Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

andrejkaraab
29. črc 2011

a nevíte někdo kolik tam stojí ten nadstandart?děkuji

sshiva
29. črc 2011

@brendda ešte nijéé 😀 Včera mi blbol počítač tak som sa k vám nedostala...Dnes sme úspešne absolvovali výlet do ZOO, myslím že malá si ešte nejaký ten týždeň u mňa pobudne 😉
@andrejkaraab pozri na oficiálne internetové stránky nemocnice, majú tam aj cenník 😉

brendda
29. črc 2011

@sshiva pametáš ako som ja porodila 😀 po celodenním výletě v ZOO 😀 takže dneska v noci jedeš 😀
No myslím na tebe,ať to máš rychle za sebou a ještě si u toho střihneš nějakej příjemnej estetickej zážitek jako já 😀

brendda
29. črc 2011

@andrejkaraab buď v klidu,až to přijde a půjde do tuhého,bude ti úplně šumák,co se děje vedle na boxu 😀

sshiva
29. črc 2011

@brendda my sme boli len na dopoludnie, a ani sme tam moc nehopsali, skor taká prechádzka...ale jasné že som si hneď spomenula 😀 a už si bola na tej kontrole šitia? 😵

janka12
29. črc 2011

@andrejkaraab dle webu: jednoluzak nadstandard 1500kc, dvouluzak nadstandard 1000Kc. podle toho, co tady holky psaly je ale casto na nadstandardech plno.

brendda
29. črc 2011

@sshiva nebyla,nepůjdu,počkám po šestinedělí,nebo nevím...
@janka12 bývá plno...........ale každý den jich několik pustí domů..tal je šance během pobytu se tam dostat!

andrejkaraab
30. črc 2011

jé děkuji moc všem za informace.Juknu se na net a nebo se optám pana docenta až k němu pojedu 😉 mám ještě naštěstí čas

iira
30. črc 2011

@andrejkaraab ahojky neboj soukromi mas,ty boxy jsou oddelene zdi ,ale ja byla rada ze jsem odrodila a bylo mi skoro jedno kde to bylo,hlavne ze byl uz venku 🙂..pak jsem na sale zustala 2h ale odpocivala jsem a mela jsem klid i kdyz jine maminky taky rodili,aspon jsem nemela pocit ze jsem upne sama v cele nemocnici ,ale tak bez na prohlidku at vis jak to tam vypada

@karusta no uz jsem na to prisla ..malemu se chce zpatky do briska a tak ho musim svazat v zavinovacce aby se nemohl hybat ,rucicky ma podel tela a je nad miru spokojen,prestal plakat,zacal spinkat a i krasne papa...v noci mi spi i 4,5h a skoro vubec neplace,jen kdyz je unavenej a chce spat. tak zacne 🙂...je to uzasny jak je ted spokojenej 😀
@ilonne podivej se na strany www.apolinar.cz a tam vse najdes,jen jim tam chybi teplomer na miminko
@karusta jo a jak se jinak mas?vse ok?

ilonne
30. črc 2011

@iira Díky, a prosím tě, jak vypadá teploměr na miminko a kolik stojí? Předpokládám že ho koupím v lékárně.

iira
30. črc 2011

@ilonne staci obyc. co mas doma na mereni v podpazi a nebo elektronicky,protoze driv meli rychlobezky na pujceni ,ale podle evr.unie je zakazany rtutovy tepl. tak proste tam nemaji ,ale myslim ze tohle se doctes v cekarne na poradne

estrellita
30. črc 2011

@iira kdyz jsem tam rodila, tak jeste teplomery byly, ty rychle digitalni 😕

iira
30. črc 2011

@estrellita jo pred 3 lety kdyz jsem rodila ja tak tam byli taky ,ale letos tam byli jen pro maminky a tema se deti merit nedali..

petrakm
30. črc 2011

@ilonne
ahoj, kup si digitalni za 9sek..je to fakt k nezaplaceni..ostatni jsou za pul minuty!koupila jsem ve zdr. potrebach,ptz v lekarne ho nemeli 😒 u apol jsem rodila tento leden, deti meri rano pri vizite rektalnim, akorat ho lehce oplachnou a pouzijou na dalsi mimco, to mi prijde dost divny,ale budiz..muzes mit svuj a nahlasit jim..

simcza
31. črc 2011

Ahoj. Doktor z mojí poradny mě kvůli komplikacím předá do péče do Prahy k Apolináři. Tak hledám informace a tak. Zajímalo by mě, co poskytuje nemocnice a co si maminky musí vzít sebou. Našla jsem, že bych měla mít sebou vlhčené ubrousky pro miminko, teď jsem koukala, že bych měla mít i teploměr. Někde jsem i objevila, že snad nemocnice poskytne mamince balík vložek? Co se vám osvědčilo vzít si ještě sebou aniž by to bylo napsané na seznamu který vám dají?
Zhruba před 2 lety se mi stalo, že jsem ležela na drobném zákroku v jiné nemocnici než obvykle. A když jsme šli na oběd tak na mě sestry koukaly jak z jara, jak si můžu dovolit jet do nemocnice bez příboru. Poskytují ho tedy i tady?
Jinak teda ty sprchy a WC, to mě teda taky docela straší. Z naší nemocnice jsem zvyklá, že 2 pokoje jsou spojeny předpokojem, kde je sprcha a WC. Každý pokoj je 2lůžkový, ale aby byly oba plně obsazeny se stává vyjímečně. Takže relativně soukromí. Čeká mě císařský řez a pro lepší a rychlejší hojení je dobré jizvy často sprchovat.
Ochotný personál a pár černých vran se najde všude, s tím se tak nějak počítá. A jídlo ... kolik lidí tolik chutí, někomu chutná druhému ne.

estrellita
31. črc 2011

@simcza vlozky pro tebe neber, tech tam je dostatek, ale musis vzit plinky pro miminko.

simcza
31. črc 2011

@estrellita jj, máš pravdu, ty jsem zapomněla napsat. V té mojí původní poro jsme mívaly 2 plínky na den. Takže jsem je taky musela mít.

Koukala jsem, že je tam hodně oddělení. Doktoři jsou rozdělení pro jednotlivá oddělení, nebo se tam pohybujou všichni všude?

hroudovka
31. črc 2011

Ahoj, také jsem si vybrala porodnici u apolináře a je to dneska právě 14 dní co se Terezka narodila a moje zkušenost.....
..... Jako druhorodička už jsem věděla, jak "vypadají" kontrakce,ale s křížovými bolestmi jsem se u prvního porodu nesetkala - zatraceně to bolí ☹ . Do porodky jsmedorazili ve 14:30 - kontrakce nepravidelné,velmi silné a velmi časté (trvali 10 vteřin a opakovali se po 1 min - to vše 4x, pak třeba zas 10 min nic a zase + křížové bolesti. S manželem jsme si vybrali porodní sál č.2 (jsme si řikali, že před třemi lety, když se narodil Filípek, bylo všechno super - personál ochotný, PA úžasné) když jsem tam došli, tak jsme čekali 3 min, než vylezla sestra (mladá, menší,tmavovlasá, na krátko ostříhaná - v celku hezká opálená holka,ale dost nesympatická a očividně jsme ji otravovali). Že si mě teda vyšetří, ať si vylezu na lehátko. Chvilku mě to trvalo, zrovna jsem si prodýchávala "svoji kontrakci" a sestra s ironickým pohledem si mě změřila a říká, že snad to neni tak hrozný. Tak jsem si vylezla na lehátko, madam mě vyšetřila, zasmála se a řiká, to nejsou kontrakce,ale poslíčky, jsem si to hned myslela, byla jsem otevřená ne jeden prst. Pak mi natočila monitor, kde byly jen 2 kontrakce. Musím,říct, že jsem si celou dobu říkala a modlila se, ať ještě nerodim, že s touhle megerou rodit nechci. Pak ještě dorazil doktor, ten mě ani neviděl, jen se mrknul na monitor a řekli, že mam přijet až budu mít kontrakce pravidelné a po 4 minutách. V 15:15 jsme opuštěly porodnici, po cestě domu mě opět chytli bolesti, naložila jsem se do vany (to bylo 15:40)a už jsem začala pomalu prodýchávat. Po 17 h už to manžel nevydržel a zavelil, že jedeme do porodnice, kontrakce byly opět nepravidelné ,ale už jsem dýchala jak zběsilá, jak pes. Než jsem nasedla do auta a opět ujeli cestu z Chodova k Apolináři, tak bylo 17:30. Tentokrát jsme okamžitě zamířili na porodní sál č. 1. Hned vyšla velmi příjemná sestra, nechala mě v klidu prodýchat kontrakci než jsem vyskočila na lehátko. Po vyšetření jsem byla otevřená na 7cm, tak se jelo okamžitě na porodní box. Dostala jsem k sobě úžasnou PA, celý personál i porodník byli naprosto super - ohromná psychyská podpora - opravdu profesionálové (říkali co mám dělat, chválili...) Praskli mi vodu, zavolali manžela a když balo 17:58 Tereka byla na světě.
Tak že Apolinář je skvělá porodnice i šestinedělí naprosto v pohodě a paráda a rodit doporučuji na sál č. 1, tam je 100% jistota ochoty, vstřícnosti a profesionality. Bohužel všude se najde nějaká černá ovce, nějaká megera, která kazí jméno a pověst a to i tady ☹

sshiva
31. črc 2011

@hroudovka to musela byť nepríjemná skúsenosť...až ponižujúca ☹ Aspoň že na 2. pokus to vyšlo za príjemnejších okolností! Gratulujem k miminku!! Ja som pred 2. rokmi rodila na 1-ke a bola som maximálne spokojná, personál bol moc milý...
Škoda že niektorým ľuďom chýba empatia a vedia znepríjemniť chvíle ostatním ☹

krisstyna
31. črc 2011

@hroudovka hned bych si zjistila jméno té megery!!! musím říct že i já rodila na P1 a naprostá spokojenost a vstřícnost neměnila bych. všichni byli zlatí.. tak moc gratuluju k mimískovi áť dělá radost a hezky roste

karusta
31. črc 2011

@iira jojo, zavinování, to u Terky taky zabíralo 😉

brendda
1. srp 2011

@hroudovka člověk prostě narazí na blbce i tam,kde by rozhodně být neměl.S tím nic nenaděláme...
Hlavně,že to nakonec dobře dopadlo 🙂
@krisstyna jak to zvládáte s Maxíkem?Už máte nějaký režim??? 😉
@karusta jak ti je,kočko.Co dvojčátka,všechno ok?
@sshiva jsem ti chtěla říct,že en dudlíček,co máme stejný se u nás nečapnul 😎 Maxovi se z něj zvedá žaludek!

Dneska má měsíc!To to letí.Buď spinká,nebo brečí.Je to normální?Nefunguje to u nás vůbec tak,že by třeba byl vzhůru a jen koukal....??????????

luznicarka
1. srp 2011

@hroudovka i já s toudle sestrou na 2. sále měla podobnou zkušenost když sevystřídala s druhou PA tak ta pak nadávala že není nic připravený a udělaný co už malo dávno bejt a pak přišel super Dr a porod rychlý a v poho až teda na tu první PA to byla mega megera ☹

cell
1. srp 2011

uff, to jsou příběhy, hlavně, že konec je dobrý 😵

jinak drobný drb od Apolináře - Dr. Mikešová (dříve Klímková) je těhotná a od začátku v neschopnosti, takže máme smůlu všechny, kdo se na ní těšily .... ale moc jí to přeju!!!

estrellita
1. srp 2011

@hroudovka ony se sestry i lekari na P1 a P2 toci, takze to neni o salu, bohuzel, ale o lidech ☹
dobre,ze jsi nakonec rodila s tak dobrou sestavou a mela z toho dobry zazitek 🙂 gratuluju k Terezce.
@luznicarka a jak se jmenovala, nevis?

kamaradicek
1. srp 2011

@hroudovka Presne vim kterou tu sestru myslis, jednou jsem ji zazila taky, natacela mi monitor a dala mi kapacku. Mala, tmavovlasa, mlada, dulezita holka. Byla strasne neprijemna a hruba. Ve vedlejsim boxu jsem ji slysela na jednu rodicku dokonce kricet. Nastesti je na sale c. 2 jedina ktera je tak neprijemna. Ostatni jsou velmi mile a lekari take.

jarunkaxyz1
1. srp 2011

@hroudovka: tak hlavně, že to dobře dopadlo. Já rodila v půlce června taky na sále č. 2 a zřejmě jsem se taky setkala "s tou megerou", taky nevim, jak se jmenovala, ale byla arogantní a povýšená...člověk si připadal jak debil a to jsem měla překotný porod. Naštěstí to převážil super zážitek a fajn porod pod vedením paní doktorky Mikešové, díky které na porod vzpomínám opravdu moc ráda!

luznicarka
1. srp 2011

@estrellita nevim ale rozhodně to byla pipka já tam byla přes noc kvůli špatnýmu zátěžáku a v noci sem začla mít kontra a ta pipina mi řekla že to sou posli aniž by se koukla a ráno po kontrolu povídá ste otevřená na 8 cm ( sem se otevřela při poslech , asi pipka blbá)

luznicarka
1. srp 2011

@kamaradicek jj popis odpiovídá koukám že s ní mělo hodně z nás co dočinění 🙂

janka12
1. srp 2011

Jeee holky, to je teda predstava - ta megera. On se ale pitomec najde vsude. Tak to asi zkusim sal c. 1 a budu doufat, ze se tam ta "dobracka" zrovna neobjevi. Aspon mam mensi dilema, na ktery sal zamirit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru