Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mvkoty
11. pro 2012

@jahudka.1 Já tam rodila císařem 10.3.2011 a jelikož jsem začala rodit dřív než bylo naplánováno tak jsem šla na celkovou. Rodila jsem o půlnoci. Ba JIPu jsem byla jen do 11hodin dopoledne,potřebovali postele a tak jsem šla na pokoj cca po 10ti hodinách. Malou mi přinesli v 9ráno, ale to díky té celkové jinak bych jí měla dříve....na pokoj mi jí dovezli v poledne a pak ve tři a to už jsem si jí nechala u sebe. Rodila jsem ze čtvrtka na pátek a domů jsem šla v pondělí, ale na revers. Ikdyž malá byla od neděle na propuštění, tak já jsem musela podepsat revers protože jsem šla vlastně 3.den po porodu a po sekci se pouští 4.-5-den.
Co se týče nadstandardu tak pokud si ho rezervuješ dopředu tak by neměl být problém pokud bude volný. Ale upřímně když jsem to tam viděla tak na něj čekalo asi 5maminek a některé se ani nedočkaly, nebo ho odřekly a byly na klasickém pokoji.

zvalentova
11. pro 2012

@jahudka.1 ahoj rodila jsem u Ap. letos v dubnu dvojčata v epidurálu. Práce lidí na sále perfektní, naprosto bez problémů. Rodila jsem ráno v 9, z JIP mě pouštěli druhý den dopoledne. Nadstandardy se mění dost rychle, pochybuji že ti budou hlídat místo.

jahudka.1
11. pro 2012

@mvkoty
@zvalentova dekuju za info holky;) a nejaky rady a typy co se mi bude po cisari hodit???

zvalentova
11. pro 2012

@jahudka.1 žádné jsem neměla, resp. nechtěla. Důvěřovala jsem lidem a vyplatilo se. Oni jsou profíci, také si v mém oboru nenechám diktovat.

jahudka.1
11. pro 2012

@zvalentova jj, ja myslela jestli treba nejaka masticka na jizvu se osvedcila a pod;)

zvalentova
11. pro 2012

@jahudka.1 modrá indulona jak pro sebe tak později pro děti 😉

mvkoty
11. pro 2012

@jahudka.1 nemáš za co....já jsem jizvu nemazala, jen jsem občas cvičila tak jak mi řekla dr. Ale jinak nic....jsou tam super lidi a pokud budeš na oddělení P15 tak tam je super vrchní...zdá se být dost od rány taková rázná,ale je to naprosto super ženská na svém místě a s tou já jsem drbala a probírala co a jak....nejlepšíje řidit se ve všem sama sebou, nech tělo ať ti dá najevoco mu vyhovuje a dej na doporučení tamních pracovníků.

zvalentova
11. pro 2012

@mvkoty jj vrchní na P15 je úžasná baba, vlastně tam byly všechny kromě jedné supr krávy sestry pro matky

mvkoty
11. pro 2012

@zvalentova na jakém jsi ležela pokoji??? Já byla na 14 hned vedle sesterny a jedna ze sester k nám pořád lezla a dávala si k nám do sříně bundu a neuměla zavírat dveře. Permanentně třískala a pak se divila, že jsme na ní nepříjemný

milacek6
8. led 2013

Ahoj všem, momentalně vybiram porodnici. Mohli byste mi nekdo doporučit konkretního doktora-porodnika z Apolinare ke komu se mám přihlasit? Děkuji

mvkoty
8. led 2013

@milacek6 dr Klimková jednoznačně...je to milá energická dáma všechno probere podrobně vysvětlí a má permanentně dobrou náladu
http://www.znamylekar.cz/michaela-klimkova/gyne...

milacek6
8. led 2013

Děkuji moc. Chtela bych se domluvit rodit primo cisarem. Muj prvni porod taky nešel prirozenou cestou, proto potřebuji ochotneho doktora s kterym se da normalne mluvit 🙂

moruse
8. led 2013

Ahoj, není tu nějaká maminka, co chodí k Apolináři teď? Já chodím každý pátek do poradny. A co nějaké aktuální postřehy z porodu nebo šestinedělí?

uidk8333
9. led 2013

@milacek6 chtěla bych se tam také domluvit na císaři. Jen nevím, zda dají vybrat a netlačí do přirozeného porodu, přestože mám již také jednu sekci za sebou...

tavia
9. led 2013

@uidk8333 tak tohle by mě taky zajímalo, zda se tam dá dohodnout CS. Můžeš mi prosím pak dát vědět? Jak to tam s CS chodí? Díky moc

tavia
9. led 2013

@milacek6 přidávám se k tvojí reakci 🙂 první císař byl akutně kritický CS a rovnou informace o tom, že další dítě už jedině CS. Písni mi prosím také tvoje info, co jsi se dozvěděla a jestli jsi na někoho normálního u Apolináře narazila. Díky moc

uidk8333
10. led 2013

@tavia dám vědět, ale osobně si myslím, že nejvíce záleží na jakého dr. zrovna narazíme. Např. sestra ho měla v papírech, byla obj. na termín, ale protože v noci před termínem ji prdla voda, tak ji nechali trápit.... a pak zachraňovali císařem za 5 min. 12☹ Onen dr, který měl zrovna službu byl přesvědčený, že to porodit lze...

milacek6
16. led 2013

Pokud se neco dozvim reknu vam 🙂 Zatim bez vysledku :(

tariska
18. led 2013

Já jsem dvakrát rodila u Apolináře a dvakrát přirozeně. Ale teď podruhé se jim nějak nezdála váha miminka, takže mi nejdříve doporučili a posléze i někteří lékaři nutili císařský řez. Ne všichni ale byli stejného názoru, lékařky spíše preferovaly přirozený porod. Já jsem na vlastní žádost odmítla císaře, který nebyl nutný a nakonec jsem porodila překotně. Takže by se císař ani nestihl. Ale proč to všechno píšu, podle mě vám určitě dají vybrat, císařům jsou tam celkem dost naklonění. Ale musíte si o něj říct a vysvětlit své obavy či zkušenosti, že už jste jednou tak rodily atd. Pak se dá císař domluvit, dostanete datum a papíry na předoperační vyšetření(odběry krve, EKG, názor obvodní lékaře na narkózu), které vám udělá váš obvodní lékař. S těmi pak půjdete k porodu. Rodila jsem v listopadu a lékařů jsem tam v průběhu poraden, porodu a šestinedělí zažila 12.. a až na jednoho byli všichni milí a domluva s nimi byla možná. Rodila jsem jednou na P2 a podruhé na P1. A zažila jsem šestinedělí P3 a P15. Sestřičky v poradně a na monitorech byly vždy milé a vstřícné. A na šestinedělí ženské sestry taky. Dětské sestry se často lišily v názorech na kojení, množství vypitého mléka a dokrmech. Ale dvě byly naprosto zlaté a velmi ochotné pomoci kojit. Ale opět, je potřeba si říct, když máte nějakou obavu, či problém. A nenechat se vystresovat, že mlíčko není hned první dny. Důležité je hodně přikládat a když má mimi žízeň, není problém si říct o vodu ve stříkačce. Či o trošku dokrmu, když má mimi velký hlad. Já jsem se zbytečně stresovala, mléko prostě mívám pořádně až třetí či čtvrtý den. U Apolináře mají skvělou laktační poradkyni, ale bohužel schůzku s ní jsme měly až ke konci pobytu na šestinedělí. Její rady bych ocenila mnohem dříve.

katja77
5. únor 2013

Děvčata, která jste rodila u Apolináře - já jsem pravej opak, mám panickou hrůzu z císařskýho řezu, takže udělám všechno proto, abych na císaře nemusela... Mám pár dotazů:
a) nutili vás do nástřihu hráze i když to nebylo nutný?
b) je možná změna poloh při samotném porodu (např. rodit na boku?) nebo to musí být vleže?
c) jak by se tvářili na vlastní PA nebo dulu?
d) nechali vám dítě bezprostředně po porodu nebo jej hned odnesli na vážení/měření/kontrolu a přinesli jej zpět za jak dlouho? Může u toho vážení/měření být i otec?
Moc dííííky za info, pokud máte některá aktuální (nejlépe z posledního roku)....

madlisek
5. únor 2013

@katja77 nastrihava se až při prorezavani hlavičky nebo telicka, v kontrakci, takže v ten moment s tebou o nastrihu nikdo nebude diskutovat, aby ti vysvětloval, ze je to nutné. Moje PA říká, ze u Apolinare se nastrihava zbytecne, takže je asi lepší mít porodní plán a do nej si napsat, ze nechceš preventivní nastrih 🙂

katja77
5. únor 2013

@madlisek Díky moc za info.. Porodní plán si určitě napíšu, snad je tím moc nenaštvu...Prý to u Apolináře nemají moc rádi 😒 Nástřihu (pokud to půjde) se ráda vyhnu, chci masírovat hráz i cvičit, tak snad to nebude nutný.....

luznicarka
5. únor 2013

@katja77 Já teda nevím, ale když sem rodila malou tak dost dlouho PA otálela s nástřihem po dvou předchozích porodech kdy nástřih prováděli mám hráz dost pevnou tudíž sem na ní musela hejknout aby už stříhla. Řekla bych že je to hlavně o domluvě vše se dá dohodnout a když to probereš a svý požadavky sepíšeš tak by neměl být problém. Já se tam vždycky domluvila v klidu s každým a pokud nejsou jiné problémy normálně ti dítě nechají chvíli na břiše a můžeš se s ním pomazlit a vše pak hoodnesou k tomu de i manžel a tebe mezi tím ošetří porodí se placenta a případně zašijí co je třeba a pak přinesou ošetřené mimčo a nechají Vás spolu přiloží ho sestřička a pak máte cca hodinku až dvě společně 🙂

tariska
9. únor 2013

@katja77 Hrůzu s císaře jsem měla taky, proto jsem ho odmítla, když nebyl naprosto nutný.
a) u Apolináře nastřihují velice rádi.. a ani se o tom zrovna nebaví. Ale zkusila bych to napsat do porodního plánu a zmínila bych se o tom při příjmu k porodu. Já jsem nástřih opravdu nechtěla, ale rezignovala jsem, protože prý byl nutný, když nebyl ten císař 😒 Ale masíruj a nezapomeň se pak zmínit, že nástřih rozhodně ne.. a stříhat by nemuseli.. Spíš jsou podle mě u Ap. zvyklý, že rodičky proti tomu neprotestují.. Nedej se 😉

b) mají tam porodní stoličky.. jen by mě zajímalo, zda už je tam někdo využil, ale opět si myslím, že pokud to bude rozumný lékař a ty se nedáš, že by to šlo..

c) dulu a PA berou pouze jako doprovod, ne zdravotnický personál, takže jim nedovolí vést porod.. Ale třeba má někdo jinou zkušenost, samotnou by mě to zajímalo..

d) poprvé dceru odnesli a moje chyba, byla jsem mimo a neprotestovala. teď podruhé jsem si o položení na bříško řekla, ale dali mi jí jen na chvilku, šli jí odsát zkaženou plodovou vodu. Na vážení a měření mimi bohužel odnesou do jiné místnosti, ale doprovod tam může.. tatínek určitě a může i fotit. Ale pouze vpustí jednu osobu.. měla jsem při porodu maminku a chtěl se přijít podívat i táta, který mě do porodnice odvezl,ale toho nechali čekat na chodbě a dovnitř ho nepustili.. a to jsem žádali pouze na to měření a vážení hmm Manžel byl zrovna mimo město a porod nestihl.
Po zvážení a měření mimi přinesou a dají ti ho.. pokud není velké šití, tak se můžete pěkně mazlit, ale pokud se šije nástřih, tak to příjemné není a já měla strach, aby mi malá nespadla. Takže jí pak radši chovala chvíli mamka.
Pak přijde dětská a pomůže ti s přiložením a nechají vás společně asi hodinu či dvě. Ty pak zůstaneš ještě na sále a později, když nemáš problémy, můžeš do sprchy a odvezou tě na pokoj. Jen pozor v té sprše je dobré mít doprovod.. mně se pokaždé hrozně točila hlava.. a musela jsem dávat pozor, jak jsem byla zesláblá. Takže v tu chvíli jsem i byla ráda, že tam mimi se mnou není.. protože by mi mohlo upadnout a neměla bych ho tam kam dát.
Ale pokud nejsou problémy, tak mi malou teď podruhé na P3 daly sestry velice brzy.

zuzanaii
17. bře 2013

Holky, co jste posledni dobou rodily u Apolinare, pusti s vami nekoho (v mem pripade by to byl manzel) na hekarnu nebo az k posledni fazi porodu a na hekarne je rodicka sama? Predem diky za info

bjoucik.15
17. bře 2013

@katja77 ahoj já nástřich neměla a ani jsem se neroztrhla... Malou jsem rodila na boku a při posledním zatlačení,kdy vykoukla ven mě položili.Dali mi jí i na břicho,ale ne hned, museli přestřihnout šňůru byla krátká. Pak malou odnesli a šel s nima muž. Měla jsem epidurál a anesteziolog je veselá kopa. Je pravda,že jsen byla protekční.kamarádka je PA přimo u Apolináře a byla celou dobu semnou. V 7 jsme tam přijeli a ve 2 jsem porodila... Takže já tam měla 2 lidi u porodu a kámoška mi dělala připravu sama 🙂
Na šestinedělí nic moc,ale dá se to přežít. Byla jsem tam jen 3dny a stačilo mi to 🙂

zuzanaii
2. dub 2013

Holky, co jste posledni dobou rodily u Apolinare, pusti s vami nekoho (v mem pripade by to byl manzel) na hekarnu nebo az k posledni fazi porodu a na hekarne je rodicka sama? Predem diky za info

spaghi
2. dub 2013

@zuzanaii v "hekacim" pokoji jsou jen maminky (rodila jsem na dvojce), tatinek chodi az do porodniho boxu, pripadne na operacni sal

zuzanaii
3. dub 2013

@spaghi diky za info. Ja cekam prvni, tak se ted asi uplne blbe zeptam, ale do kdy je zena na hekacim pokoji a kdy jde do porodniho boxu, pripadne na sal? Manzel nebude u porodu, ale chteli bychom, aby byl se mnou v te prvni porodni fazi, nebo jak se to jmenuje. Pak by pockal na chodbe, nez se male narodi (sestricky by asi meli vic prace s nim nez se mnou 😀) To vypada, ze u Apolinare je to presne naopak, ze?

lucie777
3. dub 2013

@zuzanaii To máš pravdu,u Apolináře pustí tatínka v podstatě až k porodu,i když na porodním boxu pravděpodobně taky strávíš taky nějakou dobu,než zacneš tlačit a mimi lézt ven,ale v tvým případě bych šla raději do Podolí,tak je velký porodní pokoj,kde bys byla celou dobu a tam tatínek být může. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru