Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cechtek
29. lis 2007

holky moooc gratuluju, velký výběr kočárků mají prý na Čerňáku, je to myslím Baby park, nemůžeš to nenajít...

adua
29. lis 2007

To je fakt, tady u nás na čerňáku maj hodně kočárků. Tady si vyber a pak si ho objednej přes net. Bude to cca o litr levnější. Jak u kterého modelu tedy. 🙂

nikitka26
29. lis 2007

Já rodila v tu chvíli sama a na boxu jsem strávila asi 5 minut před porodem,tak nedokážu posoudit, jak moc by mi to vadilo, že slyším ostatní maminy hekat a křičet, kdybych tam trávila x hodin 😕 Ale je pravda, že když jsem ležela na tom předpokoji s prasklou plodovkou a nic mi nebylo,tak jsem to docela blbě snášela, jak tam křičely....ale to možná z toho důvodu, že mě fakt nic nebylo 😔

A co se týká těch kočárků, tak na Černém mostě jsou asi 3 velké obchody s kočárky a dětským zbožím, nevím přesně názvy, ale to uvidíte, až tam pojedete. Určitě to chce si ten kočárek prohlédnout a nechat předvést, než si ho koupíte třeba na netu. Já ho nakonec kupovala doma v Táboře,kvůli případné reklamaci,ale už jsem ho měla omrknutej 😉

adua
29. lis 2007

Na černym mostě je BabyStar, BabyPark a Chico. 😀 Jsou kousek od sebe poblíž Makra. 😉

adua
29. lis 2007

Nikitko, já tam byla v době, kdy rodilo dost maminek a tak jsme se tam střídaly docela dost na tom porodnim sále. Tedy, ony se střídaly. Depka jak vyšitá - všechny přišly, odrodily a odešly. Jen já tam zůstávala a nic. Takže jak říkám - já si tam vyslechla dost.
Je škoda, že taková super nemocnice, kde jsou skvělí dokroři musí bojovat s památkáři jen o houpých pár přepážek, aby měly rodičky víc soukromí... ☹

ocicka
29. lis 2007

Tak to ja se taky musim pridat s chvalou na Apolinare.. Roodila jsem tam pred 3 mesici a bylo vse opravdu super. Moc mi;y psn doktor a PA a na sestinedeli byly taky uzasny.. Kdykoliv poradily a byly moc ochotne 😉

janah.
29. lis 2007

Adua, je to možné, vůbec si nepamatuji. Ležela jsi na P3?? Já si číslo pokoje bohužel nepamatuji, bylo to na konci chodby a se mnou tam leželi chlapečci..

janah.
29. lis 2007

Jé a co se týče těch přepážek.. No kdyby to bylo jak v Podolí tak už si nemáme na co stěžovat... Asi jen na to, že jsme se tam nedostali 😀 😀

katschka
30. lis 2007

cechtek: tak to určo dobře dopadne. 🙂 Když Oliver a v Apolináři, tak to je jasný úspěch. 😀 Tak hodně štěstí... a to všem. 😵

adua: já měla to samý. Na sále jsem kvůli ozvám byla od nějakých půl desátý ráno až do zrození Olivera, teda šesti večír.. taky se tam maminy střídaly.. Ale nějak jsem neměla ani čas ani chuť nějak moc to vnímat. Akorát když jsem zaslechla, jak doktorka říká, že to byl super rychlý a naprosto ukázkový porod, tak jsem trošku záviděla a domlouvala jsem Oliverovi, ať si vezme příklad. 😅

A je fakt, že třeba u Apolináře jsme dostali k jídlu sekanou a pomeranče a takový ty "zakázaný" potraviny, ale měly jsme i jablíčka a tak. A kámoška, co rodila v Podolí neměla ani to. Absolutně žádná zelenina ani ovoce. Nevím.. apolinář se mi zdá lepší. Ale to je věc názoru. 🙂

adua
30. lis 2007

Janah, já netušim, bylo to v prvnim patře myslim kousek od porodních sálů. 🙂

adua
30. lis 2007

Katschka: Já se Barče snažila domluvit dva dny... Nic nepomohlo... Až pak kdy jsem se prospala po epiduralu a už to nešlo vydržet, tak mi sestřička skočila na břicho (tedy ho skoro zalehla) a tlačila aby se Barča konečně hnula a doktor vzal kleště, tak to najednou šlo... Mrška, se jí tam líbilo. 😀

nikitka26
30. lis 2007

Mě přišlo, že tam vaří dobře, akorát opravdu neberou ohled na to, že některé potraviny vadí při kojení....i když nevím jak moc to má vliv, když z kraje dostane prcek pár kapek mleziva a mlíčko se začne tvořit až tak třetí den a 4. den se jde domu.
Dostávaly jsme normálně čerstvé rohlíky (nechala jsem si ho vždycky zgumovatět na druhý den), celou vánočku, žemlovku, jablka, mléko s rohlíkem k svačině. Já tam byla spokojená s jídlem 🙂

adua
30. lis 2007

Nikitko, já taky, jen mi mrzely ty večeře, které podávali ještě než skončily návštěvy, protože se to pak studené nedalo jíst. ☹

cechtek
30. lis 2007

já to beru tak, jako že tam nejedu do Hiltonu, takže jídlo a soukromí je mi šumec 😀

domina
30. lis 2007

Cechtek, mám stejný názor.Tam jedu rodit a né hodovat v jídle.Můžu být ráda, že tam něco vůbec dostanu. 😉 Tedy spíš můžu být ráda, že vůbec v nemocnici ještě dostanu najíst a zadarmo.Takhle jsem to spíš myslela. 😉

pai
1. pro 2007

Ahoj holky, já mám za sebou Apolináře před devíti dny. I když jsem si taky vyslechla své (první noc jsem totiž -jako daň za to, že mě nakonec nepřešoupli do Krče nebo na Bulovku, jak mi hrozilo, protože bylo narváno a já jsem sice byla registrovaná, ale voda mi odtekla 3 týdny před termínem, -prožila hned vedle porodních boxů a za tu noc jsem tam "odrodila" několikrát, samozřejmě jsem ani oko nezamhouřila...a byl to dost hrozný zážitek 😝 ), odbornou péči a laskavý přístup celého porodnického týmu jsem si u Apolináře nemohla vynachválit. A nakonec byl po porodu zrovna volný nadstandard, a tak jsem si to opravdu hezky užila i na oddělení šestinedělí, kde byly taky prima ochotné sestřičky - odd. P5, a tak mám na porodnici celkově hezké vzpomínky, a koneckonců i na ten porod, který byl sice považován za rizikový, ale pan doktor Koleška a porodní asistentka L. Andrlíková mě výborně vedli,a tak vše proběhlo nečekaně hladce a obě jsme v pořádku. 😀 😀 😉

barbarek
2. pro 2007

Teda holky to jsem na to fakt zvědavá. S tím jídlem bych to moc neřešila, spíš bych se soustředila na tu péči a tu jak to tak vypadá si všechny víceméně chválíte. A to je podle mě nejdůležitější.No už aby jsme to my těhulky měly za sebou 😀

r.o.s.s.i.b
5. pro 2007

Ahojky těhulky,myslíte,že se můžu registrovat do Apolináře po telefonu nebo se tam musí zajít osobně??A jestli jde registrace už v 11tt?? 🙂

josefa
5. pro 2007

rossib: mrkni na stránky apolináře www.apolinar.cz tam píšou že registrace je od 16tt a to telefonicky... 😉

r.o.s.s.i.b
5. pro 2007

Jéé mocky děkuji za odkaz 😉

josefa
5. pro 2007

nz 😉

petrolejka
5. pro 2007

rossib, klidně tam zavolej dřív než v tom 16tt. Já volala myslím hned kolem 13tt a normálně mě po telefonu zapsali. Aspoň nic neprošvihneš. 😉

kacka.va
5. pro 2007

asi záleží jak kdo, protože já tam volala v 15+3 a paní si ověřovala, ve kterém jsem týdnu a potom mě teprve zapsala.

ervina
6. pro 2007

já tam byla osobně v 16tt a hned se mě ptali v jakém tt jsem a poté mě mohli zaregistrovat.

aruna
9. pro 2007

ahoj holky, jen připojuji názor na Apolináře pro ty, které se rozhodují:
Velice dobrý a vstřícný přístup jak gynekologů, tak pediatrů, na pár výjimek i všech sestřiček, opravdu jsem byla MOC spokojená... Pokud bude možnost, doporučuji pak 2lůžkový nadstardard, postele jsou polohovací, sprchu a záchod na pokoji oceníte a návštěvy na pokoji, nikoliv na přeplněné chodbě taky! A co se týče jídla, není to tak děsné... A on vám kdyžtak někdo něco donese 😉 ... Opravdu to jídlo budete vnímat jako to druhořadé...
Tak držím pěsti!!

ocicka
9. pro 2007

Jejda, tak to jsem asi vyjimka, ale mne tam moc chutnalo 😀

r.o.s.s.i.b
10. pro 2007

Mě hlavně jde o to,že tam je prý špičková péče o mimíška,jídlo mě propašuje kdyžtak přítel 😀

domina
11. pro 2007

Já se včera vrátila z porodnice u Apolináře.Se vším jsem byla nad míru spokojená.Porod trval 15 hodin, z toho jsem byla 10 hodin v porodnici.Celou dobu se tam o mě starala PA, rodila jsem se dvěmi PA a jedním lékařem.Všichni byli moc ochotní a vstřícní a naprosto profesionální.Na oddělení šestinedělí si také nemůžu stěžovat.Na pokojích nás nechávali v klidu, se vším nám pomohli stále sami se ptali jestli jsme spokojené a jestli něco nepotřebujeme o miminka se starali krásně a bylo vidět, že jsou u nich na prvním místě.Sestřičky nám se vším poradily, sami nám dělaly školení a koupání a kojení apod.K tomu jídlo, tak to opravdu jsem tam moc nejedla, ale bylo to spíš tím, že někdy nebyl čas si ho sníst teplé.

lada82
11. pro 2007

ja se pridavam k Domi - vse bylo perfektni a vsichni hodni a ochotni, i kdyz jsem nakonec rodila akutni sekci a byla na JIPce - a jidlo mi taky chutnalo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru