Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mpavlinka
25. srp 2010

@estrellita já šla na monitor taky až v 38. týdnu, možná dokonce v 39. 😉

Jinak šesťo nám skončilo, pro mne bylo spíš utrpením, první měsíc jsem skoro jen ležela, bolestí nešlo chodit. O sezení nemluvě, teprve teďka si začínám sedat na půlku zadku. Přetrvává bolest při čůrání, částečná inkontinence a šití hodně táhne- snad to není sešitý moc napevno.

Nikolka se má suprově, je to náš andílek, má už 61,5 cm a 5360 g - je to gigamimi 😵 🙂 A je moc šikovná. Krásně pozoruje okolí, brouká, drží hlavičku 🙂

estrellita
26. srp 2010

@mpavlinka tak doufam, ze ti bude jen a jen lip 🙂 a mala je krasna 😵
a dekuju za odpoved. nakonec jsem jim znovu volala, protoze jsem nad tim porad premyslela a sestricka mi rekla, ze prebiraji maminky po ukoncenem 37. tydnu, pokud je vse OK a ja jdu 37+1 🙂

ervina
8. zář 2010

holky, je možný výběr porodního sálu,když jedete k porodu nebo vám řeknou,kam máte jít?

estrellita
8. zář 2010

@ervina vybiras si, jestli jdes na jendicku, nebo dvojku - dvojka je myslim nalevo, kdyz vyjdes schody, jednicka napravo.

nevite nekdo od kolikateho zari tam je omezen yprovoz? vim, ze do 11. rijna, ale od kdy?

mpavlinka
8. zář 2010

Já byla na jedničce. Na dvojce jsem pak byla na vyšetření po porodu a uvízla jsem tam na záchodě na přípravně.

estrellita
9. zář 2010

@mpavlinka uvizla? 😕
no ja myslim, ze jestli porodim do 11. tak nebudu mit na vyber, protoze proste pojede jen jedna strana, jen je divne, ze o tom nic na strankach nepisou 😕

mpavlinka
9. zář 2010

No uvízla ve smyslu, že na mně přišla potřeba, po porodu s roztrženým svěračem to byl zážitek 😢 .

estrellita
9. zář 2010

@mpavlinka auau 😔 😔 😔

mpavlinka
9. zář 2010

@estrellita no ono to je jedno kam půjdeš, stejnak se doktoři střídají a vypadá to tam podobně na jedničce i na dvojce. Přeju ti ať máš co nejlehčí porod a můžeš se plně radovat z malého! 🙂

estrellita
9. zář 2010

@mpavlinka dvojka je pry modernejsi, ale zas ted pres leto tam delali rekonstrukce na obou stranach, takze si myslim, ze ted uz to bude tuplem jedno. a i PA se pry na tech salech toci, takze tu, kterou mel nekdo na 1, tak ji pak dalsi muze mit na dvojce 🙂

moc dekuju, doufam, ze to bude OK. uz se na nej tesim a nejradeji bych ho mela uz ted v naruci 🙂 velky uz je dost 😀

mpavlinka
9. zář 2010

@estrellita právě personál se točí a mně zas přišla smypatičtější prostorama ta jednička, ale to je možná tím, že jsem tam rodila no... Hlavně bylo fajn, že jsem rodila v noci, sama. Byla to velká náhoda, jinak totiž v tý době měli 16 porodů denně!

Ještě si užívej poslední dny svobody, že je malý v bříšku, pak to bude mazec. Ale krásnej mazec, už si nedovedu představit Nikinku nemít 😵 😵

estrellita
9. zář 2010

@mpavlinka maly uz me vsude tlaci, tak bych si ho chumlala uz rada v naruci 😵 ale zas vyhoda je, ze ho muzu vzit jednoduse vsude sebou, neplace a "jidlo" si bere ode me, ze jo 😀
to bych rada rodila prave v dobe, kdy tam bude nejmin rodicek, tak uvidime 🙂

mpavlinka
30. zář 2010

@estrellita tak se ti to blíží... Držím palce, ať je vše rychlé a co nejvíc v pohodě 🙂

estrellita
30. zář 2010

@mpavlinka moc dekuju 🙂 doufam, ze to prijde kazdym dnem 🙂

mpavlinka
30. zář 2010

@estrellita a co na poradnách, otevíráš se už?

estrellita
30. zář 2010

@mpavlinka prave, ze ne ☹ maly je pry porad dost vysoko - to mi rekli vcera. no termin mam v utery, takz erpy jestli do utery neporodim, tak ve str musim zase k Apoli. udelaji mi poradnu, i s UTZ, aby zjistili, jak je velky a pak rozhodli, co dal.

Kdo te vlastne rodil?

mpavlinka
30. zář 2010

@estrellita mne taky řekli, že je malá vysoko a večer prdla voda... Nicméně na příjmu malou vůbec nenahmatali 😖 kdo mne rodil netuším. Divím se, že ti budou dělat utz, já jsem ji ho musela důrazně vyžádat. Nicméně mi byl stejně k prdu 😠

estrellita
30. zář 2010

@mpavlinka ja jsem byla na poradn eu Dr. Krejčího a ten ten postup rekl upkne sam, ze str UTZ a uvidime, co dal. pusobil na me dost prijemne 🙂

estrellita
30. zář 2010

@mpavlinka a do poradny jsi chodila ke komu?

mpavlinka
6. říj 2010

@estrellita ke Klímkové.

estrellita
6. říj 2010

@mpavlinka aha, tak tu vubec neznam 🙂
no dneska mi rekli, ze stale zadny posun. takze ted musim na monitory v pa a pondeli a pokud se nenarodi do ut, tak ve stredu na zatezovy oxytocinvy test. tak uvidime 😔

mpavlinka
7. říj 2010

@estrellita já byla na poslední kontrole ve čtvrtek, to byl termín a na ten oxytociňák jsem měla jít další čtvrtek, ale porodila jsem už druhý den z pátku na sobotu 😉
Tak přeju ať jde malá co nejrychlejc ven ať už jste spolu!

estrellita
7. říj 2010

@mpavlinka moc dekuju 🙂 ja se stale citim v pohode, takze zatim myslim nic, ale snad uz to brzy prijde 🙂

mamkamarketa
7. říj 2010

Ja chodila k Apolinari od 8tt. (vysoce rizikove tehotenstvi) vse super az na oddeleni rizikoveho tehotenstvi... ☹ zacala jsem rodit, sestra mi odmitla zavolat dr (pry mel hodne prace) a ja celou noc probrecela na wc ( mela jsem desny prujem, ze jsem nemohla ani vstat ze zachodu 😢 ) pak me teda milostive vzali na prohlidku a hned pak na sal a o 28 hodin pozdeji si syn poprve zakricel do sveta 😀 jinak ty zavesy, PA a dr je nezatahovali (soukromi?) takze jednou jsem omylem videla probihajici porod ... jinak jsem za tu dobu slysela prijit na svet 3 kluky a jeden par dvojcat (taky nic moc zazitek) ale Dr jsou profici vybaveni na salech dobry, takze to se hlavne pocita 😀

luciina
11. říj 2010

Já když byla na přípravě před plánovaným CS tak manža viděl v nezavřeném boxu paní s roztaženýma nohama - chudák byl z toho vedle 😀

ksu
11. říj 2010

@luciina 😀 😀 😀 tak to je bezvadny, mam se na co tesit 😉

estrellita
11. říj 2010

@luciina 😀 😀 to se mu nedivim 🙂 no a oni by si na to meli davat vetsiho bacha teda 😅

luciakubista
11. říj 2010

no baby pridam sa,veru si nedavaju pozor. ja som rodila na porodnom sale 2 a mala som tak maly box,ze ked chcela PA prejst na druhu stranu,tak si musela otvorit dvere 🙂 ale je pravda,ze zo zaciatku fakt poctivo zavierala,ale na samotny porod som mala publikum cca 10 ludi (doktori,medici,sestricky-studentky...),ale bolo mi to uplne jedno.manzel sa akurat smial,ze tie studentky som musela vydesit na par rokov 😅
a stejne idem zas k apolinari a na PS 2,aspon uz to poznam 🙂

estrellita
11. říj 2010

@luciakubista ja tam studenty nechci, tak doufam, ze tohle nebude problem, proste to budu mit podpesnae, tak pak budu asi hodne neprijemna, jestli tam nekdo bude civet 😅 a tak doufam, ze budu rodit v noci, to bych se pak tomuhel vyhnula 😀

luciakubista
11. říj 2010

@estrellita mna to ani nenapadlo,ci tam nejaki studenti budu nebo ne. porodni plan jsem nemela a taky se mne nikdo na nic neptal,jestli mi to vadi nebo ne. ale fakt te muzu ubezpecit,ze mi to bylo uplne jedno. mala mnela 4kila,takze jedine co jsem chtela,aby uz byla venku 😅
ja jsem prisla do porodky neco kolem 5 rano,mala se narodila v 12:17. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru