Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

iira
19. zář 2011

@pospisilka neboj taky se dockas,jen nech verunku at se nafinti 🙂 ja rodila presne na termin 🙂)

cernucha
19. zář 2011

@pospisilka Myslis dystokii raminek? Tak tu mela ma dcera a to mela 2860g a muzu ti rict, ze jsem se o tom dozvedela az ze zpravy, v prubehu porodu nic, pohoda. Sikovny porodnik si se vsim poradi a dokaze spravne zhodnotit situaci. Pokud to na spontanni porod nebude, nebudou te trapit.

cernucha
19. zář 2011

@jarunkaxyz1 Ahoj. Pises, z deti sly driv, myslis, ze pokud porodis prvni o neco driv, ze je velka pravdepodobnost drivejsiho porodu i u druheho? Mala sla 37 plus 1.

jarunkaxyz1
19. zář 2011

@cernucha - já myslím, že obecně se říká, že druhé jde dřív.
U nás první šla 38+3 a malej 37+2, nemyslím si, že by to druhý šlo "o to první dřív", ale záleží i na tom, jak se dere, no

mimys
19. zář 2011

@jarunkaxyz1 u nás šlo pvmí v 39 a druhý 37... ted cekam tretí a už to druhý nepředběhne... v pátek jdu na vyvolání... ve 39

ilonne
19. zář 2011

@mimys Tak třeba ještě do té doby porodíš. A co na diabetologii, jakou měla sestřička náladu?

mimys
19. zář 2011

dneska dokonce i zalaškovala, což bylo neuvěřitelný 🙂 Jinak pan Dr Krejčí byl zase příjemnej a v dobre naladě. viděl že se ni odeplo ramínko od podprsenky a říká... tadyhle se vám asi odeplo ramínko... a ja na to je dekuju, ja se tady u vas takhle vysvlíkám 🙂 A on no mě jak ženský viděj, tak už se se svlíkaj 🙂 Teda ted už to nic není, ale když jsem byl mladší 🙂

pospisilka
19. zář 2011

@mimys ahoj co ti rekly jak to bude probihat?kde se mas hlasit?

mimys
19. zář 2011

Mam se hlasit v patek v 8 rano na porodnim sale č. 1 na zatezovy test
napoji mne na monitor na 20 minut, pak daji kapačku oxytocinu na dvacet minut taky pri monitoru a pak budu jeste dvacet minut na monitoru bez kapacky. Pry se tim zjistuje pripravenost delohy na porod... celkem je to hodina.
Pak jestli bude pripravena, budou vyvolavat asi taky tim oxytocinem...

pospisilka
19. zář 2011

@mimys a jinak si te tam nenechaji jo?Me rekli ze me budou prijimat na rizikovy odd.

mimys
19. zář 2011

Ja se nejak neptala, jestli po tom zatezaku pujdu domu, nebo ne.. minule mi rikal, ze by mne prijali, ale pak uz o tom nejak nemluvil, tak nevim... kazdopadne tasku si vezmu ssebou a uvidim.

pospisilka
19. zář 2011

@mimys tak jsem zvedava co mi ve stredu rekne,treba se tam uvidime..

mimys
19. zář 2011

no možný to je 🙂 jestli si te tam nechaji, tak se mrkni pred 8 v patek pred porodni sal č. 1 BUdu tam stepovat 🙂

ilonne
19. zář 2011

@pospisilka A proč si tě tam chtějí rovnou nechat?
@mimys Tak to budeš mít aspoň za sebou. Tak jsem zvědavá jak se mnou zalaškuje ve středu, teď schválně měřím každý den a vychází mi to naprosto v pohodě. A jsem zvědavá na tlak, ten si taky píšu každý den. Doufám, že už neni nic dalšího, co bych si měla měřit nebo sledovat, protože by mě to určitě čekalo.

mimys
19. zář 2011

@ilonne ja merim cukr tak 7 denne pořád, tak uz se těším, že s glukometrem seknu, hned jak to půjde 🙂 ale tlak mi meri jen u doktora. No, už mám před sebou nějaký reálný datum, tak je to taková napůl úleva, ale to říkám teď. Až bude čtvrtek večer, budu na nervy, pěkně, už to vidim v barvách. 🙂

pospisilka
20. zář 2011

@mimys to mas jako ja taky merim 7x,picham inzulin 4xd doufam,ze to po porodu bude v poradku protoze si neumim predstavit cely zivot si pichat!!Uz se tesim az si dam vetrnika 🙂
To chapu ze budes nervozni ja jsem uz ted z toho co mi zitra reknou.Uz se to blizi..

ilonne
20. zář 2011

@mimys @pospisilka Tak já mám měřit jen 4x denně jednou za týden a teď tedy měřím celý týden 4x denně, jak mi vyšel vyšší ten glykovaný hem., takže to se dá vydržet.
@mimys Naprosto tě chápu, já bych asi nespala už od teď, jenže já jsem hrozný nervák.

pospisilka
20. zář 2011

tak zitra zase cesta do Prahy..uvidime s cim na nas zase prijdou...

jarunkaxyz1
20. zář 2011

@pospisilka: ať je vše v pohodě a neboj, fakt jsou tam odborníci......já moc ráda vzpomínám

pospisilka
20. zář 2011

@jarunkaxyz1 snad mas pravdu ale nemam tam z toho dobry pocit celkove to na me pusobi divne..

jarunkaxyz1
20. zář 2011

@pospisilka: z čeho? Z prostředí nebo přístupu? Všechno je o lidech, no 😒

pospisilka
20. zář 2011

@jarunkaxyz1 na to prostredi uz jsem si celkem zvykla ale ten personal...z doktora mam pocit ze na me nema cas porad kouka do pocitace a vse honem honem bere to jak z rychliku ale zase chapu ze je tam moc tech pacientek tak by to nestihl.

jarunkaxyz1
20. zář 2011

@pospisilka: tak tohle posoudit nemůžu, já tam do poraden vůbec nechodila...zažila jsem tam až porod...ale máš pravdu, vždyť je to v Praze druhá největší porodnice, no

pospisilka
20. zář 2011

@jarunkaxyz1 a porod dobry jo?vsichni byli v pohode?

jarunkaxyz1
20. zář 2011

@pospisilka: porod byl sám o sobě hodně rychlej, všichni v pohodě, narazila jsem na super doktorku a asistentku. Jediný, co mi trochu vadilo, že manžel nemohl být se mnou po celou dobu (tam může jen přímo k porodu). Tohle bylo třeba v UPMD lepší, no.

pospisilka
20. zář 2011

@jarunkaxyz1 To mi taky vadi nevim jak to udelame protoze nejsem z Prahy a manzel tam teda bude muset asi nekde cekat nez aby jel domu a pak zase zpatky

jarunkaxyz1
20. zář 2011

@pospisilka: no, to je pěkně blbý, protože tam fakt může stát jen na chodbě nebo být v okolí nemocnice, což teda zrovna nic moc....nehledě na to, aby to všechno vůbec stihnul....budete to muset mít kvůli dálce víc naplánovaný. My jsme z Prahy, manžela poslali domů a já trnula, aby to pak vůbec stihnul

mimys
21. zář 2011

@pospisilka
No přesne tohle jsme rešili, no. A s tim tatkou u porodu taky... on nechce byt na sale, jen by byl se mnou predtim, když se ještě nic "krvavýho " neděje... Tak to asi necháme být a pujdu tam sama. Proste me tam zaveze a nechá svemu osudu. Co by tam chudák na chodbě delal, pokud to bude trvat nekolik hodin...

Dneska si tě tam teda už nechaji? Zase bys to mela bez tech nervu, jestli dojedete včas. To je urcite lepsi. Me to taky tak planovali, ale protoze jsem se ted na tu posledni dobu nastehovana u nasich, tak mam prijit az v ten patek-sobotu. Urcite se tam uvidime! V soboru slouží DR Krejčí, tak má radost, jetli to vyjde.

mimys
21. zář 2011

@sunnies psala jsi, zes byla na záěžáku... jsou ty stahy po tom oxytocinu velký? já jestli to nemůžou tím zátěžákem spustit rovnou k porodu... a taky jesstli to bolí 🙂 chci se duševně připravit 🙂

sunnies
21. zář 2011

@mimys ahojky, já teda žádnou velkou nebo bolestivou kontrakci nezaznamenala....absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu, takže jsem si to asi ani nepřipouštěla....každopádně porod se rozhodně nespustil, stále tu straším a na kontrolu jdu až zítra, takže doufám, že už padne nějaké rozhodnutí co a jak....mám strach, že mimís bude docela velikej, protože už před měsícem měl odhad cca 3 kg 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru