Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

petrolejka
17. únor 2008

Ne, že bych o tom případu něco věděla, ale mně začal porod tak, že mi pomalinku odcházela plodovka (tden před termínem), dorazila jsem k Apolináři plno měli, ale domů mě už nepustili, i když jsem byla otevřená na jeden prst, kvůli infekci. Rodila jsem až za dva dny, protože jsem neměla ontrakce a čekalo se, až se to rozjede ... tak bych se divila, že by to v jiných případech dělali jinak.
Jinak Apolinář skvělý, sestřičky milé, celkově si to musím pochválit a příště tam budu rodit určitě zase. měla jsem těžký porod a zachránili mě od císaře, takže u mě spokojenost.

ervina
17. únor 2008

ahojky terko, mooooooc gratuluju k mimískovi!!! Až budeš moct, určitě napiš,jaký to bylo u Apo,jsem zvědavá......
zatím se mějte krásně a užívej malýho 😉

cechtek
17. únor 2008

no mně odtekla taky voda, ale jen část, Oliver tam měl ještě dostatek, domů mě pustili, resp. ať jdu courat po Pze, ale nebylo mi moc dobře, tak jsem se tam vrátila a řekla, že už domů fakt nejdu 😀
někdy se prý stává, že odteče část plodofky a může se to pak zas "zalepit", ale já už kvůli rodině chtěla být radši ve špitále, měli by bobany, sice jsem tam byla od pondělí a porod až ve čtvrtek, ale u Apolináře tj. super, alespoň jsem byla pod drobnohledem 🙂
kacka.va: hladký to moc nebylo, ale super, taky mi hrozil císař: vysokej tlak, bílkoviny v moči, velkej Oliver, ale díky stejné Dr. jako měla Petrolejka to dopadlo normální cestou, personál je tam neskutečně profi a vstřícnej, jinam bych nešla, myslím, že kdybych jela do Podolí, tak mě šoupnou na císaře rovnou - bez debat...

cechtek
17. únor 2008

ervi: díkes, Apolinář boží, jsem ještě trochu mimo, až se dám do cajku, tak napíšu román 😀
ale můžete si být stopro jistý, že jste vybraly nejlepší porodnici a těšit se 😉

barbarek
17. únor 2008

Ahoj Teri taky moooc gratuluju a tvoje pozitivní reakce na Apolináře je opravdu moc přijemná. Já ale naštěstí na ty negativní reakce moc nereaguju, neboť si říkám, že všude je něco a hlavní je, aby jsme já i mimísek porod zvládli a byli jsme v pořádku. Pak si to zhodnotim sama. 😉 🙂

cechtek
17. únor 2008

díky, můj pozitivní komentář je upřímný, nezaznamenala jsem jediné negativum, ba naopak, hlavně má člověk jistotu, že se o něj postarají 😉

petrolejka
17. únor 2008

Jojo, jak píše Terka, prostě dobrá porodnice, vybavená i pro komplikace, které mohou kdykoliv u maminky či mimča nastat. Profesionální a lidský přístup personálu, v pohodě prostředí. Já byla zvědavá, jestli mi nebude vadit rození v boxech a rodily jsme asi tři zaráz a bylo mi tofakt šumák ... naopak jsme se vyhecovaly a daly s paní ve vedlejší kóji závod, kdo porodí dřív. Na šestinedělí jsem byla na nadstandardu a všechno v pohodě, moc příjemná děstká sestřička chodila na noc, jídlo přizpůsobené potřebám rodiček, které kojí. 😉

janah.
18. únor 2008

Ahojky,

mohla bych se zeptat, jak jsou teď narvaný ty nadstandardy?? Říkám si, že je to docela dost peněz a třeba zájem už není takovej... 😒 Jak to bylo u Vás?? Díky za aktuální info 🙂

domina
18. únor 2008

Ahoj Terko, tys byla na nadstandartu?Gratuluji ke chlapečkovi, je krásnej a je to pořádnej kus chlapa a to je dobře 😉

cechtek
20. únor 2008

nebyla jsem na nadstandartu, chtěla jsem ho a mohla mít, ale po dohodě s Dr. jsme zůstali na P3, Oliverek jak je velkej, tak měl trochu delší poporodní adaptaci a pak žloutenku, domluvili jsme se, že bude lepší, když zůstane pod dohledem, nadstandart jsem chtěla hlavně kvůli návštěvám, abysme se nemuseli mrcasit po chodbách, ale zdraví je důležitější, na nadstandartu by takovou péči mít nemohl, protože je tam na celé odd. 1 sestra...jinak zájem o nadstandart furt je, je tam nával, ale i normoš odd. se dá zvládnout...
personál na P3 super, ze začátku mě fakt štval špinavej záchod, sprcha a umyvadlo, poprosila jsem uklízečku ať vypucuje, tak provedla, takže v poho 😀
domi: díkes 😉

domina
20. únor 2008

Já taky byla na P3 na osmičce pokoji.ten byl super páč jsme tam měi sprchu.na záchodě jsem byla jednou na tom na chodbě a je fakt,že to bylo děsivý.ten personál tam byl fakt parádní.safra hned bych se tam vrátila, tam mi bylo dobře 😉

ronie
20. únor 2008

jééééééé cechtek-další Oliver z Apolináře 😵 😵 😉

janah.
20. únor 2008

Gratuluju k Oliverovi!!! Já byla taky vždycky na P3 a prej je to nejlepší šestinedělí 🙂 🙂

barbarek
20. únor 2008

Holky to jsou fakt pozitivní reakce, já se snad i začnu těšit 😀

Jdu k Apolináři na ten předporodní kurz 4.3. tak se tam už těšim co budou říkat a zda nás provedou 😀

cechtek
21. únor 2008

domi: já byla na sedmičce, tak to jsme chodily do stejné sprchy 😀
to wokno bez závěsů tam je celkem ftipný, ale jinak v poho...
když bude něco špinavý, tak řekněte uklízečce, vyšůruje, jinak je to tam fakt boží, těšte se 😉
a díkes za gratulace 😉

ervina
21. únor 2008

cechtek, velmi pozitivní...............už se tam dokonce i těším 😉
chtěla jsem se zeptat,jakou velikost má teď oliver,když měl přes 4kg? tuším,že taky nebudeme mít prcka a nevím,jestli velikost 56 je o.k. dík.

domina
22. únor 2008

Teri, to okno bylo drsný 😀 Myslím, že na nás vyšly jedny z nejlepších pokojů.Tak to jsme měly i stejný personál.Nejvíc si pamatuji sestřičku z dětského,takovou světlovlasou a měla trvalou, ta byla strašně hodná a pak jednoho doktora-mladšího, jak vždy před začítkem jeho směny proběhl všechny pokoje a ptal se jak je, jestli jsme spokojené a něco nepotřebujem 😉 To bylo nejhezčí období v porodnici.Nechodíš náhodou do Gyncentra do Hloubáku?

cechtek
22. únor 2008

ervi: pár hadříků 56, ale takových větších, spíš ale 62...
domi: okno super, ale druhej den jsem už neřešila 😀
Dr. byli fšichni super, chodili mě na pokoj info, sestřičky taky boží, užili si mě ve dne v noci, když jsem nemohla spát a lezla jsem furt za nima, když měli Oliverka u sebe, protože se mi po něm stejskalo 😀 😀
chodím do Gyncentra v Hloubětíně ke Kačerovi...

domina
22. únor 2008

Já ke Karhanovi.

cechtek
23. únor 2008

jj, vím 😉

domina
23. únor 2008

jooooo?

cechtek
23. únor 2008

sme si to už psaly 😉 😀

barbarek
27. únor 2008

Tak těhulky blíží se nám předporodní kurz, na který se moc těšim. Manžel má volno, takže jde se mnou...hurááá. Snad teda nebude nějaká změna 😉

Jinak příští týden nastupuju na mateřskou,,,,toto uteklo teda 😀

kacka.va
27. únor 2008

barbarek, já nastupuju v pondělí 🙂

barbarek
27. únor 2008

Tak to jsi rychlejší jak já 😉 🙂

kacka.va
27. únor 2008

ty jdeš od středy? 🙂

barbarek
27. únor 2008

Nene jdu od 6.3. což je myslím čtvrtek 😉

kacka.va
27. únor 2008

🙂 a těšíš se? Já mám teď takové smíšené pocity.

barbarek
27. únor 2008

No těšim se až to budu mít za sebou. Mě totiž děsně bolí kosti mezi nohama jak se mi roztahuje pánev, takže trpim. Nemůžu spát a někdy ani chodit. Takže se fakt těšim.
Tvoje pocity jsou normální 😉

barbarek
27. únor 2008

Teď nějak nevim, jdeš taky na předporodní kurz?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru