Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

estrellita
23. únor 2010

pavlo: moc diky za odpoved. ted jsem zjistila, ze Apo bude mit asi planovanou uzavirku do 11.10. a ja mam termin 11.-12.10 😅 takze to teda nevim, nevim, asi bych se zbytecne stresovala i timto 😔

lidiab
23. únor 2010

Pridavam sousedcinu zkusenost z Apolinare, rodila tam pred 5 tydny. Prijeli kolem 4 odpoledne a manzela jeste poslali domu, kolem te 9 vecer mu volala at prijede. Sel za ni a byli porad spolu v takovem tom boxu, vedle rodili dalsi maminky a uplne vsecko bylo slyset. Ona nechodila, nebyla ve sprse a nerelaxovala na mici, jenom lezela i kdyz ji ruzne pomucky nabizeli, nevim proc. Epidural ji pichli ale bolesti mela stejne. Skoro 5 hodin jenom lezela v tom boxu, manza u ni, parkrat tam za ni zasla PA a doktor prisel az uplne nakonec chytat mimi. Jinak vsechno dobry. Ona je celkem v pohode, sdalo se dokonce ze z toho byl manzel vic vystresovany nez ona. Rikal ze byl strasne unaveny, ze nevedel ze se tam bude 5 hodin "nudit", cekal ze je bude nekdo furt obskakovat ale nakonec tam porad byli jenom ve dvou 🙂
Co se tyce toho soukromi na tech boxech tak ji to bylo fuk, ale manzel byl nastvanej ze nemeli klid a hlavne ze bylo vsechno slyset, pry tam nejaka maminka neustale strasne rvala a td. No ale co s tim nadelame ze jo?
Jinak je spokojena ale cekala ze se ji budou vic u toho porodu venovat, mozna to bylo protoze mela bezproblemovy tehotenstvi a i ten porod probehl dobre, ani ji nenastrihli a mimi bylo a je v poradku. Pristi den uz chtela jit domu, hned po porodu normalne chodila a mohla se o mimi starat. Co se ty sestinedeli tak se tam pry zadne zazraky nedeji ale s vylozene negativnim pristupem se nesetkala.

lidiab
23. únor 2010

Jo a jeste k te mamince co neustale kricela - rodila pry skoro 20 hodin a odmitla nastrih a jakekoli leky na bolest. Nakonec byla tak potrhana ze ji vic jak 2 hodiny sili. Vsechny maminky co tam rodili ten den a tu noc ji slyseli rvat a chodili si na to stezovat i tatinkove, pry kdyz nebere ohled na ostatni tak at ji nekam izoluji 😒 Jenze ona tam chudak byla sama a sousedka rikala ze ji ji bylo spis lito.
Na tom sestinedeli se s ni nikdo nebavil protoze i tam se chovala jako blazen, furt se dozadovala nejakeho nadstandartu, aby k ni sestricka chodila jako prvni a td. Rvala pak pry i na pokoji protoze ji vsechno bolelo a leky dale odmitala. Nakonec se tam pohadala s veskerym personalem, strasna hysterka. Nakonec tu nejhorsi vzpominku ma sousedka prave na tuhletu zenskou a vsechno ostatni se ji zda v pohode.

collette
23. únor 2010

Já nedostatečné soukromí boxů posuzovat nemohu, protože to byl fofr, a i když bylo plno, byl tam klid. Spíš mě překvapilo, že tam na to byla jen jedna MUDra.

Jedna perlička - rodila jsem na PS2. Známá tam chodí se žákyňkama, tak mě předem provedla, abych věděla co a jak. Ukázala mi příjem, čekatelský pokoj, přípravnu, boxy, velkou vanu (pro utišení bolestí, nerodí se do ní). No a jeden box, který je trochu hůř vybaven, protože ho používají spíš jen na napíchnutí epidurálu. Kde myslíte, že jsem rodila? Manžel mě jednou rokou držel za ruku a druhou držel opěrku pro nohu, protože byla rozbitá.

Ale ani to nám tak nějak nevadilo. Přestože se porod neobešel bez komplikace (ale ta se projevila až druhý den) a samozřejmě, že to bolelo, tak to bylo pohodové a byla i sranda. Ale fakt je, že jsem si tam pobyla všeho všudy něco přes dvě hodinky, z toho na boxu hodinu a čtvrt. Pokud bych tam byla déle, asi bych to vnímala jinak.

Personál úžasný, sestřičky na šestinedělí to samé (ležela jsem na P3). Pobyli jsme si tam 14 dní a byly úžasné. Myslím, že tady obzvlášť platí, že jak se chováte vy k nim, tak se chovají ony k vám. Vím, že tam jsou hlavně ony pro nás, ale to neznamená, že se k nim nemusíme chovat slušně. Ale taky si nemusíme nechat všechno líbit. Ale slušnost je základ.

S takovou primadonou,jakou popisovala lidia, to musí být lahůdka. Vzhledem k tomu, že jsem tam pár dní pobyla, tak jsem měla možnost vidět pár mamin, které se u nás na pokoji střídaly. Občas to bylo na tečku. Zvlášť jedna, která se divila, že jí dítě brečí. To, jak se k němu chovala, bylo na pár facek. Stěžuje si, že se malý nechce přisát, ale jakmile zazvoní telefon, tak se po něm vrhne, prso neprso, a huláká do něj a nezajímá jí, že ruší všechny kolem. O tom, že nemůže malému pomoci se přisát ani nemluvě 😠

Takže pokud bych tam rodila po druhé, asi bych za nadstandard bojovala více. Chtěli jsme ho, ale bylo plno. I když bychom za těch 14 dní zaplatili tolik, co za luxusní dovolenou 😅

luznicarka
24. únor 2010

S tím soukromím na porodních boxech mi to taky nepřišlo až tak šílený hlavně proto, že sem se soustředila sama na sebe a na monitor na kterým bylo vidět jak bije malýmu srdíčko. Doktorů kolem sem měla až dost a možná lepší míň než víc 😀, ale u nás to bylo dáno tím že sem neměla pohodový těhu a krom těhu cukrovky a vysokýho tlaku v porodopisu bylo už jedno mrtvé dítě o rok dřív a v jiné porodce v Praze, ale to sem nepatří. Takže se mi všichni věnovali až to chvílema bylo nepříjemný , ale sem jim hodně vděčná od začátku těhu sem tam chodila a chovali se ke mě jako k těhotný a ne jako k debilovi co je otravuje a nidko mi tam nematlal med kolem pusy už od začátku. Hlavně sem ráda že mám doma krásnýho zdravýho kluka kterýmu bude v pátek 1,5 roku a do jiný porodnice už bych ani nešla. 🙂

adajar
26. únor 2010

Luzni jojo ja uz bch taky jinam nesla po tom vsem. 😉

berunka
1. bře 2010

ahojky ja jsem taky rodila U Apolinare a nemuzu si na nic ztezovat.Mela jsem akutniho cisare,vsechno probehlo naprosot v poradku,doktor i sestricky milionove a pak jsem lezela na nadstandardu a tam sestricky taky uzasny ve dne v noci k dispozici.druhy ditko stopro budu rodit taky tady.

collette
1. bře 2010

Jo, jednu nevýhodu Apolinář přeci jen má - je ve spádové oblasti pro Hlavní nádraží a Masaryčku. Takže se může stát i taková věc, že tam přivezou k porodu bezdomovkyni. Já to nezažila, ale jedna mamina, kterou dali ke mně na pokoj se o tento zážitek podělila a bylo to prý žůžo. Naštěstí ji pak (tu bezdomovkyni) dali na běžné gynekologické, ne na šestinedělí...

gabri80
12. dub 2010

Ahojky maminy 🙂
mám dotázek - čekám v říjnu miminko...a jelikož mám nejbližší porodnici u Apolináře, tak bych ráda rodila tady...i když jsem na jiné diskuzi četla i negativní reakce na tuto porodnice, ale nenechám se ovlivňovat...mám teď jen problém jak je to tady s registrací ... dnes jsem 12+5 tt.... na internetu jsem četla, že se mám registrovat přesně v 14+0 tt....ale kamarádka , která před půl rokem rodila císařem u Apolináře, tak mi včera tvrdila, že bych se měla registrovat už ve 12+0 tt jako v jiných porodnicích, tak jsem z toho zmatená ☹ představa, že mě pak při porodu nikde nevezmou mě šíleně děsí ☹ domácí porod bych nezvládla ☹ poradíte mi někdo??

http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm

martinamil
12. dub 2010

Gabri, úplně nejlépe je tam zavolat. Já byla registrována v rizikové poradně od 9. tádne, takže jsem tu klasickou registraci nedělala. Poradit tedy nemohu, neumím.

gabri80
12. dub 2010

Marti moc Ti děkuji, zkusím tam tedy cinknout 🙂

estrellita
12. dub 2010

Gabri: taky bych ti doporucila si tam zavolat. na druhou stranu maji na internetu jasne info, ze se ma registrovat od ukonceneho 14. tydne, tedy 14+0,ale zkusit to muzes. Napr. v Podoli je to uplne stejne a taky se registruje at v 14+0.

gabri80
12. dub 2010

estrellita: díky moc 🙂 jsem v práci, tak až budu mít pauzu na oběd tak si tam cinknu 🙂 Ty budeš rodit v Podolí? Já právě zvažuju porodnici Apolinář (protože bydlím na Vinohradech) a zároveň porodnice Almeda v Neratovicích.... první dítě jsem rodila v soukromém sanatoriu v Táboře a nemohla bych si stěžovat...byla tam tak skvělá péče a hlavně jsme tam byli na ty tři dny jen čtyři maminky, takže super klídek 🙂 mám prostě radši klidnější porod...tak se nějak toho pražského bojím... představa, že tam se mnou rodí dalších jedenáct maminek a některé z nich křičí mě docela děsí, ale holt jsem pražanda tak musím něco vydržet 😀

estrellita
12. dub 2010

Gabri: no nejdrive jsem byla rozhodnuta pro Podoli,ale pak jsem si dala vsechna pro a proti a nakonec to bude Apolinar 🙂

ale to kriceni jinych maminek me uprimne taky desi 😅 ale snad to bude v pohode 🙂

ervina
12. dub 2010

přesně jak píší na webovkách porodnice Apolinář, tak registrují přesně v den kdy vám vychází 14+0 tt.

gabri80
12. dub 2010

estrelita: takže jestli jsem dobře pochopila, tak se možná u Apolináře potkáme 🙂

ervina: díky moc za info 🙂 a já už myslela, že si budu muset vzít ve středu volno v práci a jít se v 13+0 tt radší u Apolináře registrovat 🙂 tak jsem moc ráda, že to stačí až v tom 14+0 tt 🙂

gabri80
12. dub 2010

estrelita: kam ty chodíš na diskuzi? já jen, že jsi čekatelka v říjnu a na naši diskuzi nechodíš 🙂 na "říjen 2010" 🙂

estrellita
12. dub 2010

gabri: ja se tam ztracim 😀 je vas tam strasne moc, tak obcas kouknu, ale jinak tam moc nejsem. Parkrat jsem tam psala. jsem ve dvou uzavrenych diskuzich, pak chodim na vysokoskolacky a pak sem 🙂 jo a jeste na stitna zlaza a otehotneni 🙂

jj, jak to tak vypada, sejdeme se u Apolinare, doufam, ze nebudeme ani jenda moc rvat 😀 😀

gabri80
12. dub 2010

estrelita: je fakt, že je to občas hukot...kolikrát se mi stalo, že jsem tam napsala dotaz - naposledy třeba jak probíhá ten NT Screening, byla jsem z toho dost v nervu ☹ a co myslíš, můj dotaz se přešel jak nic ☹ bylo mi to fakt dost líto...tak jsem zkusila jinou diskuzi - myslím, že to byl přímo NT Screening nebo Screeening v I.trimestru... a tam už se mi maminky věnovaly 🙂 a přesný popis jsem dostala 🙂 takže paráda.... takže já říjen používám spíš abych si četla co zrovna holky probírají a pokud se k tomu chci vyjádřit, tak se vyjádřím...záleží na tom, kdo tam zrovna je 🙂

mám dost náročnou práci tak není čas na odepisování, i když si to čtu dost často...jen to psaní moc nemůžu ☹

Ty máš nádherný datum porodu 🙂 přeju Ti, aby jsi rodila přesně v termínu aby Tvoje mimi mělo RČ 101010/...... ale to bys musela mít chlapečka 🙂 a neboj, já u Apolináře řvát nebudu 😀 už to mám natrénovaný ze sanatoria z Tábora (porod před skoro 10ti lety) - tam jsem taky neřvala, dusila jsem to v sobě, abych si neřízla ostudu ... no a dopadlo to tak, že jsem tak 8 let měla trauma z porodu...takže moje rada - pokud nechceš mít trauma z porodu tak si klidně zařvi 😀 protože jiný maminy taky řvou a neberou ohledy na ostatní maminy jestli jim to nahodou nedela zle...já sice nevím, jak bude probíhat můj druhý porod...ale někde jsem četla, že to prostě pomáhá zakřičet si v bolestech...i když zas pak bych se bála, aby si i mě sestry neříkaly, že jsem hysterka a nechovaly se ke mně nějak divně...njn, všechno má svoje pro a proti 🙂 chodíš někam na těhotenskej tělocvik? já chodila při Tomíkovi do POMADu, ul. U kanálky, Praha 2 - mají myslím i svoje webovky, vede to tam úžasná porodní asistentka 🙂 přemýšlí, že i teď bych začla znovu cvičit, ono to má opravdu něco do sebe 🙂

estrellita
12. dub 2010

gabri: tak jo, ja radeji budu rvat 😀
no oni mi ho uz zmenili dle UTZ na 5.10., ale ono si stejen vyleze, kdy chce 🙂 toho 10.10. byl prvni regulovany a pak to upresnili na NT na 5.10. Dle MS je 12.10. a i se tak budu Apoli registrovat, protoze to uz jim konci ten snizeny provoz, takze to uz registruji 11 rodicek na termin, do 11.10. berou jen 6 na termin a dle stranek uz je do 7.10. plno.
Ale ty mas taky krasny datum 🙂

berunka
12. dub 2010

ahojky holky ja mam za sebou porod u Apolinare,mela jsem teda cisarsky rez a jsou tam vsichni uzasny,zlaty.Nemuzu si na nikoho ztezovat.Mela jsem nadstandard a tam jsou sestricky pohodovy.Anesteziolozka taky vyborna,jestli se nektera bojite epiduralu tak to fakt nic neni.Kdyby vas neco zajimalo sem s dotazama🙂)

luciina
12. dub 2010

jj registrace je přsně ve 14tt. Dřív tě nevemou a později je pozdě 😉

chiwule
12. dub 2010

berunka, zajímá mě úplně všechno 😀

collette
13. dub 2010

gabri - je to opravdu ten ukončený 14tt, který berou jako konec 1. trimestru.

důležité jsou tyto informace:
registruje se středa, čtvrtek a pátek od 13,00 do 14,00
těhulky, kterým vychází t.t. 14+0 na sobotu a neděli, přijdou k registraci v pátek
těhulky, kterým vychází t.t. 14+0 na pondělí a úterý, příjdou k registraci ve středu

Tobě to vychází podle všeho ideálně, ve středu 21/4 budeš 14+0, tak tam rovnou zajdi. Máš štěstí, protože jak jsem koukala na stránky, tak asi budou dělat nějakou rekonstrukci, protože zkrouhly počet registrací z 11 na 6 mezi 20/9 a 11/10 ☹

Doporučila bych tam raději být dřív (tak kolem 12.), protože nikdy nevíš, kdo tam už bude na Tvůj termín registrován jako známá, známá známé, apod. A je pravděpodobnost, že se vás tam se stejným termínem sejde víc, tak aby ses tam vešla. Mě to také vycházelo na středu, přede mnou asi sedm mamin a sestra mě zapisovala až někam na konec stránky. Pochybuju, že všechny maminy přede mnou měly stejný termín 😠 Ale taky jsem slyšela, jak mamině přede mnou říká, že na ten den už má plno, ale den po tam je docela volno, takže jí tam napíše, protože ono to stejně je málokdy v termínu... Tak se v tom koza vyznej 😅 A když už jsem chodila na monitor, tak tam jedna mamina přišla a byla snad v 11. nebo 12. tt a sestra ji odmítla registrovat, protože by prý dostala sprdung...

Co se řvaní ostatních rodiček týče, tak pokud tam nebudete mít nějakou vyloženou hysterku nebo nějaký průšvih, kolem kterého bude dusat a řvát půlka personálu, tak bych řekla, že toho budete mít dost samy se sebou a asi jediné, co budete vnímat, bude pláč narozeného miminka a ten vás spíš nakopne 😵

Všechny tam musím jen a jen pochválit a jsem moc ráda, že když už se mělo něco u porodu nepovést, tak se to nepovedlo tam, protože fakt je, že tam je plno lidí s úžasnými zkušenostmi a o vás i mimi se postarají špičkově. Ale u vás to nebude potřeba, vy porodíte, oklepete se a za 4 dny jste doma 😉

lamia
13. dub 2010

Holky na registraci to chce přijít fakt minimálně o hodinu dřív, je fakt nával. Ad zkušenosti s porodem - poprvé skvělý personál na sále, na šestinedělí to bylo poslabší....po druhé chování personálu na sále tak akorát zralé na stížnost, děsný, děsný, děsný....a na odd. 6 n. super, takže jako všude - je to jen a jen o tom, na jaké lidi narazíte. Jinak to ale není porodnice moc pro "individualisty", můj muž to nazývá továrnou na mimina.....ale pokud se něco posere, je to perinatolog.centrum, tudíž maximum zkušeností, to mě přesvědčilo jít tam i napotřetí, i když jsem to po zážitku s druhým dítětem hodně zvažovala.

berunka
14. dub 2010

Já přidám taky svojí zkušenost.Měla jsem mít nejdříve plánovaného císaře kvůli úzké pánvi.Malá se ale rozhodla jinak a naroidla se o mesic driv.rtakze kdyz me zacaly brat bolesti vyrazili jsme aby se na me doktor pro jistotu podival ( od 25tt jsem musela jen lezet,protoze hrozil predcasny porod). Udelali mi monitor,na nem nic nebylo tak jeste vysetreni.No a podle toho se ukazalo ze mam zaslou branku a jsem otevrena na 2cm.Takze si me tam rovnou nechali.Sestricky vyborny nemuzu si ztezovat.Anesteziolozka taky super,kdyz mi zavadela spinal vsechno mi rikala co kdy bude delat a co ucitim.A behem 45minut jsem mela vse za sebou komplet i se sitim.Na jipce sestricky taky super.Na oddeleni tusim P15 - sestinedeli byla smena trochu slabsi,ale jakmile jsem presla na nadstandard nemuzu si na nikoho ztezovat.Sestricky fungovaly ve dne v noci,chodily casto na kontroly,pomahaly mi s kojenim.Kdyz jsem potrebovala malou si vzaly k sobe - prvni noc na nadstandardu jsem ji jneste u sebe nemela.Takze pozitivni pocit stopro.I na UTZ jsou doktori bezva,jeste jsem se nesetkala s tim aby mi doktor jeste nez zacal delat UTZ podal ruku,predstavil se,rekl at si pohodlne lehnu.Jsem byla jak Alenka v risi divu.

luciina
14. dub 2010

Já šla k registraci 30.12.09 a přišla jsem přesně ve 13h. kdy se otevíralo a čekala jsem hodinu. Počítala jsem s tím, takže mě to nepřekvapilo a hlavně se 2 ragistrace daly do jednoho termínu a tak si myslím, že jindy je tam míň lidí .... ale to nevím.

gabri80
14. dub 2010

Ahojky holky, nemám čas na čtení :( - jsem v práci :( ...mám novinku, dnes jsem se letěla na poslední chvíli registrovat k Apolináři...uf, byl to mazec...mimi se rozhodlo, že se panu doktorovi na UTZ ukáže, jak pěkně roste, tak nám pan doktor oznámil, že jsme o celý týden větší!!! no pro mě šok, protože to znamenalo okamžitě mazat na BUS, pak metro a pak pěkný kus pěšky a rychle stihnout registraci, protože dle MUDr. jsem dnes v 14+0 tt - jediný den na registraci u Apolináře ☹ jenže šok přišel záhy až když jsem se dostala na řadu....přijímací sestra vůbec nekouká na termín porodu dle UTZ!!!! ale zajímá jí pouze termín poslední menstruace ☹ !!!!!! naštěstí mám dnes 14+2 tt dle PM (poslední menstruace)...takže mi řekla, že jsem přišla za 5min 12 ...tzn. registrace opravdu na poslední chvíli...no holky děs...jsem dneska totál hotová...docela mě štvalo, že dneska ještě musím do práce ☹ doktor mi nabídl rizik.těhotenství - jsem pracovně pořád ve stresu...tak zvažuju, zda mi ty peníze stojí za to nervovat se v práci nebo zda mám být radši doma v pohodě a odpočívat...těžko říct, jestli bych těch necelých 6 měsíců ještě doma vydržela ☹ co vy ostatní? jste doma na roziku nebo taky pracujete? Hezký den všem maminkám 🙂

estrelita: tak jsem Tě s tím datumem trošku doběhla 🙂

estrellita
14. dub 2010

gabri: no mrne je taky dle UTZ o tyden vetsi, takze dle UTZ jsem v 16 tt 🙂 ale dle MS 15 tt, takze jsem to nechala. jen nechapu jak jsi tedy dle UTZ a dle MS? 14+0 jsi dnes dle MS, tak dle UTZ 15+0? 🙂

estrellita
14. dub 2010

a jinak ja jsem tam dneska byla taky 😀 😀 protoze jsem 14+3

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru