Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

lucie81
15. říj 2008

Ahoj kačatko.Já rodila ve 33tt taky u Apolináře.Malá neměla žádný problémy,ale musely jsme tam zůstat 3 týdny(do 36tt)na rizikovym jsem ležela taky a musim říct,že tam byli opravdu skvělý.A rodil mě doc.Pařízek a taky si nemůžu vůbec ztěžovat 🙂 Držim moc palce,at vydržíš co nejdýl.

kacatko03
15. říj 2008

lucie: dekuju musime taky vydrzet minimálně do 32tt tak snad se zadari...

iira
15. říj 2008

ahojky ja rodila taky u apolinaře a bylo to super.Jmeno DR.si teda nepamatuji , ale byl fajn vše nam vysvětloval(me to teda bylo jedno )ale tatka si to poslechl a pak byl uplně 😅

martinka79
16. říj 2008

kacatko to je mrzuté,a le neboj bude to vše OK. my strašně špatně spíme už druhou noc tak došlo ke zněmě postýlky, přestěhovala jsme celou ložnici. 😀 uvidím jak to zapůsobí a pokud ne ještě je místo na návsi. 😀

Maminy čekatelky to si budete prdelek až se narodí. držte se a moc na vás myslím a přeji klidný hladký porod a spokojenost s Apolinářek jako jsem měla já.

kacka.va
16. říj 2008

martinko, to bude úplňkem, já bych to v tomhle období neřešila 😉

tanuki
16. říj 2008

ahoj holky, nějak to tu teď nemohu najít, byla jste některá na zátěžovém testu? asi normálně bez muže, ne??
Dnes nám vyšel velký váhový odhad (já???? která měla takový mikropupík..už sice není, ale 4kg fakt ne...) tak nás nechtějí nechat přenášet o moc dýl..i když já byych strašně ráda rodila bez indukce..

janah.
16. říj 2008

Já jsem byla naposledy na ultrazvuku 10 dnů před porodem a když jsem se tam s nima byla domlouvat na objednání, tak tam byli pěkně protovný, prej toho mám moc a mám počítat s dlouhou čekačkou. Takže třičtvrtě hodiny asi žádná hrůza 😒

martinka79
17. říj 2008

No já etdy měla UTZ spíš mimi menší a nakonec bylo velké zátěžák mám za sebou jeden a nic. byla sjme tam bez muže. 😉 držím pěstičky hurá rodit.

martinka79
17. říj 2008

No dnešní noc byla lepší. 😉 dnes jdu volbovat jsme zvědavá kolik vesničanů přijde. 😀 snad mi dají nějaké doroty když tam budu sedět.

kacatko03
17. říj 2008

holky davaji pro mima plenky nebouz musime mit vlastni? a s oblecenim?

janah.
17. říj 2008

Kacatko, až to bude aktuální, mrkni na web nebo se zeptej na tom přípravným kurzu 😉 U prostředního jsem nepotřebovala, dávali a ejhle za rok jsem tam byla znova a už jsem si musela donést vlastní 😒
Marti, tak mě tak napadá, my jsme žádný lístky ani nedostali. Asi se v Praze nevolí. Tak sito tam pěkně užij, teda Ty toho zvládáš 😀 Teď už Ti chybí jen to třetí mimi hahahha

evulatko
17. říj 2008

holky,chtěla jsem se zeptat, do kdy se musím u Apolináře zaregistrovat, abych tam vůbec mohla rodit ? Díky moc, eva

kacka.va
17. říj 2008

kacatko: dávájí na první den, pak musíš mít svoje.
jani: jsou to krajské (středočeské) volby
evulatko: co nejdřív

kacatko03
17. říj 2008

janah..no ono je to tezkyaz to bude aktuálni tak to ani nestihnu juknout na net 😀 vzhledem k tomu že tu lezím už ted...ale pamatuju si ze u prvního jsme meli taky pridel plen na den...ale jde tovsechno dopredu tak se radsi ptám, asi pro sichr je lepsí mit svoje... 🙂

evulatko: hned jak budes mit prukazku, já puvodne mela termin 2.1. a byla se registrovat v 11tt a už meli do konce prosinceuplne narváno....nenech to dlouho cekat.

tanuki
17. říj 2008

ty jo...tak za chvíli tam budu znát všechny doktory, než porodím 😀 Zátěžák byl brnkačka - měla jsem vlastní kontrakce, takže mi dala oxytocínu opravdu jen maličko. Naproti se rodilo, tak jsem měla přímý přenos..ale bylo to v epidurálu a paní statečná..takže pohoda. A doktor, ke kterému chodím do poradny říkal, že se tam bude pohybovat a koukneme se spolu na to..což neučinil a já netuším - pokud se to nepohne samo 🙄 tak mám nástup v pondělí na vyvolání, ale nevím v kolik a kam 😨

Ach jooo. vydatní poslíčci v úterý, včera, dnes..a já pořád nerodím 😖

kacatko03
17. říj 2008

a ke komu chods? tanuki...

evulatko
17. říj 2008

Holky diky🙂 Jeste bych se chtela zeptat, nemate tip na nejakeho dobreho gynekologa v Praze ? Diky🙂))

tanuki
17. říj 2008

já chodím ve čtvrtek, to je Fait, ale včera jsem měla takový problémek - cosi velkého netekutého tmavého ze mě vyletělo a nebyla to zátka (závěr - asi velká sraženina po hamiltonovi) tak jsem se byla nechat zkontrolovat večer..ambulantně a byl tam Fanta. a ten byl teda úžasný 😉
Jo kočičátko, hned bych si s tebou ty dva prsty vyměnila 😉

kacatko03
17. říj 2008

tanuki 😀 😀 milera ráda bych ti to doprála a vymenila 😉

janah.
18. říj 2008

Tanuki, hlavně pak písni, jak to dopadlo. Držím pěsti 😉

tanuki
22. říj 2008

ahoj, dopadlo to tak, že jsme se vyvolávání nedočkali 😀
Nejkurióznější z mého pobytu u Apo byl asi pokoj - kdysi dávno jsem měla vizi, že 2lůž nadstandart, pak jsem si to ale rozmyslela, že je to škoda peněz a že to vydržím. a jak to dopadlo? Byla jsem na něm 😅 na sále se mě ptali, zda bych ho chtěla. Já se radila s mužem, ten řekl, ať klidně, ale já řekla, že ne. Pak přišla sestra, že bych jinak musela ležet na gyndě. Tak jsem to rozhodnutí vzala zpátky a byla vděčná 😉 😀

pipisek
22. říj 2008

Velká gratulace tanuki!
Ta se povedla, je nááádherná, jak jsem koukala do Tvého alba a máš tam tu poslední fotku, tak se úplně vidím, jak jsem tam loni ležela já.....hodně štěstí, rodinko!

cechtek
23. říj 2008

tanuki big gratulejšn, Verunka je nááádherná!!! až budeš mít chvilku, tak napiš víc, mi přijde že jsem rodila nedávno a Oliverkovi bude už 9 měsíců 😀 kdo Tě rodil?

mirunda
29. říj 2008

Moc moc gratuluju k narození mimča a chci se vás holky zeptat, jestli mi dají u Apolináře mimi po porodu k sobě, nebo jestli mi ho budou nosit jenom na kojení..?

kacka.va
29. říj 2008

dají ti ho ho k tobě, pokud nebude mít nějaký problémek

cechtek
29. říj 2008

mirundo to záleží, já jsem byla s Oliverkem jen poslední den společně v porodnici, ze začátku musel být v inkubátoru a pak zas měl žloutenku, nenosili mi ho na kojení, gže sme se trochu dohadovali a já tam k nim furt lezla, kdybych nelezla, taxe je O. od začátku na UM
ale když není žádný trabl a sestry zvládají, tak Ti ho donesou co nejdříve...

kacka.va
29. říj 2008

nám teda nosily na krmení, když jsme měly žloutenku. jen jednou si blbě poznačily, kdy malá jedla, takže jsem si pro ní musela dojít sama.

mirunda
29. říj 2008

Jééžiš, to bude.. 😖 Nejraději bych po porodu jela hned domu.. 😝 Co jste tam dělaly celý tři dny????A když má mimi žloutenku, musí tam zůstat déle?

kacka.va
29. říj 2008

neboj, já do té doby v životě nebyla v nemocnici, tak jsem se toho taky bála, ale domu bych se teda pustit nenechala, přece jen se tam člověk o nic nemusí starat a všechno si krásně nacvičí. my byly se žloutenkou 7 dní

sylvar
29. říj 2008

mirundo, mě se malá narodila v 36tt a hned první den jsem ji měla u seba na pokoji 🙂 pak měla žloutenku, tak se 2dny slunila a nosily mi ji sestřičky na kojení a mezitím jsem za ní chodila koukat, jak se opaluje.
a v porodce jsme byly 9dní, takže 3-4 dny musí být paráda, 9 bylo dost 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru