Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
22. črc 2008

Jo, o tom tipu na ručičky v puse mi taky písněte 😠 Dudlíka moc nechce, zato paleček je mooooc dobrej 🙄

ervina
22. črc 2008

dudlíka nám taky plive,prostě ručičky jsou lepší.

janah.
22. črc 2008

jo jo, já jsem z toho úplně běsná. Známejm si děti dudlaj paleček ještě v 5-ti letech. Když jsou unavený, šup ho tam 😖 😖 Tak z toho úplně šílím. A přitom kluci tak krásně dudlali a v necelým roce fuj a bylo vyřešíno 😎

ervina
23. črc 2008

jani,nestraš 😒 doufám,že naše holky přestanou zavčasu s těma ručičkama a budeme mít klid.
u nás to ale zatím na to nevypadá 😖

kacka.va
23. črc 2008

no, já jí zkouším dávat kousátka, ale udrží ho v ruce jen chvilinku a pak už zase jede ty ruce 🙂. zatím mě to moc neva, jediné co mě trochu vadí, že si vždycky strčí prst moc daleko a pak začne z toho kuckat.

ervina
23. črc 2008

kousátko taky dlouho nevydrží mít a hlavně ručičky si narve do pusinky líp 😠 občas se taky zajíká,no děs. snad se to časem spraví a nebude to mít jako zvyk 😒

janah.
23. črc 2008

No u ségry si to holčina časem rozmyslela, ale u těch známejch je to fakt děs. Dělají jim to obě děti a loni jsem na vlastní oči viděla, jak pětiletý dítě, když je unavený se schoulí na sedačku, zarazí palec a jede.... 😖
Já Eli teda buzeruju, jak to sblejsknu, tak jí to vyrvu i za cenu řevu. V postýlce jdu teda jen občas a rvu dudlíka místo palce, ale nic moc 😠 😠

kacka.va
23. črc 2008

já jsem někde četla, že v tomhle věku je to normální, že prý si tím děti trénují motoriku, jak se snaží trefit rukama do pusy a jak si hrajou s rukama

domina
23. črc 2008

Naše Veru to taky dělala, ale sama od sebe přestala, když zjistila, že ruce se dají použít i k jiným věcem.Ve třech měsících bych to ještě tak neřešila, zvlášť jak píše Kačka, že si děti trénují motoriku a poznávají sama sebe, až objeví jíné věci, tak pak bud je to přestane bavit s palcema v puse, nebo bych to tedy začla nějak řešit.Ale podle mě, ted je to ještě brzy, taky co jim jiného zbývá, když nic jiného neumí, že.Tedy skoro nic jiného 😉

janah.
23. črc 2008

No já nevím.... ☹ Ono to vždycky úplně mlaskne 😢

ervina
23. črc 2008

je fakt,že co začala koukat ve 3.měsících na ručičky,tak je holt i zkusila dávat do pusinky a zjistila,že se tím zabaví. no ale až udrží víc hračky,jistě přestane,jak se tu píše,že zatím to je v normálu.pak se zabaví jinak 😉

barbarek
24. črc 2008

Ahooj holky, koukám, že se řeší cucání palečku. Asi je to normální, neboť my si ho taky cucáme. Oni prý v tomto období přijdou na to, že mají ručičky a tak si je papají. Musíme doufat, že je to brzo přejde. Ondra taky nechce moc dudlíka, takže občas v kočárku usne s palcem puse. ALe naštěstí si ho tak moc necumlá, tak jsem zatím v klidu 😀 😀

Jinak my jsme dnes byli opět na kontrole jak cvičíme tu Vojtovku a zase jsme dostali pochvalu. Děláme pokroky, tak jsem moooc ráda.

furbina
25. črc 2008

Holky, ktere rodily u Apolinare, chci se zeptat – jak je to tam s nastrihama? Kdyz rodim poprve, mam pocitat s tim, ze me nastrihnou automaticky, nebo se s nima o tom da taky trochu diskutovat. Samozrejme je mi jasny, ze nekdy to potreba je, ale zase to chci napred zkusit bez toho.
Takze vase zkusenosti?

kacka.va
25. črc 2008

furbino, já rodila poprvé a bez nástřihu a to jsem ani nediskutovala, brala jsem to tak, že když bude potřeba, tak ho prostě udělají, ale můj porodník se fakt snažil, aby mě nemusel stříhat. Ono taky záleží, abys tlačila přesně tak, jak ti řekne.

janah.
25. črc 2008

Kacka.va kdo Tě pls rodil?? Mě teda nástřih dělali, jestli to dělaj automaticky - nedokážu posoudit 😠 😕

sylvar
25. črc 2008

janah.při obou porodech???
mě taky nastřihla dr 😲

janah.
25. črc 2008

Mne jen u prvního. Další vedly asistentky a Ty myslím to fakt nedělaj, když nemusej. Ale druhej měl o kilečko víc než první, tak vorval co šlo 😀 😀

sylvar
25. črc 2008

oh 😔 jani, se ptám při obou, když byly tři 😀

janah.
25. črc 2008

haha jsem pochopila, druhej stejnej jako třetí 😀 😀 možná, že si to doktoři usnadňujou, nevím 😨

kacka.va
25. črc 2008

janah: Dr. Hašlík - takovej mladej sympaťák 😉

janah.
25. črc 2008

hmmm mám to tam docela sběhlý 😀 😀 , ale tohohle neznám. Tak hlavně, že jsi byla spokojená 😝

sylvar
25. črc 2008

Já nedám dopustit na MUDr. Kouckého 😵 a narodil se o týden dřív jako Sofinka, myslím tím v 35tt 😀

r.o.s.s.i.b
28. črc 2008

Ahojky,tak 12.7.se nám narodila Johanka po 8hodinovém porodu.Rodila jsem na Sále 1 a PA úplně super i doktor dobrý horší to bylo na šestinedělí,ležela jsem na P15 a až na pár sester tam byly nepříjemný sestry jsem rda,že už jsme doma.Ale u porodu byli úžasný.Malá je hodná je to zlatíčko 😵

kacka.va
28. črc 2008

jo Koucký je hooodně příjemnej, já ho sice chytla až na šestinědělí, ale byl supr a ještě je hodně v pohodě Vokroj.
rossib: gratulaceeee 🙂

r.o.s.s.i.b
28. črc 2008

Jo děkuji,Vokroje jsem měla v poradně a ten byl fakt suprr u porodu jsem měla takového blondáka s brýlema jméno nevím 😖

barbarek
28. črc 2008

Ahojky,
rosisib gratuluju k holčičce, hlavně že jste v pořádku. Nějaká protivná sestra se vždy bohužel najde. 😉

Jinak já taky můžu jen pochválit Dr. Kouckého.Když jsem ležela na rizikovém po omdlení a zlomené noze, tak se o mě staral a byl super. Pak si mě zval i na kontroly a přišel se na mě podívat, když jsem šla rodit 🙂 Byl opravdu super, vždy vše krásně vysvětlil a byl moooc příjemný!

kacatko03
28. črc 2008

ahoj holky, a nemáte něko zkušenost s dr mašatou? budu rodit u apolináře a čtu samou chválu na dr Kouckého.. 😅

janah.
28. črc 2008

Rossib VELKÁ GRATULACE. Ten blonďák byl kolem cca 36?? Dr. Fajt. Jinak jsem si na Tebe zrovna dneska vzpoměla... 😀 Tak už to máš taky za sebou. Včera jsem mluvila s kámoškou, ležela taky na P15 a říkala, že se tam sestry s tím nemažou. Nez by ji donesly malýho na kojení tak mu narvaly 2x příkrm... 😨
Kačatko03, dr. Mašatu bohužel neznám, ani jsem o něm nic neslyšela. Dr. Koucký super, všichni ho chválí, děsně milej a šikovnej 😝 Máš pěknej termín, to dáš hned o půlnoci na Silvestra a budeme o Vás číst v novinách, co?? 😀 😀

r.o.s.s.i.b
29. črc 2008

Janah:Jo jo kolem 36tak mu bylo sice byl krutý,ale aspon se to rozjelo 😀 já tam prosila 2den o příkrm,malá řvala jak tur měla hlad a já neměla ještě mlíko tak mi jedna dala čaj 10ml a druhá mi vynadala jaktože dovolila ta sestra čaj stejně jako s koupáním jedna říkala,že každý den koupat mimča a jiná že 3 do týdne

kacatko03
29. črc 2008

janah. no to doufám že ne že ještě v klidu prožiju silvestra 😀 😀 ..mě dr koucký nic neříká, jak je tam asi dlouho?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru