Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pecule
11. říj 2007

sheheazada:nevím jak to chodí u Apolináře ,ale v podolí jsou samostatný sály a s přítelem budu sama na nějakým sálu nebo boxu a pak až příjde porod tak ho pošlu pryč a až se to narodí tak ho hned zavolají ke mně.Ale u porodu může být, to jo,ale my to chceme takhle.Taky jsem nevěděla do jaký porodnice jít,ale na Podolí se mi líbily ty sály,že tam máš soukroumí a ne jak u Apolináře.To neříkám,že Apolinář je špatnej až na ty boxy 😒

nikitka26
11. říj 2007

Ahoj Sheherezádo 😉
U Apolináře jsem rodila před necelým měsícem, takže mám ještě čerstvé zážitky. Já tam byla moc spokojená s přístupem lékařů, sestřiček a porodních asistentek,od ultravuků, těhu ambulance, přes porodní sál až po oddělení šestinedělí. Rodila jsem na porodním sále II (závěsy 😀 ),strávila jsem tam přes 30 hodin, pač mi praskla plodovka, ale porod se sám nerozjel, tak mi to na druhý den vyvolávali(popis mého porodu je v tématu jaké to bylo, str.39). Bohužel jsem se nevyhla tomu, čemu jsem se chtěla moc vyhnout a to předpokoji neboli čekateláku, v tomto případě 4lůžkovému - není možnost, aby tam s Tebou byl partner 😢 , takže mě manža přišel párkrát navštívit a seděli jsme na chodbě. Na porodní box se dostaneš až ve chvíli, kdy jsi otevřená na 5cm a více a tam už s Tebou může být partner. Většinou to chodí tak, že když přijedeš rodit a máš nález k porodu, tak manžela tak na hoďku pošlou pryč, kdy s tebou sepíší anamnézu, natočí monitor a udělají přípravu (holení, klystýr) a pak ho zavolají a jdete spolu na ten box. na boxu mají moderní polohovatelné postele, já rodila v polosedě, s tou stoličkou to neklapne,u Apolináře nejsou nakloněny alternativním porodům, říkala to PA na kurzu. S těmi závěsy to může být problém, já rodila v tu chvíli sama a ten den tam byl klídek,jen vedle na boxu byl jeden pár. Na boxu jsem k tomu strávila jen asi 15 minut do porodu, pač to šlo dost rychle, takže všechno to hekání jsem si užila ve sprše na balónu 😉A s tím kam poslat partnera, aby to stihnul???? V mém případě by musel sedět na chodbě, pač mu to z domova trvalo 25 minut a mě bohužel či bohudík do porození malého od telefonátu 20 minut. Pa tam jsou úžasný, fakt klobouk dolu 😉, takže se neboj.....vždycky je to o lidech a pokud narazíš na dobré lidi, tak to všechno budeš zvládat lépe 😉
pak jsem ležela na oddělení P1 - oddělení nadstandardních pokojů, nově zrekontruované na jaře, fakt super, skoro jak v hotelu 😉 Byla jsem na dvojlůžáku (700,- na noc). ten nadstandard doporučuji kvůli WC a sprše, pač první dny se sprchuješ snad 10x denně a je to prostě komfortnější sdílet to s jednou maminou než s dvaceti dalšími 😉
Kdyby tě ještě něco zajímalo, tak mi písni do IP, ráda ti odpovím.
Přeji ti bezproblémový zbytek těhotenství a ať se ti tam dobře rodí 🙂

sheherazada
autor
12. říj 2007

No já mám jako první porodnici Bulovku, ale může se mi stát, že tam bude rekontrukce, tak sem se registrovala u Apolináře. A co když na hekárně budu trávit deset hodin třeba? Bez manžela? No to ale nechci, hekat tam s dalšíma maminama, chjo

nikitka26
12. říj 2007

To máš pravdu, je to blbý s tím předpokojem, mě to taky bylo blbý tam hekat, když zbytku ženských nic nebylo, tak jsem si šla hekat do sprchy a naštěstí to netrvalo dlouho 😉 Prostě je optimální přijet do porodky s nálezem okolo 5 cm a jdeš rovnou na box, což jde jen v případě, když ti začnou kontrakce a ne jako mě, že to začalo prasknutím plodovky 😖
Nevím jestli to s těma předpokoji není v ostatních porodnicích stejné.Teda pokud nemají předpokoje jednolůžkové 😉 Zkus si to zjistit 😉 Jo a ty závěsy jsou jenom ze přední strany boxu, mezi boxy jsou stěny....ale nejsou až ke stropu, takže když tam bude vedle tebe nějaká mamina křičet, tak jí stejně uslyšíš.

sylvar
12. říj 2007

já u Apolináře rodila a byla jsem moc spokojená, až na jednu dětskou doktorku to bylo OK.Taky jsem byla na dvoulůžáku, doporučujukvůli hygieně a taky je to fajn, že ti druhá maminka pohlídá mimi když jdeš na wc nebo do sprchy(což bude dost často), jednolůžák bych nebrala.Já platila 500,-/den, ale to už je dávno...

ten čekatelák je blbej, to je pravda, mýho partnera poslali domů, bydlíme kousek za Prahou.Ještě, že se mi porod rozjel v noci a nebyla dopravní špička, jinak bych musela rodit sama bez partnera 😢 ale měla jsem štěstí, že jsem rodila sama v tu dobu, takže hekání dalších maminek jsem neslyšela žádné, i na čekateláku byla jen jedna mamka a ta tam byla, protože na rizikovým neměli volno, tak jí zastavovali předčasný porod...

aja2001
30. říj 2007

v apolinari jsem rodila a byla jsem tam spokojena prave az na to že tam pritel nebyl celou dobu protoze samotny porod trval 15-25minut a tu celou dobu pred tim jsem tam byla sama jak na tom pokoji tak priprava coz je hodnina
nejdriv ho poslaly domu pak po pul hodine ze ho muzu zavolat aby prijel on uz tam smozrejme byl tak tam tak hodku usinal a pak byl v soku z rychleho porodu

janah.
30. říj 2007

Ahojky,

tak já jsem rodila u Apolináře už 2x a chystám se i potřetí. Nevím jak je to s obsazení sálů teď, ale moje poslední zkušenost nic moc. Rodili jsme zrovna, když probíhala rekonstrukce a fungoval jen jeden sál. Opravdu nic moc. Zbyla na mne poslední postel v rohu, evidentně již vyřazená. Porod jsem sice měla velmi rychlý, ale malý byl dost velký a tak jsem si užila.
Chvilku po mne rodila nějaká "Cruisovka" ani nepípla. To mě trochu děsilo. Jinak na sále Vás pak po porodu nechaj ležet ještě 2 hodiny a to byl opravdu zážitek. Během té doby se snad rozrodily všechny Mamči, co tam byly. Dokonce si sestry snad dávaly závody, která to stihne dřív. S PA jsem si nějak nesedla, ani doktorku k porodu nepustila. Po této zkušenosti chci rozhodně na ten druhý sál a domluvím si PA k porodu předem. Ta u prvního porodu byla vážně úžasná.

janah.
30. říj 2007

Jo a co se týče nadstandardu, tak jsem ho neměla ani jednou. Ale na normálním pokoji jsou 3 maminky a na ně 1 sprcha. Takže tam nebyl nikdy žádný problém. Jen záchod na odd. na chodbě...

favites
31. říj 2007

Ahojky, já rodila u Apolináře v květnu a můžu jedině doporučit. Taky jsem si říkala jestli to nebude divný, když je tam jeden sál a na něm oddělené boxy, ale v tu chvíli mi to fakt bylo úplně jedno a po porodu jsem se tam dokonce i nasnídala protože jsem čekala až se uvolní nadstandard (taky jsem byla na P1 a je to tam úžasný) a ani při tom jídle mi nevadilo, že vedle rodili dvě maminky. Měla jsem tam už ten svůj raneček a manžela a byla jsem šťastná. Pravda noc jsem strávila sama na předpokoji a byla jsem na ty kontrakce sama, ale dalo se to zvládnout. Jestli mi příště zase prdne voda tak tam manža pojede se mnou a budeme si spolu chodit po chodbách, stejně jsem na tom předpokoji neležela 😉

nikitka26
7. lis 2007

janah. na kterým sále jsi rodila? Já na dvojce (ten barevný, se závěsy) a všechny PA tam byly skvělé (a že jsem jich tam zažila dost, když jsem tam celkem byla přes 30hodin). Mě rodila taky jen PA, dr. mě jen přišel zašít. Já jsem se tam cítila dobře taky z důvodu, že sálová staniční nás měla na předporodním kurzu a pamatovala si mě a jedna PA nás zase měla na cvičení v Slunečnici, tak to bylo pro mě příjemné, že tam někoho znám 😉

cechtek
7. lis 2007

čus favites, také se chystáme k Apolináři v únoru 🙂
myslím, že hekání od vedle asi nebudem vnímat, má mamka měla u porodu mediky a taky jí to bylo fuk...
mě by zajímalo, zda jste si rezervovaly nějakého Dr. k porodu, popř. koho byste doporučovaly a kolik to cca stojí? dík!

nikitka26
7. lis 2007

Já jsem žádného dr. domluveného neměla, bylo mi to jedno, šla jsem k Apolináři s tím, že tam kvalifikovaní porodníci se spoustou zkušeností.....a nakonec mě ani dr. nerodil, jen PA a bylo to super 😉....ale taky by mě zajímalo kolik to stojí 😕

kacka.va
10. lis 2007

já jsem registrovaná taky u Apolináře 🙂. Jinak jeden náš známý platil za doktora, kterého si vybrali (byl to jejich gynekolog), 8 tisíc.

janah.
10. lis 2007

Ahojky,

nikitka26 tak v prosinci byl v provozu jen ten sál vlevo (myslím, že byl barevný). Ten vpravo mě osobně přišel mnohem příjemnější. Co se týče placeného dr. u porodu tak co jsem slyšela u Apolináře od 8 tis do XYZ. Jsem zvědavá, kolik si účtujou ty PA. Určitě se chci s ní předem domluvit. Tak pak dám vědět. Osobně mě překvapuje, že Tě rodila jen PA, myslela jsem, že u prvního mimi je vždycky doktor.... 😵

cechtek
12. lis 2007

jééé čau Kačko: gratulujuuuuuu 😀

nikitka26
12. lis 2007

janah: jo ten vlevo od schodů, sál II, ten barevnej, Já tam byla fakt spokojená 😉 Rodila mě jen PA protože všechno šlo ukázkově, žádné problémy a hlavně to bylo dost rychlé, na boxu jsem strávila asi 5 minut 😀 Já se jí pak ptala, jestli to doktor taky nestihl (jako můj manža 😀 ) a ona se smála říkala, že dr by to stihnul, že byla ale domluvená, že si mě odrodí sama 😀

Minulý týden jsem byla u Apolináře na ultrazvuku a byl to zvláštní pocit, jít tam kolem těch monitorů, to prostředí....přijde mi to strašně dávno, co jsem tam rodila a ono to bude teprve 2 měsíce 🙂 Bych si to střihla klidně hned znovu 😀

kacka.va
12. lis 2007

čauky Terko 🙂. Koukala jsem, že jsi taky Apolinářka 😀 . Dííík, nás to čeká až v dubnu, tak jste to stihli rychlejc 😉

ervina
13. lis 2007

ahojky, taky už jsem registrovaná u apolináře,tak jdu pročítat info 😉

ervina
13. lis 2007

byla jste některá na té informační schůzce,co nabízejí?

kacka.va
13. lis 2007

Ervi, tak to se tam možná sejdeme 🙂. Já tam na schůzce nebyla, rodily tam kamarádky, takže to prostředí trochu znám.

janab78
13. lis 2007

Já byla dokonce na tom jejich kurzu. Co nabízejí? Asi jako všude. Doufám, že se dočkám té masážní vany. Jinak si ale myslím, že ty porodní boxy jsou vážně stupidní a kdo je slabší povaha, tak mu to může vadit. Není příjemný poslouchat, jak druzí trpí.

kacka.va
13. lis 2007

janab: zatím mi všechny kamarádky potvrdili, že neměli vůbec čas se soustředit na to, co se děje okolo, takže myslím, že tohle mi zrovna vadit nebude.😉

ervina
13. lis 2007

kacko, vychází nám to na podobný termín, tak se tam možná sejdeme 😉
já tam byla na tom prvotrimestrálním screeningu a teď se tam chystám na screening plodu ve 20-22tt.
a tak na kurz se tam budeš přihlašovat?

kacka.va
13. lis 2007

na ten na konci těhotenství bych chtěla 🙂

anka.
13. lis 2007

Ahoj holky, já když jsem vybírala, tak jsem byla u apolináře na té info schůzce...

ervina
13. lis 2007

ten jsem myslela. koukala jsem,že se tam objednává od 24tt.

kacka.va
13. lis 2007

no, tak to bude "za chvíli" 🙂

ervina
13. lis 2007

anka, já se tam taky chystala,ale vždycky mi ten pátek nevyšel,tak jsem dala na doporučení kamarádky a známých. a tak vás tam provedli,nebo pustili to video?

anka.
13. lis 2007

ervina_měla tam přednášku jedna porodní asistentka od toho, kdy jet k porodu až po to jak to u nich celé probíhá (od přijetí do propuštění), řešily se tam zajímavý věci i úplný blbosti (např. jak tam vaří - to je teda aspoń pro mě nepodstatné 😉 a že máš v den propuštění opustit pokoj do xx hodin, abys nezabírala místo osatním 😀 ) No a potom nás "provedla" vlastně jen po chodbě a řekla, ať se kouknem na nástěnky (nebo doma na net) jak to tam vypadá-pokoje, sály atd... video žádné. No, mě to nakonec celkem odradilo (jejich styl)), ale byla jsem ráda, že jsme zašli...

ervina
14. lis 2007

anka, a tak jsi rozhodlá pro apolináře?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru