Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ilonne
23. zář 2011

@pospisilka Tak já jsem na zátěžáku byla včera, tak jsem mimys popsala detailně do IP, co se mnou dělali. Jsem docela nervózní, páč mě jedna mladá doktorka poslala po zátěžáku domů, nezměřila mi ani tlak a chtěla mě objednat na středu. Když jsem jí řekla, že podle diabetoložky mám nejvyšší čas si domluvit TP a že nesmím přenášet - nějak se mi zhoršily výsledky krve (mám tam napsáno zvýšena hladina kys. močové a glyk. hem. 4,4), řekla, že mám ještě 10 dní a do termínu to určitě stihnu. Jako byla milá, to jo, ale na klidu mi nepřidala. Nakonec mám přijít v pondělí, protože ve středu je st. svátek. Doma si mám měřit tlak. Takže se samozřejmě od včerejška neustále pozoruju. Tak doufám, že budete mít víc štěstí.

ilonne
23. zář 2011

@lipetra Já jdu už v pondělí, musím porodit do termínu a ten mám 1.10.

lipetra
23. zář 2011

@ilonne Tak drzim palec, at je to vse v cajku...🙂 A pak dej vedet.

mimys
23. zář 2011

ahoj holky, tak jsem byla na zatezaku a nic moc výsledek....ale prezto zitra nastupuju na vyvolání, tak mi držte palce. Mám jí nakonec na sál číslo 2, což predím říkal, že půjdu na jedničku, že tam má službu....
Tak nevim.. tam bude jinej doktor, nebo behaj sem tam?

pospisilka
23. zář 2011

@mimys ahoj tak to ti budu drzet palce at je to rychle a v pohode.Takze ta rekonstrukce jeste neni?Tak snad nezacnou v utery az tam budu 😉

pospisilka
23. zář 2011

@mimys budou ti zitra delat jeste nejaka vysetreni nebo rovnou vyvolavat?

ilonne
23. zář 2011

@mimys Tak ti držím palce a byla jsi u něj nebo u někoho jiného?

mimys
23. zář 2011

@pospisilka
@ilonne
meli by rovnou vyvolavat.... teda asi se nejdriv podiva, jak na tom jsems otevrenim.... ale nic jinyho nerikal, ze by me jinak meli proklepavat. Na UZ jsem byla dneska. Malej má cca 2.80, tak snad to nebude taková fuška.

Rekonstrukce asi jeste není, doufám 🙂 snad nebudu rodit mezi kyblíkama s maltou 😀
byla jsem primo u krejciho. Rekla jsem te sestre co mi davala tu kapacku, že jsem s nim domluvena na zitra. Tak mu ten papir z toho monitoru donesla a at si na to pockam. On me pozval dal a hned vysetril.
Na monitoru nic moc reakce teda, ze to neni nijak valny, ze na tom nic nevidi... Prohledl me a jsem otevrena jen na dva prsty, tak nevim, no...rikal... no zkusime to a uvidime jestli se to povede....
tak se desim, abych tam pak netrpela do pondelka na vyvolávačkách 😖
taky ten sal č. 2 me moc nenadchnul.... nekdo tady psal, ze tam miva sluzbu nejaka neprijemna sestra....
a jakej doktor tam bude, to taky nevim.... jestli Krejčí běhá z jednoho do druhýho ... ?

pospisilka
23. zář 2011

@mimys jee tak to mas prtouska to pujde raz dva kor treti mimco neboj ....s tim doktorem nevim ale pokud jste domluveny tak si te ohlida...

ilonne
23. zář 2011

@mimys Tak to ti budu držet palce. Tak se dneska aspoň zkus trochu vyspat. Já jsem zvědavá, co se mnou udělá v pondělí. Asi budu za hysterku, ale myslím, že budu trvat na nějakém termínu.

mimys
23. zář 2011

@pospisilka
@ilonne
No budu se chtit vyspat, to jo... jen jestli usnu 🙂
Ja uz se tyden budim ve 3 rano a honi se mi vselico hlavou... jsem takový nervák, mám nervy i pred navstevou zubare tri dny predem 🙂
Rikali mo, ze se mam rano jen lehce najíst, že pak se za mne nají kapačka s glukozou... tak uz vidim, jak kapacka zazene hlad .... snad to pujde rychle a nebudu hlady do pondelka.

pospisilka
23. zář 2011

@mimys ja jsem z toho taky nervozni a cekat do utery..hruza..vubec to neutika...uz to chci mit za sebou

mimys
23. zář 2011

@pospisilka snadse dočkáme a prezijeme ve zdraví 🙂
Dneska na zátěžáku se vedle narodilo mimčo.... je to takový psycho to poslouhat, jak ta mamča funí a dýchá.... ale byla statečná. doufám, že tam nebudu dělat nějakej bengál 🙂 Budeš si chtít dát epidurál ? Já ho nechtěla za nic, ale jak se to blíží, a po tom "poslechovym zážitku" dneska mě nějak to přesvědčení opouští....

pospisilka
23. zář 2011

@mimys jojo urcite si ho necham dam nevidim v tom problem v dnesni dobe je to naprosto bezna a bezpecna vec...

pospisilka
23. zář 2011

@mimys kde delaji ten zatezak?primo na sale?

pospisilka
23. zář 2011

@mimys jo a jak to mate se jmenema s tou matrikou?My uz odevzdali ten papir matrikarce u Apolinare a jsme domluveni ze nam rodny list prijde do mista bydliste co vy?

mimys
23. zář 2011

@pospisilka jé.. papír jsem ještě nkam nedávali... tojsme asi měli, viď? zitra tamnikdo nebude...toje teda věc... snad se to da udelat dodatečně.
Ten zatežák se děla v mistnosti vedle salu, ale je tam taky cedule sál 🙂 ja zazvonila na sála rekli miat dojdu o nekolik dveri dal a tam mi otevreli... ale oni ty saly tam maji propojeny, ak to tam ze salu slysis.
ted sem si delala pred veceri glykemii a po veceri a mam ji uplne desnou...a pritom jsem nic moc nejedla.. spis min, nez vic.... jestli je to z tech nervů ... pred večerí 11,2 a po večeri 9,8 .... to jsemsnad jeste nikdy nemela !

pospisilka
23. zář 2011

@mimys hlavne si vem ty vsechny papiry zitra s sebou.To mas teda dost ale je to urcite nervama neboj.Dneska se asi moc nevyspis co....

mimys
23. zář 2011

@pospisilka No vezmu to sebou urcite... ikdyz ty papiry o te anestezii jsem nevyplnila... chteji tam podepsat, ze jsem dostala presne vysvetleni... coz neni pravda.... tak to podepisu kdyztak potom...
Jinak me dojima, jak se chráněji... člověk podepíše, že ví, že může i umřít 🙂 To je docela drsný, teda...

pospisilka
23. zář 2011

@mimys jo to je vsude ve spitale to tak musi byt

mimys
24. zář 2011

ahoj holky !!

hlásím se i s Filípkem ! nakonec se klučík přihlásil v 11 večer před nástupem na vyvolání, tak ho nikdo na svet přemlouvat nemusel🙂 narodil se dost rychle, ve tričtvrte na tri ráno. 2,78 kg a 46 cm.
Jsme oba zdraví a v pohodě. narodil e presne v 39 týdnu a dve hodiny, tak dodrzel ten tyden pred termínem

cernucha
24. zář 2011

@mimys Strasne moc gratuluju k mini pindouskovi. Preju at je vse v poradku a Filipek roste jako z vody. Hned jak se vzpamatujes, napis jake to bylo 🙂

pospisilka
24. zář 2011

@mimys jee strasne moc gratuluju tak uz to mas za sebou to je bezva...tak odpocivej a uzivej si maleho.. 🙂

ilonne
24. zář 2011

@mimys Malý je krásný, ještě jednou moc gratuluju a ty vypadáš 12 hodin po porodu úžasně 🙂 .

leryl
24. zář 2011

@mimys gratuluju k Fipípkovi, na jakém jsi oddělení?

mimys
25. zář 2011

Holky diky za gratulace 🙂 malej je zatím hodnoučkej, doufám, že mu to vydrží 🙂

mimys
25. zář 2011

@leryl Ahoj
jsem na P15 na pokoji 18,

ilonne
26. zář 2011

Ahojte všichni, tak jsem zpátky doma. V pátek mě čeká další zátěžák a pak přijde na řadu vyvolání.

pospisilka
26. zář 2011

@ilonne Ahoj tak ja nastupuju zitra na rizikovy odd. tak jsem zvedava jak to bude probihat,co se mnou budou delat..

leryl
26. zář 2011

@mimys je já taky, byla jsem tam moc spokojená, určitě už vás půstí domů vid,tak hodně zdravíčka přeji a at pěkně mimčo roste 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru