jsme právě včera začli s příkrmem.Zkusili jsme mrkvičku a úspěch teda nic moc. Divil se co mu to do pusu cpu a moc mu to nejelo.Plival to ven. Tak ani nevim kolik toho spolknul. Tak uvidíme. Mám mu jí teď dávat 3 dny, pak 3 dny brambory atd. Za měsíc začneme s ovocem 🙂

janah.
8. zář 2008

Ahojky Barbárku,
tak zkus jinou značku. Každá chutná jinak. Já jsem nakupovala v DM, zdálo se mi tam jídlo nejlevnější a oni tam mají nějakou jinou značku Natura či snad tak nějak a ta nám jela náramně. 😀 Kamarádka ji ochutnala a říkala, že se nediví, že je krásně sladoučká. Tak to zkus. 😝
Ale jinak na začátku je úspěch každá lžička. Oni si mrňata musej zvyknout než začnou něco jinýho. Vydrž 😉

lenkab.
9. zář 2008

ahoj všem, měla bych na vás holky dotaz. Za pár dní mám termín a budu rodit u Apolináře. Zajimalo by mě jak je to tam s pokoji co nejsou nadstandart, po kolika lužkách jsou a zda mají wc a sprchu nebo se musí na nějakou společnou na chotbě,jak to bývá třebas v jiných porodnicích. Já znám jen nadstandart pokoj dvoulužák u apolináře když jsem tam rodila v 2005. Ted uvažuji že bych prubla obyč pokoj ale ta sprcha a wc je pro mě na vrcholu tu bych ráda na pokoji a hraje roli i počet lužek na pokoji.
Děkuji vám všem za odpověd a at vám mimča jen rostou a dělají radost 😵

martinka79
9. zář 2008

ahojky leni já byla 3lůžáku a strcha a wc hden na chodbě. docela to šlo.

lenkab.
9. zář 2008

hmmm tak to jsi mě martinko moc nepotěšila, já myslela že třebas budou dva pokoje mít jednu společnou propojenou sprchu a wc. To dobíhání na chotbu mi trochu teda vadí. Si vzpomínám že po porodu malého jsem byla ve sprše snad i 7x za den,moc mi to pomáhalo na to šití po nástřihu.

janah.
9. zář 2008

Lenkab: Na P3 jsou propojené pokoje sprchou. 2 pokoje, 2 sprchy. Záchod na chodbě, ale vždycky jsem ho měla v poho. 😀 U posledního porodu jsem chtěla jednolůžkovej nadstandard a když nebyl, tak jsem je poprosila o P3 (stejně tam většina mamin končí) a v pohodě mi vyšli vstříc. A jsou tam super sestřičky 😝 😝 Držím pěstičky, ať to dobře dopadne

kacka.va
9. zář 2008

já byla taky na trojlůžkáči a ještě s dalším pokojem měl společné 2 sprchy a wc na chodbě, byla jsem na p15

martinka79
9. zář 2008

Leni to mě mrzí ovšem u nás byly záchody i sprchy na chodbě asi pro 5pokojů. nevím přesně

ervina
9. zář 2008

nic novéhu nenapíšu, protože jsme byly s martinkou na P15, kde jsou třílůžkové pokoje. je jich tam tuším pět a mají společné 2 sprchy a 3 záchody na chodbě. bála jsem se,že to bude hrůza,ale nakonec mi to přišlo v poho.

martinka79
10. zář 2008

Ervi ty jsi chytrá to já envěděla kde jsme byly. díky,také si ymslím, že to šlo v poho zvládnout. 😉

janah.
10. zář 2008

Ahojky,
tak jsme byly včera na kontrole a přibraly jsme jen 50 g. 2 dny tady celkem Malá vyvádí tak aspoň vím, že má hlad. Tak jsem se v noci na..... a dneska jí jedu pro příkrm. Tak jsem na to zvědavá 😀
Už jste někdo zkoušel příkrm?? A kde ho pls nakupujete?? Já mám vyzkoušený to DM, ale třeba je někde levnějš 😅 😅

lenkab.
10. zář 2008

holky moc vám všem děkuji za odpovědi 🙂

ještě jeden dotaz ? mám si sebou vozit vložky nebo je stále dávají? pleny mám nakoupené ale vložky né 😅

kacatko03
10. zář 2008

holky to P3 je na pravo nebo na lebo od schodiště? já tam rodila před 6 lety a byla jsem v tom pravém křídle, tenkrát bylo nově zrekonsrtuované to levé ne....ale tose asi za tech 6 let změnilo že? 😀

kacka.va
10. zář 2008

lenkab: vložek je tam dostatek.

martinka79
10. zář 2008

Jani já ti moc neporadím,a le vždy jsme nakupovala v drogeriícha globus a hypernova, ale zda je to levnější nevím.My zatím jsme v poho bez ničeho. 😉

Leni nemusš mít vložky jsou na WC a je jich tam spousta.

Kačko tak to ti neporadím, ale neboj to najdeš. je to tam napsané. 😉

lenkab.
10. zář 2008

díky , tak to jsem ráda že nemusím sebou táhnout ještě vložky to už by na mě bylo moc věcí najednou 🙂

nerodila jste některá náhodou s dr. Faitem????

janah.
10. zář 2008

Jo, jo já. Můj první porod. Takovej milej flegmouš 😀 😀

mirunda
10. zář 2008

Ahojte holky, taky budu rodit pravděpodobně U Apolináře a zajímá mě, kdy je potřeba si zamluvit nadstandartní pokoj, kolik to stojí a jestli to nehradí nějaká z pojišťoven..?Děkuju moc moc

janah.
10. zář 2008

haha Mirundo,
tak domlouvá se to na sále při příjmu a záleží na tom, jestli je volnej, což podle mne tak na 90 % není ☹
a taky tam snad má být nějaká rekonstrukce??? Ale obyč je taky dobrej 😝

tanuki
11. zář 2008

Ahoj maminy, představte si, co se mi stalo ☹ Volala jsem se objednat do poradny (asi na 150.pokus jsem se dovolala 😉 ) a moc milá sestřička mi řekla, že mě na tom seznamu nemůže najít! Tak to tam ještě hledala a nenašla , ale do poradny mě objednala. No opravdu nevím, co si mám myslet ☹ Ještě když vím, že mě zapisovali na poslední volné místo (byla jsem z toho v šoku, protože jsem volala hned od rána v určený den..a tudíž všechny ostatní museli zapsat dříve než v ukonč. 15.tt) V průkajdě razítko nemám, protože na webu psali, že stačí v první poradně..a já se tam nechtěla táhnout zbytečně, když to nebylo nutné.
Tak doufám, že mi pak směle neoznámí, že teda sorry, ale nejste u nás registrovaná ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru