Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

marsulinka
18. srp 2009

Dobré ránko všem 🙂 ,díky za palečky všem

adajar, doufám, že malému se daří dobře...

tak po včerejší kontrole večer, jsem měla velký tlak na konečník a bolest břicha jako při menstruaci a píchání v kříži, už jsem myslela, že pojedeme, manža tu docela šílel, ale já to brala klidně 😀 😀 . Ale nakonec jsem si dala teplé na bříško a ustalo to, ale jsem teda uplně ko a nevyspalá, tak dneska budu dohánět 😉 , tak to je vůbec prvně, co jsem zaznamenala, že se na porod něco blíží, jinak je mi ale zatím dobře...

adajar
18. srp 2009

morgan no s tatkou nejsem jsem u rodicu vis pac to mam bliz. my bydlime mimo Prahu.

adajar
18. srp 2009

Vikula malej je broucek krasnej a uz od nedele chovame. 😵 😵 😵

marsh no to vypada nadejne. me se bolesti rozjeli rychle a pak jsem se zasekla na 6cm-

whoknows
18. srp 2009

adajar, ty nové fotky jsou krásné. malý má takovou zdravější barvičku, určitě bude teď rychle sílit 🙂

tantana
18. srp 2009

adajar,koukam ze se mate k svetu tak jen pekne pokracujte at muzete domu vsichni.Sice to jeste chvilku potrva ale urcite to utece. 😉

morgan
18. srp 2009

jéé adajar, chtěla jsem aby to vyznělo pozitivně s tím taťkou 🙂, no malej určo bude dobře prospívat ať si ho co nejdřív můžete užívat a mazlit doma 😉

vikula
18. srp 2009

Adajar tak to jsou zkvělé zprávy 🙂 Malému je u maminky dobře a čerpá sílu.Fotečky krásné,ale je tak malinký...Pusinka to zvládne.Pohlaď ho od jedné tety co na něj moc myslí adrží s Kryštůfkem palečky.

Marsulinka už asi rodí...Mám takové tušení po té noci 😉 Už se těším na zprávičku 🙂

adajar
18. srp 2009

holky dekujem maleho jsem od vsech tet pohladila a pozdravovala. 😀 😀 😀

mars at to ma brzo za sebou.

sylvar
19. srp 2009

ad, malý je fakt moc hezký na fotkách

mars, držím palečky ať je to za tebou 🙂 co nejdříve

ségra má termín 20. a stále nic, chodí do lesa, 3km z ko od dr. a pořád se malej drží 😀

adajar
19. srp 2009

sylvar no kazdej to ma uplne jinak co nekdo ma problem udrzet prcka a nekdo ho prenasi pak. 😀 😀 😀

sylvar
19. srp 2009

ad, máš nějaké fotky z klokánkování?nebo si to zaím užíváte jen vy dva(tři)

marsulinka
19. srp 2009

holky, tak dneska jsem se krásně vyspala, jsem zvědavá, jestli je to jen ticho před bouří, na porod se moc necítím, ale takhle dlouho jsem se dobře nevyspala 😀 😀 , no tak uvidíme........., cítím se totiž vážně dobře...

Už aby to bylo...............no když mimís chce dřív a nebo naopak ne, stejně s tím moc neuděláme co? 😀 Má prostě svou hlavu........

Já už taky začnu asi mýt okna a podobně 😀 😀

whoknows
19. srp 2009

Jé marsulinko, ty si spíš a tady už byly zvěsti, že možná rodíš 😀

Tak jsem se právě definitivně dokopala k zabalení tašky do porodnice. balím podle seznamu, co mají na Apolinářských stránkách, tak doufám, že tam je vše potřebné.
mimochodem mátě někdo nějaký tip, co na seznamu není a určitě by se to hodilo? budu ráda za každý postřeh 🙂

katulen
19. srp 2009

marsul: držím palečky, to je super, že to máš už vše připravené k porodu 😉 , to já takové štěstí neměla, byla jsem zabedněná snad na dalších 9 měsíců, proto ta indukce a pak císař 😒 . Ale to budeš mít rychlé, když už jsi připravená 😅 😀

katulen
19. srp 2009

whoknows: teď nevím, zda mají na seznamu energetické bonbony (hroznový cukr), já měla takový ten klasický v roličce z lékárny, určitě se hodí 😅 😉

martinamil
19. srp 2009

whoknows, já využila bločky a tužku a to moc. Před krmením mimíse zvážíš a po kojení znovu. Rozdíl je to co vypil a to píšeš do dekurzu. Ale já zapomínala kolik jsem navážila u hladového. Proto jsem si to psala 🙂 A pilník na nechty. Strašně se po porodu lámaly a nechtěla jsem malého poškrábat.

whoknows
19. srp 2009

díky holky, určitě obojí přidám. mám vzít balík vlhčených ubrousků pro mimi? nebo tam něco takového mají...už teď mám tašku skoro plnou a ještě tam zdaleka nemám všechno 😀

katulen
19. srp 2009

jo, vlhčené ubrousky určitě, ty tam nejsou 🙂

marsulinka
19. srp 2009

Jé teď na to koukám, hihi 😀 😀 , holky tak hlásím, že pořád ještě nerodím. Teď uklízím ............

No snad mi ten pozitivní nález k něčemu bude, abych nakonec taky nepřenášela i když jsem pěkně otevřená, no budu doufat.

whoknows: Já jsem si do tašky do porodnice dala energit a ještě taky deodorant, prý je tam dost vedro, tak mi kamarádka říkala, ať si nějaký vezmu 🙂 . Jo a blok a tužky mám také.....

martinamil
19. srp 2009

A doporučuji boty do sprchy, hlavně jestli nebudete na nadstandartu. Přeci jen se sprchují očistky a na podlaze mohou být špatně smyté. To se prostě může stát a není to vůbec příjemné.

whoknows
19. srp 2009

Nadstandart bych samozřejmě ráda, ale nevím nevím jestli budu mít štěstí a bude nějaký volný. A do sprchy beru žabky 😀

morgan
19. srp 2009

vlhčené ubrousky tam nejsou, ale pro mimča nám dávali, nevim jak se to jemenuje, takový "papír" co se navlhčí a je skoro jako vlhčený ubrousek 😀, ale třeba plínky pro mimčo mi přinesl přítel až druhý den, jinak jsem nic zvláštního nepotřebovala, všechno tam dávají a nebo to může přinést rodinka 😉

zazit
19. srp 2009

tak ja mam dnes taky kontrolu u Apol a dr me teda moc nepotesil, prej to na porod jeste vubec nevypada ☹
ja snad zacnu jezdit na kole nebo nevim, ja uz bych to tak chtela mit za sebou

k tem vecem do porodky - kamaradka mi radila si zabalit cepicku pro mimi - prej jich maji malo, tak mi radila si vzit svoji

zazit
19. srp 2009

Marsulinko, koukam na tvuj termin porodu a my by jsme se tam fakt mohly potkat 🙂

kacka.va
19. srp 2009

zazit: já tam nikoho nosit čepičku neviděla, když jsme byly v porodnici my 😉
morgan: Perlan se to jmenuje. Já to pak používala i doma, bylo to mnohem lepší, než ty napuštěné ubrousky 😉.
whoknows: na to psaní, co děti vypily není blok potřeba, píše se to do jejich papíru. 🙂

marsulinka
19. srp 2009

zazit, to je klidně možné................ 🙂 , tak ti přeju, ať se ti to brzy rozjede a mimískovi se chce ven..........Já jsem se teď vrátila z procházky, odtekla mi hlenová zátka, ale to nemusí taky nic znamenat, i když otevřená neotevřená, s krásným nálezem u doktora.......Adámkovi se asi ještě nechce, pořád jsem tady 2v1 😀 , takže buď v klidu

jinak o té čepičce už tu někdo mluvil, že jen fajn ji mít, ale teď je vedro, tak to asi není uplně nutné...a ten blok mám taky proto, že si tam třeba budu chtít zapsat nějaké postřehy a navíc už tam mám různé svoje poznámky, které chci sebou do porodky mít 🙂

morgan
20. srp 2009

😀 kacka.va - jooo perlan, a já tak namáhala palici a nemohla si vzpomenout 😀 😀, je fakt dobrej, a to prodávaj někde ve zdravotnickejch potřebách?

Jo čepička v tomhle vedru je fakt asi zbytečná

Marsulinka, mě odešla zátka a už pomalu, nenápadně začínali lehké bolesti a začlo to, určitě brzo porodíš! Možná dneska? 😀

whoknows
20. srp 2009

ahoj děvčata,
marsulinko tak to jsem zvědavá až napíšeš co a jak, jestli už se to nějak pohnulo 🙂

jinak k těm věcem do porodnice se ještě dnes zeptám, jdu k Apo na ten předporodní kurz. bohužel se mnou ale nemůže jít manžel, protože ho neuvolní z práce, tak snad nebudu "divná" když sebou budu mít kamarádku. hrozně jí to zajímá 🙂

marsulinka
20. srp 2009

Dobré ránko holky,

tak dneska noc v celku fajn, až na ranní bolest zad v kříži, fakt docela nepříjemný........., ale už jsem si nějak zvykla, včera jsem ještě při té svojí aktivitě, jak mi bylo dobře, zvládla mimo úklidu a vaření, ještě 4km procházku, přišla jsem si včera, jak kdybych nebyla ani těhotná, krásně vyspalá a svěží, tak jsem si říkala, že by se mi v noci krásně rodilo, ale bouře se nekonala.

Jsem tu stále 2V1 😀 , tak uvidíme co přes víkend, dneska tomu taky nic nenasvědčuje.....No uvidíme případně, co nám řekně doktro v pondělí na kontrole, ještě je čas...., tak se z toho někam nestresuju, když mám tak hezký nález a jsem pěkně otevřená 😀

whoknows, já na tom předporodním kurzu byla teda s manžou, zrovna mohl, ale normálka tam byla i jedna těhulka s kamarádkou, takže v pohodě, nikdo si nebude myslet, že jsi divná 🙂

kacka.va
20. srp 2009

morgan: prodávají to v lékarnách. buď v rolích a nebo jako čtverce zavařené v igelitu a nebo kusovky, ale ty jsou blbé, protože nikdy nevíš, kde to měli rozdělané a složené.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru