Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

sshiva
29. čer 2011

krisstyna moc gratulujem!!! Maxík je krásny! Ale ten nával maminiek, uf! 😝 Vobec si neviem predstaviť že by som malú nemala u seba a chodila by som za ňou iba na kojenie niekam z iného oddelenia 😲

krisstyna
29. čer 2011

@brendda @sshiva děkuju holky.. 🙂 no hele s těma místama je to blbý ale třeba budete mít štěstí, hlavně se zbytečně nenervujte... a přeju vám bezbolestný a krásný porod 🙂

1janina2
30. čer 2011

@lipetra Ahoj, já na kurz chodila, před3 týdny, 2 x 3 hodiny, no vcelku se tam člověk nic nového nedozví, takové spíš opáčko co a jak, i když myslím, že pro manžu to bylo dobré, protože kolikrát teď slyším "ale na tom kurzu nám řikala, že....." 🙂 a to tam tak strašně moc nechtěl 🙂 Navíc jsme si v rámci toho prohlédli porodní sál a nadstandartní pokoje, myslím, ale, že se člověk obejde i bez kurzu a ušetří docela slušné peníze (i když já se chystám dát to proplatit na pojišťovnu - OZP).

lipetra
30. čer 2011

@1janina2 Já mám právě taky OZP, tak toho asi využiji🙂A jak to funguje? To ten doklad pošleš pak na OZP a oni ti pošlou peníze?

1janina2
30. čer 2011

Jojo, přesně tak,ale až po porodu, až tam miminko přihlásíš, to je podmínka, takže já mám zatím doklad schovaný a až budu přihlašovat mimi, tak se zeptám kam to poslat.

karusta
30. čer 2011

@krisstyna Mooc gratuluju, Maxík je krásnej.. príma, že se vše obešlo bez komplikací 😉

janka12
30. čer 2011

@1janina2 @lipetra
Ahoj holky, minuly tyden jsem posilala do OZP dotaz, co vsechno se da do pausalu 1000 / 1500 Kc u OZP po porodu prouctovat a dostala jsem nasledujici odpoved:

Náklady v souvislosti s pobytem maminky a novorozence v porodnici se míní
nadstandardní poporodní pokoj(bez regulačního poplatku 60,- Kč za
hospitalizaci), přítomnost otce u porodu nebo vyžádaná epidurální anestezie.
Program se vztahuje také na jakýkoliv těhotenstký kurz nebo cvičení pro
těhotné.

Ten kurz, o kterem se "baavite" viz výše je tedy ten tehotensky kurz?? to by me nenapadlo.

dandiela
30. čer 2011

Ahoj, zítra se jdu registrovat k Apolináři a mám takový dotázek. Na stránkách píšou, že registrace probíhá od 13hodin, myslíte že bude stačit když tam příjdu třeba na půl jednu? Děkuju.

1janina2
30. čer 2011

@janka12 Jasně, je to ten předporodní kurz, škoda, že ten paušál nemaj větší, by se dalo uplanit i to ostatní co si psala,ale aspoň něco 🙂 třeba taková VZP ti kurz neproplatí (říkala PA)

1janina2
30. čer 2011

@dandiela Být tebou, tak jdu radši dřív, já tam strašila už na 11 a už tak tam bylo docela plno

brendda
30. čer 2011

Čau holky,
dneska u Apo zase v klídku,jen hodina...Monitor,tam jsem chvilku čekala,než jsem přišla na řadu a pak chvilku nahoře.Mudr jen kouknul na monitor,sahnul mi na břicho,řekl,že na porod to nevypadá a nazdar za týden,když neporodím.Ptala jsem se na Hamiltona a on řekl,že kdyžtak př.týden,že až po termínu,když příroda zklame.Před termínem že rozhodně ne...

1janina2
30. čer 2011

@brendda Ale i tak to může přijít kdykoliv 🙂 Mně Dr. ani na to břicho nesahá, jen kouká na výsledek monitoru ☹ Jo s tím Hamiltonem jsem si myslela, že se dělá kdyžtak až pak, překvapilo mě, když jsem tady na jiných diskuzích četla že jim ho dělali a to mají termín až po mě, to nechápu...No já jdu v sobotu a pak hned v pondělí do Apo zas...a soukromý tip lidí v mém okolí je, že porodim v neděli nebo v úterý, no kéž by 🙂 🙂

morgan
30. čer 2011

@brendda mě u Apo dělali Hamiltona taky až po termínu, ale já už bych ho nechtěla ani omylem, mě to teda neskutečně bolelo a dr se me ani nezeptal jestli ho vůbec chci a prostě ho provedl 😝 😒

morgan
30. čer 2011

@dandiela já teda taky radím být tam dřív, alespoň tak v poledne 🙂

brendda
30. čer 2011

@1janina2 a proč tě tam ženou v sobotu???Nemáš něco v pořádku?Já že máš termín jen o dva dny dříve než já.Seš prvorodička,ne?Jábyla dnes a jdu až zase za týden tzn.3 dny po termínu....
@morgan tak jako příjemný to není,ale mě pomohl.První mi dělala taky pár dní před termínem,odešla mi díky němu zátka a druhý v termínu.Pak jsem za tři dny porodila....
Ale možná to bylo díky známosti.Na každou poradnu jsem nosila nějaký pozornosti.Teď na to prdím a s nikým jsem si tam nic nedomlouvala...
Porodit musím,tak co 😀

sshiva
30. čer 2011

Holky ten Hamilton to je nejaký "hmat" ktorým sa spustí porod? Akože sa uvoľní zátka alebo sa narušia porodné obaly alebo čo si pod tým mám predstaviť? Na diskusii holky spomínali že to je fakt bolestivé...

karusta
30. čer 2011

@dandiela ahoj, raději bych tam šla tak nějak na poledne..

eyael
30. čer 2011

holky, plánuju se taky registrovat u Apo, vychází mi to zatím na jeden pátek. Na webu píšou, že v pátek mají přijít i ty, co mají termín v sobotu a v neděli. To pak registrují všechny tři dny na jeden termín porodu nebo to pak rozdělují na tři dny? A kolik je míst na ten který den? To bude asi šílený nával v tom jednom dni, když mají přijít ženské s temínem ze 3 dnů 😒

sshiva
30. čer 2011

@eyael keď som sa bola registrovať ja tak tiež brali naraz 3 termíny, myslím že na 1 termín registrujú 10 maminiek. Ja som prišla asi o hodinu a pol skor a bola som 15. v poradí...a za mnou prišlo kopec ďaľších..

iira
30. čer 2011

@karusta ahojky tak jak to s tebou vypada?

karusta
30. čer 2011

@iira Ahojík, jsem doma, v pohodě. Odběr se povedl, nebylo to nic hrozného,hlavně bez komplikací. Jen mi tvrdne břicho, tak poctivě zobu magnezko. Musím odpočívat, ale připadám si tak o dva měsíce míň těhotně i mi bříško trochu tím splasklo. Přeci jen dva litry jsou dva litry 😀 A co u vás? Jak to doma funguje? Co Janička, pomáhá? Spíte v noci? Kojíte?

morgan
1. črc 2011

@brendda ty pozornosti, to není špatná věc, lidi pak jsou určitě ochotnější i když člověk donese maličkost, jenže já nějak neumím tyhle věci předávat 😀 😀
Asi taky záleží jak toho Hamiltona kdo provede, jako u všeho...já tenkrát normálně zařvala na celou ambulanci a to při porodu jsem ani nemukla 😀 😎

morgan
1. črc 2011

@sshiva jo jo, při Hamiltonu oddělí vak blan od děložní stěny, mělo by to pomoci vyvolat porod, někdy se po tom i krvácí...některý holky to prý ani nebolí, ale mě to přišlo horší než porod 😒

janka12
1. črc 2011

@dandiela pokud chces mit jistotu, ze se vejdes (limit pro registraci na 1 den je 10 mist), sla bych rozhodne driv. Ja tam cekala cca od 10ti. byla jsem prvni na rade a byla jsem za to pak veeelmi vdecna, ze mam klid a nikdo se se mnou nehandrkuje o misto, jak to pak bylo skutecne mezi nekteryma tehulkama, ktere prisly pozde a nepamatovaly se, kdo je pred nimi..... v den, kdy jsem tam byla, se registrovalo za 3 dny, takze byla chodba uplne plna a byl tam zmatek, velka nervozita a nektere tehule se snazily predbihat 😖 . Bylo videt, ze hodne tehulek ma nahnano, ze se do limitu nevejdou.

@eyael Viz vyse. ja zazila opravdu plnou chodbu (registrace za 3 dny), nebylo vubec kam si sednout, byl spis problem projit chodbou, hodne tehulek stalo a jak jsem psala, nektere byly hodne nervni, protoze pocet evidentne presahoval 30 mist (10 mist na kazdy den). kazda, ktera prisla vcas si blahorecila 🙂, ale kamaradka se byla registrovat o den pozdeji a psala mi, ze se jich 10 ani neseslo.

1janina2
1. črc 2011

@brendda NO, mě to taky přišlo divný, že mám přijít na monitor i v sobotu, o tom, že bych měla něco v nepořádku nevím, ale copak se od doktorů něco dozvíš? 😠 Prý jen proto, že budu v termínu, taky mi to přijde zvláštní, když tam v pondělí hned pojedu znovu, ..ale co, aspoň si ověřím. že je mimi v pořádku a v pondělí doufám, se na mě konečně i dr. koukne a poví mi jak jsem na tom. Zatím jsem byla pokaždé u té samé doktorky, jak tam chodím+- na stejnou hodinu, tak nevím co by mi třeba řekl někdo jiný...

dandiela
1. črc 2011

Tak jo, tak já tam vyrazím na 11hodinu. Už jsem si nakoupila časáky a sváču abych to tam přežila 🙂 odpoledne podám hlášení, jak to tam vypadalo...

iira
1. črc 2011

@karusta tak to jsem rada ze to dopadlo dobre 🙂 ,mi kojime krasne malej papa jako das 🙂 janicka zatim nic moc ,dandovi se vyhyba a je protivka ,ale to prejde casem,zatim je doma manzel tak to jde uvidime jak to bude potom...jinak malej docela spi v noci ,jen rano se budi mezi 4-5h a pak nechce spat ale to se vyvrbi po 6nedeli ...

karusta
1. črc 2011

@iira tý jo, tak to je super, to se trochu i vyspíš.. s malou se to časem snad poddá a bude to fajn.. paráda, jste šikulky 😉

misuuuule
1. črc 2011

@karusta Děkujeme, no to je super zpráva, hlavně odpočívej, ať jsou prckové v pohodě....

misuuuule
1. črc 2011

@brendda ty pořád držíš kočko ??? Tak držíme palce, ať je to co nejrychlejší a co nejmíň bolestivé !!!! A už brzy----

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru