Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

jarunkaxyz1
21. čer 2011

Ahoj, chtěla bych se podělit o čerstvé zážitky z porodnice U Apolináře.
Vrátila jsem se odtamtud v sobotu a nemůžu si vůbec na nic stěžovat.
Po tom, co mě striktně vyhodili z Podolí, přestože jsem tam byla registrovaná (malovali) a porod začal docela dramaticky, se mě u Apolináře ochotně ujali.
Péče a vstřícnost lékařů a celkově zdravotnického personálu byla skvělá.
Šestinedělí taky prima, byť staršího rázu, ale mně osobně přišlo daleko důležitější, jak se k nám choval personál : dětské sestřičky a lékaři...a to nemělo sebemenší chybičku.
Díky všem se mi narodil krásný syn, pobyt byl příjemný, vrátila jsem se v pohodové náladě a s krásnými vzpomínkami! DOPORUČUJI! 🙂 😉

krisstyna
21. čer 2011

@1janina2 se chystá ten náš frajírek nějak dlouho 🙂 jj já jsem taky srábotka a bolesti se bojím ☹

1janina2
21. čer 2011

..to se dobře čte, taky myslím,že je to hlavně o lidech. Gratuluji k narození synáčka 🙂

karusta
21. čer 2011

@jarunkaxyz1 gratuluju!!! Já mám z prvního porodu taky jen dobré zkušenosti. Personál je fakt úžasnej.. 😉
@krisstyna tak co, nějaké změny u tebe? Co ta ledvina, ještě to bolí?

krisstyna
21. čer 2011

@jarunkaxyz1 moc gratuluji k chlapečkovi a přeji oboum hodně zdraví 🙂 jinak moc ráda čtu pozitivní zprávy o tom jak je to tam super... zároveň ale už i nějak chápu, že tam není moc volných postelý na šestinedělí, když s Podolí vyhazujou a posílají k Apolináři ☹

krisstyna
21. čer 2011

@karusta jo teď jsem odpočívala tak je to lepší... malej taky na chvíli přestal tlačit tak si užívám chvilky klidu 🙂

karusta
21. čer 2011

@krisstyna to je dobře..uvidíš, až to přijde, tak to poznáš, je to pak mazec 😉

brendda
21. čer 2011

@krisstyna tak co????????????Na tebe furt myslím...........nás teda napínáš 😀

brendda
21. čer 2011

iira už to má možná za sebou 😉 😉

karusta
21. čer 2011

@brendda jak jsi na to přišla?

brendda
22. čer 2011

No,vždyť tady psala něco o tom,že má bolesti a že v noci možná pojedou,ale nemá kam dát druhé dítko atd,ne????????????????????

karusta
22. čer 2011

@brendda jo takhle, tak to joo, myslela jsem, že máš nějaké zprávy přímo od ní.. Je pravda, že se včera vůbec neozvala. Tak snad už má prcka u sebe 😉

krisstyna
22. čer 2011

@brendda furt nic ☹ jdu skákat po schodech nebo nevim... v noci ze mě vyteklo trochu vody ale fakt nepatrně a měla jsem tlaky tak jsem se radovala, že už je to tady a já usnula a probudila se až ted... ledvina bolí furt stejně žádná změna no v nejhorším zítra v poradně se domluvím co a jak dál ,,,

karusta
22. čer 2011

@krisstyna hele, neblbni, nic nezabírá, mluvím z vlastní zkušenosti. Myla jsem schody, okna, gruntovala, zavařovala a dáma si vzpomněla v den vyvolávání sama 41+3!!! 😀

krisstyna
22. čer 2011

@karusta no taky dobrý 🙂 mě jen zaráží, že mi tý vody vyteklo tak malinko... tedy pokud to voda byla. Měla jsem zase bolesti když jsem si lehla najdenou se mi zachtělo čůrat tak to bylo ok.. a pak zase ze mě něco teče fakt tak malej panák vody jako by vytekl a od tý doby zase nic... :-/

karusta
22. čer 2011

@krisstyna no, hele, nechci si hrát na odborníka, ale to asi nebyla voda, páč mně říkali, že když začne téct, už nepřestane, takže to voda nejspíš nebyla.. Je pravda, že když mi prdla s Teri, tak to byl šplouch jako blázen a pak už to teklo celých těch asi 30 hodin nebo kolik až do porodu nepřetržitě. Ona se pořád dotváří nová, takže pořád je, co by mohlo téci.. tak asi tak..

morgan
22. čer 2011

krisstyna a nebo to třeba byla hlenová zátka, někde se uvádí, že může být i hodně vodová....mě se po odchodu zátky začal porod pomalu rozbíhat, tak třeba už to bude 🙂

dana3262
22. čer 2011

@krisstyna ja myslim, ze me taky ke konci malinko odtekala obcas. Me zas rikali, ze to mozne je, ze se tim uvolnuje prostor, ale taky se muze stat, ze praskne a hlavicka ji ucpe, takze vytece jen trosku a ty nevis, ze praskla a prave kdyz si lehnes, tak bud zacne tect nebo ne a podle toho se to pozna.

krisstyna
22. čer 2011

@karusta @morgan @dana3262 no odpoledne už každopádně na 100% pojedu k Apolíkovi... už kvůli tý ledvině a stejně dneska mám termín tak jim hezky vysvětlíim, že chci broučka ven 😀 jak psala dana tak mi to popisovala sestra že to měla podobně. No uvidíme 🙂

dana3262
22. čer 2011

@krisstyna tak hlavne zdar a silu!! 😅

karusta
22. čer 2011

@krisstyna budu na tebe myslet, hodně zdaru přeji 😉

krisstyna
22. čer 2011

@dana3262 @karusta děkuju holky 🙂

brendda
22. čer 2011

@krisstyna kdyby si nerodila,určitě se ozvi,budeme tu napnutý jak kšandy 😀

Já jdu zítra do poradny 😎

krisstyna
22. čer 2011

@brendda no jasně... když mě dneska pošlou domů tak se zítra v poradně určitě uvidíme 🙂

sshiva
22. čer 2011

krisstyna : držím palce! podla mňa to mohla byť plodovka, nie je pravidlom že musí vytekať vo veľkom a stále, je to individuálne...dá sa to otestovať takým roztokom z lekárne 🙂
určite daj vedieť!

sshiva
22. čer 2011

jarunkaxyz1 : gratulujem k drobcovi!!!
ja som pri 1. mala epidurál, celkovo som rodila 12h a bola to príjemná úľava...teraz ale rozmýšľam či neskúsim porod bez epidurálu, rada by som si to "prežila", ale to sa teraz ľahko hovorí 😀
záleží aj aký bude mať porod priebeh a ako sa budem cítiť...

brendda
23. čer 2011

Ahoj holky,
jsem zpátky z poradny.Dneska úplně v pohodě.Byla jsem za hodinu vyřízená i s monitorem....
Na porod to bohužel nevypadá...............a já už bych to tak chtěla mít za sebou,mám strach,že toho svýho obříka nevytlačím.Doktor řekl:ale vytlačíte....

1janina2
23. čer 2011

@brendda Ty jo, jak se ti to povedlo tak rychle, za hodinku? Já minule jen na monitor čekala 2 a vyšetřovali Tě? A ty máš nějaký odhad porodní váhy z poslední doby? A co na monitoru, už nějaké náznaky?

1janina2
23. čer 2011

@krisstyna Tak cooo? že by už? 🙂

karusta
23. čer 2011

@iira
@krisstyna holky, moc na vás myslím, už to asi máte za sebou, co?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru