Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
11. lis 2008

Marti, si z toho nic nedělám. Začíná se plazit směrem dozadu. Chtěla by na kolena, ale ještě neví jak na to. Jinak kluci chodili hrozně brzo a tak mi to ani snad nevadí. Jen mne štve, že cvičím a vím, že to dělám špatně.
Vy se taky koukejte vyzdravit. My měli minulý týden angínu (prostřední) a do toho jsem odlétala do Londýna s nejstarším. Takže kombinace, permutace apod. A tam nejstarší taky něco chytil, takže paráda 🙄 No naštěstí se do odletu dal dohromady 😝

martinka79
13. lis 2008

Aha takže jsi jela na dovolenou , jééééé to muselo být fajn. co jste tam podnikali? 😉 a kdo hlídal?
jasně jen ať si děti pěkně drží na prdelce na místě nachodí se až až. 😀 už jsme lepší asi budeme brzy zdraví.

zuz11
13. lis 2008

Poprosim Vas ako sa nebavite k teme prejdite si do obdobnej temy v Regionoch 😉 odbocenie od temy budu odteraz mazane 😉

berunka
14. lis 2008

holky ktere jste meli planovaneho cisare co vam davali driv epidural nebo vas nejdriv cevkovali?diky moc 😉

blizenka1
15. lis 2008

Holky, muzete nektera vypsat co vam dali u Apolinare? Vezly jste tam treba lih na pupik, Rybilku atd. nebo to davaji tam?

r.o.s.s.i.b
15. lis 2008

U Apolináře tam maj rybelku i líh na pupík pro mimčo vše akorád jen pleny na jeden den dávají takže určo pleny sebou. 😉

berunka
15. lis 2008

a co pro maminky?kojici kosile,vlozky atd ty jsou taky nejak omezene?

leryl
15. lis 2008

berunka:košile a vložky byly neomezeně,mě cévkovali po epidurálu,ale já měla nejdřív rodit normálně,až pak se rozhodlo,že bude císař.Ale i bez epidurálu se nemusíš cévkování bát,já jsem to přežila už mnohokrát 🙂

blizenka1
15. lis 2008

Tady jsem nasla rady co s sebou: http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm

mirunda
16. lis 2008

Holky, chci se zeptat, staraly jste se nějak (a jak) před porodem o bradavky, aby vás pak kojení nebolelo?

janah.
16. lis 2008

Mirundo, nech to bejt. Hodně záleží, jak přikládáš mimi. Pokud dobře, žádnej problém není, pokud je špatná technika, můžou bejt trhlinky ☹

lenkab.
16. lis 2008

k apolináři stačí pleny pro miminko a vlhčené ubrousky to tam taky nemají. A pro maminky jen přezuvky, župan, hygienické potřeby do koupelny, jinak vložky košile na spaní a toaletní papír tam je 😉

mirunda
16. lis 2008

O.K., neřeším.. a ještě - chodily jste před porodem někam cvičit?Já jen, jestli to opravdu k něčemu je, jestli nestačí jen doma těhu jóga.. aby to nebyly vyhozený penízky.. 😖

janah.
16. lis 2008

Já chodila poprvý do http://www.studiorplus.cz/ Stálo to 50,- (teda před 4 rokama) a bylo tam půl hod. cvíča a zbytek taková ta teoretická příprava. Dost se nám to zamlouvalo. Pak už jsme brali jen ten rychlokurz u Apo, abychom věděli, do čeho jdeme. 😀

kacka.va
16. lis 2008

já s bradavkama před porodem nedělala nic, pokud je technika kojení správná, tak je všechno ok. Navíc mi všichni říkali, že ke konci těhotenství by se ničím neměly dráždit. Na kurz jsem taky chodila, kde bylo cvíko a teorie.

leryl
17. lis 2008

já chodila na těhu cvičení k Apo,ale chce se to dopředu objednat,bylo to cvičení na míči a prohatovací cvičení.

iira
18. lis 2008

ja měla doma cvičeni pro těhotne na DVD a moc jsem byla spokojena, cele těhu jsem chodila do prace a tak mi to doma bodlo...

mirunda
18. lis 2008

Tak to jo.. já si totiž myslim, že to stačí jen doma, mám taky knížky a na netu je toho mraky.. ale zase to nechci moc podcenit, ani moc hrotit 😀 Tak se zajdu někam podívat a uvidim.. 🙂 Teď jsem se objednala na ultrazvuk ve 30. týdnu k Apolináři, tak jsem ráda, že to stihnu ještě před Vánocema, bála jsem se, aby neměli plno.. 🙂 Dají mi fotečku na tomhle ultrazvuku, když si řeknu?

berunka
18. lis 2008

mirunda: fotku ti udelaji,rekni si hned na zacatku.bude to uz asi jen hlavicka a musis si ji zaplatit 😉

kacatko03
19. lis 2008

holky chci se zeptat. počát u apolináře fungujou košíky pro miminka když prijde návštěva? a jak se to řeší když není košík volný? muže se miminko vzít jen do ruky a jít? nebo se musí čekat na košík a návštěva třeba bude čekat dve hodiny? 😒

kacka.va
19. lis 2008

mimčo je pořád v jedné "postýlce", takže jedeš s ní. Do ruky bych ho nebrala, jinak dostaneš sodu od sestřiček jako já. Ale mají pravdu, může být něco vylitéh na chodbě a už letíš i s mimčem.

kacatko03
19. lis 2008

kacka aha takže jezdiš za návštěvou na chodbu s postýlkou??? za mě tam byli k pujčení nákupní košíky...a na jedno oddelení šestinedelí bylo asi 5 vozíku proto se ptám jak toje ted 🙂

janah.
20. lis 2008

Záleží. Pokud už jsou ty nový postýlky, jedeš i s ní, jinak je na chodbě pár košíků a kočárků. Nikdy jsem tedy nezažila, že by byly všechny obsazený. S mimi Tě na chodbu nepustěj, to Ti fakt nejspíš vynadaj 😝

kacka.va
20. lis 2008

kacatko: jojo, ona je to taková vanička a vypadá to taky trochu jak ten nákupní košík 🙂. je to vidět tady na fotkách: http://www.apolinar.cz na šestinedělí - p5

berunka
20. lis 2008

holky a nemela jste nektera planovaneho cisare?

kacatko03
20. lis 2008

díky holky...tak za mě při prvním porodu ještě vaničky jako postýlky nebyly a bohužel jsem x zažila že nákupní košíky nebyly k námí, také proto že některé maminky dvě hodiny pred svou návštěvou usyslily košík na pokoj a zbytečně ho blokovaly. pochopila jsem to tak že ne na všech oddělení jsou ty nové postýlky?

sylvar
20. lis 2008

já jezdila s postýlkou,když přišla návštěva, šli jsme si sednout na chodbu, v ruce jsem malou nesla jednou a nadáno jsem dostala tak, že jsem si to už dovolila jen na pokoji

leryl
20. lis 2008

Já byla na P3 a měli jsme každá postýlku jen pro sebe,tu jezdící,mimčo v ní bylo pořád.Kamarádka byla na P15,tam měli postýlky na pokoji nejezdící a za návštěvou jezdila v té zmenčenině nakupujícího

berunka
1. pro 2008

holky ktere jste rodily cisarem mely jste nejakou drenaz?a co to vlastne je?

ronie
2. pro 2008

berunko jojo já měla drény 2-jsou to hadičky s vývodem z břicha, odvádí se tekutina, která se kolem rány vytváří, měla sem je první asi 2 dny, pak se to vyndá, taháš ty lahvičky do kt.to teče všude sebou, což je dost vopruz, vyndavání je nepříjemný, ale rychlý 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru