Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pisisvori
1. črc 2014

Chtela bych se zeptat, jak je to s navstevama deti u Apolinare? Mohou normalne 5 lete deti na navstevy na pokoj i chodbu? Dneska se sestricja v poradne tvarila, ze deti do nemocnice moc chodit nemaji☹

evulatko
1. črc 2014

@pisisvori,co ja vim,deti tam nikdy nikomu nevadily.Tedy vzdycky jsem mela navstevy jen na chodbe 🙂

spes2009
1. črc 2014

No pokud budeš na klasických pokojích, tak tam jsou návštěvy zakázané. Řešila jsem to u druhého dítka, jestli si kvůli tomu nepřiplatit nadstandard. Ale nakonec jsme to s malým 3,5 let (chvíli neposedí) zvládli i na chodbě. A uteklo to. Na záchod a s věcmi jsem ho propašovala na pokoj, ale jen na chvíli a pak zase za ostatními na chodbu. 🙂

pisisvori
1. črc 2014

Diky za odpovedi. Nadstandart chtit budu,ale nemusi vyjit. Na chodbe to staci😉. Taky jsem si myslela,ze tam normalne deti chodily,kdyz jsem tam byla pred 5lety,ale ta sestra me dneska znejistela.

spes2009
1. črc 2014

@pisisvori No asi Ti ho z pokoje nikdo nevyhodí, ale na druhou stranu, co s dítkem na pokoji, když tatínek a ostatní budou na chodbě, že... Tedy samozřejmě v případě klasických pokojů...

pisisvori
1. črc 2014

@spes2009 psala jsem to tak obecně, jestli prostě na některém oddělení s tím měl někdo problém, když tam byly děti ať už u nadstandardu na pokoji nebo u normálních pokojů na chodbě🙂

treasurka
11. črc 2014

Mám výborné zkušenosti, tatínek byl od příjezdu celou dobu se mnou, dokud nešel s mimčem na prohlídku. Děcko jsem měla hned u sebe, nikdo mě k ničemu nenutil, polohy jsem měnila, jak jsem potřebovala, bohužel, ke konci začal malému klesat pulz což se zlepšilo jen v poloze na zádech, jinak to nešlo. Z vedlejších boxů jsem slyšela minimum - jako v paneláku přes zeď. Na šestinedělí také perfektní, se vším poradili, pomohli. V návštěvních hodinách jsem byla s malým i venku na zahradě, nikdo nic nenamítal, prostě pohoda...

jarunkaxyz1
11. črc 2014

Tak s návštěvama dětí na pokoji oni vědí, co dělají - do takového předškoláčka nikdy nevlezete, co se zdraví týče , kor když je to třeba v průběhu školkového či školního roku - a chca nechca, prostě je to riziko pro miminka....já bych to nehrotila. Koneckonců i já sama si pamatuju dobu, kdy do nemocnice a do porodnice obzvlášť, nesměly děti do 12ti let. Člověk je v porodnici pár dní a návštěvy na chodbě konkrétně mně stačily.....jinak Apolinář je super, já mám jen a jen dobré zkušenosti 😉

terinka1989
13. črc 2014

@amabilis a nemala si predcasny porod? Lebo ja som tam teraz podpisovala papier ze keby to na mna prislo v urcitom casovom rozmedzi predcasne tak ze mi zabezpecia porod v inej nemocnici... A co si si nevolala sanitku ked ti praskla plodova voda? Oni by ta podla mna rovno odviezli tam kde maju volno a nemusela si sa tarat hore dole.. nie?

amabilis
13. črc 2014

@terinka1989 No tam byl problém v tom, že sanitka by mě odvezla do spádové porodice, kam jsem nechtěla. Samozřejmě kdybych předem věděla, že mají v dané porodnici stop stav, tak bych to riskla, ale takhle prostě ne. Proto ten taxík 😅

terinka1989
14. črc 2014

@amabilis ved ale ked mas rezervaciu na porod v tej danej nemocnici tak som si myslela ze o aj oni respektuju a odvezu ta tam kde mas rezervaciu. Nie? No tak aspon som sa nieco nove naucila a budem si pamatat v novembri 🙂

anetadr
14. črc 2014

@terinka1989 obávám se, že posádce sanitky je úplně jedno, kde ty máš rezervaci. Já jsem například z Lysé nad Labem a rodit chci u Apolináře. Kdybych si volala sanitu, určitě by mě odvezla do Nymburka, jako do spádové porodnice - kam já ale fakt nechci. Stačila mi tam jedna zkušenost na gyn pohotovosti, kdy mi mladý doktor stále dokola opakoval, že je teprve pár měsíců po škole a tak tomu stejně ještě moc nerozumí, ale že mě teda vyšetří... no nevím, co jsem si pak o tom tedy měla myslet?:( Navíc jsem tam na něj čekala, protože byl u porodu a jiný doktor tam nebyl - jen primář na telefonu na zavolání.... po šíleném prvním porodu s následky na víc jak půl roku si nedovedu představit, že bych rodila jinde, než ve velké porodnici - tam si ale musím dojet sama:(

prcek21
15. črc 2014

Ahoj .. Chtěla jsé se zeptat zkušených maminek... Rodim u apolináře, ale gynekologa mám jinde.. Od 36. tt mám chldit již k apolináři, chtěla jsé se zeptat teď jsé 34. tt, kdy jste se objednavali do ambulance? A to se objednava tam jak jsou UZ vyšetření? Jdu teda ještě příští pátek na Uz k apolináři, kvůli cystě prcka, tak jestli stačí až tam budem se rovnou objednat do ambulance?! Děkuji za radu🙂

vernalis
15. črc 2014

@prcek21 Bylas u Apolináře na té první schůzce k registraci k porodu? Mě tam dali k tomu takový papír, s tel. číslem a informací, že si tam mám zavolat až budu 34+5 objednat se k návštěvě.

prcek21
15. črc 2014

@vernalis moc děkuju!

vernalis
15. črc 2014

@prcek21 Není zač, kdybys ten papír nemohla najít, mrknu na tel do svého 🙂

prcek21
15. črc 2014

Holky chtěla jsem se zeptat, máte zkušenosti, když si vyberete porodníka, kterého chcete ( přijede vás odrodit ikdyž nemá službu), tak kolik se tak běžně platí? Ségra platila 10 tisíc a to ten doktor zrovna i sloužil a stejně mu platila dík za názor
Budu mít u apolináře plánovaného císaře, tak nevim jestli si zvolit konkrétního doktora či to nechat náhodě;) jaké máte zkušenosti?

cell
15. črc 2014

@prcek21 : tak nějak nevidím žádný profit platit si někoho u císaře, raději si pak zaplať nadstandard.
Taky budu muset volat o první návštěvu u Apolináře

evulatko
15. črc 2014

@prcek21,ahojky,ja to dvakrat nechala na nahode a bylo to v pohode🙂A dvakrat jsem pak na sestinedeli byla na oddeleni P3,doporucuji,jsou tam moc fajn🙂Zkus Je na JIPu,az tam budes po cisari lezet,poprosit,jestli bys pak nemohla jit na P3🙂

cell
20. črc 2014

@prcek21 : tak mě v pátek můj gyndr vyřadil už (neb má pak dovolenou), volala jsem hned k Apolináři a objednali mě hned na 31.7.

pisisvori
20. črc 2014

Rodila jsem u Apolináře už podruhé císařem. První před 5 lety bylo vše fajn,císař zcela bez problémů, žádné bolesti , druhý den fit, třetí den v pořádku kojení...všichni příjemní a milí. Teď jsme rodila 9.7. císař byl trochu s problémama , bolesti a rekonvalescence byly horší, ale kojení zase už od 3 dne a 5 den doma už jsme byla fit. Oba císaře na porodním sále 2 a všichni zase moc hodní , milí a příjemní. U obou jsme byla na nadstandardu na P1 a také všechny sestřičky hodné, milé...doktoři taky.... naprostá spokojenost....i to co jsem slyšela na porodním sále u rodících maminek tak to bylo to samé. O nadstandart jsem si řekla už na přípravě dětské sestře a pak znova na JIP.

fvanek
4. srp 2014

Porodnice Apolinář: po dlouhém vyjednávání se podařilo spustit internetové objednávání na těh.monitorech, které by mělo výrazně zkrátit čekání objednaných maminek. Pokud budou na rezervační systém kladné odezvy, rádi bychom v budoucnu rozšířili možnost rezervace času i na těhotenskou poradnu.

PS: doufám, že tento příspěvek bude brán jako pozitivní info pro budoucí maminky, nikoliv jako komerční zpráva vhodná ke smazání.

z_kopretinka
4. srp 2014

@fvanek zprávy jsem si všimla na webu Apolináře a protože mě teprve tyto kontroly budou čekat, určitě ráda vyzkouším. Sama jsem měla radost i z možnosti elektronické registrace do porodnice.

cell
4. srp 2014

tato zpráva mě hodně potěšila a už jsem se objednala. Moc doufám, že objednání bude fungovat 🙂

denisaf28
4. srp 2014

Tak já bohužel Apolináře doporučit nemůžu. Ležela jsem několik týdnů na riziku, kde některé sestry byly naprosto báječné a jiné zase jakoby přišly zrovna odněkud z chléva... Neochotné, kolikrát něvěděly co mají dělat a když se jich člověk na něco zeptal, podívaly se na vás tím pohledem, CO SI JE JAKO DOVOLUJU OBTĚŽOVAT. Člověk se tam musí na vše ptát, jinak se nic nedozví. A kolikrát ani když se optá, tak to vyjde na stejno... Jednou mi tam sestra ráno přivezla v kelímku asi 5 prášků (měla jsem každý den jen brát železo-jeden prášek). Tak se jí ptám co to mám? A ona-NO PŘECI VAŠE PRÁŠKY! Tak jí říkám, ale já mám jen železo, pan doktor na vizitě říkal, že pokračujeme akorát v tom železu. A ona se na mě podívala, že jsem úplně blbá, že ví snad co dělá a že prej ať se s ní nehádám, a ať to sním... Tak jsem jí řekla, ať si to odnese zpátky, že to jíst nebudu a ať se koukne do složky... Uražen odkráčela k vozíku, koukla do složky a zrudla, protože se spletla s práškama o pokoj... A to nebylo poprvé. Druhý den to samé udělala mé kolegyni... Nehledě na to, že když jsem začala mít kontrakce, sotva mi zavolaly doktora na vyšetření a ani mi nechtěly udělat kontrolu tím přístrojem na měření kontrakcí (teď si za boha nemůžu vzpomenout jak se jmenuje). Když už jsem jim brečela na pokoji, že rodím, ať mě vezmou na sál, tak se teprve uráčila nádhera jedna přivézt ten přístroj. Kontrakce byly přes 100 a ona mi řekla, že to do večera přejde, že teď se mění směna a ať to kdyžtak řeknu té další sestře, že ona jde domů... No tohle jsem nepobírala... O 5 minut později mě už vezli na sál a drželi malýmu nožky, protože byl koncem pánevním a málem jsem porodila na pokoji.... Za tu dobu co jsem tam ležela, se mi akorát potvrdilo to, že čím "VYHLÁŠENĚJŠÍ" nemocnice TÍM VĚTŠÍ BORDEL.... VÁŽNĚ :(. Každý den jsem jezdila na ultrazvuk a nepobírala jsem, když mi ho udělala rusanda, které jsem nerozuměla jediné slovo a nemohla jsem se jí na nic zeptat, protože ani ona mě nerozumněla... Až z papírů, které mi dala, jsem se dozvěděla co a jak... No vážně síla ženský.... A že jsem poznala za tu dobu spoutu maminek, které tam ležely se mnou a ani jedna už by prý do této porodnice podruhé nevkročila... Jediné oddělení, které tam je ŠPIČKOVÉ JE NEONATOLOGIE. To je opravdu třída!!!! Ostatní je děs a hrůza... Z porodu jsem si odnesla neskutečně odstrašující zážitek, že opravdu o druhém miminku vůbec nepřemýšlím a dlouho přemýšlet nebudu... Celkově ten přístup těch doktorů mě tam opravdu hodně zklamal... A to jsem nebyla jediná... Bohužel :(

ehh
22. led 2015

Ahojky všem, Prosím o radu.
Za pár dni se chystám registrovat a mam zájem o podoli a druhou variantu Apolináře. Podolí proto ,že tam jsou samostatný porodní sály. Už jednou jsem tam rodila. Ale apolinar je taky moc pěkněj ale ty sály oddeleny plentou se mi moc nezamlouvá. Rodila jste nektera a vedle vás ležela ještě jedna rodička. A to mne odrazuje.

z_kopretinka
22. led 2015

@ehh Rodila jsem u Apolináře, jestli byla vedle na boxu nějaká rodička netuším - měla jsem co dělat sama se sebou 🙂 Není to porodní pokoj jako jinde, je tam jen lůžko a přístroje. Vedle na židličku se vejde doprovod a k nohám personál. Z druhé strany jsem měla PA.

cell
23. led 2015

@ehh : jsou tam dva porodní sály. Na P1 jsou oddělené boxy, na P2 jsou jen plenty. Rodila jsem v obou, u obou mi bylo celkem šumák, kdo rodí vedle, ale na P2 to pro mě bylo mnohem lepší - báječné PA i lékařka 😵

ehh
23. led 2015

@z_kopretinka to verim ze nevnimas okolí ale pak ještě tam hod . Lezis po porodu. Já na sále byla se vším asi hodinu a půl a pak ještě po. Necháme to osudu kam me zavede😉

z_kopretinka
23. led 2015

@ehh Po porodu jsem tam byla dvě hodiny - půl hodiny nám nechali malou pak musela do inkubátoru se ohřívat, protože se narodila o měsíc dřív - byla jsem jim strašně vděčná i za tu půl hodinu, pak tam se mnou byl ještě zbytek času manžel. Takže jsem prostě vůbec nevnímala okolí ani pak. Sama jsem zůstala až když mi tam donesli jídlo a pak už mě vezli na pokoj. Co třeba vadilo mě: praskla mi voda, ale kontrakce nikde. Nechali mě na čekateláku. Ten je na konci sálů. Bylo slyšet křik rodiček z boxů. Když jsem šla na WC - bylo vedle boxů tak to už se mi strachy motaly nohy. Ke všemu nebylo venku ještě chladno, takže otevřené okno na pokoji a křik byl slyšet i přes tu zahradu z dalšího sálu. Nějaká paní tam opravdu hodně křičela, že už nemůže, že to bolí a jak tlačila no strašný. Jako prvorodičce mi z toho bylo úplně hrozně. Strašně jsem se bála už před tím, ale pak jsem byla fakt vyděšená a manžel tam se mnou být nemohl. Podruhé už mě tohle nerozhází. Takže klidně zase půjdu k Apolináři. Vím do čeho tam jdu. Škoda, že tam nemají samostatné porodní pokoje. Bohužel, kdyby to přestavěli, tak už nepojmou takové množství maminek. Co se týče personálu bylo to OK, a PA co mi pomáhala byla naprosto úžasná. Snad i podruhé natrefím na dobré lidi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru