Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacatko03
29. srp 2008

Beru: u prvního míma jsem taky měla celkovou narkozu...a na jipce mě pak cca 2-3hodiny po tom budili a přinesli mi malého 🙂 takže toho se vuuubec neboj 😉

kacka.va
29. srp 2008

malou dávali do inkubátoru rozdýchnout, takže jsem jí dostala asi 4 hodiny po porodu a kojení naprosto v pohodě

martinka79
31. srp 2008

zdravím holky probíráte císař a s tím spojené kojení. tak to jsme nezažila a a ni nezažiji. ale vidím, že sjte to všechny zvládly skvěle. Ono to kojení je spíše o mléč. žlázách. 😉
Jinak máme dva zuby vykoukli na nás naráz bez problémů a pohodově. 😉

katschka
31. srp 2008

girll, ještě k tomu monitoru. Radím ti, abys tam šla klidně na půl osmou. Ona ta sestřička tam otevírá kolikrát dřív. Berou tě na monitor podle pořadí. A čím dřív jsi hotová s monitorem, tím dřív budeš hotová v poradně. Do poradny pak přicházejí i netěhotný a pak je to tam na celý dopoledne. Teda aspoň co jsem tam chodila já.
A co se toho monitoru dechu týče, tak nám řikala PA na kurzu, že to vůbec nemá cenu. Že ty rodiče akorát děsí, protože, jak už tu někdo psal, děti nedýchají pravidelně a pak to řve bezdůvodně. Ale to je na každým. Je fakt, že mít doma kočku, tak si ten monitor pořídím. 😉

Jinak Apolináře jenom doporučuju. Já tam byla na vyvolání a ležela jsem tam dva dny, než jsem porodila a všichni byli skvělí. Teda s doktorkou, co mě rodila, bych na pivo asi nešla, ale nebyla to taková typická můra. Takže ta se taky dala. Na šestinedělí jsou taky skvělí.. byla jsem na P15.

Tak všem, co to mají před sebou, držím všechny palce, ať se povede nejen porod. 😵

saruse
31. srp 2008

Ahoj holky 🙂 ,
mám týden do plánovanýho porodu a pročítám se vašimi vzkázky. Držíte se skvěle.....
Já sama, asi jak už je to blízko a poprvý, dostávám lehkej stresík a taky nevím, jestli je epidurál bezpečnej a nutnej, a tak.

kacka.va
31. srp 2008

já myslím, že bezpečný je, nutný není, ale rozhodně je to příjemnější, než rodit bez něj.

pipisek
31. srp 2008

rozhodně do něj jdi, pokud budeš moci...já měla první porod cca 12h a asi 2h před samotným tlačením mi dali epi, abych se už konečně otevřela a hodně mi pomohl. loni mi hi dát nestihli a bylo to proti porodu s epi maso.
takže já mám srovnání a určitě doporučuju !!!

pipisek
31. srp 2008

epi samozřejmě otevření nepodpoří, ale dali mi kapačkou oxytocin, který podpoří otevření a díky epi ho můžou "pustit" víc, aniž bys jim vyskočila bolestí z okna....zkrátka mi díky epi zkrátily to nekonečný otevírání.

martinka79
31. srp 2008

neboj se bude vše Ok. mYslíme na tebe. epi já bych do něj šla pokud by to bylo šílené. ovšem to nikdo neví, že!

janinaa
1. zář 2008

Ahoj Saruse, ja mam taky tyden, tedy tyden uz ani ne, mam termin v sobotu. Mas planovaneho cisare? U me porad nevi, jak to bude, jestli spontalni porod (mam nizko polozenou placentu) nebo se behem porodu prikroci k cisari. Jak se citis?

ervina
1. zář 2008

ahojky,
holky držím všem pěsti,aby porod proběhl dobře a bezproblémů!
teda marti, tak už máte dva zoubky? u nás ještě nic. za týden je našim bobánkům 5.měsíců,toto letí 😀
my se teď chystáme na píchání oušek, snad to bude bez nějakýho hnisání.....

kacka.va
1. zář 2008

ervi: my už máme píchnuto 😉

ervina
1. zář 2008

a jak to malá snášela? byly jste na klasickým propíchnutí?

berunka
1. zář 2008

holky napadlo me mate nektera umele nehty?vadi to u porodu?cetla jsem ted casopise maminka,ze nalakovane a umele nehty mohou byt problem pri anestezii 😒

luciakubista
1. zář 2008

ja jsem asi cetla stejnej clanek,i kdyz mne zatim na to nik neupozornil, ja jdu ve stredu na pedikuru a nechty mi barvi na cerveno 🙂 ,tak snad to nevadi,ne?

kacatko03
1. zář 2008

Berunka: neboj mělo by to být ok...to bylo dřív že s tím dělali problémy...mě při IVF při OPU kdy mi dávali také ceĺkovou anestezii nic neřekli a ani se mě neptali...ono se to říká proto že podle nehtového lužka poznají jak se odkrvuje...jinej problém v tom není...

co se týče barevných nehtu, nevadí to, i když mužeš narazit na sestru která bude mít kecy...ale nebudeš první ani poslední 😉

martinka79
1. zář 2008

Beru většinou doporučují je sundat. Já bych si je sundala.
Ervi letí to za chvilku budou naši prdelové běhat.

berunka
2. zář 2008

no ja mam sice umely ale v podstate jen sve eht ypotazene gelem,takze kdyz je necham hodne zkratit a nenalakuju je tak to nikdo ani nepozna.a zmenu barvy luzka by doktor urcite poznal.to by musel byt slepy 😀

veronika.m
2. zář 2008

Já dělám nehty a nikdy se mi nestalo že by přišla zákaznice s tím že měla problémy v porodnici. Všechny to měli ok. Jen kratší a průhledné s bílou francií. Myslím že dneska už to je normální a má to každá. Sama si také nehty rozhodně sundavat nebudu, ba právě naopak umělé nehty nejsou ostré přírodní ano. 😀

kacka.va
2. zář 2008

ervi: jojo, na klasickým píchání. chvíli řvala, ale pak to bylo dobrý, podle mě jí hlavně vadilo, jak jí "zalehly", aby se nehnula a že jsem nebyla přímo u ní, tak jsem na ní aspoň mluvila. první ucho moc nebrečela, ale to druhé jo a pak asi 10 minut v čekárně.

ervina
2. zář 2008

kacko: s brečením počítám, hlavně,aby pak to hojení bylo o.k. zítra jdeme na očkování,tak se rovnou objednáme a pak se nás už lidi nebudou ptát,jestli je to holka či kluk 😀

kacka.va
3. zář 2008

ervi: nám se to zahojilo hned, zítra je jdeme vyměnit za naše 🙂. jinak to má píchnuté nádherně, obě ouška úplně stejně. jojo, taky už s tím nemáme problém, že by se nás teď ptali, co vlastně jsme 😀

ervina
3. zář 2008

kacko: tak máte doma fešandu 😉 my jdeme v půlce září,tak snad to bude mít taky pěkně píchnutý a brzičko zahojený. no jsem na to zvědavá 😀 budeme mít na začátek takové klasické náušničky,aby se dobře protáčely a pak dáme"naše" co jsme dostaly.

kacka.va
3. zář 2008

nám to nejdřív označkovali fixou, doktorka i sestřička to zkoukli, jestli je to stejnoměrně a pak jsem já dala konečný souhlas a bylo. A fakt to má jednu jak druhou 🙂, to jsem ráda.

martinka79
3. zář 2008

holky jíá u toho píchání ani nebyla. Ervi neboj bude to šup šup a hojení je rychlé. to budeš mít doma kočku. 😉

janah.
3. zář 2008

Ahojky,
tak jsme zpět. Zuby žádný nemáme (očekávám je až v 6-7 m) a naušničky už 14 dní. Byly jsme na tom nastřelování a úplně super. Vůbec nebrečela, nehnisá to, ani červený nebo růžový. Prostě super. 😝

martinka79
4. zář 2008

Jani čauky tak to buď ráda kojení se zuby u mrňouse je zábava. 😉 My naušnice nemáme. 😀 ale jednou si je třeba pořídá sám. 😉 jdeme vařit.

ervina
4. zář 2008

ahojky holky, dík za vaše poznatky o píchání oušek 😉
my na zoubky zatím ještě čekáme.......

kacka.va
4. zář 2008

já nevím, jestli je víc druhů nastřelovacích "pistolí", ale u některých je blbě vidět, kam přesně to nastřelí, takže pak nejsou obě uši stejně, takže jsem raději nechala píchnout klasicky 🙂

ervina
4. zář 2008

my necháme taky píchnout klasicky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru