Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

misuuuule
1. črc 2011

Tak konečně jsem se sem dostala, nějak se mi nechtělo vracet k netu a tím pádem k práci :o(((
Ale má to i svá pozitiva.
Apolinář stejně jako poprvé ani tentokrát nezklamal a já bych touto cestou chtěla moc poděkovat MUDr. Anně Germanové, která nám s příchodem Adélky moc pomohla a mě i po něm ... MOC DEKUJEME !!!

Holky, rozhodně doporučuji nadstandard, já tam byla maximálně spokojená, určitě to za to stojí a kolikrát budeme rodit ??? Já už mám tedy vybráno :o)))

Držím všem palce a Apolináře rozhodně doporučuji, kvalitní péče, mě dokonce i jídlo moc chutnalo, ale to je samozřejmě individuální.....

sshiva
1. črc 2011

@misuuuule gratulujem k Adelke!!! Ja by som na ten nadštandard išla hneď, ale pri tom návale maminiek sa mi sotva ujde miesto ☹ a zase nie som ten typ ktorý rozdáva "pozornosti" aby mal nejaké výhody 😉 ...takže asi skončím na izbe s inými maminami ako naposledy (v lepšom prípade, ak nebudem niekde na gynde z dovodu full stav 😀 )

sshiva
1. črc 2011

@brendda tu dnes nikde neni...ŽEBY KONEČNE?????? držím palce! 🙂

brendda
1. črc 2011

😀 😀 Jsem tu holky 😀 Neděje se nic ku..wa fix 😀

brendda
1. črc 2011

@misuuuule ježiši holka,ty se máš!!!!!!!!!!!!!!!!Jaktože si na mě nepočkala zrádkyně všech moří 😀 😀 😀

Moc moc gratuluju a přeju moc zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!

karusta
1. črc 2011

@misuuuule krásný fotky, bezvadný... a paní doktorka je úžasná, to máš pravdu, nám dělala UTZ ve 20tt a vše tak úžasně a popsala, všemu jsme rozumněli a moc jsme si to užili..

krisstyna
1. črc 2011

@misuuuule moc gratuluju Adélka je nádherná 🙂 tak hodně zdravíčka oběma holky

brendda
1. črc 2011

Takže holky,dneska jsem celé dopoledne lítala po obchodech,odpoledne vygruntovala celý dům,dala procházku hodinovou,ještě bude techtle mechlte a pak už teda padám za vlast 😀
Ale nemyslím si,že by to klaplo.
Na zítřek mám naplánovanou tůru po ZOO....

misuuuule
1. črc 2011

@sshiva ja myslim, ze to jde i bez pozornosti, ja od prichodu do porodnice porad hlasala nadstandard, na JIPu nadstandard, potom mi sestricky hlasily, ze jsem treti v poradi a do hodky se uvidi a vyslo to a byl tam masakr, v den meho porodu (v jednu hodinu jsme sli na to) bylo 10 prijmu, jen na sale 2 ...... Predpokladam, ze ani jednicka nezahalela...... Urcite to chce mit i trochu stesti ........

misuuuule
1. črc 2011

@brendda ja pri prvnim prckovi po ture v ZOO porodila, tak budu drzet palce...... jo a cekat jsem fakt nemohla, uz jsem se nemohla ani hnout, to ted sice nemuzu taky, ale ma to zlepsujici se tendenci a Adelka pred ocima vse nadherne hoji......

brendda
1. črc 2011

@misuuuule ty brďo,tak to je masakr.To je porodů...........nebyla ten den bouřka,nebo něco????To snad není možný,že jste se tak sešly 😕 😕

misuuuule
1. črc 2011

@karusta ona je anděl, a jefakt, ze naprosto vse vysvetli, mile a lidsky.......a samozrejme profesionalne......

sshiva
1. črc 2011

@brendda tak to si do tej ZOO rovno zober aj tašku do porodky 😀

sshiva
1. črc 2011

@misuuuule hlavne o šťastí, mne pri 1. porode rovno povedali že maju obsadené a že je to bez šance, aj ďaľšie dni...hneď som sa informovala...
ono to na tej izbe 3-ke neni tak zlé, skor som sa tešila na "privátnu" sprchu, kľud...a na to že by za mnou mohli prísť na návštevu až na izbu 😵

eyael
2. črc 2011

holky díky za info ohledně registrace, ono je to asi fakt tím, který den to vyjde. Ještě než mi o den změnili termín porodu, vycházelo mi registrace na čtvrtek a to chodí jen ženské ze čtvrtka, takže by tam neměl být takový nátřesk. Ale ten pátek, to bude asi masakr jak popisujete. Budu si muset zařídit hlídání, malá by to tam se mnou tolik hodin nevydržela, navíc po obědě chodí spát, to bychom nedaly 😒

eyael
2. črc 2011

@dandiela - tak co, jak to probíhalo? Jaké jsou čerstvé zážitky? 😉

misuuuule
2. črc 2011

@brendda bouřka nebyla, ale změna počasí ano a to je prý ještě horší, takže dnešek je ideální :o))))

misuuuule
2. črc 2011

@sshiva právě, ta sprcha a záchod a návštěva kohokoliv kdykoliv, to bylo super a klid na rozkojení ...... chodila jsem do sprchy minimálně 3x denně a bylo to fajn, že je čistá a jen pro mě ...... bylo štěstí, že propustili jednu maminku, se kterou jsem si tam povídala, o den dřív, tak jsem hned běžela za sestrou a pak jsem se přestěhovala na jednolůžák, ale ten dvoj má svoje výhody, tady dokud jsem nelítala okolo malý, přicházely různé depky a myšlenky, člověk přemýšlí nad sebou, jak ho to bolí, to na tom dvoj to tak není.....vše má svoje.....
Tak držím palce, je fakt, že tam bylo pořád plno, jen se nějaké místo uvolnilo, už se tam od někud hrnuly další mamky, buď z JIPu nebo z klasických pokojů.....

misuuuule
2. črc 2011

@brendda no a během hoďky 3 záchranky s akutníma porodama.....no měli všichni ten den co dělat, o víkendu je to klidnější, tak šup šup :o)

dandiela
2. črc 2011

@eyael Ahojky, takže čerstvé poznatky 🙂 Přišla jsem tam už na 11hodinu, v tu chvíli tam bylo teprve 5 budoucích mamin, takže jsem byla 6. Sestřička donesla papír na který jsme se podepsaly aby jsme se neztrácely v pořadí. Do 13ti hodin dorazilo asi 10-12maminek, takže se začlo kupit a v tu chvíli se seznam jmen opravdu osvědčil. No a po jedné hodině se tam nahrnulo pak už nespecifikovatelný počet těhulek, který měly tendence seznam ignorovat ,ale naštěstí pohledy 2-3hodiny čekajících jim daly jasně najevo, že ať opravdu nezkoušejí předbíhat 🙂 Takže doporučuju jít tam na tu jedenáctou a vybavit se dostatečnou sváčou a časopisama ...jo a taky polštářkem na sezení, já měla úplně dřevěnej.... 😎

brendda
2. črc 2011

Čau holky,
ani tůra po ZOO nic.............

brendda
2. črc 2011

@sshiva bez tašky už nevyrážím nikam,mám jí v autě od 1.6. najivka 😀 jsem si myslela,kdybych rodila dřív 😎

eyael
2. črc 2011

@dandiela - tak hlavně ten polštářek se asi šikne, když jsi tam čekala tak dlouho 😅 tyjo, stejně je to mazec - v 11 být už šestá! já si pořád říkám, že snad v lednu se nerodí tolik dětí, že nás tam nebude tolik, ale to se asi dost pletu jak to tak čtu 😅

sshiva
2. črc 2011

@misuuuule je to tak, všetko ma svoje pre aj proti 😉 , my sme boli na 3-ke celkom fajn maminy, akurát jedna mamina mala trošku problémy s kojením a bola celkovo precitlivelá a viac hysterická (to by sa dalo pochopiť), ale čo nás rušilo bolo keď v noci na kojenie a prebalovanie zažínala centrálne veľké svetlo, nie to malé pri posteli...to sme sa budili všetci 😅

sshiva
2. črc 2011

@brendda tak čo máš v pláne na zajtra ? 😀 😀 😀

brendda
2. črc 2011

@sshiva já vůbec nepočítám s tím,že bych neměla nadstandart 😀 😀
Právě kvůli wc,sprše a těm nočním akcím 😀

brendda
2. črc 2011

@sshiva já nevím................poraď 😀 😀 Má být hnusně,asi vezmu malou do kina.Cournu se po obchodech.Fakt nevím.uvařeno už mám.

sshiva
2. črc 2011

@brendda segra prenášala 1 deň, tiež už sa nevedela dočkať, mala umyté okná, navarené, nachodené km...nakoniec skúsila hopsať nejaký čas na fit lopte a na druhý deň bola malá na svete 😀

brendda
3. črc 2011

Dnešní noc jsem opět probděla a pročůrala a nic..................

misuuuule
3. črc 2011

@brendda šmankote, vydrž, ono to ven musí a dýl jak deset dní Tě přenášet nenechají, alespoň nějaká jistota...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru