Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

marsulinka
16. zář 2009

hest u Apolináře jsou fakt doktoři na svém místě, vůbec se neboj,je to tam fajn 😉

na první poradnu, jak píšou holky se k Apolináři objednává 🙂

jinak hlásím, že jsme včera byli na kontrole s malým a přibrali jsme za 14 dní 370gramů, tak máme pochvalu 😀 , máme už 56cm a 3840gramů. 🙂

tantana
16. zář 2009

Holky diky,rano jsem tam cinkla a mam prijit na osmou.
Mars tak to rostete jako z vody.

hest
16. zář 2009

whoknows: 18. leden -) takže ještě hafoo času (no ono to nějak začlo hrozně teď utíkat ty týdny, řekla bych až moc-))

marsulinka: tak díky za podporu, snad to tam nějak zvládnem-) Téda rostete fakt rychle-)

nanule
17. zář 2009

Prosim Vas, zitra mam jit pouze na monitor a ten pak odnest do poradny. Budou po me nekde chtit ten papirek s moci anebo ho opravdu muzu nechat doma na klasickou poradnu?

whoknows
17. zář 2009

nanule, já jsem ten papírek odevzdávala právě na monitoru...

nanule
17. zář 2009

whoknows: To jo, pri bezny navsteve, ale ja tam jdu ted proto, ze prenasim, takze mi dali pokyny, ze ciste jen monitor... Vubec nevim... 😖

marsulinka
17. zář 2009

nanul, pokud jen monitor, tak bez papírku na moč, alespoň mně to tak řekli, když mě poslali jen na monitor, normálně jim řekneš, že máš mít jen monitor bez moči 😉 a je to ok....

whoknows
17. zář 2009

a kdyby ho jó potřebovali, tak ti ho dají tam na místě 🙂

nanule
17. zář 2009

ok, tak diky holky 🙂 Stejne bych byla radsi kdybych uz porodila, uz je to moooc dlouhy 😵

whoknows
17. zář 2009

holky, já už to chci mít za sebou☹ už je to tak dlouhý...a poslední dny se mi tak zvětšilo bříško, že mám fakt pocit že mi praskne 😖

nanule
17. zář 2009

jo, to verim, vcera jsem mela termin, tak jsem byla plna ocekavani, i kdyz jsem si nemyslela, ze mi to vyjde na den... Ale uz me to zmaha i fyzicky, vstat z postele nebo se v ni jen obratit je problem... A clovek musi jen cekat... 😨

marsulinka
17. zář 2009

Holky, nebojte, už to uteče jako voda............ 🙂

tantana
17. zář 2009

nanule naprosto te chapu.Kolik jste pribraly? Ja mam uz ted 15 kilo a doufam ze uz to nahoru nepujde. 😅 Jinak mam ted stavy,ze brecim a ani nevim proc.Manza na me jen kouka a cim vic me chce utesit tim je to horsi.No holt ty hormony mi davaji co proto. 🙄

nanule
17. zář 2009

Pribrala jsem (desivych) 18kg ani nevim jak, ted posledni 2 tydny se to nastesti uz nezvysuje. Kdyz lezu v noci na zachod, snazim se potichu, abych nevzbudila manzela, ale mam co delat abych se vubec prekulila 😀

marsulinka
17. zář 2009

Holky, kila neřeště 🙂 , já přibrala teda 14, ale bylo mi to nějak fuk, pak to shodíte 😉 , já mám nahoře ještě 5 kilo

morgan
17. zář 2009

nanule, tantana - už to uteče, i když ke konci už to fakt žádná sranda není, to vím 😀, já přenášela 3 dny a stačilo 🙂

whoknows
17. zář 2009

nanule, taky jsem přibrala 18 kg. když to někomu řeknu, tak se všichni zhrozí, ale co 😀 a zvláštní je, že jsem přibrala hned ze začátku, nebylo mi totiž špatně od žaludku a třeba teď za poslední měsíc jsem přibrala jen jedno kilo. taky tu váhu hodně dělají otoky, který teda mám neustále 😒 no už to snad nějak doklepu...

morgan
17. zář 2009

holky, z porodnice budete určitě odcházet tak o 10 kilo lehčí a pak to taky půjde, nejhorší je tak těch posledních 4 - 5 kg: Akorát teda nechápu, jak se říká, že když běháš kolem miminka a vstáváš v noci tak se dobře hubne, ale mě naopak přijde, že člověk o to víc potřebuje doplnit energii dobrotama, i když za pochodu 😀

katulen
17. zář 2009

holky nebojte, už vám to uteče, i když nám se to říká... 😅
Já přenášela 10 dní, takže vím, jaké to je a jinak s tím jak píše morgan, běhám kolem miminka a kolem naší prvňačky, zápřah docela dost, já teda přibrala jen 9 kg a zůstalo mi nahoře jen 1 kg, ale zase mi nejde dolů vůbec břicho, mám už ho po těch 2 těhotenstvích nějaké vytahané 😕 , takže musím cvičit 😝.
Začnu až teď neb jsem po císaři a doktorka po 6nedělí odsouhlasila, že je vše ok a můžu se na cvíčo vrhnout 😉 .
jinak sladkosti mě svádí taky a to dost, tu čokoládka, tu něco na chuť....jak pořádně není čas, je to děs 😀

hest
17. zář 2009

no ja jsem v 22. týdnu, zatím jsem přibrala 3 kila..ale cítím, že to pujde nahoru, tak já měla trochu navíc před těhu, jenže jsem měla loni tu žloutenku, jak loni řádila, tak kvůli játrům jsem neohla moc jíst takové ty dobré blafy-) takže jsem shodila..ale stejně mám ted 90 kilo...takze kez bych se pres ten metrák nedostala-)

morgan
18. zář 2009

Já bych chtěla shodit tak 5 - 10 kg, ale nejde to nějak ☹. Břicho mám taky děsný, ale cvičit jsem dost líná no 😒

marsulinka
18. zář 2009

Já mám teda nahoře pořád ještě 5 kilo, teď jsem se vážila 😉 , po šestinedělí bych chtěla začít trochu cvičit, spíš hlavně abych to bříško trochu zpevnila a taky chceme s malým a manžou chodit s kočárkem na brusle 🙂

nitenka
18. zář 2009

Ahojky Holky jdu vás pozdravit a podívat zda už máme nové miminka,holky co přenášíte tak vám přeji at už to máte rychle a v pohodě zasebou..
Já mám maličko zamotanou hlavu,celou dobu bylo vše ok Malej byl vždy váhově bez problému,u Apolánře na ohmat mi řekl doktor že se mu zdá plod malj tak jsem byla v šoku protože ve 35tt měl 2753g což je dost.
v uterý před poradnou jdu na velký ultrazvuk tak snad bude vše ok.. Mezitím jsem byla u gyndaře a ten mlého přeměřil a opravdu byl menší ve 36tt +2 mě l249Og..
Jsem zvědavá co se dozvím v uterý.Přítel mi říkal at ho hned vyprdnu než se nám scvrkne 🙂))
vím že to měření není přesné,ale snad malej bude zdravej a v pohodě..
Všem maminkám před porodem přeji hodně sil a štěstí a krásné miminko...

nitenka
18. zář 2009

koukám,že se tu řeší váha..já měla štěstí,že jsem byla hodně hubená,takže jsem přibrala 15kg a naštěstí to není tak vidět ani si to nejak neuvědomuji, Ale věřím že to musí být boj to schodit,ale nebojte chce to čas a zase budete kočky.. mě hodně vyrstl zadek a stehna takže si sem jistá,že se do kalhot před těhu nevejdu 🙂) tak budu muset asi pokoupt nové. po propoštění z porodnice mám nachystané těhu kalhoty protože jty staré natáhnu kousek nad kolena a dost 🙂) ale partner má radost že mám konečně zadek 🙂)
možná i díky jeho přístupu k přibírání si fakt hlavu nelámu mám v něm naštěstí oporu,blbé keci bych asi nesla jinak.. ale ty mají jen hlupáci takže maminy dejte tomu čas a žádné nervy ono to tehoteství prostě bez toho přibrání nejde patří to k tomu a za to to stojí vydržet ...

nitenka
18. zář 2009

adajar
Ahojky mamino..Koukám jak Daník krásně roste a je to krásnej klučík,teda a ten pindík to bude chlapák 🙂))
jsem moc ráda,že to tak zvládá a aby ne když má tak užásnou maminku s tatínkem..
Jsem moc ráda,že vyšetření očíček dopadlo dobře to je paráda ..moc moc tě zdravím a přeji Ti at čas rychle uteče a malej už je doma ,roste nádherně .... mám vždy radost když tam dáš novou fotečku a je vidět ten veliký pokrok je to šikulka... a veliký bojovníček moc ho pozdravuj od tety šáši

tantana
18. zář 2009

Adajar,nebyla jsi dneska nahodou v poradne?Mam pocit ze jsem te tam videla,ale nebyla jsem si jista. 😉

adajar
18. zář 2009

nitenka budu ho pozdravovat.

tantana v poradne ne, ale u Apolinare jsem kazdej den chodim tam za malym a pak sedim na zahrade a nebo nekde jinde a obedvam nez tam jdu znnova.

Holky co prenaiste muzu vam rict ze vam zavidim a verte ze mimca si sami najdou cestu ven a verte ze to cekani a i prenaseni srtoji zato. 😉 😉 😉

adajar
19. zář 2009
lucie777
21. zář 2009

Ahoj holky, taky mě to za pár týdnů čeká u Apolináře a mám dotaz, jestli sem to dobře pochopila, tak normální pokoje sou 3lůžkové, ale nikde nepíšou, jestli mají své WC a koupelnu nebo je to pro více pokojů? Nadstandart mi přijde trochu zbytečný, ráda si pokecám s ostatníma, ale neodvedu si představit WC třeba pro 6 mamin.. 😅

Jaruš, Daník je úžasnej, už je to velkej chlap, co? 😵

whoknows
21. zář 2009

ahoj lucie,
ty obyčejné pokoje po třech svůj vlastní záchod ani sprchu nemají. zázemí je společné na chodbě, takže je více než třeba pro 6 maminek. já teda tajně doufám, že bude volný nadstandart, a nejlépe ten jednolůžkový 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru