Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

karusta
15. črc 2011

@brendda ne, proč? Prostě to nějak půjde. Dříve měly matky dětí jak smetí a k tomu spoustu práce a zvládaly to taky, tak já to zvládnu též

brendda
16. črc 2011

@karusta pozitivní přístup je základ 🙂 no já jen,jestli nemáš nějakou radu.Já byla přesvědčená o tom,jaká to bude pohoda,že jsem přeci supermatka,která zvládá vše levou zadní a moje starší dítě mě dnes a denně ubezpečuje o opaku 😀 Dává mi pěkně zabrat,hlavně po psych.stránce....

iira
16. črc 2011

@karusta ahojky to me mrzi,ale tak snad jeste vydrzi ..a kdy jdes na kontrolu?
@brendda mi povidej ,jana zlobi ,neposloucha,manzel uz je z ni taky otravenej....porad ji nejak resime a nic nepomaha

brendda
16. črc 2011

@iira hmmmmmmmmm,nápodobně.Manžel je z toho pěkně protivnej,ppořád na ní řve,efekt samozřejmě opačný.Tak nevím,jak na to.Věřím,že to chce jen čas...

karusta
16. črc 2011

@brendda já vůbec nejsem přesvědčená o tom, že to bude v pohodě, ale nepitvám se v tom dopředu. Ono to určitě nebude jednoduché, Terka s tím bude mít určitě problém, je zvyklá, že jsem jí neustále na očích.. Ale začnu to řešit, až to přijde, protože absolutně nedokážu odhadnout, jak to bude doma vypadat. Záleží na tom, jak na tom budou kluci, jak budou spát, jestli budou zdraví atd....
Držím pěsti, ať se to u Vás doma srovná, ony všechny děti potřebujou čas...

@iira jo, ještě nejsou bolesti nijak hrozný, zatím je to stále čajíček oproti tomu, jak to bylo.. k mému doktorovi bych měla jít příští týden, ale tam nejspíš nic nezjistí, do Apo jedu 26.
Taky držím pěsti, ať se mladá srovná, ono to prostě asi chce čas, snad se s tím vyrovná brzy.. 😉

brendda
17. črc 2011

@karusta kažopádně ti držíme palce,ať je vše v pořádku a kluci u tebe vydrží co nejdéle.Sledovaly jste holky,jak teď u Apo.rodila ta holčina po transplantaci srdce?Bylo to ten den,co mě pouštěli domů 😉
Jsou tam fakt machři.Jsem ráda,že jsem obě děti rodila tam!Pořád mě tyhle věci tak dojímají 🙂 🙂

karusta
17. črc 2011

@brendda díky 😉
S tou holčinou po transplantaci srdce jsem ležela na pokoji, když mi odsávali tu vodu. Ležela tam přes týden dopředu před císařem. Moc jsem jí obdivovala, že to zvládla. Byla to moc příjemná paní, máme stejného lékaře..Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo, moc jsem na ni myslela 🙂

brendda
17. črc 2011

To jsou příběhy,osudy,viď 🙂 Člověk má někdy pocit,že jeho život není úplně ideální a pak když se podívá kolem,msí se zastydět.Pokud je člověk zdravej a má zdravé děti,měl by být šťastnej a moc se ve věcech nešťourat.Což neumím,zkusím se to naučit 😀
Nějak jsem si teď vzpomněla konečně na jméno toho vtipnýho doktora,co mě rodil.Petr Vokroj,tak mu tady takhle veřejně děkuji za výjimečný zážitek při porodu,byla to opravdu jízda 😀
vřele doporučuji 😉 navíc je to pěknej chlap,tak je navíc na co koukat 😀 😀

@karusta ke komu chodíš-k Pařízkovi???

karusta
17. črc 2011

@brendda Vokroje si pamatuju z prvního těhu 😉
Nene, zatím nechodím do poradny do Apo, jen na UTZ a hospitalizoval mě tam as. Žižka z fetálky.. pak se uvidí, ke komu půjdu, ale máme stejného gyn. v IKEMU a ten mívá služby a operuje u Apo..No a když jsem tam byla s tou vodou, tak zrovna sloužil a byl se tam na nás podívat a díky tomu jsem zjistila, že máme stejného doktora. Do poradny bych tam měla začít chodit až kolem 34.tt

misuuuule
17. črc 2011

@brendda teda kočko, koukat při porodu na to, jestli je porodník pěknej :o))) a ještě z toho mít zážitek :o)))) Jsi mě pobavila :o))) Jinak z Tvých příspěvků mám pocit, že čtu kolikrát svoje věty. To, že se člověk babrá a šťourá v "blbostech" a není vděčnej za zdraví a zdraví svých dětí..... to já teda vděčná a šťastná jsem, ale taky řeším spoustu pitomostí, které bych rozhodně nemusela a navíc se tím trápím a ubližuje mi to a to potom ubližuje všem okolo i prckům....kdo nás to ale naučí???? Není to spíš povahová vlastnost ??

misuuuule
17. črc 2011

@brendda souhlas, ať je to jak je to, běžící pás a rodící boxy apod., ale jsou zkrátka nejlepší !!!!! Taky jsem ráda, že se obě mé děti narodily u Apolináře !!!!
Tímto opět veliký dík asist. Krejčímu, asist. Kratochvílovi a MUDr. Germanové, to byli mí porodníci, ale chvála určitě patří celému týmu......

iira
17. črc 2011

@karusta no tesim se az se srovna 🙂 ,pokiud mam u sebe danecka tak ke me nejde a stejne je to i u manzela,pokud chova Danecka tak k nemu nejde ,ale tak snad ji to brzo prejde ,no nejak to budem muset vydrzet....no a myslis ze zase pujdes na to odsati te vody?kolik asi ted tak vazi kluci nevis?a co mala jak jste na tom?
@brendda no musime vydrzet ze se deti zpamatuji

eyael
17. črc 2011

ahoj holky - maminky - je hezké číst, jak se vám daří i po porodu, jak to doma s dítkama zvládáte 😉 já jsem teprve na začátku cesty, v pátek mi vychází termín na registraci, už se pomalu psychicky připravuju na to dvou a více hodinové čekání 😖 manžel se tvářil, že to on by se tedy takto nesnížil někde stát frontu, ale jak to jinak udělat to mi tedy neřekl 😒 😉 Do Krče jsem se před lety registrovala za chvíli, žádná fronta tam nebyla, ale to mě mělo taky varovat! Máme ji nejblíž, k Apolináři se mi bude blbě cestovat, no ale do Krče už mě nikdo neodstane. A do Podolí by se mi cestovalo stejně špatně, tak je to jedno 🙂

morgan
17. črc 2011

Mě to taky přišlo takový trochu ponižující tam čekat dvě hodiny na registraci, že tam chce člověk rodit, ale přesně - co má člověk dělat jinýho, když chce zrovna tam...chlapi jsou v tomhle hrozně laxní.. 😝 😉

karusta
17. črc 2011

@iira jo, přesně toho se taky obávám, že ta naše koza bude takhle reagovat, ale určitě to chce jen čas.. Myslím, že na odsátí už nepůjdu, zatím ty bolesti nejsou tak hrozný, i si myslím, že ta voda bude snad i docela dobrá. Bolesti taky asi přibývají tím, jak kluci rostou a já se moc nešetřím..Chodím spát pozdě, s Terkou se snažím využívat každou chvilku, začala jsem připravovat jednu holčinu na repec z češtiny...No a kluci budou vážit tak možná ke kilu a půl. Teď je nevážili dlouho, do Apo jedu až 26., tak uvidíme.. Terka dostala teď v předstihu k narozkám trampolínu, je z toho odvařená, dnes jsem s ní i trochu hopala, teda hodně opatrně.. 😉
@eyael
@morgan jojo, na registraci jsem se taky cítila všelijak, ale dá se to vydržet, člověk to absolvuje dvakrát za život, tak to přežije.. A co se týče mého manžela, tak na obou registracích byl poctivě se mnou. Tentokrát i s Terkou. Nemůžu si stěžovat 😉

janka12
18. črc 2011

Ahoj holky,
ja jsem asi divna, ale me to vubec ponizujici neprislo, cekat na registraci nekolik hodin. clovek se v zivote naceka na vetsi pitominy a musi se ponizovat kvuli vetsim zbytecnostem. ne ze by me to bavilo- sedet v cekarnepul dne, ale kdyz to tak v praze chodi a chci tam rodit, tak co? nikdo me k tomu nenuti.

holciny maminy, moc vam drzim palce, at si starsi ditka dobre zvyknou na mladsi sourozence. jak slychavam od znamych, je to nekdy uplne bez problemu a jindy hooooooodne narocne. tak at je to co nejklidnejsi.

karusta
18. črc 2011

@janka12 však máš pravdu, já z toho taky žádný trauma neměla, prostě jsem s tím počítala, že to tam tak chodí, tak to holt člověk zkousne...ale příjemný pocity to moc nebyly, páč některé maminky se tam tak trochu snažily tlačit, ale to je o lidech a ne o nemocnici.. 😉

janka12
18. črc 2011

@karusta jak jsem tu uz psala driv. ja byla na registraci ve stredu, takze se registrovalo za 3 dny a byl tam tehdy opravdu dav a s blizici se 13hod i znacna nervozita a zmatek. v tu chvili jsem si blahorecila, ze jsem tam vysedela nekolik hodina a mela klid, ze me nikdo nepredbehne, ale nektere tehulky tam byly pekne nervni, kdyz to kvantum lidi videly a po prichodu se ani nezeptaly, kdo je pred nimi posledni..... ale je to oproti jinym vecem prkotina.

karusta
18. črc 2011

@janka12 taky jsem byla ve středu a jak to popisuješ, tak to bylo hodně podobné 😉

eyael
18. črc 2011

@janka12 - no já v Praze rodit v podstatě musím, asi těžko budu jezdit do Liberce nebo Benešova když tu bydlím 😉 jak už jsem říkala několikrát, kdyby se do Prahy necpaly ty rodičky, co nemusí (např. ze zdrav. důvodů) ze Středních Čech, tak by tu pořadníky být nemusely. Stejně to odporuje zákonu, není na to žádný právní důvod. Odmítnout tě přeci nikde nesmí když máš rozjetý porod 😉 Navíc nikdo přeci nezaručí, že bude žena rodit v termínu porodu, těch je naopak minimum, je to plus - mínus 14dní, takže rozpětí vlastně měsíce, kdy žena může porodit.

eyael
18. črc 2011

@karusta - no ono je to primárně o nemocnici jaká nastavila pravidla - kdyby nebyly pořadníky tak se nikdo tlačit nebude, protože by se maminky nemusely stresovat, že budou "rodit na ulici", protože se na ní nedostane při registraci v porodnici 😉

eyael
18. črc 2011

@karusta - je hezké, že byl manžel s tebou, ale já budu radši, když bude s malou doma a budou si hrát, než aby museli sedět v čekárně se mnou. Chápu, že v tém případě to bylo asi nutností, ale u nás budu radši, když budou doma. To už by si nemusel manžel brát volno z práce a mohla bych trávit hodiny s malou v čekárně sama.

karusta
18. črc 2011

@eyael no tak já přesně patřím k těm, které se asi tlačí do Prahy.. v prvním těhu jsem neměla k tomu zvláštní důvody, abych rodila přímo u Apo, ale jak už jsem tu psala.. Mám lékaře už 15 let v IKEMU a ten rodí u Apo, tak mi přišlo normální jít tam. Navíc jsem tam byla během let několikrát hospitalizovaná, tak jim důvěřuji a znám prostředí..No a manžel to s Terkou netrávil v čekárně. Přijeli jsme tam ve dvanáct, takže čekání jen hodina a oni byli část toho na prochajdě a pak tam za mnou přišli těsně před registrací..ale máš pravdu, taky bych byla raději, kdyby byli doma. Ovšem manžel mě tam raději doprovodil a pro Teri hlídání jaksi nebylo..

tanuki
18. črc 2011

@brendda já jsem měla u prvního porodu taky Vokroje 🙂 což mi přišlo docela vtipné, když jsem chtěla rodit bez nástřihu... 😉 Tady jedna mamina z koníka mi psala, že jí rodil Dr. Vokroj, že vypadá jak Andy Garcia zamlada...takže když pak vešel a představil se, v duchu jsem si říkala, "já vím" 😀 Doufám, že budu mít zas kliku na někoho takového!
Poradnu chodím opět ve čvrtek, tentokrát jsem byla u Kratochvíla a jak jsme se trochu bála, že jsem nikdy u staršího pána nebyla, ale klobouk dolu, byl milý a hlavně úplně jemný, vyšetření ani trochu nebolelo.

Na registraci jsme si psali předběžné pořadí, aby tam pak nebyl takový chaos.. tak když budete mezi prvníma, nebojte se být iniciativní 🙂

jarunkaxyz1
18. črc 2011

Holky, to čekání je v Praze bohužel logické, i mně to přišlo na jednu stranu potupný, na druhou stranu jsem to udělala ráda, protože jsem chtěla rodit někde, kde je to na úrovni. Nakonec jsem stejně i přes registraci v Podolí (kde jsem byla mimochodem úplně první:o))) někdy ve 4 hodiny ráno, skončila u Apolináře, protože jsem měla porod rozjetej a Podolí mě odmítlo, protože malovalo. Ale ani trošičku nelituju, naopak kdybych měla rodit znova, už si vyberu znovu tuhle porodnici.

brendda
18. črc 2011

@misuuuule asi ano,ale dá se s tím bojovat..........pracovat na sobě 😉 Můžeme to zkusit společně 😀
A Vokroj hele fakt dobrej,toho nešlo si nevšimnout 😀 jen je malej.........ale co 😎 😎

brendda
18. črc 2011

@tanuki jo jo Andy Garsia zamlada,to sedí 😀 😀 Navíc vtipnej,milej,pečlivej.Půlhodinový šití bylo podle mě zbytečný,ale chtěl ať to mám za každou cenu perfektní 😀 Ptal se mě,jestli chci trošku utahnou,ať si ještě něco užiju,no nechala jsem si původní verzi 😀

brendda
18. črc 2011

@iira nevím,jak je to možný,ale u nás se to s malou už lepší.Řekla bych,že si zvyká,malej už je trochu okoukaná panenka,takže u něj nesedí 24hod denně,což bylo trochu unavující,jí pořád hlídat a odhánět,ale miluje ho a to mi stačí.Už se cítím trochu lépe-na můj vkus to trvá dost dlouho-ta rekonvalescence po druhém porodu,tak se jí konečně začnu víc věnovat a vymýšlet nějaký program.Ona prostě zlobí,protože se nudí,je zvyklá,že jsme pořád někde v trapu a teď spíš trůníme doma.Bude to dobrý,uvidíš!! 😉

tanuki
18. črc 2011

@brendda no vidíš, já byla v takové poloze, že ani nevím, že je malej 😀

morgan
18. črc 2011

ahoj, tak jsem dneska byla na utz vývojových vad u apolináře a ve zprávě mám napsáno, že vyšetřující byla porodní asistentka a supervizor/asistence doktorka, tak se tomu divím, že to dělají ´porodní asistentky, víte o tom něco? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru