Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
19. led 2010

ono s tím spěchání na záchod záleží, kolik vám toho tam "napumpují". Já myslela, že to musím mít celé a pak mě sestřička chválila, že hodně maminek vydrží, když jim tam nateče jen půl nebo třičtvrtě té nádoby. Já vydržela celou, tak o to to bylo po tom rychlejší. 🙂

marfinka27
19. led 2010

A kolik toho teda vlastně do maminy nacpou 🙂 ???

morgan
19. led 2010

marfinka27 - u apolináře dělají klystýr vpodstatě hned u záchodu, asi vědí proč 😀 tak to bude určitě v pohodě 😀

k.jolanka
19. led 2010

Ahoj holky, tak jak jsem tu skoro před 14ti dny psala, tak mi opravdu začala odtékat plodovka, jeli jsme nakonec k apolináři a už si mě tam nechali. Porodila jsem sice až za 30 hodin, měla jsem kontrakce po minutě, po tabletě už vkuse, ale stále jsem byla zavřená, takže jsme si to s malým "užili" ale nakonec to stálo za to 😉 jinak žádný porodní plán jsem nesepisovala, byla jsem ráda, že mě nastříhli, malý byl na mojí subtilní postavu obr-3880g a 52cm, takže by mě asi potrhal, myslim, že na porodním udělali všechno na výbornou, byla jsem opravdu spokojená, horší to bylo na šestinedělí, asi jsem neměla štěstí na sestry. ☹

jinak marfinko: mě dali klystýr a přes bolesti jsem tu vodu v sobě neudržela ani sekundu sestra jí do mě pumpovala a já jí okamžitě pouštěla ven 😅

marfinka27
19. led 2010

K.jolanko, moooooc gratuluju k Aleškovi 🙂 !!!
Počítám, že teda tu vodu do tebe pumpovala ve speše? Nějak mi nedochází, kde jinde by to dělali, aby neměli pos... pokoj 😀 ! Ty brďo, to sis teda opravdu užila... Ale hlavně že jse oba zdraví a v pořádku doma 🙂.. Mělas epidural? Nedokážu si představit, že mám stahy takovou dobu bez epi.. :-/

k.jolanka
19. led 2010

děkujeme 😉 no pumpovala jí do mě na lehátku, které je hned vedle záchodů, ale to už bylo skoro po těch 30ti hod. a já to v sobě prostě neudržela, ale myslím jen tu vodu, co do mě lila 🙂 musíš jí v sobě zadržet ale mě přes kontrakce vypověděli svěrače jaksi službu 😅 epidural mi navrhnul sám doktor, že bych si aspoň odpočinula a já souhlasila..no on se asi dává až v té přípravě těsně před porodem..jenže pak už to bylo tak rychlý, že jsme to ani nestihli🙂

marfinka27
19. led 2010

Tak to jo 🙂.. Koukám, že Alešek taky není žádnej drobeček.. Já mam odhad porodní váhy na 4kg, tak jsem taky zvědavá, jak moc mě rozstříhaj :-/... Myslela jsem, že zkusíme s přítelem masírovat hráz, ale s takovou odhadní porodní váhou mi přijde, že je to stejně dost zbytečný.. Kolik jsi měla odhad u malýho ty Jolanko?

k.jolanka
19. led 2010

já myslím, že jsem ani žádný odhad neměla.. poslední ultrazvuk mi dělali u apolináře ve 32 týdnu a to měl malý 2200g a od té doby nic..já hráz masírovala a nepomohlo, pila jsem pak maliníkový čaj, když jsem se nakonec otevřela tak byl malý za 20minut na světě, tak je možné že díky němu to bylo pak tak rychlé, ale kdo ví 😉 no Alešek sice není žádný drobeček..ale jediné oblečení které nám je je velikost 50, všechno ostatní je mu veliké.. 🙂

lucie777
19. led 2010

Marfi, já jen nechápu, jak ti teď mohli vypočítat porodní váhu? To je přece nesmysl, nehledě na to, že se i tak můžou seknout.. Nesmíš to tak moc řešit, ono to nějak dopadne a určitě to zvládneš, zvládly to všechny před tebou, tak určitě nebudeš vyjímka! 😉

marfinka27
19. led 2010

No fakt Luci, mám na zadní straně tý zprávy ze druhého screeningu šest grafů a jeden z nich je odhad porodní váhy 🙂....

lucie777
19. led 2010

Marfi, tak to já sem neměla, ale třeba Kája ten poslední měsíc nějak přestala přibírat, takže to fakt neber moc vážně, hlavně se tím nedeptej, že budeš rodit obříka, prostě si řekni, že to hravě zvládneš! 😉 Já si to teda malovala až moc růžově, že to na mě tak v osm večer přijde a do půlnoci bude venku, nakonec mi jí 3 dny vyvolávali a byl to teda hnus, ale teď na to stejně vzpomínám s úsměvem a vím, že do toho půjdu znova.. 😵

beisis
20. led 2010

Holky chci se zeptat jakej máte názor na Apolináře? Rodím poprvé a ráda bych měla nějaké info. Už jsem tam v těhotenství ležela a z přístupu jsem byla taková přešlá. Tak bych ráda věděla, co asi tak očekávat.

adajar
20. led 2010

k.jol gratuluji k Aleskovi ja jsem na tebe myslela. Jinak miry mate nadherne.

Beisis a na jakem oddeleni jsi lezela,?? Ja teda byla na riziku super. Na porodnim sale a taky super. Na gynekologii jsem taky lezela a sestricky byli mili a pak jsem byla na P5 myslim a tam to bylo volne. A jinak na IMP2 super sestricky. Takze pro me to bylo v pohode, ale muzes narazit na jine lidi.-

pavlazabka
21. led 2010

Mám podobnou zkušenost jako adajar. Ležela jsem na rizikovém, pak na P3. A všude byli milí, sem tam nějaká méně milá osoba se samozřejmě našla, ale to je asi všude. Navíc jsem jednou v noci přijela kvůli podezření na vysoký tlak (nepotvrdilo se) a byli super, žádné proč jsem jezdila apod. Uklidnili mě, všechno zkontrolovali a ještě si mě druhý den (byl státní svátek) zavolali na další kontrolní měření.

martinamil
22. led 2010

Beisis, já se připojuji k holkám. Na rizikovce jsem strávila skoro polovinu těhotenství, pak operační sál č.1, JIP na P-5, jednu noc na P-15 a pak na nadstandartu P-5. Syna jsem měla delší dobu na IMP2 a super přístup. Nemohu si stěžovat na nikoho.¨Za celou dobu jsem snad potkala jen jednu neusměvavou sestru (ale možná se jen blbě vyspala).

irasek
25. led 2010

Klystýr jsem udržela všechen, nějak mi to problém vůbec nedělalo. Na rizikovém oddělení opravdu super, jako v hotelu. Na sále taky skvělý personál. na JIPu supr personál.Pár dní na P15- tam už to bylo horší a potom na odd P5 a tam opět supr (stejné a moc milé sestřičky, jako na JIPu), ale tam už je to volnější, já tam byla delší dobu 😝

irasek
25. led 2010

Takže příště jedině Apolinář. Stejně nic jiného neznám 😀 Všude to bude stejně vždy jen a jen o lidech...

adajar
27. led 2010

Ahoj holky v albumu mam nove fotecky naseho zazraku.

marsulinka
29. led 2010

Ahoj holky, gratuluji k novým přírůstkům

Adajar, malej je kouzelnej, krásně roste...

ad klystýr, v pohodě jsem zvládla celej a pak asi za 5 minut jsem šla na záchod.....,cítila jsem se pak volná jako pták 😀

beisis, z mojí strany naprostá spokojenost, podruhé jsem znovu rozhodnutá pro Apolináře, tam mám jistotu, že já i miminko jsme v dobrých rukou. Rodila jsem na sále č.1 a pak ležela na nadstandartu P5 a super 😉

marsulinka
29. led 2010

Jinak se máme dobře, adík roste jako z vody a je to pěknej raubíř 😉

irasek
30. led 2010

adajar, čepičkový král je mooooc krásný 😀

adajar
30. led 2010

iracek dekujem.

sven
13. únor 2010

Ahoj holky, můžu mít dotaz na ty, co rodily u Apo?
Jediné co mě tam trochu odrazuje jsou ty oddělené boxy - jak moc jsou prostorné, aby se tam dalo pohybovat? Může se třeba chodit někde venku, pokud bych nechtěla jen ležet či chodit 4 kroky sem a tam v 1. době porodní? A jak je to s tou masážní vanou? Ta je kde? Jak se tam o ni střídá? Je vždy k dispozici?
Ještě mě napadá - jak moc je slyšet co se děje vedle v těch dalších porodních boxech? Nerada bych třeba obtěžovala "kňučením" ostatní, stejně tak jako bych nerada já slyšela ostatní a v s těmi boxy mi to přijde, že tam musí být slyšet každé slovo ☹. Jo a ještě - kdy prcka prvně přiložili k prsu? Dávají ho bezprostředně po porodu na bříško nebo hned odnášejí?
A ještě dotaz - lze si vybrat kde pak chcete ležet na šestinedělí? - na kterém oddělení? Nadstandart je mi jasný, že pouze, pokud je volný, ale jde mi i o standardní pokoje.
Díky moc všem, co odpoví, přeci jen vaše osobní zkušenost je k nezaplacení 🙂

pavlazabka
13. únor 2010

Sven, boxy opravdu prostorné moc nejsou, projdeš se, ale žádné velký špacír to nebude. Já nevím, jak to je s tou 1.dobou porodní, já ji měla tak krátkou, že jsem šla hned na přípravu a pak na box. Myslím, že na box jdeš až ke konci 1.doby, ale to tu budou holky vědět líp. Jinak se dá chodit po chodbě, když ještě nemůžeš/nejdeš na box. Masážní vana tam je, když je volná, určitě by tě do ní měli pustit (info z předporodního kurzu). Co se hluku týče, jde slyšet všechno. Já slyšela maminku rodit vedle velmi dobře, nevadilo mi to, ale strach trochu nahnalo, přeci jen to je porod v přímém přenosu, pro mě poprvé. Když přišlo "kňučení" na mě, bylo mi úplně jedno, jestli mě někdo slyší 🙂 Prcka mi "porodili" na břicho, pak mi ho krátce položili do náruče a pak odnesli. Po prohlídce mi ho hned přiložili k prsu. S oddělením na šestinedělí nevím, ale neptají se. Možná když máš přání, vyhoví, ale to jsem nezkoušela.

adajar
14. únor 2010

sven pokud jde o dobu porodni jses na predporodnim pokoji co vim byli tam maminky a az kdyz to byli otevrene nevim na kolik sli na propravu, ale natom pokoji mohli i ven a tak.
Ja teda lezela celou dobu na porodnim boxu musela jsem byt na topografu. A rodila tam za tech 8 hodin tam rodila jen jedna rodicka sice kricela, ale ja jsem to nevnimala vubec. Jinak ja jsem vubec nekricela takze nevim no.
Ale ja to mela jinak.

beisis
15. únor 2010

Chci se zeptat už přenáším 40+5 a ve středu mám jít na zátěžový test. Měla jste ho některá? Jak to funguje?

luznicarka
16. únor 2010

Ahojky holky a Ady 🙂 teda tebe najít to aby čék byl pomaličku detektiv. Holky na miminkách se na tebe ptají 🙂.
Sventaky sem jedna z těch co rodili u Apolináře a ji sem tam ležela na rizikovým a fakt je to fajn 🙂. O předporodním pokoji ti nic neřeknu malýho mi vyvolávali takže sem byla druhý den hned z rizikáče na porodním boxu, ale co se týče samotnýho porodu mimi ti dají hned na břicho a jakmile udělají prvotní ošetření tak přikládají a když je mimčo ok tak ti ho tam i nechají. Náš malej šel tenkrát rovnou po přiložení do inkubátoru protože měl nízkou porodní váhu. Mno už si to pomaličku nepamatuju malýmu už je 1,5 roku 🙂.
Beisis zátěžový test mi dělali. Do žíli pustí oxitocin a jsi připojená na ctg a kontrolují jak reaguje děloha správně by ti měli naskočit kontrakce a mimi by mělo začít trochu protestovat. Ovšem nesmíš mít takovýho flegmouše jako sme měli my 🙂 Víteček to celý prospal.
Jinak Apolináře vřele doporučuju fakt to tam všechno bylo bezva a občas sem si tam přišla jak královna 🙂

adajar
21. únor 2010

Ahojky Luzni no ja se tam nedostanu dlouho to stavkovalo a pak mi nejde heslo na notasku

estrellita
22. únor 2010

Ahoj holky, chtela bys se zeptat, zda se da u Apolinare rodit i nekde jinde, nez v boxech? je tam nekde "soukromnejsi" trea porodni mistnost, nebo vubec?
rozhoduju se mezi Apoli a Podolim a nejak u obojiho nachazim plusy a minusy a ne a ne se rozhodnout. U Podoli se mi libi porodni pokoje, nejak mam hruzu z toho, ze vedle me bude nekdo rodit, treba nejaka zenska, ktera bude silene rvat a me to bude znervoznovat 😅 mam rada soukromi. Co si o tom myslite?

pavlazabka
22. únor 2010

Estrellita, myslím, že u Apolináře nic soukromějšího není, teda aspoň o tom nevím. Řekla bych ale, že by nám to na předporodním kurzu, kde byla i prohlídka porodnice, řekli. S tím soukromím - pokud by ti to mělo moc vadit, tak nemá cenu se zbytečně stresovat boxy u Apolináře. Na druhou stranu mám pocit, že v tu chvíli, když rodíš, je ti hodně věcí dost jedno. Já skoro ani nevnímala, kdo tam byl nebo nebyl, vnímala jsem jen manžela a PA, pak doktrora. Ostatní šlo mimo mě. Paní, co rodila vedle mě, byla slyšet, trošku mě to znervoznilo, ale spíš mi jí bylo líto, úplně mi to vehnalo slzy do očí. Ale žádný negativní zážitek to nebyl. Zvaž sama, soukromí u Apo opravdu tolik není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru