Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

dandiela
24. lis 2011

Ahoj, dneska jsem byla na poslední poradně u své dr a koblížek se stále neotočil a je KP, což s největší pravděpodobností vzhledem ke své velikosti a tím že nemá moc místa, asi i zůstane. Tudíž bych se chtěla zeptat těch co rodily u Apolináře - v jakém týdnu dělají plánovaný císařský řez? po jak dlouhé době jste viděli drobka? Kdy vás pustili domů? Děkuju předem za odpovědi....

spaghi
24. lis 2011

@dandiela pokud vim, tak se CR u Apo planuje na 39+0, nas mrnous nas ale prekvapil a v den, kdy jsem si mela jit do poradny naplanovat termin CR, tak jsem rovnou jela na sal a rodili jsme 🙂 miminko vidis temer ihned, cca po 5 minutach od jeho vyndani, jdou ho jen zvazit a otrit, pak ho zabali a prinesou ti ho k hlave, ja mela na sale i manzela, takze sedel u me a oba jsme maleho drzeli a mohli se z nej radovat 🙂 az te zasiji, tak pak ho odvezou, bohuzel nase miminko muselo po porodu na operaci, takze jsem byla v porodnici pak bez nej, ale ostatnim maminkam nosili jejich miminka prikladat k prsu uz na JIPku, rodila jsem ve stredu a domu jsem sla v nedeli, resp. jela rovnou za malym do Motola

pajik83
26. lis 2011

Ahojky holky tak hlásím, že Kubík nevydržel do plánované sekce a nakonec jsme fofrem letěli do Prahy v pátek ráno. Rodila jsem sekcí v epidurální anestezii. Operační tým naprosto super, JIP taky super a odd P15 bylo tak na 75% ok.... každopádně jsem šla na nadstandart hned jak se uvolnil. Rodila jsem v pátek ráno a ve středu mě pustili domů. takže už si miláčka užíváme doma. 😀

morgan
26. lis 2011

@pajik83 Já tááááák závidím 😀 a gratuluju samozřejmně 😉

kacci
26. lis 2011

jen k tomu "vidění" - já jsem rodila císařem dvojčata, naplánovaná na 38+0, nakonec o týden dřív, ukázali mi je bezprostředně po vytažení, ještě špinavá - jen na vteřinku mi je sestra ukázala, pak je odnesli změřit, zvážit, prohlídnout a pak s nimi přišel tatínek už v zavinovačkách.

paja83
26. lis 2011

@pajik83 Moc gratuluji, hlavně, že jste v pořádku🙂

kosvancova
30. lis 2011

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost s tou novou elektronickou registrací k porodu? Čeká mě to v pondělí, tak doufám, že jim to funguje! Díky

prinzesz
30. lis 2011

@kosvancova ahoj, ja som sa registrovala v piatok a bolo to v pohode, je tam aj navod na pouzitie, hned si potom vyber aj termin osobnej navstevy, to je dolezite do dvoch tyzdnov tam musis ist inac ta zo zoznamu vyskrtnu 🙂 ja som si profil teda registraciu vytvorila den predtym a v dany den teda 14+0 som sa uz len prihlasila a objednala sa 🙂 hned rano o 8:00

kosvancova
30. lis 2011

@princezs super! tak to jsou dobré zprávy 🙂 díky moc 😉

koffen
2. pro 2011

@dandiela Ahoj, já rodila v srpnu plánovaně dvojčátka sekcí. Termín byl plánován na 38+3, ale holčičkám se chtělo o den dřív. Rodila jsem se spinální anestezií..super, můžu jen doporučit 🙂. Jinak mě miminka ukázali hned po vyndání, ale na pár vteřin, pak je nesli hned umýt a takovéto ošetření a pak je dali chovat taťkovi. Já je pořádně viděla až na JIPce, když mi je nosily přikládat. Ležela jsem na odd. šestinedělí P3, to teda vůbec nedoporučuji, nepřijemné sestry. Domů jsme šly 8 den, holčičky měly trochu žloutenku a já měla taky nějaké problémy. Ale jinak bezva. Přijemný porod přeji 🙂

martinairena
3. pro 2011

@brendda
Naprosto souhlasím s Brenddou. Je důležité komunikovat, nebát se ozvat. Mě vždy v takových chvílích vychází se pokousit na lidi kolem aspoň trochu usmát a ocenit jejich namáhavou práci. Většina je vstřícnější. Dovedete si představit, jak mají těžkou práci?Osobně si napřiklad nedovedu představit, že bych rodila mrtvé dítě apod.
Já jsem si říkala, že Apolinář sice není rodinný typ porodnice, ale vybavení, které tam mají a personál, kterým disponují, byl pro mě silnější argument než to, že si tam na mě nějaká babizna může vylejt vztek za to, že má špatnej den.
Jo a nedělejte si iluze,v každé porodnici jsou příjemní a méně příjemní lidé.Je to jen o náhodě.

martinairena
3. pro 2011

@tydlipina
Neřekne si nic, je to na tvé dobré vůli, kolik jsi ochotná mu za nadstandardní péči dát.
Mluvím za vlastní zkušenost i zkušenost svých známých a rodiny.

morgan
9. pro 2011

Ahoj, tak se mi v neděli narodil syn a už ve středu mě pustili domu. Na příjmu moc milé dvě porodní asistentky, které se na mě tak nějak střídali, obě super. Rodil mě doktor, myslím že se jmenoval Hubka, ale nejsem si jistá. Taky mladý sympaťák. Porod dobrý a rychlý, akorát teda na šití si myslím, že mi to mohl víc znecitlivět, dost jsem to cítila. Na porodním sále č. 2 rodila kromě mě už jenom jedna maminka, jinak pusto prázdno. Pak mě dali na oddělení P3, které je prý nejhorší z celého Apolináře a je to fakt středověk. Vadilo mě, že u sprch u pokoje nebyla toaleta a na toaletě na chodbě zas nebylo umyvadlo, prostě člověk musí pořád nosit věci sem a tam. Druhý den jsem se dostala na nadstandart a to už bylo dobrý. Jinak personál dobrý, ale opravdu příjemnější a ochotnější na těch nadstandartech. Celkový dojem dobrý 🙂

ajinka22
9. pro 2011

@morgan ahojky, moc jsem na tebe myslela, jestli jsi jeste stihla poradnu a vyplnila papiry v klidu, nebo za beziciho porodu.

morgan
9. pro 2011

@ajinka22 😀 on mi pro ně manžel dojel při polední pauze do poradny a večer mi je přinesl, viděl jak jsem z toho byla hotová, tak mě překvapil 😉, jinak by se to stejně asi vyplnit před porodem nestihlo, protože jsem porodila 20 minut po příjezdu do porodnice 🙂

pajik83
12. pro 2011

@morgan Jéje moc gratuluji k chlapečkovi a přeji spoustu zdravíčka a ať vám klučina dělá jen samou radost!!!! Koukám, že jsi šla taky raději na nadstandart.... ono asi nejlepší odd. je ta P1

morgan
12. pro 2011

@pajik83 děkuju 🙂, jo jo, tou hygienou se to na té P3 fakt nedalo 😖 😝

ilonne
13. pro 2011

@morgan Gratuluju, jinak souhlas na P3 jsem se byla jen podívat za kamarádkou a vypadá to tam, jak když Rusáci opustili Milovice. Já tedy ležela na P15 a taky nic moc. Příště bych rozhodně volila nadstandart.

iira
14. pro 2011

@morgan moc gratuluji vsem k miminkum 🙂 ,dloho jsem tady nebyla tak ani nevim co se tu deje ...
holky v te porodnici jste jen par dni ,da se to vydrzet,ale ja asi mela teda stesti ze jsem narazila na dobre holky na pokoji a uklizeno jsme meli taky ,az na nektere maminky co delali bordel na zachode...zvladnete to vsechny v pohode a uzivejte si malinkych miminek 🙂)

korbelinda
15. pro 2011

Ahoj holky, minulou středu jsem u APolináře porodila zdravou krásnou holčičku. Musím říct, že od samého začátku, co jsem tam začala navštěvovat těhotenskou poradnu nemůžu říct proti personálu jediné křivé slovo. Všichni milý, celkem jsem i s monitorama byla vždycky za hodinku hotová. Jezdila jsem v úterý vždycky kolem 9 hodiny ráno a fakt rychlost. Každý mě strašil, že je to tam na celý den a fakt nebylo, hodinka a domů.
Co se týče porodu, tak to byla rychlovka, porodní asistentka co mě rodila super, měla jsem štěstí, že jsem byla v boxech sama, takže jsem měla soukromý a jiná rodička nás nerušila. Nedostala jsem klystýr ani nástřich, prý je to zbytečné a za hodinku po příjezdu byla malá na světě. Rodila jsem na P1. Odpoledne mě přesunuli na P15 a tam také všichni milý, příkrmy bez problémů dávali což třeba na Bulovce, kde jsem rodila prvně nepřicházelo v úvahu. Je fakt, že jsem měla záchody přes celou chodbu, sprchu naproti, ale nikdy se mi nestalo, že by bylo narváno. Všude bylo celkem čisto a i to jídlo se kupodivu dalo sníst a bylo ho hodně. Když jsem potřebovala s něčím poradit, tak jsem si došla za sestřičkama, problém byl jenom v tom, co směna, to jiný názor, ale já jako druhorodička jsem si to stejně dělala po svém. Jinak já bych šla k Apolináři klidně rodit znovu.

paja83
3. led 2012

Ahojky, měla bych prosbičku. Mám termín porodu ve středu, první poradnu také ve středu tři týdny před porodem a chtěla bych se zeptat, jestli to znamená, že ty další poradny budou také středy? Mnohokrát díky za informaci.

karusta
3. led 2012

@paja83 ahoj, ano, bývá to tak. Ten den, co přijdeš, tak pak chodíš do poradny pořád.. Ale asi bude možnost, aby sis to změnila, pokud budeš potřebovat. Vše je jen na dohodě. 😉

paja83
3. led 2012

@karusta Moc díky za informaci🙂

eyael
3. led 2012

tak přidávám svou zkušenost z Apolináře 😉 nechci zabíhat do úplných detailů, ale obecně se dá říct, že Apolinář je skvělý medicínsky před porodem, tj. v průběhu těhotenství, zvlášť, pokud je nějaký problém - cukrovka, hypertenze, LM, preeklampsie nebo cokoliv jiného.
Ale co je naprosto tristní je poporodní péče, tam zamrzli někde před 20ti lety. Pokud má maminka bezproblémový porod a je schopna za 3dny jít domů, je to tak akorát se z toho nezbláznit, to se dá vydržet a ledacos přejít a neřešit. Ale pokud jsou nějaké problémy, ať třeba delší pobyt na JIP, dítě na ARO nebo intermediálu, je to dost psycho a jen pro silné povahy. Jídlo šílené, naprosto nevhodné pro potenciálně kojící, v celé porodnici jen 3 !!! laktační poradkyně, které samozřejmě nejsou 24hod k dispozici, protože jsou to sestry, které poradenství poskytují nad rámec své klasické práce když zrovna mají směnu. Klasický nemocnciční režim s teploměry a podobnou buzerací... U péče o děti mě vyděsila řada věcí - například stříhají pupečníky, rvou šmahem dudlíky, flašky a kojeným sladký čaj !!!! což jsou postupy z roku raz-dva !!! byla jsem dost v šoku. Nikdy jsem si nemyslela, že budu chválit porodnici, kde jsem rodila první dítě, ale je to tak ☹
Takže závěrem - pokud víte, že budete rodit v pohodě, s potřebným týmem vysoce kvalifikovaných lékařů v zádech kdyby se něco pokazilo, víte, že za 3 dny jdete domů a máte sílu, zkušenosti a odhodlání si po porodu věci dělat po svém bez ohledu na personál, jdetě do Apolináře. Jinak si vyberte jinou porodnici...

karusta
3. led 2012

@eyael Tak na tohle musím zareagovat. Já u Apo strávila s dvojčaty 14 dní a naprosto v pohodě, nemohu si na nic stěžovat!! Na JIP jsem byla já i děti, ty pak i na intermediálu. Mám zkušenost s naprosto senzačním personálem, jediné, co by tam mohlo být lepší, tak koupelna a toalety, ale to se dá v klidu přežít... Pravda, teploměry ráno po páté nebyly žádný prim dne, ale to se taky v klidu dá...A co se týče kojení... po tom, že jsem děti mohla přiložit až nějaký asi 8. den po porodu, a to jen ob jedno kojení, aby se nevyčerpávaly, a používala jsem kloboučky, tak díky sestřičkám jsem odcházela z porodnice bez kloboučků a kojím v tandemu ještě teď. Dvojčata - 4 měsíce a pouze kojím. UM jen na noc, aby vydrželi spinkat...
Tak tedy nevím, nic nemám proti tvému názoru, ale asi bych nebyla tak přísná...

eyael
3. led 2012

@karusta - chápu, že můžeš mít jinou zkušenost a názory, píšu sem jen ty svoje 😉 jen vím, že přesně ty věci co zmiňuji jako negativní se dají dělat jinak, jen se musí chtít. Proč to třeba jde na rizikovém oddělení, kde jsem také pár týdnů ležela?
To že koupelny děs běs, jak na G3, tak na P3 nebo i na IMP, společné sprchy a wc na chodách, některé v dost příšerném stavu (staré) a i špinavé, návštěvy s novorozenci jen na studených chodbách apod, jeden detail na druhý, ono se to střádá do celkové mozaiky.
Já měla zkušenost z personálem na IMP1 - dcerka se narodila jako střední nezralec ve 34tt s mírnými problémy s dýcháním. A bohužel VELMI záleží na směně sester. To že každá říká něco jiného, dejme tomu, naštěstí už jedno dítko mám, tak ledacos vím. To že jedna sestra dá k dispozici vše, na co má maminka a dítko nárok a druhá se tváří, jak kdyby to dávala ze svého (pleny v prvních dnech, perlan, lahvičky na zamražování přebytečného mléka, nástavec na elekrickou odsávačku na oddělení, vložky...) je o sice o lidech, ale psychice do také nepřidá bojovat s personálem ve chvíli, kdy člověk bojuje o dítě...
To že některé sestry raději narvnou dětem na noc sondy aby je nemusely zdlouhavě krmit, tak za tím si stojím - trávila jsem u malé hodně času v po nocích i proto, že jsem si odstříkávala mléko na oddělení, abych mohla brzy kojit. To že nacpou hned v prvních dnech příkrmy (i když naštěstí v našem případě ne UM, ale mlíčko od dárkyně) taky není dobře, moje mlezivo vylívaly a dávali jí příkrmy ☹
Dále jsem bojovala s personálem, aby jí nekrmili stříkačkou tak, že jí to narvou do krku, ale aby jí nechali samotnou si to postupně vytáhnout, aby se podpořil sací reflex. Moc práce ☹ A hrozně se pak divily, že malá zvládá den po vyndání sondičky z krku sát přes můj prst sama ze stříkačky, že jí to tam nestříkám
Kkdyž jsem zjistila, že jsou na její malou pusinku moje bradavky ještě velké sousto, začali nám nutit kloboučky. Vůbec neřešili to, že neví co má s prsem dělat, nedokáže to utáhnout. Takže po jednom dni, kdy malá byla krmena ze stříkačky, pak přes prst, pak zkoušená kojit z prsu bez kloboučku a pak s kloboučkem jsem řekla dost, a začala to dělat po svém. Ob jedno krmení jsem jí přikládala, aby se snažila a moc se neunavila, aby to udýchala. Pak to durhé jsem jí krmila přes prst. Následně jsem zakoupila savičku od Medely Calmu, která simuluje prs a najednou po 3-4 zkoumáních malá pochopila, jak má sát a párkrát zvládla i vytáhnout svou dávku z prsu. Kdyby dostala klasickou lahvičku, ze které to teče samo, nikdy už se správně sát nenaučí, neuměla to. Až bude mít klasickou váhu narozeného dítěte kolem 3,5kg, zvládne vytáhnout z prsu vždy co potřebuje.
To že na noc dokrmuješ UM je v pohodě, však jim jsou už 4m a máš na kojení dva. To moje dcerka se správně ještě neměla ani narodit, termín máme až ke konci ledna. Při narození měla necelých 1900g, takže fakt prcek 😉
Prostě vše co jsem na psala, tak si za tím stojím, jsou to moje prožité zkušenosti... detailů můžu přidat spoustu 😉

eyael
3. led 2012

a to že jsem ležela postupně za 5 dní na všech odděleních v porodnici, kromě P15, protože bylo na pokojích na oddělení, kde jsem měla dítě, plno, tak to už ani neříkám, za to personál nemůže. Jen jsem se dost naběhala - hned od rána po porodu jsem chodila přes celou porodnici za malou na ARO a pak na intermediál, jen cesta tam po studených chodbách mi trvala čtvrt hodiny 😉
nakonec jsem u APO strávila skoro měsíc, takže ono se to nastřádá ty jednotlivé příběhy...

karusta
4. led 2012

@eyael tak to mi připadá, že jsi byla v jiné porodnici, asi opravdu záleží na tom, jaký chytneš personál...Kluci se narodili 36+1, jeden měl pneumotorax a oba problémy s dýcháním. Na cpapu byli týden na JIP. Měli porodní váhu 2380. Sací reflex stál za nic, ještě když jsme šli domů, tak jsem je přikládala jen ob jedno kojo. Jinak jedli z lahve, ale to jsme časem vychytali. Plínky jsme měli na JIP i intermedialu po celou dobu, perlan, nástavec na odsávačku, já vložky, no prostě vše, co bylo třeba. Mlíčko jsem klukům co tři hodiny odsávala a sestřičky je ohřívaly. Všechny sestřičky ochotné. Holt, co člověk, to asi jiný přístup. I když já tam toho personálu za 14 dní fakt zažila dost. Je pravda, že jedna sestřička mi kloboučky vyloženě doporučila (používala jsem i u dcery asi tři měsíce) a jiná nám je šmahem odbourala, stačilo mi trochu pomoci a bylo to, úplně jsem zírala, že to šlo..
S dcerou jsem ležela na P15, s klukama na P3-nejdříve jsem za nima týden docházela na JIP, pak na intermediál a pak byli dva dny u mě na pokoji..Ležela jsem taky dvakrát na rizikovce a je teda pravda, že tam je to vše jiné... hezké prostředí, soc. na pokoji, to bylo fakt perfektní. Co se tohoto týče, tak to je na klasic.odd. opravdu v daleko horším stavu..
Jak píšeš, určitě jsi to tam neměla jednoduché. Teď jste v klidu domova, což je určitě super a držím pěsti, aby Adélka co nejdříve vše dohnala a měla se čile k světu 😉

karusta
4. led 2012

@eyael a s tím běháním po porodnici mám taky zkušenost. Ležela jsem na P3 a intermediál je na druhém konci nemocnice...na druhou stranu to byl dobrý tělocvik a kila šla dobře dolů 😉 😀

mars3000
4. led 2012

@karusta to znam teda lepsi telocvik jak behani po porodnici 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru