Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

krisstyna
20. čer 2011

@morgan 😀 děkuju moc

iira
20. čer 2011

@krisstyna ty jo tak drzim palce ,taky se necitim tak treba se tam nekde potkame 🙂

brendda
20. čer 2011

@krisstyna taky držíme palce,ať to máš brzy za sebou,Maxík je zdravej a drž nám tam fleka 😀 😀

karusta
20. čer 2011

@brendda jojo, stále v celku, jsem moc ráda, doufám, že ještě vydržíme..
@iira no tak držím pěsti, aby už to brzy klaplo, vím, jak je to čekání otravný a náročný..
@morgan jo, já to všechno chápu, jen i kdybych po císaři nebyla, tak bych asi personál nijak neprudila. Vím, že dělají, co je v jejich silách a když by to holt nešlo, tak bych si musela počkat, až budu moct být s prckem... a nepřipadám si být matkou, která by nestála o to, aby byla se svým mimčem, jen bych to prostě nehrotila a věřila jim, že když holt to nejde, tak to nejde..

karusta
20. čer 2011

@krisstyna tý jo, to vypadá nadějně a po jak dlouhý době máš kontrakce?

brendda
20. čer 2011

@guava přijde mi,že seš trochu přecitlivělá a třesou s tebou hormony,ostatně-je to pochopitelné,ale to s námi se všemi.
Nechápu,proč se tu to téma vůbec otevřelo,když jdeš stejně rodit do Neratovic a my jsme všechny fanynky Apolináře.Z vlastní zkušenosti musím říct,že je to porodnice,která dělá maximum pro to,aby matka mohla být s dítětem od první vteřiny co nejdéle a pokud to není nezbytně nutné,nikdo ti tam tvoje dítě brát nebude.Jejich přístup je lidský,co nejpřirozenější a profesionální.
Ihned co jsem dceru vytlačila mi jí ještě s pupečníkem šoupli na břicho,cítila jsem jak je teploučká,mokroučká.Pak manžel štřihnul šňůru,hned mi jí dali přisát-o žádném odloučení nemůže být ani zmínka.Pak jí jen odnesli umýt a zvažit-zatímco mě šili.Hodinu jsem ležela na sále a pak se mě zeptali,jestli chci jít spát,když jsem celou noc nespala a rodila,nebo jestli jí chci mít u sebe.Měla jsem jí celý den u sebe a dala jsem jim jí pouze na první noc,abych se dospala....

morgan
20. čer 2011

@karusta jasně, ale právě jde o to, když o to matka opravdu hoooodně stojí, tak si myslím, že by se to zkrátka mělo a dalo nějak udělat. A vůbec tím nemyslím, že je někdo kvůli tomu lepší nebo horší. Guava to možná trochu vyhrotila a asi to bylo tím, že ona o to hodně stojí a rozčílila se při představě, že by jí to nemělo být umožněno a ty emoce samozřejmě vypustila sem 😀
Mě to u prvního porodu nijak nevadilo, ale zpětně mi to vadí a u druhého porodu se budu hoooodně snažit, aby mi mimčo nechali. Ale opravdu se bavím jen o tom, když o to někdo stojí, tak jak to udělat 🙂

krisstyna
20. čer 2011

@iira děkuju 🙂 třeba se fakt uvidíme tak hodně štěstí 🙂

morgan
20. čer 2011

@brendda tak to zírám, protože já jsem zažila něco uplně jiného. Malého mi na prsa s pupečníkem nedali, tohle všechno až po ošetření. A to podotýkám, že malý byl naprosto vpořádku. Pak mi ho přinesli asi na půl hodiny a zase odnesli a neřekli mi, že ho uvidím až za nějakých 12 nebo 15 hodin...a já jako tele jsem se na nic neptala..

krisstyna
20. čer 2011

@karusta no jako prvorodička jsem si taková nejistá.. každopádně chvílema to bolí v kuse třeba tři minutky a pak to vystřelí do břicha po 5ti minutách to vystřelí do zadku a zad... vůbec tomu nerozumím ☹ ale když jsem to měla minulý týden, tak to vždycky přestalo teď se mě to drží vlastně od včerejška od večera a zhoršuje se to.. co myslíš, už to máš za sebou... 🙂

krisstyna
20. čer 2011

@brendda díky,, no jasně teď je tam prý takových volných postelý, že si můžeme vybírat jestli chceš spát u okna nebo u dveří 😀 no doufám, že to bude rychlý a drž se 🙂

iira
20. čer 2011

@krisstyna no i kdyz tam pojedes a nic nebude tak aspon mas jistotu ze te zkontroluji a reknou co a jak ,na kazdeho se vykasli ,proste se necitis tak te kdyztak jen daji na monitor a uvidite...

brendda
20. čer 2011

@morgan no jo holky,tak se ale máte ozvat,když to není podle vašeho gusta.... 😉
Já nic neříkala,nebyl důvod,všechno šlo tak hezky a přirozeně.
Taky asi záleží kdo sloužil,jak byl naladěn,asi se nejede podle nějakýho manuálu.
A co ty víš,třeba nebyl zase tak úplně 100% ok,jen to tak netrouběj-každou maličkost,aby maminky neděsili...
Nevím,já měla štěstí a bylo to fakt krásný!!!

krisstyna
20. čer 2011

@iira no už jsem tam takhle jednou jela v noci v 30 týdnu, když jsem necítila pohyby.. no ještě se to dá vydržet tak se pokusím vydržet co nejdéle.. a ty máš pravidelný stahy nebo ne?

brendda
20. čer 2011

@krisstyna já bych nejela,dokud by to nebylo alespoň několik hodin pravidelně po 5ti min....
Ale já jsem jiná,já čekala doma do poslední chvíle 😀 😀 Doma je doma,nechtěla jsem být hafo hodin tam,bez manžela-toho ti totiž pustí až na sál....Může e ti stát,že budeš třeba ještě několik hodin na čekatelským pokoji....

krisstyna
20. čer 2011

@brendda no právě pokusím se vydržet co nejdéle doma.. to mám taky v plánu 😀 jsem držák a sama tam být nechci takže až nebudu moc bolestí chodit mluvit apod. tak teprve pojedeme

brendda
20. čer 2011

@krisstyna tak jo 😀 😀 😀

morgan
20. čer 2011

@brendda souhlasím a proto se tentokrát ozvat chci 🙂 a tady jsem zjišťovala možnosti, jaký kdo má s touhle situací zkušenosti. Jinak svůj první porod hodnotím taky jako skvělý zážitek a příště by to mohlo být ještě lepší díky tomu, že si malého vzít nenechám 😉, a zdravý byl určitě a apgar skore měl 10 10 10 😉

karusta
20. čer 2011

@morgan No nevim, mně to připadá jako naprosto zbytečná debata, řešit, jestli o to někdo hoodně stojí nebo míň. Zkrátka, buď to jde, abys mohla mít hned mimčo na pokoji nebo nejde.. asi tak to vidím já. A pokud mi řeknou, že to nejde, nebudu se s nima hádat do krve..
@krisstyna jak psala brenda.. nejela bych, dokud nejsou bolesti pravidelný tak po pěti minutách... nebo dokud nepraskne voda

morgan
20. čer 2011

A vůbec se tu nechci hádat, chci si jen vyměnit názory s někým kdo měl s tímhle u Apolináře zkušenost a co se s tím dá dělat 🙂

eyael
20. čer 2011

@guava - promiň, ale jsi mírně řečeno hysterická 😉 to co se ti tu snažíme všechy, které už jeden porod máme za sebou říct, že leckdy dobré úmysly nestačí 😉 prostě když to nejde, z důvodu ohrožení života matky nebo dítěte, tak se můžeš stavět na hlavu jak chceš a plácat něco o bondingu nebo o přirozeným porodu- nakonec uděláš všechno v nejlepším zájmu tvýho dítěte. A věř mi, že každá trochu normální matka svůj zájem staví až za zájem dítěte. Takže pokud si musíš zvolit mezi tím aby tvoje dítě bylo v pořádku a nebo abys ho měla u sebe, určitě si vybereš aby bylo v pořádku a oželíš - den - dva bez jeho stálé přítomnosti jen aby se mu nepřitížilo. To je vše, co se ti tady snaží říct většina z nás, co už jedno dítě máme. Tak zklidni hormon, všechny jsme tu těhotné, někdo víc někdo mín 😉 😵

karusta
20. čer 2011

@krisstyna já myslím, že tu správnou chvíli na odjezd poznáš dobře, jsou to všechno přirozený reakce těla...Držím moc pěsti, aby to bylo brzy za tebou a měla jsi zdravého mimíska u sebe v náručí 😉

morgan
20. čer 2011

@karusta já neřeším jestli o to někdo stojí míň nebo víc. Chtěla jsem znát zkušenost někoho kdo to zažil a nějakým způsobem si toho vyžádal. Já si nemyslím, že věci buď jdou a nebo nejdou, někdy se tomu musí více pomoct, pokud člověk třeba narazí na neochotného člověka, takový se najdou všude. A promiň, ale nepřijde mi fér hodnotit tohle jako zbytečnou debatu. Je to problém, který mě trápí a který se týká apolináře a pokud to někomu přijde s osobního hlediska zbytečné, tak se k tomu nemusí vyjadřovat.

morgan
20. čer 2011

@eyael a guava tady někde prosazovala bonding u ohrožené matky nebo dítěte??

karusta
20. čer 2011

@morgan jo, to je jasný, taky nechci kalit vodu.. Já třeba ještě můžu dodat, když jsme u těch zkušeností, že i přes ten akutní císař mi byla Terinka ukázaná, sotva jí vyndali z bříška ( měla jsem epi a byla při vědomí ), pak šel manžel s ní na měření, vážení, focení, pak nám jí zase půjčili, měli jsme ji u sebe, když mě šili a tak.. No a pak mě odvezli na JIPKU a jí na dětský. Takže bych řekla, že snaha z jejich strany byla na jedničku.

iira
20. čer 2011

@krisstyna tak jasny ze nepojedu hned ,ale kdyby s eti proste neco nezdalo tak jed,pokud pojedes brzo tak te poslou domu ,me se tostalo taky s Jajou ,ja to mam po pul hodinach pravidelne ,ale to uz jsem mela takze ja si pockam az to bude casteji,malej se strasne v brisku mrska ...ale ja to mela uz 2* ted behem 14 dni ,zatim ani manzelovi nic nerikam aby nebyl chudak vyplasenej ..

eyael
20. čer 2011

@morgan - už to nechci rozebírat, je to zbytečný 😉 ale já to tak z jejich příspěvků pochopila, že kdo nechce nebo neměl bonding a dítě hned u sebe je špatná a líná matka, která raději dá dítě lékařům a nechá se od nich oblbnout a nakecat nesmysly a vůbec, nemá žádný mateřský cit 😎 😝

karusta
20. čer 2011

@morgan a nepsala jsem, že je zbytečná debata jako celek, ale to, že se tu rozebírá to, že některá mamina o to stojí víc a některá míň, to nevím, jak by se dalo vyhodnotit a podle jakých měřítek....
Beru jako samozřejmost, že bych se pokusila s lékaři rozumně domluvit a probrat možnosti...a v tu chvíli, kdy bych zjistila, že prostě není kapacita na to, abych mohla být s prckem, tak holt se s tím smířím a nebudu se cítit ukřivděná. Mrzet by mě to mohlo, ale ti lékaři za to prostě nemůžou a nafouknout prostory taky ne..

karusta
20. čer 2011

@iira mrzák jeden, to nějak vypadává, jsem ti napsala a ono to vypadlo, grrr
A s tím manželem, to přesně znám 😀 Když mi praskla v pět ráno voda s Teri, tak jsem se šla v klidu vykoupat, pak jsem ho šla vzbudit a on hned skákal jak čertík z krabičky. Tak jsem ho ještě uklidňovala, že se nic neděje a dělala mu snídani, bylo to fakt výborný 😀 😀 😀

morgan
20. čer 2011

@karusta ale my jsme s guave právě nerozebírali kdo o to stojí víc nebo míň nebo mám aspoň takový pocit. A jak jsem tu zjistila, tak u každého ten postup není stejný (co se týče např. položení ještě neumytého mimča) a že to záleží na koho člověk narazí a proto jsem se ptala na možnosti ohledně toho odnesení mimča...
@eyael mě to zbytečný nepřijde, není to hádka, ale výměna názorů, s které si každý něco může vzít a pokud to někomu přijde zbytečný ať se nezapojuje (nemyslím ve zlým)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru